GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

 

Power series 1 - d. 05-10-2019 - 05-10-2019

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Rasmus Bjørn Dalmose RADA180308 Svendborg GF
2. Pelle Brønd PEBR250909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Søren Walz Jensen SØWA181010 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Christian Rasmussen CHRA120609 Flemming Efterskole Gymnastikforening
5. Viktor Bruun Bundesen VIBR060209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Christian Bundggard Pedersen CHPE240911 Outrup GUB
7. Mathias Huber MAHU221208 Outrup GUB
8. Victor Juul Hounsgaard VIJU020112 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Mjelde ALMJ030110 Odense Gymnastik Forening
2. Karoline Høyby-Clausen KAHØ040209 Odense Gymnastik Forening
3. Regitze Bech REBE230309 Odense Gymnastik Forening
4. Sif Sidenius Nielsen SINI211209 Odense Gymnastik Forening
5. Thea Jespersen THJE020810 Odense Gymnastik Forening
6. Victoria Brændbyge Petersen VIPE160209 Odense Gymnastik Forening
7. Frida Mølbjerg FRMØ080108 Svendborg GF
8. Julie Bruusgaard Madsen JUMA270206 Svendborg GF
9. Sofie bøjen Kjelsmark SOKJ060408 Svendborg GF
10. Stine Damborg STDA121007 Svendborg GF
11. Jeanette Dahl JEDA170508 Øster Hornum Idrætsforening
12. Amina Zarianska AMZA011212 Viborg GF
13. Frida Haugaard Høyer FRHØ180212 Viborg GF
14. Lykke Tougaard Svendsen LYSV011109 Viborg GF
15. Maja Worm Thomsen MATH241109 Viborg GF
16. Maria My Soelberg MASO060112 Viborg GF
17. Melissa Graugaard Galacho MEGR150512 Viborg GF
18. Sara Pagaard SAPA140410 Viborg GF
19. Lea Dressler LEDR131009 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
20. Astrid Winkel ASWI051211 Flemming Efterskole Gymnastikforening
21. Chaline Sookhoo CHSO030609 Flemming Efterskole Gymnastikforening
22. Mille Christensen MICH010511 Flemming Efterskole Gymnastikforening
23. Venessa Martini Nielsen VENI040608 Flemming Efterskole Gymnastikforening
24. Alberte Madsen ALMA030709 Billund IF Gymnastik
25. Anna Møller Jensen ANMØ291009 Billund IF Gymnastik
26. Avery Jones AVJO250210 Billund IF Gymnastik
27. Camille Lilienvald CALI070609 Billund IF Gymnastik
28. Emilie Hansen EMHA070307 Billund IF Gymnastik
29. Ida Brødsgaard IDBR081206 Billund IF Gymnastik
30. Janni Poulsen JAPO111106 Billund IF Gymnastik
31. Nynne Ehmsen NYEH250509 Billund IF Gymnastik
32. Josefine Nielsen JONI080910 Outrup GUB
33. Dagny Leda Glud Jensen DAGL150409 Flemming Efterskole
34. Ella Lindahl Holm Frederiksen ELLI070409 Flemming Efterskole

