GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

Power Series 2 - d. 26-11-2022 - 26-11-2022

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lucas Johansen LUJO200112 Svendborg GF
2. Mathias Ytte Holm Hansen MAHA280910 Svendborg GF
3. Noah Gjerster NOGJ230210 Svendborg GF
4. Teodor Ernst Krolykke Vesterby TEKR291113 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
5. Valdemar Dalsten VADA200114 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
6. Alvin Lindgaard-Brok ALLI130609 Viborg GF
7. Bastian Lybæk Hansen BAHA090310 Viborg GF
8. Viktor Stoklund VIST271210 Vejlby IK (VIK)

 

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Agnethe Holmgaard La Pia AGHO120312 Odense Gymnastik Forening
2. Esther Haug Mortensdottir ESMO311210 Odense Gymnastik Forening
3. Esther Thuesen Langballe ESLA310510 Odense Gymnastik Forening
4. Ida Bastrup Thrane IDBA300612 Odense Gymnastik Forening
5. Karen Bandsberg Kristoffersen KABA030813 Odense Gymnastik Forening
6. Kaya Nelly Schroll KANE110312 Odense Gymnastik Forening
7. Leyla Maturan Demirtas LEMA080513 Odense Gymnastik Forening
8. Nanna Arnvig NAAR180612 Odense Gymnastik Forening
9. Naya Harpsøe NAHA200713 Odense Gymnastik Forening
10. Asta Felter ASFE290912 Svendborg GF
11. Ea Marie Holmsted Gjersen EAGJ150110 Svendborg GF
12. Karla kathrine Christensen KACH140609 Svendborg GF
13. Karoline Dortea Skov Jepsen KAJE080609 Svendborg GF
14. Vigga Marie Junge VIJU220710 Svendborg GF
15. Alberte Trasbo Vestergaard ALVE010711 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
16. Caia Lee Christiansen CACH220811 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
17. Merle Krogh Ferdinandsen MEKR050112 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
18. Vilma Dalsten VIDA020712 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
19. Edith Weber EDWE181213 Viborg GF
20. Isabella Rosendahl Jepsen ISRO040413 Viborg GF
21. Lea Quorning Pedersen LEPE151009 Viborg GF
22. Maja Skov Sørensen MASØ100711 Viborg GF
23. Smilla Karoline Winther SMWI290112 Viborg GF
24. Majken Kjær MAKJ311011 Vejlby IK (VIK)
25. Agnes Romme Skaksen AGRO270611 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
26. Amalie Sørensen AMSØ030715 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
27. Laura Boye Johannsen LABO151009 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
28. Laura Rasmussen LARA060412 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
29. Mynthe Kochholm MYKO180214 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
30. Sarah Jæger Jessen SAJÆ050509 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
31. Tilde Sophie Brødsgaard TIBR180412 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
32. Zoe Staniok Thomsen ZOST200116 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
33. Alba Kathrine Cimber Hansen ALHA020812 Flemming Efterskole Gymnastikforening
34. Asta Lindahl Holm Frederiksen ASLI110312 Flemming Efterskole Gymnastikforening
35. Mynte Nygaard Jørgensen MYJØ081210 Flemming Efterskole Gymnastikforening
36. Rosa Sigrid Glud Jensen ROGL030412 Flemming Efterskole Gymnastikforening
37. Karen Michelle Tærsker KATÆ111212 Outrup GUB
38. Marie Lings Brøndlund Hansen MAHA021010 Outrup GUB
39. Nikoline Riber NIRI140413 Outrup GUB
40. Tilde Vibe Sørensen TISØ050913 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Peter Dam PEDA090711 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alma Lind ALLI270311 GF Præstø Fjord
2. Beatrice Jensby BEJE180410 Odense Gymnastik Forening
3. Dicte Bak Reenberg DIBA020211 Odense Gymnastik Forening
4. Lærke Lyngbakke-Hellesøe LÆLY140209 Odense Gymnastik Forening
5. Maya Anna Jensen MAJE290709 Odense Gymnastik Forening
6. Regitze Bech REBE230309 Odense Gymnastik Forening
