GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

Power Series 3 - d. 22-01-2022 - 22-01-2022

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Valdemar Dalsten VADA200114 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
2. Alvin Lindgaard-Brok ALLI130609 Viborg GF
3. Bastian Lybæk Hansen BAHA090310 Viborg GF
4. Peter Dam PEDA090711 Flemming Efterskole Gymnastikforening
5. Tobias Krog TOKR011009 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anne Woodham ANWO040111 GF Præstø Fjord
2. Leila Horsner LEHO181010 GF Præstø Fjord
3. Beatrice Jensby BEJE180410 Odense Gymnastik Forening
4. Dicte Bak Reenberg DIBA020211 Odense Gymnastik Forening
5. Emilie Worre EMWO180109 Odense Gymnastik Forening
6. Emma Kjær EMKJ211110 Odense Gymnastik Forening
7. Saga Johanne Syverud SAJO060209 Odense Gymnastik Forening
8. Sif Sidenius Nielsen SINI211209 Odense Gymnastik Forening
9. Victoria Brændbyge Petersen VIPE160209 Odense Gymnastik Forening
10. Zana Halilovic ZAHA050809 Odense Gymnastik Forening
11. Vilma Dalsten VIDA020712 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
12. dorthea hammerum DOHA080809 Viborg GF
13. Signe Holm SIHO100712 Viborg GF
14. Sira Lybæk Hansen SIHA230708 Viborg GF
15. Asta Lindahl Holm Frederiksen ASLI110312 Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Ellen Harck Lauridsen ELHA250709 Flemming Efterskole Gymnastikforening
17. freya brodie FRBR081209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
18. Lærke Møller Trankjær LÆMØ140912 Flemming Efterskole Gymnastikforening
19. Rebekka Mærsk Lønbæk RELØ230911 Flemming Efterskole Gymnastikforening
20. Rosa Sigrid Glud Jensen ROGL030412 Flemming Efterskole Gymnastikforening
21. Sarah Duedahl SADU080309 Flemming Efterskole Gymnastikforening
22. Marie Lings Brøndlund Hansen MAHA021010 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Magnus Alexander Erlingsson MAER031111 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Josefine Westerberg JOWE050306 GF Præstø Fjord
2. Malou hoff Svane MASV160410 GF Præstø Fjord
3. Naja Asbæk NAAS100410 GF Præstø Fjord
4. Sofia Hertz Boesen SOHE041011 GF Præstø Fjord
5. Benedicte Østergaard Jacobsen BEØS030108 Odense Gymnastik Forening
6. Laura Sofie Herbst LAHE090209 Odense Gymnastik Forening
7. Lærke Lyngbakke-Hellesøe LÆLY140209 Odense Gymnastik Forening
8. Maya Anna Jensen MAJE290709 Odense Gymnastik Forening
9. Caroline Tang CATA230412 Viborg GF
10. Clara Tang CLTA230412 Viborg GF
11. Frida Haugaard Høyer FRHØ180212 Viborg GF
12. Tamia Krabbe Rasmussen TAKR280212 Viborg GF
13. Freja Nicoline Nordgren Eriksen FRNO200311 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Tristan Feltmann TRFE230210 Svendborg GF
2. Gabriel Pedersen GAPE090809 Skive GF
3. Oskar Kring Spejlborg OSSP310709 Flemming Efterskole Gymnastikforening
4. Viktor Bruun Bundesen VIBR060209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
5. Aske Severin Thrane ASTH031210 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Sophie-Emilie Ankjær Fafara SOAN231110 GF Præstø Fjord
2. Alma Bang Naur ALBA270310 Odense Gymnastik Forening
3. Emma Posth EMPO140610 Odense Gymnastik Forening
4. Karoline Marie Friis Knudsen KAMA150210 Odense Gymnastik Forening
5. Leah Rebekka Thomsen LERE111010 Odense Gymnastik Forening
6. Thea Jespersen THJE020810 Odense Gymnastik Forening
7. Ane Sofie Hvid Bonde ANBO270710 Øster Hornum Idrætsforening
8. Iben Toft IBTO301010 Skive GF
9. Clara Bruun Bundesen CLBR170511 Flemming Efterskole Gymnastikforening
10. Eline Cecilie Dannemann Bræmer ELBR161209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
11. Jasmine Dyrlund JADY130510 Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Ida Vindum IDVI091111 Silkeborg P / D
13. Katrine Sondrup KASO190810 Silkeborg P / D