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Aksel Krog Jensen AKJE070207 Svendborg GF
2. Karl Johan Fløe Nielsen KANI210108 Svendborg GF
3. Mohamad Alzhouri MOAL110108 Svendborg GF
4. Mikkel Christensen MICH060708 Flemming Efterskole Gymnastikforening
5. Aske Severin Thrane ASTH031210 Outrup GUB
6. Hjalte Alexander Theodor Kirk HJKI230608 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alma Bang Naur ALBA270310 Odense Gymnastik Forening
2. Amalie Mogensen AMMO131007 Svendborg GF
3. Frida Sloth Henriksen FRHE030207 Svendborg GF
4. Signe Oksbjerg Madsen SIMA270305 Svendborg GF
5. Signe Vogn Hansen SIHA250108 Svendborg GF
6. Vicky Nguyen VING220508 Svendborg GF
7. Anna Brødsgaard ANBR281009 Viborg GF
8. Anneline Moselund Madsen ANMA230805 Viborg GF
9. Frida Marie Wøhlk FRWØ180407 Viborg GF
10. Lærke Svendsen LÆSV031106 Viborg GF
11. Mynte Lillethorup MYLI250510 Viborg GF
12. Agnes Nielsen AGNI010108 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Emma Nees Andersen EMNE180308 Flemming Efterskole Gymnastikforening
14. Freja Østerkjærhus Poulsen FRPO250507 Flemming Efterskole Gymnastikforening
15. Frida bollerup Eriksen FRER250108 Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Josefine Aaskov JOAA250608 Flemming Efterskole Gymnastikforening
17. Malou Knudsen MAKN111107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
18. Freya Larsen FRLA140308 Billund IF Gymnastik
19. Maja Sønderlund Nielsen MANI060407 Billund IF Gymnastik
20. Silke Hammershøj SILH080507 Billund IF Gymnastik
21. Simone Madsen SIMA131107 Billund IF Gymnastik
22. Frederikke Thimis Kristiansen FRTH200910 Outrup GUB
23. Gry Højberg Thrane GRTH300508 Outrup GUB
24. Laura Boiskov Hansen LAHA290109 Outrup GUB
25. Laura Søbye Rosendal LASØ120909 Outrup GUB
26. Mette Madsen MEMA280609 Outrup GUB
27. Tessa Emmy Nørby Simonsen TESI080109 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Kalle Dangvard Pedersen KADA261109 Odense Gymnastik Forening
2. Storm Emil Baunsgaard STBA030309 Odense Gymnastik Forening
3. Villiam Dangvard Pedersen VIDA160408 Odense Gymnastik Forening
4. William Heidemann WIHE240808 Odense Gymnastik Forening
5. jeppe Rasmussen JERA011005 Svendborg GF
6. Jimmy Nguyen JING021207 Svendborg GF
7. Tore Skovgaard TOSK190705 Svendborg GF
8. Tristan Feltmann TRFE230210 Svendborg GF
9. Adam Hedeholm ADHE160605 Vestjysk GF (VGF89)
10. Anton Lumbye Mikkelsen ANLU250307 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Hjalte Pawlik HJPA020705 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Jacob Schiønning JASC230305 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Lukas Rasmussen LURA130309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
15. Daniel Holmen DAHO230304 Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Rasmus Brixen RABR190408 Flemming Efterskole Gymnastikforening
17. Jeppe Willumsen JEWI300110 Billund IF Gymnastik
18. Oliver Akstrup Germadnik OLAK180104 Billund IF Gymnastik
19. christian vestergaard CHVE080508 Outrup GUB
20. Daniel Sølbeck DASØ210110 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Camille Eskesen CAES101007 Odense Gymnastik Forening
2. Dicte Signe Wandrup Bjørkholm DIWA060407 Odense Gymnastik Forening
3. Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
4. Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
5. Frida Nyhøj Matthiesen FRNY060509 Odense Gymnastik Forening
6. Frida Thomsen FRTH030207 Odense Gymnastik Forening
7. Ida Dam Fialla IDDA130808 Odense Gymnastik Forening
8. Mathilde Carstensen MACA210110 Odense Gymnastik Forening
9. Nikoline Haugsted Kirkegaard NIHA200307 Odense Gymnastik Forening
10. Saga Johanne Syverud SAJO060209 Odense Gymnastik Forening
11. Bodil Rabølle Steinrud BOST260707 Svendborg GF
12. Laura Kruse Hansen LAHA240707 Svendborg GF
13. Tille Beck TIBE061107 Svendborg GF
14. Signe Fuglkjær SIFU120407 Viborg GF
15. Sofie Mørk Rosborg SOMØ230809 Viborg GF
16. Dicte Juhl Sørensen DIJU270607 Vejlby IK (VIK)
17. Laura Secher Hollesen Alstrup LASE311008 Vejlby IK (VIK)
18. Maja Sofia Roed Garza MAGA050907 Vejlby IK (VIK)
19. Mathilde Frydendahl MAFR101108 Vejlby IK (VIK)