7. Sif Sidenius Nielsen SINI211209 Odense Gymnastik Forening
8. Zana Halilovic ZAHA050809 Odense Gymnastik Forening
9. Luna Gjerster Nielsen LUNI130212 Svendborg GF
10. Ida Bay Madsen IDMA010612 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
11. Amina Zarianska AMZA011212 Viborg GF
12. Simona Herbst SIHE061009 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Sofia Malina Kjær Meyhoff SOMA210910 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Astrid Winkel ASWI051211 Flemming Efterskole Gymnastikforening
15. Camilla underbjerg Newton CANE050612 Outrup GUB
16. Caroline Rahbek Haick CAHA290711 Outrup GUB
17. Thea Dejrup Dammark THDA160912 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Bastian Jørgensen BAJØ150609 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna Bronnikova ANBR201110 GF Præstø Fjord
2. Clara Sophie Krog CLKR211012 GF Præstø Fjord
3. Leila Horsner LEHO181010 GF Præstø Fjord
4. Malou hoff Svane MASV160410 GF Præstø Fjord
5. Naja Asbæk NAAS100410 GF Præstø Fjord
6. Sofie Sillemann SOSI080210 GF Præstø Fjord
7. Sophie-Emilie Ankjær Fafara SOAN231110 GF Præstø Fjord
8. Alma Bang Naur ALBA270310 Odense Gymnastik Forening
9. Emma Posth EMPO140610 Odense Gymnastik Forening
10. Leah Rebekka Thomsen LERE111010 Odense Gymnastik Forening
11. Thea Jespersen THJE020810 Odense Gymnastik Forening
12. Anna Ingeborg Teglers ANTE170112 Svendborg GF
13. Gry Iris Larsen GRLA310512 Svendborg GF
14. Karoline Winther KAWI270110 Svendborg GF
15. Emilie Bruhn EMBR240512 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
16. Cille Hansen CIHA211010 Skive GF
17. Gry Wind Dahl GRWI080111 Skive GF
18. Caroline Tang CATA230412 Viborg GF
19. Clara Tang CLTA230412 Viborg GF
20. Frida Haugaard Høyer FRHØ180212 Viborg GF
21. Liva Sølling LISØ221111 Viborg GF
22. Tamia Krabbe Rasmussen TAKR280212 Viborg GF
23. Clara Bruun Bundesen CLBR170511 Flemming Efterskole Gymnastikforening
24. Freja Nicoline Nordgren Eriksen FRER200311 Flemming Efterskole Gymnastikforening
25. Jasmine Dyrlund JADY130510 Flemming Efterskole Gymnastikforening
26. Rebekka Mærsk Lønbæk RELØ230911 Flemming Efterskole Gymnastikforening
27. Freja Løwe FRLØ100711 Silkeborg P / D
28. Katrine Sondrup KASO190810 Silkeborg P / D
29. Julie Frahm Pedersen JUPE060912 Outrup GUB
30. Maria M. Knudsborg MAKN071211 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Astrid Villumsen ASVI280707 GF Præstø Fjord
2. Kirstine Gramkow KIGR140208 GF Præstø Fjord
3. Phoebe Rasmussen PHRA040807 GF Præstø Fjord
4. Rebecca Westerberg REWE150807 GF Præstø Fjord
5. Sofie Dalthur SODA230207 GF Præstø Fjord
6. Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
7. Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
8. Maja Slothuus Nordsof MASL310109 Odense Gymnastik Forening
9. Malou Frederiksen MAFR211009 Odense Gymnastik Forening
10. Matilde Due Brix Jensen MAJE140709 Odense Gymnastik Forening
11. Simone Pedersen SIPE130609 Odense Gymnastik Forening
12. Kaya Søholm KASØ210509 Svendborg GF
13. Caroline Pedersen CAPE270609 Øster Hornum Idrætsforening
14. Celina Kolding CEKO261107 Skive GF
15. Alberte Lück Hougaard ALHO191108 Viborg GF
16. Sofie Mørk Rosborg SOMØ230809 Viborg GF
17. Lea Dressler LEDR131009 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
18. Dagny Leda Glud Jensen DAGL150409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
19. Eline Cecilie Dannemann Bræmer ELBR161209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
20. Ella Lindahl Holm Frederiksen ELLI070409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
21. Line-Sofie Sindberg LISI140809 Flemming Efterskole Gymnastikforening
22. Alberte Nyhus ALNY111209 Silkeborg P / D
23. Kaya Aaen Dürr KAAA260309 Silkeborg P / D