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alma Saxtoft Nielsen ALNI021206 GF Præstø Fjord
2. Astrid Villumsen ASVI280707 GF Præstø Fjord
3. Fie Krogh FIKR120308 GF Præstø Fjord
4. Mathilde Veldorm MAVE281007 GF Præstø Fjord
5. Phoebe Rasmussen PHRA040807 GF Præstø Fjord
6. Rebecca Westerberg REWE150807 GF Præstø Fjord
7. Sofie Dalthur SODA230207 GF Præstø Fjord
8. Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
9. Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
10. Frida Nyhøj Matthiesen FRNY060509 Odense Gymnastik Forening
11. Gry Sønderskov Kristensen GRSØ170607 Odense Gymnastik Forening
12. Karoline Høyby-Clausen KAHØ040209 Odense Gymnastik Forening
13. Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Odense Gymnastik Forening
14. Maja Slothuus Nordsof MASL310109 Odense Gymnastik Forening
15. Smilla Vanggaard SMVA210109 Odense Gymnastik Forening
16. Anna-Sofie Due Enggaard ANEN280206 Svendborg GF
17. Frida Sloth Henriksen FRHE030207 Svendborg GF
18. Johanne Vanddam Koch Hansen JOHA051006 Svendborg GF
19. Panita Fly PAFL130408 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
20. Freya Ebdrup Nørgaard FREB260509 Skive GF
21. Josefine Fog Nielsen JONI210708 Skive GF
22. Sofie Mørk Rosborg SOMØ230809 Viborg GF
23. Sofie Dalgaard Poulsen SOPO291206 Vejlby IK (VIK)
24. Liva Bjerre LIBJ090209 Vestjysk GF (VGF89)
25. Dagny Leda Glud Jensen DAGL150409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
26. Ella Lindahl Holm Frederiksen ELLI070409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
27. Elsebeth tran Mortensen ELMO060309 Flemming Efterskole Gymnastikforening
28. Frida bollerup Eriksen FRER250108 Flemming Efterskole Gymnastikforening
29. Cecilie Bækgaard Søndergaard CEBÆ170509 Silkeborg P / D
30. Lina Harritz-Grønne LIHA291109 Silkeborg P / D
31. Lærke Marianne Rønde LÆRØ200709 Silkeborg P / D
32. Mikkeline Meinertz Hansen MIME200807 Silkeborg P / D
33. Amalie Damgård Rindal Nielsen AMNI190309 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Willads Nygaard Møller WINY151008 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Mjelde ALMJ030110 Odense Gymnastik Forening
2. Tinke Stendevad TIST071207 Odense Gymnastik Forening
3. Louise Kirketerp-Møller LOKI250507 Skive GF
4. Nanna Brøndum Helge NAHE051007 Skive GF
5. Nicole Høberg Holt NIHO191008 Outrup GUB

 

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Mikkel Jørgensen MIJØ130108 Øster Hornum Idrætsforening
2. Gustav Bundgaard Hansen GUBU090508 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Mathilde Frydendahl MAFR101108 Vejlby IK (VIK)
2. Liva Jung LIJU260608 Vestjysk GF (VGF89)
3. Thilde Drechsler THDR290109 Vestjysk GF (VGF89)
4. Mille Westerlund MIWE081107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
5. Rosa Teglgaard Lisberg ROTE200708 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Silje Laumand Døssing SIDØ180510 Outrup GUB

