GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

 

Forbundsmesterskab - d. 27-04-2019 - 27-04-2019

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. jeppe Rasmussen JERA011005 Svendborg GF
2. Karl Mørk Henriksen KAHE050308 Svendborg GF
3. Hjalte Pawlik HJPA020705 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Jacob Schiønning JASC230305 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Johannes Holt JOHO010608 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Jeppe Willumsen JEWI300110 Billund IF Gymnastik
8. Andreas Isager Thomsen ANIS080907 Outrup GUB
9. Mikkel Michelsen MIMI021107 Outrup GUB
10. Sammi Lindholt SALI090707 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Tumbling Team Fyn
2. Camille Eskesen CAES101007 Odense Gymnastik Forening
3. Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
4. Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
5. Filippa Ravn Paul FIRA130409 Odense Gymnastik Forening
6. Tea Elizabeth Rytter TEEL010607 Odense Gymnastik Forening
7. Tinke Stendevad TIST071207 Odense Gymnastik Forening
8. Viola Wood VIWO140408 Odense Gymnastik Forening
9. Bodil Rabølle Steinrud BOST260707 Svendborg GF
10. Laura Kruse Hansen LAHA240707 Svendborg GF
11. Maja Sofia Roed Garza MAGA050907 Viborg GF
12. Karla Toft Olesen KATO280307 Vejlby IK (VIK)
13. Pernille Rørstrøm PERØ141007 Vejlby IK (VIK)
14. Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
15. Martha Obionu Overby Larsen MALA171107 Vestjysk GF (VGF89)
16. Merle Thrane Lillevang MELI200607 Vestjysk GF (VGF89)
17. Freja Smidt Jensen FRSM280808 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
18. Luna Elise Blom LUEL280210 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
19. Lærke Søholm Clausen LÆSØ130908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
20. Stella Christine Jensen Kastrup STCH210710 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
21. Jasmine Dyrlund JADY130510 Flemming Efterskole Gymnastikforening
22. Maria Teglgaard Lisberg MATE220207 Flemming Efterskole Gymnastikforening
23. Merle Johansen MEJO121008 Flemming Efterskole Gymnastikforening
24. Nova Kamille Wolf NOWO201208 Flemming Efterskole Gymnastikforening
25. Rosa Teglgaard Lisberg ROTE200708 Flemming Efterskole Gymnastikforening
26. Silke Andersen SIAN090107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
27. Isabella Gøllnitz ISGØ071108 Silkeborg P / D
28. Annika Slessing ANSL291107 Outrup GUB
29. Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
30. Freja Worm FRWO250109 Outrup GUB
31. Ida Gammelgaard Jessen IDJE190107 Outrup GUB
32. Lykke Michelsen LYMI270810 Outrup GUB
33. Nicole Høberg Holt NIHO191008 Outrup GUB
34. Silje Laumand Døssing SIDØ180510 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Amalie Møller Vistisen AMVI031205 Tumbling Team Fyn
2. Emma Gäth Hansen EMHA031206 Tumbling Team Fyn
3. Johanna Llamas JOLL160104 Tumbling Team Fyn
4. Maria Borregaard Andersen MAAN100305 Tumbling Team Fyn
5. Vanessa Dowhan VADO120205 Tumbling Team Fyn
6. Anna Bjerring ANBJ211006 Odense Gymnastik Forening
7. Augusta Fjord Lippert Schackinger AUFJ130106 Odense Gymnastik Forening
8. Filuca Winning FIWI060106 Odense Gymnastik Forening
9. Freja Nellemann Hedegaard FRNE051006 Odense Gymnastik Forening
10. Freya Warming Ebsen FRWA160405 Odense Gymnastik Forening
11. Selma Mann Wildner SEMA070706 Odense Gymnastik Forening
12. Johanne Vanddam Koch Hansen JOHA051006 Svendborg GF
13. Louise Holst Gudichsen LOHO190605 Svendborg GF
14. Ronja Mørk Henriksen ROHE311205 Svendborg GF
15. Sofia Wittmaack Nielsen SONI020906 Svendborg GF
16. Matilde Beck MABE220906 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
17. Eline Vieland Mortensen ELMO021105 Vejlby IK (VIK)
18. Karen Lethan KALE251206 Vejlby IK (VIK)
19. Maja Sofie Husted Lydersen MAHU080705 Vestjysk GF (VGF89)
20. Nanna Daugbjerg Troelsen NATR180704 Vestjysk GF (VGF89)
21. Signe Mejls Hansen SIHA191004 Vestjysk GF (VGF89)
22. Stefania Datcu STDA170505 Vestjysk GF (VGF89)
23. Julie Horskjær Madsen JUMA090805 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
24. Julie Sommerlund JUSO050906 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
25. Maja Nygaard Lawrenz MALA150504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
26. Mette Sofie Pedersen MEPE160304 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
27. Sara Damm Petersen SAPE190204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
28. Anita Nielsen Sloth ANNI161105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
29. Caroline Schumann CASC220904 Flemming Efterskole Gymnastikforening
30. Emilie Møgelhøj EMMØ110606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
31. Frederikke Aaskov FRAA190705 Flemming Efterskole Gymnastikforening
32. Helene Dam HEDA210804 Flemming Efterskole Gymnastikforening
33. Iben Hallum Steensgård IBHA251105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
34. Jennifer Melissa Refsgaard Sørensen JERE150904 Flemming Efterskole Gymnastikforening
35. Mette Hedegaard Nielsen MENI210905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
36. Natalie Dyrlund NADY061006 Flemming Efterskole Gymnastikforening
37. Freya Vium FRVI120306 Silkeborg P / D
38. Sofie Heegård Mortensen SOHE220306 Silkeborg P / D