20. Anna-Clara Faber ANFA290410 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
21. Freja Smidt Jensen FRSM280808 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
22. Isabella W. Valentin ISW.260210 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
23. Laurine Christiansen LACH200907 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
24. Luna Elise Blom LUEL280210 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
25. Lærke Søholm Clausen LÆSØ130908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
26. Filippa Vandel FIVA240707 Flemming Efterskole Gymnastikforening
27. Maja Louise Søgaard MASØ160409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
28. Nova Kamille Wolf NOWO201208 Flemming Efterskole Gymnastikforening
29. Silke Andersen SIAN090107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
30. Esther Bech Rasmussen ESBE141008 Billund IF Gymnastik
31. Sofie Bülow Nørmark SONØ280808 Billund IF Gymnastik
32. Mikkeline Meinertz Hansen MIME200807 Silkeborg P / D
33. Ane Sølbeck ANSØ210110 Outrup GUB
34. Eline Hede ELHE200909 Outrup GUB
35. Freja Worm FRWO250109 Outrup GUB
36. Nadia Jensen NAJE211108 Outrup GUB
37. Silje Laumand Døssing SIDØ180510 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Celine Wang ALCE140604 Odense Gymnastik Forening
2. Amalie Møller Vistisen AMVI031205 Odense Gymnastik Forening
3. Astrid Wrzesinska ASWR061005 Odense Gymnastik Forening
4. Emma Gäth Hansen EMHA031206 Odense Gymnastik Forening
5. Johanna Llamas JOLL160104 Odense Gymnastik Forening
6. Karoline Frølund Andersen KAFR250406 Odense Gymnastik Forening
7. Laura Rosenqvist Jensen LARO180905 Odense Gymnastik Forening
8. Maria Borregaard Andersen MAAN100305 Odense Gymnastik Forening
9. Sofie Emilie Jensby SOEM030206 Odense Gymnastik Forening
10. Sofie Højfeldt Jespersen SOHØ171006 Odense Gymnastik Forening
11. Sofie Dalgaard Poulsen SOPO291206 Vejlby IK (VIK)
12. Maja Sofie Husted Lydersen MAHU080705 Vestjysk GF (VGF89)
13. Nanna Daugbjerg Troelsen NATR180704 Vestjysk GF (VGF89)
14. Signe Mejls Hansen SIHA191004 Vestjysk GF (VGF89)
15. Camilla Clare Hansen CAHA060606 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
16. Julie Sommerlund JUSO050906 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
17. Laura Marek LAMA211006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
18. Line Orris Christensen LIOR280805 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
19. Louise Otten Jakobsen LOOT081205 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
20. Maja Nygaard Lawrenz MALA150504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
21. Sara Damm Petersen SAPE190204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
22. Emilia Ryberg EMRY300103 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
23. Fie Jensen FIJE110703 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
24. Frida Ryan FRRY010205 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
25. Mai Andersen MAAN290303 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
26. Mathilde Mølgaard Knudsborg MAKN290805 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
27. Mia Knudsen MIKN270703 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
28. Anemone Lykke Pedersen ANLY310105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
29. Anita Nielsen Sloth ANNI161105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
30. Ellen Wittrup ELWI210406 Flemming Efterskole Gymnastikforening
31. Emilie Møgelhøj EMMØ110606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
32. Frederikke Aaskov FRAA190705 Flemming Efterskole Gymnastikforening
33. Helene Dam HEDA210804 Flemming Efterskole Gymnastikforening
34. Iben Mikkeline Hallum Steensgård IBHA251105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
35. Ida Baun Christensen IDBA021006 Flemming Efterskole Gymnastikforening
36. Jennifer Melissa Refsgaard Sørensen JERE150904 Flemming Efterskole Gymnastikforening
37. Malou Kruse MAKR220106 Flemming Efterskole Gymnastikforening
38. Anne Christine Nesager-Bech ANNE301006 Billund IF Gymnastik
39. Josefine Emilie Søgaard JOSØ051105 Billund IF Gymnastik
40. Dicte Brønning Kissow DIKI241106 Silkeborg P / D

