GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

Power Series 4 - d. 19-03-2022 - 19-03-2022

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Sebastian Rasmussen SERA120708 Svendborg GF
2. Otto Veje Outzen OTOU230112 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
3. Alvin Lindgaard-Brok ALLI130609 Viborg GF
4. Bastian Lybæk Hansen BAHA090310 Viborg GF
5. Søren Walz Jensen SØWA181010 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Tobias Krog TOKR011009 Outrup GUB
7. Ariel Zimmerman SVEX300110 GymDanmark
8. Henning Lundin SVEX081011 GymDanmark
9. Malcolm Manneh SVEX021111 GymDanmark
10. Oscar Severyd SVEX250410 GymDanmark
11. Oscar Öjdahl SVEX240709 GymDanmark

 

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anne Woodham ANWO040111 GF Præstø Fjord
2. Caroline Reedtz-Thott CARE301110 GF Præstø Fjord
3. Leila Horsner LEHO181010 GF Præstø Fjord
4. Sofia Illum Frandsen SOFR120411 GF Præstø Fjord
5. Beatrice Jensby BEJE180410 Odense Gymnastik Forening
6. Dicte Bak Reenberg DIBA020211 Odense Gymnastik Forening
7. Saga Johanne Syverud SAJO060209 Odense Gymnastik Forening
8. Anna Ingeborg Teglers ANTE170112 Svendborg GF
9. Ea Marie Holmsted Gjersen EAGJ150110 Svendborg GF
10. Ella Vangsgaard ELVA041110 Svendborg GF
11. Josephine Johansen JOJO170509 Svendborg GF
12. Karla kathrine Christensen KACH140609 Svendborg GF
13. Karoline Dortea Skov Jepsen KAJE080609 Svendborg GF
14. Mia Josefine Broholm MIBR110309 Svendborg GF
15. Vigga Marie Junge VIJU220710 Svendborg GF
16. Emilie Bruhn EMBR240512 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
17. Freya Skytte Hansen FRSK070812 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
18. Ida Bay Madsen IDMA010612 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
19. Lærke Jægerholt LÆJÆ250812 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
20. Lea Quorning Pedersen LEPE151009 Viborg GF
21. Signe Holm SIHO100712 Viborg GF
22. Sira Lybæk Hansen SIHA230708 Viborg GF
23. Laura Boye Johannsen LABO151009 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
24. Sarah Jæger Jessen SAJÆ050509 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
25. Sif Oddershede SIOD160713 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
26. Sissel Nordentoft SINO031208 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
27. Sofia Malina Kjær Meyhoff SOMA210910 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
28. Ellen Harck Lauridsen ELHA250709 Flemming Efterskole Gymnastikforening
29. freya brodie FRBR081209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
30. Lærke Møller Trankjær LÆMØ140912 Flemming Efterskole Gymnastikforening
31. Marie Lings Brøndlund Hansen MAHA021010 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Magnus Alexander Erlingsson MAER031111 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
2. Silas Petersen SIPE120810 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
3. Bastian Jørgensen BAJØ150609 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Malou hoff Svane MASV160410 GF Præstø Fjord
2. Sofia Hertz Boesen SOHE041011 GF Præstø Fjord
3. Benedicte Østergaard Jacobsen BEØS030108 Odense Gymnastik Forening
4. Emma Kjær EMKJ211110 Odense Gymnastik Forening
5. Laura Sofie Herbst LAHE090209 Odense Gymnastik Forening
6. Lærke Lyngbakke-Hellesøe LÆLY140209 Odense Gymnastik Forening
7. Maya Anna Jensen MAJE290709 Odense Gymnastik Forening
8. Regitze Bech REBE230309 Odense Gymnastik Forening
9. Sif Sidenius Nielsen SINI211209 Odense Gymnastik Forening
10. Zana Halilovic ZAHA050809 Odense Gymnastik Forening
11. Aimeé Overby Traberg AITR140909 Svendborg GF
12. Clara Christoffersen CLCH031106 Svendborg GF
13. Kaya Søholm KASØ210509 Svendborg GF
14. Liva Sigrid Scott Frederiksen LIFR020809 Svendborg GF
15. Molly Overby Traberg MOTR190111 Svendborg GF
16. Zoe Overby Traberg ZOTR200606 Svendborg GF
17. Cecilie Bech CEBE131210 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
18. Sigrid Veje Outzen SIOU180710 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
19. Frida Haugaard Høyer FRHØ180212 Viborg GF
20. Tamia Krabbe Rasmussen TAKR280212 Viborg GF
21. Jenifer Rai JERA220114 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
22. Josefine Nielsen JONI080910 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Tristan Feltmann TRFE230210 Svendborg GF
2. Gabriel Pedersen GAPE090809 Skive GF
3. Oskar Kring Spejlborg OSSP310709 Flemming Efterskole Gymnastikforening
4. Aske Severin Thrane ASTH031210 Outrup GUB
5. Oscar Jansson SVEX110511 GymDanmark
6. Ruben Wilund SVEX220811 GymDanmark