 

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Marius Kristensen MAKR100905 Svendborg GF
2. Tore Skovgaard TOSK190705 Svendborg GF
3. Christopher Hannibal Graversen CHGR170805 Vestjysk GF (VGF89)
4. Patrick Engelbrecht Kørvel PAKØ110905 Vestjysk GF (VGF89)
5. Lukas Simonsen Miehs LUMI080609 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Thilde Kingo Lukasiewicz THKI040806 Odense Gymnastik Forening
2. Letisia Deykova LEDE200308 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
3. Rasmine Kaas Christophersen RACH210406 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
4. Jasmin Kongsgaard Jakobsen JAKO150805 Vestjysk GF (VGF89)
5. Lærke Broberg Jensen LÆJE010507 Vestjysk GF (VGF89)
6. Caroline Aakjær Clausen CACL270309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Sofia Benthien SOBE120909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Lærke Nielsen LÆNI291007 Outrup GUB
9. Natali Jaedeke NAJA130206 Outrup GUB

 

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Jakob Uldall JAUL310305 Odense Gymnastik Forening
2. Oliver Nicolai Rosenkranz OLRO301107 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
3. Mathias Hjerrild Clausen MAHJ010405 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Oliver Valentin OLVA270906 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Chris Møllermadsen CHMØ181007 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Rasmus Wind Hansen RAHA301206 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna Riber ANRI060406 Odense Gymnastik Forening
2. Lea Emilie Littau Christiansen LELI250805 Odense Gymnastik Forening
3. Margrethe Juhl Harberg MAJU240405 Odense Gymnastik Forening
4. Amalie Ry AMRY010705 Vejlby IK (VIK)
5. Anna Lucca Bohnsen ANBO110107 Vejlby IK (VIK)
6. Marie Kjettrup Mønsted MAKJ200206 Vejlby IK (VIK)
7. Silja Rou Gyldenøhr SIRO051005 Vejlby IK (VIK)
8. Maria Vad Klim MAVA241005 Vestjysk GF (VGF89)
9. Alberte Hjort Jensen ALJE141207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Caroline Overgaard Hansen CAHA180605 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Nanna Bonnicsen NABO160107 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Sia Paulsen SIPA020905 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Sofie Damm Petersen SODA121006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Ditte Løvendahl Damgaard DIDA070106 Outrup GUB
15. Freja Refsgaard FRRE171006 Outrup GUB

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Mikkel Visholm Jespersen MIJE240303 Vestjysk GF (VGF89)
2. Jacob Klit Søndergaard JASØ040502 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
3. Nikolaj Kirkeby Nielsen NINI040402 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
4. Peder Kjær Pedersen PEPE110303 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emilie Fink Frydendahl EMFI190405 Odense Gymnastik Forening
2. Luna Plougheld LUPL091104 Odense Gymnastik Forening
3. Milla Ropass Henriksen MIRO180404 Odense Gymnastik Forening
4. Emilie Engholm Dremstrup EMDR280104 Vejlby IK (VIK)
5. Emma Nørby EMNØ300903 Vejlby IK (VIK)
6. Sofie Fahrendorff SOFA040204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Mathilde Mølgaard Knudsborg MAKN290805 Outrup GUB