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Augusta Fjord Lippert Schackinger AUFJ130106 Odense Gymnastik Forening
2. Filuca Winning FIWI060106 Odense Gymnastik Forening
3. Freya Warming Ebsen FRWA160405 Odense Gymnastik Forening
4. Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Odense Gymnastik Forening
5. Selma Mann Wildner SEMA070706 Odense Gymnastik Forening
6. Andrea Frederiksen ANFR090108 Vejlby IK (VIK)
7. Karla Toft Olesen KAOL280307 Vejlby IK (VIK)
8. Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
9. Kathrine Raundal KARA150305 Vestjysk GF (VGF89)
10. Klara Birkholm KLBI140807 Vestjysk GF (VGF89)
11. Stella Christine Jensen Kastrup STCH210710 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Sofie Andreæ SOAN200706 Silkeborg P / D
13. Annika Slessing ANSL291107 Outrup GUB
14. Nicole Høberg Holt NIHO191008 Outrup GUB

 

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lucas Thien Khang Nguyen LUTH110305 Svendborg GF
2. Marius Kristensen MAKR100905 Svendborg GF
3. Isack Horn Risgaard ISRI300508 Viborg GF
4. Magnus Borg Jakobsen MAJA090307 Vestjysk GF (VGF89)
5. Oliver Valentin OLVA270906 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Daniel Zeberg DAZE221205 Flemming Efterskole Gymnastikforening
7. Kristian Hansen KRHA061206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Mads Vestergaard MAVE090408 Silkeborg P / D
9. Lukas Simonsen Miehs LUMI080609 Outrup GUB
10. Mikkel Michelsen MIMI021107 Outrup GUB

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Johanne Larsen JOLA070807 Odense Gymnastik Forening
2. Sofia Nellie Soelberg SOSO231006 Viborg GF
3. Anne Raunholt ANRA010805 Vejlby IK (VIK)
4. Eline Vieland Mortensen ELMO021105 Vejlby IK (VIK)
5. Pernille Løvendorf Rørstrøm PERØ141007 Vejlby IK (VIK)
6. Silja Rou Gyldenøhr SIRO051005 Vejlby IK (VIK)
7. Anna From Jørgensen ANFR230407 Vestjysk GF (VGF89)
8. Cecilie Hagsten CEHA020606 Vestjysk GF (VGF89)
9. Merle Thrane Lillevang MELI200607 Vestjysk GF (VGF89)
10. Alberte Hjort Jensen ALJE141207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Rosa Moseler ROMO010105 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Sia Paulsen SIPA020905 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Sofia Benthien SOBE120909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Signe Marie Friis Nielsen SIMA121109 Silkeborg P / D
15. Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
16. Ida Gammelgaard Jessen IDJE190107 Outrup GUB
17. Natali Jaedeke NAJA130206 Outrup GUB

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Jakob Uldall JAUL310305 Odense Gymnastik Forening
2. Simon Odberg SIOD030505 Øster Hornum Idrætsforening
3. Anders Nikolajsen ANNI230103 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
4. Christian Korsholm CHKO020804 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
5. Daniel Høiriis DAHØ010304 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
6. Gustav Skjoldborg Agerbo GUSK250703 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
7. Magnus Strandgaard Mortensen MAST180104 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
8. Simon Brunsgaard Steffensen SIBR040603 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
9. Tobias Kabel Rasmussen TOKA090205 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
10. Oliver Sørensen OLSØ210404 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
11. Alfred Eskelund ALES311204 Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Andreas Kjær ANKJ130204 Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Asger Østergård Mortensen ASMO150103 Flemming Efterskole Gymnastikforening
14. Magnus Hansen MAHA050104 Flemming Efterskole Gymnastikforening
15. Nicolai Lefevre Wetche NIWE250902 Flemming Efterskole Gymnastikforening
16. Oliver Hjorth Lind OLLU090503 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emilie Fink Frydendahl EMFI190405 Odense Gymnastik Forening
2. Emily Leth EMLE140504 Odense Gymnastik Forening
3. Johanne Rattenborg JORA091204 Odense Gymnastik Forening
4. Liv Rustin Holm LIRU030705 Odense Gymnastik Forening
5. Margrethe Juhl Harberg MAJU240405 Odense Gymnastik Forening
6. Simone Rasch Pedersen SIRA271205 Odense Gymnastik Forening
7. Karoline Bundgaard KABU120603 Vejstrup Efterskole
8. Laura Heidelbach LAHE020503 Vejstrup Efterskole
9. Sille Lyng Mejding SIME200903 Vejstrup Efterskole
10. Lea Lauridsen Sønderskov LELA131003 Vestjysk GF (VGF89)
11. Maria Vad Klim MAVA241005 Vestjysk GF (VGF89)
12. Signe Juul Olsen SIOL220804 Vestjysk GF (VGF89)
13. Athena Rytter ATRY081003 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
14. Karoline Mathilde Windfred Larsen KAMA151104 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
15. Emilie Ørnskov EMØR110603 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
16. Ida Klingenberg IDKL240903 Flemming Efterskole Gymnastikforening
17. Klara Vig Tamstoff KLTA270104 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

B rækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Jonas Damgaard JODA170393 Vestjysk GF (VGF89)
2. Rasmus Dorf Pedersen RAPE050198 Vestjysk GF (VGF89)
3. Viktor Bjerrum VIBJ070300 Vestjysk GF (VGF89)

 

B rækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Louise Poulsen LOPO181100 Øster Hornum Idrætsforening

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
2. Patrick Engelbrecht Kørvel PAKØ110905 Vestjysk GF (VGF89)