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Naja Asbæk NAAS100410 GF Præstø Fjord
2. Sophie-Emilie Ankjær Fafara SOAN231110 GF Præstø Fjord
3. Emma Posth EMPO140610 Odense Gymnastik Forening
4. Karoline Marie Friis Knudsen KAMA150210 Odense Gymnastik Forening
5. Leah Rebekka Thomsen LERE111010 Odense Gymnastik Forening
6. Thea Jespersen THJE020810 Odense Gymnastik Forening
7. Vilde Thulstrup Lauesen Lauesen VILA080313 Svendborg GF
8. Ane Sofie Hvid Bonde ANBO270710 Øster Hornum Idrætsforening
9. Iben Toft IBTO301010 Skive GF
10. Caroline Zachariassen CAZA050610 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Smilla Elkjær Lund SMLU160112 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Astrid Villumsen ASVI280707 GF Præstø Fjord
2. Mathilde Veldorm MAVE281007 GF Præstø Fjord
3. Phoebe Rasmussen PHRA040807 GF Præstø Fjord
4. Rebecca Westerberg REWE150807 GF Præstø Fjord
5. Sofie Dalthur SODA230207 GF Præstø Fjord
6. Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
7. Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
8. Frida Nyhøj Matthiesen FRNY060509 Odense Gymnastik Forening
9. Gry Sønderskov Kristensen GRSØ170607 Odense Gymnastik Forening
10. Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Odense Gymnastik Forening
11. Maja Slothuus Nordsof MASL310109 Odense Gymnastik Forening
12. Anna-Sofie Due Enggaard ANEN280206 Svendborg GF
13. Freja Thybo FRTH070209 Svendborg GF
14. Frida Sloth Henriksen FRHE030207 Svendborg GF
15. Johanne Vanddam Koch Hansen JOHA051006 Svendborg GF
16. Signe Brandt Johansen SIJO140507 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
17. Caroline Pedersen CAPE270609 Øster Hornum Idrætsforening
18. Josefine Fog Nielsen JONI210708 Skive GF
19. Louise Kirketerp-Møller LOKI250507 Skive GF
20. Sofie Mørk Rosborg SOMØ230809 Viborg GF
21. Sofie Dalgaard Poulsen SOPO291206 Vejlby IK (VIK)
22. Liva Bjerre LIBJ090209 Vestjysk GF (VGF89)
23. Isabella Jensen ISJE030909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
24. Lea Dressler LEDR131009 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
25. Eline Cecilie Dannemann Bræmer ELBR161209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
26. Freja Østerkjærhus Poulsen FRPO250507 Flemming Efterskole Gymnastikforening
27. Frida bollerup Eriksen FRER250108 Flemming Efterskole Gymnastikforening
28. Cecilie Bækgaard Søndergaard CEBÆ170509 Silkeborg P / D
29. Mikkeline Meinertz Hansen MIME200807 Silkeborg P / D
30. Laura Søbye Rosendal LASØ120909 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Frederik Schmidt FRSC221211 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Freja Nellemann Hedegaard FRNE051006 Odense Gymnastik Forening
2. Lærke Marianne Rønde LÆRØ200709 Silkeborg P / D
3. Nicole Høberg Holt NIHO191008 Outrup GUB

 

