Deltagerliste for Tumbling
Vejstrup Cup - d. 25-11-2012 - 25-11-2012
C rækken - Mini pigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Cecilie Støjberg Andersen | CEAN161198 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Eloise Eliasen | ELEL190802 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Emily Louise Nielsen | EMNI250701 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Filippa Marie Overgaard Olesen | FIOL041002 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Nicolai Sander | NISA291200 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271199 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Alexander Jakobsen | ALJA190798 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Jens Nissen | JENI100199 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Mikkel Søndergaard Christiansen | MICH291298 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Mathilde Rasmussen | MARA050596 | Vejstrup Efterskole |
2. | Nikoline Demant Pico | NIPI211296 | Vejstrup Efterskole |
3. | Simone Lydia Bruun | SIBR260996 | Vejstrup Efterskole |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Mikkel Metzsch | MIME160797 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Bastian Kejser Jensen | BAJE280896 | Vejstrup Efterskole |
3. | Frederik Bang Pallesen | FRPA310196 | Vejstrup Efterskole |
4. | Frederik Winther Barkholt | FRBA040696 | Vejstrup Efterskole |
5. | Jonathan Brix | JOBR260996 | Vejstrup Efterskole |
6. | Mathias A. Larsen | MALA190396 | Vejstrup Efterskole |
7. | Max de Visser | MADE270896 | Vejstrup Efterskole |
8. | Mikkel Pilegaard Frandsen | MIFR220396 | Vejstrup Efterskole |
9. | Nicolaj Uhre Christensen | NIUH090696 | Vejstrup Efterskole |
10. | Rasmus Coff Ganes | RACO300596 | Vejstrup Efterskole |
11. | Simon Westermann | SIWE230696 | Vejstrup Efterskole |
12. | Victor Mast | VIMA180896 | Vejstrup Efterskole |
13. | Jeppe Kirkegaard | JEKI210297 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Niklas Bro | NIBR250897 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Michael Bonde | MIBO170297 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
16. | Frederik Gottczoll | FRGO080298 | Flemming Efterskole |
C rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Søren Carstensen | SØCA290595 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Andreas B. Fredenslund | ANB.190102 | Odense Gymnastik Forening |
2. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Frederik Møller Larsen | FRLA181198 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Jens Pedersen | JEPE210699 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Louis Helledie | LOHE190498 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Simone Brylle | SIBR041295 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emilie Skovbjerg | EMSK030996 | Vejstrup Efterskole |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lucas Nielsen Quilodran | LUNI081097 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Jeppe Kvartborg Albertsen | JEAL270696 | Vejstrup Efterskole |
5. | Jonathan Juul Madsen | JOMA070896 | Vejstrup Efterskole |
6. | Simon Gammelby Jensen | SIJE280196 | Vejstrup Efterskole |
7. | Simon Hejn Hansen | SIHE121295 | Vejstrup Efterskole |
8. | Simon Vibæk Frederiksen | SIFR181196 | Vejstrup Efterskole |
9. | Rasmus Langergaard Jensen | RAJE090897 | Svendborg Gymnastikforening |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Holm | ANHO250194 | Flemming Efterskole |
2. | Jesper Langhoff | JELA210194 | Flemming Efterskole |
3. | Joakim Wilhelmsen | JOWI240597 | Flemming Efterskole |
4. | Johannes Trier | JOTR170593 | Flemming Efterskole |
5. | Tobias Wilhelmsen | TOWI140594 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Olivia Scharf Matthiesen | OLMA270600 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
6. | Signe Andersen | SIAN311098 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Anders Moesgaard | ANMO010598 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Kasper Ludvigsen | KALU030598 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | mathias brogaard | MABR300498 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Niclas Harris | NIHA060798 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Oliver jørgensen | OLJØ080798 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Christoffer Krog Scherrebek | CHKR030999 | Flemming Efterskole |
12. | Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Nicoline Øllgaard | NIØL160397 | Vejstrup Efterskole |
2. | Sandie Johansen | SAJO100795 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
3. | Amanda Madsen | ANOK080697 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | frederikke flyvholm | FRFL130895 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Isabella Marie Askholm | ISAS290995 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Nicoline Honoré | NIHO100195 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Sabina Bøge Poulsen | SAPO160795 | Vestjysk GF (VGF89) |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Albert Klostergaard | ALKL050995 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Andreas B. Rasmussen | ANB.220495 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Jonas Welander | JOWE220496 | Vejstrup Efterskole |
6. | Lasse Elneff | LAEL061097 | Vejstrup Efterskole |
7. | Marcus Damgaard | MADA280795 | Vejstrup Efterskole |
8. | mathias morsing | MAMO160297 | Vejstrup Efterskole |
9. | Joachim Øllgaard | JOØL231194 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
10. | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
11. | Siver Al-Khayat | SIAL280895 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
12. | Sebastian Schougaard Sørensen | SESØ221297 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Christoffer Dalgas Søgaard | CHSØ201294 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Bay Jensen | DABA091289 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Tobias Brems-hulgaard | TOBR080690 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Kasper Alexander Møller | KAMØ300793 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Mikkel Jensen | MIJE240694 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
6. | Peter Ulrich Rasmussen | PERA020591 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Kim Bugslag | KIBU070790 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Anders Sørensen | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Jesper Juhl Kristensen | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Jette Møller | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Jørgen Lund | Vejstrup Efterskole |
5. | Jørgen Lund | Vejstrup Efterskole |