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Sofie Stengaard SOST050907 Viborg GF
2. Lærke Broberg Jensen LÆJE010507 Vestjysk GF (VGF89)
3. Caroline Aakjær Clausen CACL270309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Emma Neil Friis EMFR050206 Silkeborg P / D
5. Frederikke falbe Brixius FRFA240507 Silkeborg P / D
6. Karia Zahl Krogsgaard KAZA250309 Silkeborg P / D
7. Karoline-Amalie L.T. Kristensen KAKR120606 Silkeborg P / D
8. Ditte Løvendahl Damgaard DIDA070106 Outrup GUB
9. Freja Refsgaard FRRE171006 Outrup GUB
10. Naja Bjerre Therkildsen NATH051106 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Asker Wallstrøm ASWA010603 Vejstrup Efterskole
2. Mikkel Visholm Jespersen MIVI240303 Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
3. Oliver Overmark jensen OLOV050803 Flemming Efterskole Gymnastikforening
4. Alexander Worm ALWO200405 Outrup GUB
5. Alexander Ørsted ALØR021203 Outrup GUB
6. Frederik Emil Mortensen FRMO061003 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna Elisabeth Stensgaard AN S310804 Odense Gymnastik Forening
2. Johanne Meisner JOME230805 Odense Gymnastik Forening
3. Lea Emilie Littau Christiansen LELI250805 Odense Gymnastik Forening
4. Luna Plougheld LUPL091104 Odense Gymnastik Forening
5. Sofie Gross SOGR100504 Vejstrup Efterskole
6. Xenia Ørsnes XEØR310803 Vejstrup Efterskole
7. Agnes Kallesøe AGKA070105 Vestjysk GF (VGF89)
8. Aline Nørgaard Gundersen ALGU070904 Vestjysk GF (VGF89)
9. Emma Søgaard EMSØ150504 Vestjysk GF (VGF89)
10. Emilie Engholm Dremstrup EMDR280104 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
11. Emma Nørby EMNØ300903 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Frederik Vesterborg FRVE110106 Odense Gymnastik Forening
2. Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
3. Victor Van Andersen VIAN051205 Vejlby IK (VIK)
4. Albert Funder Dissing ALDI100407 Vestjysk GF (VGF89)
5. Christopher Hannibal Graversen CHGR170805 Vestjysk GF (VGF89)
6. Jeppe Lumbye Mikkelsen JELU070705 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Mathias Hjerrild Clausen MAHJ010405 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Oliver Wrang Laursen OLLA300707 Silkeborg P / D
9. Victor Hüttel VIHÜ080407 Silkeborg P / D
10. Oliver Linde Grønberg Simonsen OLSI071007 Outrup GUB

 

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Olivia Juul Madsen OLJU300906 Odense Gymnastik Forening
2. Emilie Krog Pedersen EMPE140307 Svendborg GF
3. Frederikke Lundgreen FRLU010807 Vejlby IK (VIK)
4. Dicte-Marie Faber DIFA030807 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Lærke Stenderup-Jørgensen LÆST210706 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Signe Fisker SIFI050207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Ida Bechmann Kortegaard IDKO190905 Silkeborg P / D
8. Sofia Bergstrøm SOBE070406 Silkeborg P / D
9. Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. David Krogstrup Mikkelsen DAMI290302 Odense Gymnastik Forening
2. Philip Jørgensen PHJØ200203 Odense Gymnastik Forening
3. Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening
4. Asbjørn Sømod ASSØ170703 Vejstrup Efterskole
5. Mads Lykke Hansen MAHA290103 Vejstrup Efterskole
6. Magnus Plum MAPL180903 Vejstrup Efterskole
7. Jamie Hancock JAHA190102 Vestjysk GF (VGF89)
8. Simon Boesdal SIBO130404 Vestjysk GF (VGF89)
9. Carl Jonathan Jessen CAJE250702 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Jeppe Vinther Kümpel JEVI310502 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Joakim Uhre Mikkelsen JOUH290404 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Mads Warming-Hansen MAWA151202 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Niclas Hermann NIHE060702 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Oskar Veilgaard Post OSVE161104 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
15. Malthe jakobsen MAJA101202 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
16. Mikkel Pilgaard MIPI101103 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
17. Jens Lauridsen JELA120703 Flemming Efterskole Gymnastikforening
18. Magnus Lindholmer MALI280903 Flemming Efterskole Gymnastikforening
19. Magnus Bech Isager MAIS200904 Flemming Efterskole Gymnastikforening
20. Mikkel Hansen MIHA191103 Flemming Efterskole Gymnastikforening
21. Steffen Jensen STJE081003 Flemming Efterskole Gymnastikforening
22. Tobias Philip Rode TORO250304 Flemming Efterskole Gymnastikforening
23. Bjørn Rytter Larsen BJRY190605 Silkeborg P / D
24. Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Silkeborg P / D
25. Rasmus Palmgreen RAPA020305 Silkeborg P / D
26. Andreas Yde Pedersen ANPE170405 Outrup GUB
27. Frederik Bækhøj Skaaning FRBÆ150905 Outrup GUB
28. Jonas Bjerre Therkildsen JOTH220604 Outrup GUB
29. Ludvig Sommer LUSO250505 Outrup GUB
30. Robin David Bruun Metcalfe ROME021205 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Josefine Andersen JOAN260802 Odense Gymnastik Forening
2. Leah Christina Johannsen LEC.150704 Odense Gymnastik Forening
3. Sissel Lentz Christensen SILE070403 Odense Gymnastik Forening
4. Nicoline Serup Serup Christensen NICH181102 Vejstrup Efterskole
5. Karoline Andresen Hollænder KAHO040604 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Freja Riber Larsen FRLA151003 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
7. Julie Teilmann JUTE180704 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
8. Victoria Kathrine Thomsen VITH031003 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
9. Josefine Krog Scherrebeck JOSC120503 Flemming Efterskole Gymnastikforening
10. Josefine Petersen JOPE200104 Flemming Efterskole Gymnastikforening