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Sebastian Christensen SECH290505 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
2. Anna Kirstine Grønlund Nielsen ANNI161005 Flemming Efterskole Gymnastikforening
3. Asker Skov Lauge Graversen ASSK130105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
4. Bertil Agergaard BEAG100905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
5. Camille Wittorff CAWI211005 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Emil Cornell Vestergaard EMVE210105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
7. Jeppe Mortensen JEMO060105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Magnus Østlund Øllgaard MAØS200905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Oliver Rasmussen Hvingel OLHV280504 Flemming Efterskole Gymnastikforening
10. Sebastian Sørensen SESØ161205 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Freja Nellemann Hedegaard FRNE051006 Odense Gymnastik Forening
2. Carla Müller CAMÜ071005 Vejstrup Efterskole
3. Manilla Hegner Duus MADU041005 Vejstrup Efterskole
4. Sofie Stengaard SOST050907 Viborg GF
5. Anna Lucca Bohnsen ANBO110107 Vejlby IK (VIK)
6. Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
7. Klara Birkholm KLBI140807 Vestjysk GF (VGF89)
8. Astrid Søgård Primdahl ASPR130206 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
9. Jasmin Kongsgaard Jakobsen JAKO150805 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
10. Emilie Fink Frydendahl EMFI190405 Flemming Efterskole Gymnastikforening
11. Julie Lærke Tang Hansen JUTA131205 Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Marie Jørgensen MAJØ220605 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Silke Andersen SIAN090107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
14. Sofie Hedegård Mortensen SOMO220306 Silkeborg P / D

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Mads Vestergaard MAVE090408 Silkeborg P / D

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Neel Johansen NEJO060111 Flemming Efterskole Gymnastikforening
2. Eline Hede ELHE200909 Outrup GUB
3. Vanessa Lamia Puric VAPU280908 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alexander Sonne Hjæresen ALHJ170505 Vejstrup Efterskole
2. jeppe Rasmussen JERA011005 Vejstrup Efterskole
3. Malthe Hjorth MAHJ020705 Vejstrup Efterskole

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Gäth Hansen EMHA031206 Odense Gymnastik Forening
2. Selma Mann Wildner SEMA070706 Odense Gymnastik Forening
3. Amalie Qvick Hansen AMQV300505 Vejstrup Efterskole
4. Marie Soot Lundbek Hansen MAHA021107 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
5. Cecilie Hagsten CEHA020606 Vestjysk GF (VGF89)
6. Emma Søgaard EMSØ150504 Vestjysk GF (VGF89)
7. Freja Jensen FRJE290904 Vestjysk GF (VGF89)
8. Maria Klim MAKL241005 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
9. Anne Raunholt ANRA010805 Flemming Efterskole Gymnastikforening
10. Camilla Stengaard Vemmelund CAST270505 Flemming Efterskole Gymnastikforening
11. Johanne Meisner JOME230805 Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Kaisa Winther Jørgensen KAJØ160806 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lau Sønderskov LASØ250408 Vestjysk GF (VGF89)

 