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Bertram Frobenius BEFR070605 GymHelsinge
2. Simon Sand SISA190506 Odense Gymnastik Forening
3. Albert Funder Dissing ALDI100407 Vestjysk GF (VGF89)
4. Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
5. Alexander Worm ALWO200405 Outrup GUB
6. Lukas Elkjær Andersen LUAN050707 Outrup GUB
7. Magnus Søndergaard-Nielsen MASØ211007 Outrup GUB

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anne-Sofie Laursen ANLA030908 Viborg GF
2. Sofie Stengaard SOST050907 Viborg GF
3. Agnes Kallesøe AGKA070105 Vestjysk GF (VGF89)
4. Lærke Stenderup-Jørgensen LÆST210706 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Emma Neil Friis EMFR050206 Silkeborg P / D
6. Karoline-Amalie L.T. Kristensen KAKR120606 Silkeborg P / D
7. Karoline Hindø-Bagge KAHI080409 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Asker Wallstrøm ASWA010603 Odense Gymnastik Forening
2. Christian Juel Lauenborg CHLA030405 Odense Gymnastik Forening
3. Laust Outzen Paulsen LAPA210203 Odense Gymnastik Forening
4. Oskar Veje Christiansen OSVE090604 Odense Gymnastik Forening
5. David Tolstrup Christensen DACH080802 Vejstrup Efterskole
6. Örn Frosti Katrínarson ÖRFR151101 Vejstrup Efterskole
7. Simon Boesdal SIBO130404 Vestjysk GF (VGF89)
8. Alexander Ørsted ALØR021203 Outrup GUB
9. Frederik Emil Mortensen FRMO061003 Outrup GUB
10. Malthe jakobsen MAJA101202 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna Elisabeth Stensgaard AN S310804 Odense Gymnastik Forening
2. Emily Leth EMLE140504 Odense Gymnastik Forening
3. Hrefna María Haraldsdóttir HRHA281004 Odense Gymnastik Forening
4. Johanne Rattenborg JORA091204 Odense Gymnastik Forening
5. Leah C. Johannsen LEC.150704 Odense Gymnastik Forening
6. Isabella Dowhan ISDO020702 Vejstrup Efterskole
7. Trine Gross TRGR200103 Vejstrup Efterskole
8. Xenia Kingo Ørsnes XEØR310803 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
9. Aline Nørgaard Gundersen ALGU070904 Vestjysk GF (VGF89)
10. Anna Bernhard Ramsdal Petersen ANPE270504 Vestjysk GF (VGF89)
11. Emma Søgaard EMSØ150504 Vestjysk GF (VGF89)
12. Karoline Andresen Hollænder KAHO040604 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Sofie Gross SOGR100504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Julie Teilmann JUTE180704 Outrup GUB

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Frederik Vesterborg FRVE110106 Odense Gymnastik Forening
2. Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
3. Victor Van Andersen VIAN051205 Vejlby IK (VIK)
4. Jeppe Lumbye Mikkelsen JELU070705 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Silkeborg P / D
6. Oliver Krejberg Jensen OLJE300405 Silkeborg P / D
7. Oliver Wrang Laursen OLLA300707 Silkeborg P / D
8. Rasmus Palmgreen RAPA020305 Silkeborg P / D
9. Victor Hüttel VIHÜ080407 Silkeborg P / D
10. Andreas Yde Pedersen ANPE170405 Outrup GUB
11. Frederik Bækhøj Skaaning FRBÆ150905 Outrup GUB
12. Ludvig Sommer LUSO250505 Outrup GUB
13. Oliver Linde Grønberg Simonsen OLSI071007 Outrup GUB
14. Robin David Bruun Metcalfe ROME021205 Outrup GUB

 

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Olivia Juul Madsen OLJU300906 Odense Gymnastik Forening
2. Emilie Krog Pedersen EMPE140307 Svendborg GF
3. Dicte-Marie Faber DIFA030807 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Signe Fisker SIFI050207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Frederikke falbe Brixius FRFA240507 Silkeborg P / D
6. Ida Bechmann Kortegaard IDKO190905 Silkeborg P / D
7. Karia Zahl Krogsgaard KAZA250309 Silkeborg P / D
8. Signe Marie Friis Nielsen SIMA121109 Silkeborg P / D
9. Sofia Bergstrøm SOBE070406 Silkeborg P / D
10. Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D
11. Sola Kathrine Thomsen SOTH151106 Outrup GUB