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Karl Mørk Henriksen KAHE050308 Svendborg GF
2. Mikkel Jørgensen MIJØ130108 Øster Hornum Idrætsforening
3. Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Oskar Marius Johannsen Danielsen OSMA050611 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Daniel Sølbeck DASØ210110 Outrup GUB
6. Edvin Melin Wärn SVEX100511 GymDanmark
7. Max Wall SVEX110811 GymDanmark

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Freya Kondrup FRKO020708 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
2. Panita Fly PAFL130408 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
3. Thilde Drechsler THDR290109 Vestjysk GF (VGF89)
4. Freja Smidt Jensen FRSM280808 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Luna Elise Blom LUEL280210 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Lærke Søholm Clausen LÆSØ130908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Elisabeth Oldenborg ELOL240609 Silkeborg P / D
8. Lina Harritz-Grønne LIHA291109 Silkeborg P / D

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Mads Ildvedsen MAIL050505 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
2. Niels Skou Nielsen NINI161006 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Tinke Stendevad TIST071207 Odense Gymnastik Forening
2. Sofie Stengaard SOST050907 Viborg GF
3. Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
4. Bjørg Grønkjær BJGR120807 Vestjysk GF (VGF89)
5. Camilla Clare Hansen CAHA060606 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Anni Drew Kristensen ANKR150606 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
7. Astrid Søgård Primdahl ASPR130206 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
8. Jasmin Kongsgaard Jakobsen JAKO150805 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
9. Mille Westerlund MIWE081107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
10. Sofie Andreæ SOAN200706 Silkeborg P / D
11. Sofie Hedegård Mortensen SOMO220306 Silkeborg P / D

 

B rækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Ask Hundevad Østergaard ASØS180901 Ollerup Gymnastikforening
2. Markus Krautwald Erbs MAKR210800 Ollerup Gymnastikforening

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Christian Grevelshøj Thyssen CHGR101108 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Mads Vestergaard MAVE090408 Silkeborg P / D

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Sofia Benthien SOBE120909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Kaisa Kirkeby KAKI170808 Silkeborg P / D
3. Eline Hede ELHE200909 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alexander Worm ALWO200405 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
2. Christopher Hannibal Graversen CHGR170805 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Gäth Hansen EMHA031206 Odense Gymnastik Forening
2. Selma Mann Wildner SEMA070706 Odense Gymnastik Forening
3. Tea Elizabeth Rytter TEEL010607 Odense Gymnastik Forening
4. Marie Soot Lundbek Hansen MAHA021107 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
5. Matilde Beck MABE220906 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
6. Emma Søgaard EMSØ150504 Vestjysk GF (VGF89)
7. Maria Klim MAKL241005 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
8. Natali Jaedeke NAJA130206 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
9. Kaisa Winther Jørgensen KAJØ160806 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lau Sønderskov LASØ250408 Vestjysk GF (VGF89)
2. Kian Svane Hansen KIHA250908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Lukas Rasmussen LURA130309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Liva Jung LIJU260608 Vestjysk GF (VGF89)
2. Caroline Aakjær Clausen CACL270309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
4. Freja Worm FRWO250109 Outrup GUB
5. Karoline Hindø-Bagge KAHI080409 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
2. Oskar Post OSPO161104 Odense Gymnastik Forening
3. Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening
4. Tobias Rode TORO230504 Odense Gymnastik Forening
5. Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
6. Tristan Balslev Volshøj TRBA050507 Vestjysk GF (VGF89)
7. Anton Lumbye Mikkelsen ANLU250307 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Mikkel Salk MISA061106 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Bjørn Rytter Larsen BJRY190605 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
10. Frederik Bækhøj Skaaning FRBÆ150905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
11. Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Jeppe Lumbye Mikkelsen JELU070705 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Patrick Engelbrecht Kørvel PAKØ110905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
14. Victor Hüttel VIHÜ080407 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Julie Svelmøe Jensen JUJE010604 Odense Gymnastik Forening
2. Leah Christina Johannsen LECH150704 Odense Gymnastik Forening
3. Frederikke Lundgreen FRLU010807 Vejlby IK (VIK)
4. Pernille Løvendorf Rørstrøm PERØ141007 Vejlby IK (VIK)
5. Agnes Kallesøe AGKA070105 Vestjysk GF (VGF89)
6. Lærke Broberg Jensen LÆJE050107 Vestjysk GF (VGF89)
7. Dicte-Marie Faber DIFA030807 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Karoline Andresen Hollænder KAHO040604 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Laurine Christiansen LACH200907 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Lærke Stenderup-Jørgensen LÆST210706 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Rosa Moseler ROMO010105 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Olivia Juul Madsen OLJU300906 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D
14. Freja Refsgaard FRRE171006 Outrup GUB
15. Naja Bjerre Therkildsen NATH051106 Outrup GUB
16. Sola Kathrine Thomsen SOTH151106 Outrup GUB