 

Eliterækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Alexander Skovgaard Bredvig ALBR280800 Odense Gymnastik Forening
2. Joel Händig JOHÄ240294 Odense Gymnastik Forening
3. Michel Lukondji MILU040700 Odense Gymnastik Forening
4. Rasmus Beck Hansen RAHA201098 Odense Gymnastik Forening
5. Gustav Juul Sømod GUSØ060100 Svendborg GF
6. Karl Johan Måstrup Kristensen KAKR281099 Svendborg GF
7. Arne Rask Kær ARKÆ161296 Vestjysk GF (VGF89)
8. André Dennis Petersen ANDE140997 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Lasse Pihl LAPI130990 Flemming Efterskole Gymnastikforening
10. Benjamin Kristensen BEKR070596 Silkeborg P / D
11. Kian Hvistendahl Doyle KIHV170601 Silkeborg P / D
12. Martin Møldrup Abildgaard MAMØ200602 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Johanne Nørby JONØ200792 Odense Gymnastik Forening
2. Nell McNeil NEMC300799 Odense Gymnastik Forening

 

S rækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lasse Blumensaat Rasmussen LARA281098 Øster Hornum Idrætsforening
2. Hjalte Hougaard Rasmussen HJHO130797 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Nikolaj Nissen NINI100996 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Agash Vestjysk GF (VGF89)
2. Allan Linde Simonsen Outrup GUB
3. Amalie Wandahl Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Anders Sørensen Svendborg GF
5. Andreas Rasmussen Odense Gymnastik Forening
6. Ann Mørk Rosborg Viborg GF
7. Annette Isager Thomsen Outrup GUB
8. Bedirhan Anatoli Baran Vejstrup Efterskole
9. Bente Jaedeke Outrup GUB
10. Heidi Marie Jessen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Jakob Jessen Stengaard Viborg GF
12. Jakob Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
13. Klaus Hansen Odense Gymnastik Forening
14. Linda Vestjysk GF (VGF89)
15. Lisbeth Mathiasen Odense Gymnastik Forening
16. Lise Mikkelsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
17. Lone Damm Petersen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
18. Lotte Rørstrøm Vejlby IK (VIK)
19. Malene Nygaard Dressler Varnæs/Bovrup Idrætsforening
20. Malthe Hvid Flemming Efterskole Gymnastikforening
21. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
22. Martin Damgaard Vestjysk GF (VGF89)
23. Phuong Tran Svendborg GF
24. Ralph Jensen Flemming Efterskole Gymnastikforening
25. Rasmus Skaaning Brejninggaard Teamgym og Tumbling
26. Rasmus Skaaning Brejninggaard Teamgym og Tumbling
27. Ryan Metcalfe Outrup GUB
28. Steen Broberg Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening
29. Søren Sømod Svendborg GF
30. Thomas Hansen Odense Gymnastik Forening
31. Thomas Aaskov Flemming Efterskole Gymnastikforening

 


© GymDanmark