GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

Forbundsmesterskab Tumbling - d. 07-05-2022 - 07-05-2022

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Tristan Feltmann TRFE230210 Svendborg GF
2. Gabriel Pedersen GAPE090809 Skive GF

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alma Bang Naur ALBA270310 Odense Gymnastik Forening
2. Emma Posth EMPO140610 Odense Gymnastik Forening
3. Frida Nyhøj Matthiesen FRNY060510 Odense Gymnastik Forening
4. Thea Jespersen THJE020810 Odense Gymnastik Forening
5. Vilde Thulstrup Lauesen Lauesen VILA080313 Svendborg GF
6. Sigrid Veje Outzen SIOU180710 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
7. Iben Toft IBTO301010 Skive GF
8. Jasmine Dyrlund JADY130510 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
2. Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
3. Gry Sønderskov Kristensen GRSØ170607 Odense Gymnastik Forening
4. Laura Sofie Herbst LAHE090209 Odense Gymnastik Forening
5. Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Odense Gymnastik Forening
6. Maja Slothuus Nordsof MASL310109 Odense Gymnastik Forening
7. Kaya Søholm KASØ210509 Svendborg GF
8. Signe Brandt Johansen SIJO140507 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
9. Louise Kirketerp-Møller LOKI250507 Skive GF
10. Alberte Lück Hougaard ALHO191108 Viborg GF
11. Lea Dressler LEDR131009 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Eline Cecilie Dannemann Bræmer ELBR161209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Cecilie Bækgaard Søndergaard CEBÆ170509 Silkeborg P / D
14. Mikkeline Meinertz Hansen MIME200807 Silkeborg P / D

 

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Frederik Schmidt FRSC221211 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Leah Rebekka Thomsen LERE111010 Odense Gymnastik Forening
2. Sofie Mørk Rosborg SOMØ230809 Viborg GF
3. Caroline Zachariassen CAZA050610 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Isabella Jensen ISJE030909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Oskar Marius Johannsen Danielsen OSMA050611 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Willads Nygaard Møller WINY151008 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Freya Kondrup FRKO020708 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
2. Panita Fly PAFL130408 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
3. Thilde Drechsler THDR290109 Vestjysk GF (VGF89)
4. Lina Harritz-Grønne LIHA291109 Silkeborg P / D

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Freja Nellemann Hedegaard FRNE051006 Odense Gymnastik Forening
2. Tinke Stendevad TIST071207 Odense Gymnastik Forening
3. Amalie Møller Vistisen AMVI031205 Vejstrup Efterskole
4. Karoline Petersen KAPE050105 Vejstrup Efterskole
5. Laura Amalie Bundgaard LABU040605 Vejstrup Efterskole
6. Laura Rosenqvist Jensen LARO180905 Vejstrup Efterskole
7. Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
8. Karen Mortensen KAMO280607 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Mille Westerlund MIWE081107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
10. Silke Andersen SIAN090107 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

B rækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Ask Hundevad Østergaard ASØS180901 Odense Gymnastik Forening
2. Bastian Skovrød BASK020502 Odense Gymnastik Forening
3. Frederik Kaasgaard FRKA210201 Odense Gymnastik Forening
4. Markus Krautwald Erbs MAKR210800 Odense Gymnastik Forening
5. Oliver Høgh Rosenberg OLRO190401 Odense Gymnastik Forening
6. Yuga Negami YUNE280900 Odense Gymnastik Forening

 

B rækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Fiona Young FIYO130300 Odense Gymnastik Forening
2. Julia Dyrby Wittmann JUWI070600 Odense Gymnastik Forening
3. Marie Hansen MAHA040901 Odense Gymnastik Forening
4. Sofie Jørgensen SOJØ290601 Odense Gymnastik Forening

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Christian Grevelshøj Thyssen CHGR101108 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Freja Smidt Jensen FRSM280808 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Lærke Søholm Clausen LÆSØ130908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Elisabeth Oldenborg ELOL240609 Silkeborg P / D
4. Kaisa Kirkeby KAKI170808 Silkeborg P / D
5. Eline Hede ELHE200909 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Christian Thomassen CHTH240905 Vejstrup Efterskole
2. Frederik Corfixen Haldrup FRCO221205 Vejstrup Efterskole
3. Magnus Gade MAGA280805 Vejstrup Efterskole
4. Magnus Mærsk MAMÆ160605 Vejstrup Efterskole
5. Marcus Folsing MAFO170605 Vejstrup Efterskole
6. Mikkel Sivgaard MISI260605 Vejstrup Efterskole
7. Marcus Zachariassen MAZA121205 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Mads Vestergaard MAVE090408 Silkeborg P / D