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Merle Johansen MEJO121008 Flemming Efterskole Gymnastikforening
2. Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
3. Freja Worm FRWO250109 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Chris Møllermadsen CHMØ181007 Odense Gymnastik Forening
2. Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
3. Oskar Post OSPO161104 Odense Gymnastik Forening
4. Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening
5. Tobias Rode TORO230504 Odense Gymnastik Forening
6. Hjalte Pawlik HJPA020705 Vejstrup Efterskole
7. Magnus Borg Jakobsen MAJA090307 Vestjysk GF (VGF89)
8. Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
9. Tristan Balslev Volshøj TRBA050507 Vestjysk GF (VGF89)
10. Aksel Boe AKBO121205 Flemming Efterskole Gymnastikforening
11. Andreas Yde Pedersen ANPE170405 Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Daniel Zeberg DAZE221205 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Frederik Bækhøj Skaaning FRBÆ150905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
14. Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Flemming Efterskole Gymnastikforening
15. Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Jeppe Lumbye Mikkelsen JELU070705 Flemming Efterskole Gymnastikforening
17. Malthe Langkilde MALA180406 Flemming Efterskole Gymnastikforening
18. Mathias Hjerrild Clausen MAHJ010405 Flemming Efterskole Gymnastikforening
19. Oscar Kramer OSKR230806 Flemming Efterskole Gymnastikforening
20. Patrick Engelbrecht Kørvel PAKØ110905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
21. Rasmus Palmgreen RAPA020305 Flemming Efterskole Gymnastikforening
22. Rasmus Wind Hansen RAHA301206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
23. Sebastian Barslund Sig SEBA050705 Flemming Efterskole Gymnastikforening
24. Victor Hüttel VIHÜ080407 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Julie Svelmøe Jensen JUJE010604 Odense Gymnastik Forening
2. Leah Christina Johannsen LECH150704 Odense Gymnastik Forening
3. Frederikke Lundgreen FRLU010807 Vejlby IK (VIK)
4. Agnes Kallesøe AGKA070105 Vestjysk GF (VGF89)
5. Ida Bechmann Kortegaard IDKO190905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Maria Teglgaard Lisberg MATE220207 Flemming Efterskole Gymnastikforening
7. Olivia Juul Madsen OLJU300906 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Silja Rou Gyldenøhr SIRO051005 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Freja Refsgaard FRRE171006 Outrup GUB
10. Ida Gammelgaard Jessen IDJE190107 Outrup GUB
11. Sola Kathrine Thomsen SOTH151106 Outrup GUB

 

Eliterækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Joel Händig JOHÄ240294 Odense Gymnastik Forening
2. Magnus Lindholmer MALI280903 Odense Gymnastik Forening
3. Julian Hollensberg JUHO070999 Vestjysk GF (VGF89)
4. Simon Boesdal SIBO130404 Vestjysk GF (VGF89)

 

Eliterækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Ida Pagård IDPA030297 Odense Gymnastik Forening
2. Johanne Nørby JONØ200792 Odense Gymnastik Forening
3. Lea Lauridsen Sønderskov LELA131003 Vestjysk GF (VGF89)
4. Cecilie Krejberg Jensen CEKR310502 Silkeborg P / D
5. Emma Nørby EMNØ300903 Silkeborg P / D
6. Josefine Krog Scherrebeck JOSC120503 Silkeborg P / D
7. Julie Uhrskov JUUH301203 Silkeborg P / D

 

S rækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Christian Bondeé CHGA191101 GF Præstø Fjord
2. Peter Harpøth Bjerre PEBJ051201 Vestjysk GF (VGF89)

 

S rækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emilie Vestergaard EMVE230798 Øster Hornum Idrætsforening
2. Signe Juhl Jørgensen SIJU300797 Skive GF
3. Maja Ring Broberg MABR301201 Silkeborg P / D

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Anders Sørensen Svendborg GF
2. Andreas Rasmussen Odense Gymnastik Forening
3. Annika Dalsten Vejstrup Efterskole
4. Emma Dremstrup Silkeborg P / D
5. Hanna Bergmark Vestjysk GF (VGF89)
6. Jakob Jessen Viborg GF
7. Karina G. Simonsen Outrup GUB
8. Linda Daubjerg Troelsen Bøvling Idrætsefterskole
9. Lisbeth Mathiesen Odense Gymnastik Forening
10. Pia Vestergaard Silkeborg P / D
11. Steen Broberg Vestjysk GF (VGF89)
12. Sune Jensen Odense Gymnastik Forening
13. Thomas Hansen Odense Gymnastik Forening

 


© GymDanmark