 

Eliterækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Joel Händig JOHÄ240294 Odense Gymnastik Forening
2. Johannes Juul Sømod JOSØ040398 Odense Gymnastik Forening
3. Magnus Lindholmer MALI280903 Odense Gymnastik Forening
4. Asbjørn Sømod ASSØ170703 Svendborg GF
5. Andreas Kappel Christensen ANKA060301 Ollerup Gymnastikforening
6. Andreas Rand Kristensen ANKR140501 Ollerup Gymnastikforening
7. Christoffer Krog Scherrebeck CHKR030999 Ollerup Gymnastikforening
8. Emil Vibæk Frederiksen EMFR131200 Ollerup Gymnastikforening
9. Gustav Juul Sømod GUSØ060100 Ollerup Gymnastikforening
10. Johan Juul Rasmussen JORA220301 Ollerup Gymnastikforening
11. Kian Hvistendahl Doyle KIDO170601 Ollerup Gymnastikforening
12. Magnus Harry Lauritsen MALA111002 Ollerup Gymnastikforening
13. Peder-Andreas Nerup PENE110801 Ollerup Gymnastikforening
14. Sofus Møller Kramer SOKR150901 Ollerup Gymnastikforening
15. Lasse Blumensaat Rasmussen LARA281098 Øster Hornum Idrætsforening
16. Simon Boesdal SIBO130404 Vestjysk GF (VGF89)
17. Hjalte Gade Thomsen HJGA241102 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
18. Jonas Thomsen JOTH200103 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
19. Rasmus Steffensen RAST080599 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Ida Pagård IDPA030297 Odense Gymnastik Forening
2. Johanne Nørby JONØ200792 Odense Gymnastik Forening
3. Josefine Andersen JOAN260802 Odense Gymnastik Forening
4. Emma Nørby EMNØ300903 Silkeborg P / D
5. Josefine Krog Scherrebeck JOSC120503 Silkeborg P / D
6. Julie Uhrskov JUUH301203 Silkeborg P / D
7. Sara Raunholt Ørskov SAØR060498 Outrup GUB

 

S rækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Peter Harpøth Bjerre PEBJ051201 Ollerup Gymnastikforening

 

S rækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emilie Vestergaard EMVE230798 Øster Hornum Idrætsforening
2. Signe Juhl Jørgensen SIJU300797 Skive GF
3. Karoline-Amalie L.T. Kristensen KAKR120606 Silkeborg P / D
4. Maja Ring Broberg MABR301201 Silkeborg P / D

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Agash Ragunathan Vestjysk GF (VGF89)
2. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
3. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
4. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
5. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
6. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
7. Anders Scherrebeck Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Anders Sørensen Svendborg GF
9. Andreas Rasmussen Odense Gymnastik Forening
10. Benjamin Zabel Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
11. Birgitte Hede Outrup GUB
12. Jakob Jessen Viborg GF
13. Jakob Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
14. Jeppe Salk Varnæs/Bovrup Idrætsforening
15. Jesper Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Kristian Skou larsen Vestjysk GF (VGF89)
17. Lisbeth Mathiasen Odense Gymnastik Forening
18. Lise Mikkelsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
19. Mads Warming Varnæs/Bovrup Idrætsforening
20. Malene Nygaard Dressler Varnæs/Bovrup Idrætsforening
21. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
22. Mia Bonnichsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
23. Pia Vestergaard Silkeborg P / D
24. Sebastian Bro Ollerup Gymnastikforening
25. Sune Jensen Odense Gymnastik Forening
26. Susanne Oldenborg Silkeborg P / D
27. Søren Juul Sømod Svendborg GF
28. Søren Madsen Outrup GUB
29. Thomas Hansen Odense Gymnastik Forening
30. Tine Oddershede Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 


© GymDanmark