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Gäth Hansen EMHA031206 Odense Gymnastik Forening
2. Selma Mann Wildner SEMA070706 Odense Gymnastik Forening
3. Tea Elizabeth Rytter TEEL010607 Odense Gymnastik Forening
4. Marie Soot Lundbek Hansen MAHA021107 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
5. Matilde Beck MABE220906 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
6. Sofie Stengaard SOST050907 Viborg GF
7. Camilla Clare Hansen CAHA060606 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Freya Vium FRVI120306 Silkeborg P / D
9. Kaisa Winther Rubin KARU160806 Silkeborg P / D
10. Sofie Andreæ SOAN200706 Silkeborg P / D
11. Sofie Hedegård Mortensen SOMO220306 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lau Sønderskov LASØ250408 Vestjysk GF (VGF89)
2. Kian Svane Hansen KIHA250908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Lukas Rasmussen LURA130309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Caroline Aakjær Clausen CACL270309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Sofia Benthien SOBE120909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
4. Karoline Hindø-Bagge KAHI080409 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
2. Oskar Post OSPO161104 Odense Gymnastik Forening
3. Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening
4. Tobias Rode TORO230504 Odense Gymnastik Forening
5. Alexander Sonne Hjæresen ALHJ170505 Vejstrup Efterskole
6. Emil Clasen EMCL100305 Vejstrup Efterskole
7. Hjalte Pawlik HJPA020705 Vejstrup Efterskole
8. Jacob Schiønning JASC250305 Vejstrup Efterskole
9. Jakob Uldall JAUL310305 Vejstrup Efterskole
10. jeppe Rasmussen JERA011005 Vejstrup Efterskole
11. Malthe Hjorth MAHJ020705 Vejstrup Efterskole
12. Oscar Holm Jørgensen OSJØ030905 Vejstrup Efterskole
13. Simon Constantin Brun SIBR250605 Vejstrup Efterskole
14. Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
15. Tristan Balslev Volshøj TRBA050507 Vestjysk GF (VGF89)
16. Anton Lumbye Mikkelsen ANLU250307 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
17. Mikkel Salk MISA061106 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
18. Patrick Engelbrecht Kørvel PAKØ110905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
19. Victor Hüttel VIHÜ080407 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Julie Svelmøe Jensen JUJE010604 Odense Gymnastik Forening
2. Amalie Qvick Hansen AMQV300505 Vejstrup Efterskole
3. Margrethe Juhl Harberg MAJU240405 Vejstrup Efterskole
4. Simone Rasch Pedersen SIRA271205 Vejstrup Efterskole
5. Frederikke Lundgreen FRLU010807 Vejlby IK (VIK)
6. Lærke Broberg Jensen LÆJE050107 Vestjysk GF (VGF89)
7. Karoline Andresen Hollænder KAHO040604 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Lærke Stenderup-Jørgensen LÆST210706 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Rosa Moseler ROMO010105 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Emma Neil Friis EMFR050206 Silkeborg P / D
11. Karoline-Amalie L.T. Kristensen KAKR120606 Silkeborg P / D
12. Sofia Bergstrøm SOBE070406 Silkeborg P / D
13. Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Andreas Kappel Christensen ANKA060301 Odense Gymnastik Forening
2. Gustav Juul Sømod GUSØ060100 Odense Gymnastik Forening
3. Johan Juul Rasmussen JORA220301 Odense Gymnastik Forening
4. Magnus Lindholmer MALI280903 Odense Gymnastik Forening
5. Noah Schmidt Ørting NOØR021101 Odense Gymnastik Forening
6. Peder-Andreas Nerup PENE110801 Odense Gymnastik Forening
7. Peter Harpøth Bjerre PEBJ051201 Odense Gymnastik Forening
8. Asbjørn Sømod ASSØ170703 Svendborg GF
9. Hjalte Gade Thomsen HJGA241102 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Jeppe Vinther Kümpel JEVI310502 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Jonas Thomsen JOTH200103 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Niclas Hermann NIHE070602 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

Eliterækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Nørby EMNØ300903 Silkeborg P / D

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Agash Ragunathan Vestjysk GF (VGF89)
2. Anders Sørensen Svendborg GF
3. Andreas Rasmussen Odense Gymnastik Forening
4. Annika Dalsten Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
5. Benjamin Zabel Vejstrup Efterskole
6. Gitte Joo Madsen Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
7. Gustav Sømod Odense Gymnastik Forening
8. Jakob Jessen Viborg GF
9. Jeppe Salk Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Lisbeth Mathiasen Odense Gymnastik Forening
11. Lise Mikkelsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Mia Bonnichsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Michael Moselund-Hansen Vejstrup Efterskole
15. Nicolai Cambell Odense Gymnastik Forening
16. Sune Jensen Odense Gymnastik Forening
17. Thomas Hansen Odense Gymnastik Forening
18. Tommy Vestergaard Silkeborg P / D

 


© GymDanmark