 

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Gabriel Pedersen GAPE090809 Skive GF
2. Frederik Schmidt FRSC221211 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Malthe Hjort Hartung MAHJ160910 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Frida Nyhøj Matthiesen FRNY060510 Odense Gymnastik Forening
2. Karoline Marie Friis Knudsen KAMA150210 Odense Gymnastik Forening
3. Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Odense Gymnastik Forening
4. Freya Ebdrup Nørgaard FREB260509 Skive GF
5. Iben Toft IBTO301010 Skive GF
6. Josefine Fog Nielsen JONI210708 Skive GF
7. Cille Midtgaard Stendys CIMI300907 Vestjysk GF (VGF89)
8. Mathilde Pedersen MAPE221206 Vestjysk GF (VGF89)

 

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Tristan Feltmann TRFE230210 Svendborg GF
2. Magnus Alexander Erlingsson MAER031111 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
3. Frederik Vistisen FRVI291110 Vestjysk GF (VGF89)
4. Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Tobber Widding TOWI230312 GymDanmark

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Freya Kondrup FRKO020708 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
2. Ane Sofie Hvid Bonde ANBO270710 Øster Hornum Idrætsforening
3. Caroline Sørensen CASØ030209 Vestjysk GF (VGF89)
4. Anna-Clara Faber ANFA290410 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Isabella Jensen ISJE030909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Stella Christine Jensen Kastrup STCH210710 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Rosa Teglgaard Lisberg ROTE200708 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Stine Juhl kjærsgaard STJU230909 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Lina Harritz-Grønne LIHA291109 Silkeborg P / D

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Oliver Juul Kuhlenhenke OLKU080906 Vejstrup Efterskole
2. Kasper Dencker KADE301106 Bøvling Idrætsefterskole
3. Oskar Ølholm Jørgensen OSJØ020307 Bøvling Idrætsefterskole
4. Anders Vejvad ANVE301206 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
5. Jesper Bech-Lisberg JEBE110807 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Laurids Bruun LABR070506 Flemming Efterskole Gymnastikforening
7. Nicolai Svennesen NISV260606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Rebecca Tøstesen RETØ211206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. William Gyldenkrone WIGY300707 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Caroline Lyngberg CALY290606 Vejstrup Efterskole
2. Fie Lykke Hansen FIHA270506 Vejstrup Efterskole
3. Freja Nellemann Hedegaard FRNE051006 Vejstrup Efterskole
4. Signe Neess Poulsen SIPO140806 Vejstrup Efterskole
5. Bjørg Grønkjær BJGR120807 Vestjysk GF (VGF89)
6. Anni Drew Kristensen ANKR150606 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
7. Ida Bloch Kærby IDKÆ120906 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
8. Isabella Lykke ISLY050408 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
9. Louise Kirketerp-Møller LOKI250507 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
10. Sofia Wittmaack Nielsen SONI020906 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
11. Dina Vølund Sander DISA150906 Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Freja Østerkjærhus Poulsen FRPO250507 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Frida Gjellerod Christiansen FRGJ090406 Flemming Efterskole Gymnastikforening
14. Marie Klitte Andersen MAAN040406 Flemming Efterskole Gymnastikforening
15. Mille Westerlund MIWE081107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Sofie Stobbe Løwenstein SOLØ050506 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Oskar Marius Johannsen Danielsen OSMA050611 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Aske Severin Thrane ASTH031210 Outrup GUB
3. Daniel Sølbeck DASØ210110 Outrup GUB