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Mads Lykke Hansen MAHA290103 Odense Gymnastik Forening
2. Magnus Lindholmer MALI280903 Odense Gymnastik Forening
3. Peter Emil Aalborg Nielsen PENI301104 Odense Gymnastik Forening
4. Philip Jørgensen PHJØ200203 Odense Gymnastik Forening
5. Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening
6. Tobias Rode TORO230504 Odense Gymnastik Forening
7. Andreas Fredenslund ANFR190102 Vejstrup Efterskole
8. Jeppe Vinther Kümpel JEKÜ310502 Vejstrup Efterskole
9. Jonathan Jessen JOJE250702 Vejstrup Efterskole
10. Magnus Harry Lauritsen MALA111002 Vejstrup Efterskole
11. Samuel Gregersen SAGR040102 Vejstrup Efterskole
12. Asbjørn Juul Sømod ASSØ170603 Svendborg GF
13. Sebastian Karbo SEKA170803 Svendborg GF
14. Joakim Uhre Mikkelsen JOUH290404 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
15. Jonathan Bonnichsen JOBO060304 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
16. Oskar Veilgaard Post Veilgaard Post OSVE161104 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
17. David Krogstrup Mikkelsen DAMI290302 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
18. Bjørn Rytter Larsen BJRY190605 Silkeborg P / D
19. Marcus Peter Toftbjerglund Laursen MALA101002 Silkeborg P / D
20. Mikkel Hansen MIHA191103 Silkeborg P / D
21. Mikkel Pilgaard MIPI101103 Outrup GUB
22. Martin Abildgaard MAAB200602 Vesterlund Efterskole

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Josefine Andersen JOAN260802 Odense Gymnastik Forening
2. Julie Jensen JUJE010604 Odense Gymnastik Forening
3. Julie nygaard Hansen JUHA210503 Odense Gymnastik Forening
4. Malou Hermann Poulsen MAPO051001 Odense Gymnastik Forening
5. Nikoline Serup Christensen NICH181102 Odense Gymnastik Forening
6. Josefine Petersen JOPE200104 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Julie Uhrskov JUUH301203 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Emma Dremstrup EMDR051103 Silkeborg P / D
9. Victoria Kathrine Thomsen VITH031003 Outrup GUB

 

Eliterækken - Senior - Herre 15+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Magnus Eskesen MAES310895 Odense Gymnastik Forening
2. Gustav Juul Sømod GUSØ060100 Svendborg GF
3. Karl Johan Måstrup Kristensen KAKR281099 Svendborg GF
4. Rasmus Langergaard RALA090897 Svendborg GF
5. Simon Woo Trane Eriksen SIWO280394 Svendborg GF
6. Johannes Juul Sømod JOSØ040398 Ollerup Gymnastikforening
7. Mads Rembrandt MARE271098 Øster Hornum Idrætsforening
8. William Egendal WIEG230294 Vejlby IK (VIK)
9. Niclas Hermann NIHE070602 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
10. Christoffer Krog Scherrebeck CHSC030999 Silkeborg P / D
11. Alexander Skovgaard Bredvig ALBR280800 Outrup GUB

 

Eliterækken - Senior - Damer 15+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Freja Sørensen FRSØ210999 Odense Gymnastik Forening
2. Christine Næss-schmidt Mølgaard CHMØ210701 Silkeborg P / D

 

S rækken - Senior - Herre 15+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. André Dennis Petersen ANDE140997 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

S rækken - Senior - Damer 15+ år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emilie Vestergaard EMVE230798 Øster Hornum Idrætsforening

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Amalie Wandahl Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Anders Sørensen Svendborg GF
3. Anders Sørensen Svendborg GF
4. Andreas Rasmussen Odense Gymnastik Forening
5. Bedirhan Anatoli Baran Vejstrup Efterskole
6. Bente Jaedeke Outrup GUB
7. Hanne Bonde Grissel Gross Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Ida Sofie Birkø Kjærgaard Vejlby IK (VIK)
9. Jakob Veje Hansen Silkeborg P / D
10. Kasper Willumsen Billund IF Gymnastik
11. Klaus Hansen Odense Gymnastik Forening
12. Kommer senere Brejninggaard Teamgym og Tumbling
13. Lone Damm Petersen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
15. Mia Bonnichsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
16. Poul Bredvig Outrup GUB
17. René Nielsen Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
18. Ryan Metcalfe Outrup GUB
19. Sune Jensen Odense Gymnastik Forening
20. Thomas Hansen Odense Gymnastik Forening
21. Torben W Laursen Silkeborg P / D

 


© GymDanmark