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Neel Johansen NEJO060111 Flemming Efterskole Gymnastikforening
2. Eline Hede ELHE200909 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Axel Skov AXSK150506 Vejstrup Efterskole
2. Mikkel Jørgensen MIJØ130108 Øster Hornum Idrætsforening
3. Andreas Blæsbjerg ANBL101207 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
4. Eskild Agergaard ESAG220907 Flemming Efterskole Gymnastikforening
5. Malthe Ørnsholt Gammelager MAØR150606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Niels Skou Nielsen NINI161006 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Tea Elizabeth Rytter TEEL010607 Odense Gymnastik Forening
2. Tinke Stendevad TIST071207 Odense Gymnastik Forening
3. Kaisa Winther Rubin KARU160806 Vejstrup Efterskole
4. Selma Wildner SEWI070706 Vejstrup Efterskole
5. Selina Foged Mortensen SEMO090107 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
6. Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
7. Sofie Hedegård Mortensen SOMO220306 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Kian Svane Hansen KIHA250908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Lukas Rasmussen LURA130309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Maksym Komisarov MAKO160109 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Caroline Aakjær Clausen CACL270309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Sofia Benthien Giuranna SOBE120909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Merle Johansen MEJO121008 Flemming Efterskole Gymnastikforening
4. Elisabeth Oldenborg ELOL240609 Silkeborg P / D
5. Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
6. Karoline Hindø-Bagge KAHI080409 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lucas Lund tørving LULU220206 Vejstrup Efterskole
2. Malthe Langkilde MALA180406 Vejstrup Efterskole
3. Marius Bundgaard MABU050906 Vejstrup Efterskole
4. Rasmus Lønborg RALØ250406 Vejstrup Efterskole
5. Simon Sand SISA190506 Vejstrup Efterskole
6. Trevor Johansen TRJO020906 Vejstrup Efterskole
7. Christopher Hannibal CHHA170805 Vestjysk GF (VGF89)
8. Lau Sønderskov LASØ250408 Vestjysk GF (VGF89)
9. Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
10. Tristan Balslev Volshøj TRBA050507 Vestjysk GF (VGF89)
11. Albert Funder Dissing ALDI100407 Bøvling Idrætsefterskole
12. Anton Lumbye Mikkelsen ANLU250307 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. August Langmach Christiansen AUCH070606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
14. Gustav Bundgaard Hansen GUBU090508 Flemming Efterskole Gymnastikforening
15. Hjalte Weiss Hansen HJHA040306 Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Karl Emil Sølverblad KASØ120706 Flemming Efterskole Gymnastikforening
17. Kristian Olesen KROL210706 Flemming Efterskole Gymnastikforening
18. Silas Dirchsen SIDI080906 Flemming Efterskole Gymnastikforening
19. Mads Vestergaard MAVE090408 Silkeborg P / D
20. Mykhailo Lavoshnyk MYLA261107 Silkeborg P / D
21. Timofii Chervonnyi TICH121207 Silkeborg P / D
22. Victor Hüttel VIHÜ080407 Silkeborg P / D
23. Robin David Bruun Metcalfe ROME021205 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Rie Baden Pilegaard RIBA250406 Vejstrup Efterskole
2. Frederikke Lundgreen FRLU010807 Vejlby IK (VIK)
3. Pernille Løvendorf Rørstrøm PERØ141007 Vejlby IK (VIK)
4. Lærke Broberg Jensen LÆJE050107 Vestjysk GF (VGF89)
5. Karoline Andresen Hollænder KAHO040604 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Laurine Christiansen LACH200907 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Maria Teglgaard Lisberg MATE220207 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Sofia Bergstrøm SOBE070406 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Ida Bechmann Kortegaard IDKO190905 Silkeborg P / D
10. Kaisa Kirkeby KAKI170808 Silkeborg P / D
11. Lea Abildgaard LEAB070905 Silkeborg P / D
12. Silja Rou Gyldenøhr SIRO051005 Silkeborg P / D
13. Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Senior - Herre 17+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. David Henri Oliver Erbs DAER190999 Odense Gymnastik Forening
2. Joel Händig JOHÄ240294 Odense Gymnastik Forening
3. Tobias Rode TORO230504 Odense Gymnastik Forening
4. Lasse Blumensaat Rasmussen LARA281098 Øster Hornum Idrætsforening
5. Hjalte Gade Thomsen HJGA241102 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Jonas Thomsen JOTH200103 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Lasse Skrydstrup Schmidt LASC131003 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Niclas Hermann NIHE070602 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Rasmus Degn Petersen RADE130904 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Adam Winther ADWI200501 Silkeborg P / D
11. Benjamin Høiriis BEHØ190297 Silkeborg P / D
12. Dirch Jørgensen DIJØ111198 Silkeborg P / D
13. Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Silkeborg P / D
14. Jacob Falk JAFA161196 Silkeborg P / D
15. Jacob Sommer Ahle JAAH020497 Silkeborg P / D
16. Jeppe Lumbye Mikkelsen JELU070705 Silkeborg P / D
17. Julian Hollensberg JUHO070999 Silkeborg P / D
18. Mads Lykke Hansen MAHA290103 Silkeborg P / D
19. Martin Møldrup Abildgaard MAMØ200602 Silkeborg P / D
20. Mathias Morsing MAMO160297 Silkeborg P / D
21. Nicolaj Klitgaard Madsen NIMA210899 Silkeborg P / D
22. Rasmus Palmgreen RAPA020305 Silkeborg P / D
23. Sebastian Busch SEBU171097 Silkeborg P / D
24. Søren Knudsen SØKN071099 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Senior - Damer 17+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Josefine Andersen JOAN260802 Odense Gymnastik Forening
2. Lea Lauridsen Sønderskov LELA131003 Vestjysk GF (VGF89)
3. Emma Nørby EMNØ300903 Silkeborg P / D
4. Freja Vedersø Frandsen FRFR180300 Silkeborg P / D
5. Julie Uhrskov JUUH301203 Silkeborg P / D

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Anders Dissing Vestjysk GF (VGF89)
2. Andreas Rasmussen Odense Gymnastik Forening
3. Annika Dalsten Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
4. Birgitte Hede Outrup GUB
5. Cherie Dalthur GF Præstø Fjord
6. Dorte Wind Dahl Skive GF
7. Gitte Joo Madsen Vejstrup Efterskole
8. Jakob Steengaard Viborg GF
9. Karina Simonsen Outrup GUB
10. Kris Jensen Odense Gymnastik Forening
11. Lisbeth Mathiasen Odense Gymnastik Forening
12. Malene Nygaard Dressler Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Mia Bonnichsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
15. Robert Rosborg Viborg GF
16. Thomas Hansen Odense Gymnastik Forening
17. Tommy Vestergaard Silkeborg P / D

 


© GymDanmark