GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

Power Series 3 - d. 26-01-2019 - 26-01-2019

Begynderrækken - Niveau 1 - Drenge 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Aksel Lykke Mellson AKME030609 Svendborg GF
2. Andreas Vieland Mortensen ANMO021105 Vejlby IK (VIK)
3. Lukas Rasmussen LURA130309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Pelle Brønd PEBR250909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Søren Walz Jensen SØWA181010 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Emil Abildgaard EMAB030209 Silkeborg P / D
7. Villads Bech Isager VIIS080309 Silkeborg P / D
8. Andreas M. Knudsborg ANKN171109 Outrup GUB
9. Aske Severin Thrane ASTH031210 Outrup GUB
10. Christian Pedersen CHPE241111 Outrup GUB
11. christian vestergaard CHVE080508 Outrup GUB
12. Daniel Sølbeck DASØ210110 Outrup GUB
13. Frederik Lund FRLU121008 Outrup GUB
14. Hjalte Alexander Theodor Kirk HJKI230608 Outrup GUB
15. Mathias Huber MAHU221208 Outrup GUB
16. Victor Juul Hounsgaard VIJU020112 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 1 - Piger 6-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Vanessa Dowhan VADO120205 Tumbling Team Fyn
2. Dicte Signe Wandrup Bjørkholm DIWA060407 Odense Gymnastik Forening
3. Regitze Bech REBE230309 Odense Gymnastik Forening
4. Simone Gramvad Jensen SIGR221107 Odense Gymnastik Forening
5. Jasmin Vinston Ritz JARI270707 Svendborg GF
6. Sofie bøjen Kjelsmark SOKJ060408 Svendborg GF
7. Stine Damborg STDA121007 Svendborg GF
8. Victoria Elise Pertl VIPE080306 Svendborg GF
9. Emma Møller Nielsen EMNI010807 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
10. Linnea Wibroe LIWI011108 Viborg GF
11. Clara-Mathilde Riggelsen CLRI290608 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Isabella W. Valentin ISW.260210 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Marie Ihle Villadsen MAIH110705 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Nikoline Sandvig Høi NISA210206 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
15. Sidsel Laugesen SILA050106 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
16. Stella Christine Jensen Kastrup STCH210710 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
17. Agnes Nielsen AGNI010108 Flemming Efterskole Gymnastikforening
18. Venessa Martini Nielsen VENI040608 Flemming Efterskole Gymnastikforening
19. Camille Lilienvald CALI070609 Billund IF Gymnastik
20. Cecilie From Lilienvald CELI030711 Billund IF Gymnastik
21. Emilie Hansen EMHA070307 Billund IF Gymnastik
22. Emma Clara Gottorp thor- larsen EMGO161107 Billund IF Gymnastik
23. Filucca Savannah Lykke Popp FIPO081106 Silkeborg P / D
24. Hanna Poulsen HAPO091106 Silkeborg P / D
25. Kaisa Winther Jørgensen KAJØ160806 Silkeborg P / D
26. Liva Hønholt Schulze LISC101206 Silkeborg P / D
27. Maja Hansen MAHA200207 Silkeborg P / D
28. Malou Laursen MALA060306 Silkeborg P / D
29. Marie Dybdahl MADY101208 Silkeborg P / D
30. Maya Kuipers MAKU120107 Silkeborg P / D
31. Ane Sølbeck ANSØ210110 Outrup GUB
32. Eline Hede ELHE200909 Outrup GUB
33. Frederikke Thimis Kristiansen FRTH200910 Outrup GUB
34. Josefine Nielsen JONI080910 Outrup GUB
35. Karoline Jull KAJU291109 Outrup GUB
36. Laura Boiskov Hansen LAHA290109 Outrup GUB
37. Laura Søbye Rosendal LASØ120909 Outrup GUB
38. Maria M. Knudsborg MAKN071211 Outrup GUB
39. Mette Madsen MEMA280609 Outrup GUB
40. Rosa Lund ROLU101008 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole
41. Silje Kühl SIKÜ110908 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Drenge 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Aksel Krog Jensen AKJE070207 Svendborg GF
2. Jimmy Nguyen JING021207 Svendborg GF
3. Karl Mørk Henriksen KAHE050308 Svendborg GF
4. Mohamad Alzhouri MOAL110108 Svendborg GF
5. Noah Andersen NOAN310709 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Jeppe Willumsen JEWI300110 Billund IF Gymnastik
7. Andreas Isager Thomsen ANIS080907 Outrup GUB

 

Begynderrækken - Niveau 2 - Piger 6-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Ida Dam Fialla IDDA130808 Tumbling Team Fyn
2. Mille Line Boerskov Christensen MICH130904 Tumbling Team Fyn
3. Alma Bang Naur ALBA270310 Odense Gymnastik Forening
4. Camille Eskesen CAES101007 Odense Gymnastik Forening
5. Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
6. Emma Posth EMPO140610 Odense Gymnastik Forening
7. Karoline Frølund Andersen KAFR250406 Odense Gymnastik Forening
8. Mathilde Carstensen MACA210110 Odense Gymnastik Forening
9. Sara Rasmussen SARA151207 Odense Gymnastik Forening
10. Tinke Stendevad TIST071207 Odense Gymnastik Forening
11. Anna-Sofie Due Enggaard ANEN280206 Svendborg GF
12. Bodil Rabølle Steinrud BOST260707 Svendborg GF
13. Emma Nha Ngoc Nguyen EMNG040408 Svendborg GF
14. Johanne Vanddam Koch Hansen JOHA051006 Svendborg GF
15. Ronja Mørk Henriksen ROHE311205 Svendborg GF
16. Signe Vogn Hansen SIHA250108 Svendborg GF
17. Tilde Holst Gudichsen TIHO230808 Svendborg GF
18. Sofie Fyhn Hansen SOHA231003 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme)
19. Anna-Clara Faber ANFA290410 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
20. Line Orris Christensen LIOR280805 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
21. Luna Elise Blom LUEL280210 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
22. Alberte Rasmussen ALRA310705 Flemming Efterskole Gymnastikforening
23. Emma Nees Andersen EMNE180308 Flemming Efterskole Gymnastikforening
24. Freja Østerkjærhus Poulsen FRPO250507 Flemming Efterskole Gymnastikforening
25. Jasmine Dyrlund JADY130510 Flemming Efterskole Gymnastikforening
26. Josefine Aaskov JOAA250608 Flemming Efterskole Gymnastikforening
27. Line Fruerlund LIFR120406 Flemming Efterskole Gymnastikforening
28. Luna Øster LUØS070906 Flemming Efterskole Gymnastikforening
29. Malene Stoltenberg Jensen MAJE210506 Flemming Efterskole Gymnastikforening
30. Malou Kruse MAKR220106 Flemming Efterskole Gymnastikforening
31. Malou Knudsen MAKN111107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
32. Natalie Dyrlund NADY061006 Flemming Efterskole Gymnastikforening
33. Stephanie Skylvad STSK290605 Flemming Efterskole Gymnastikforening
34. Ulrikka Blaabjerg Larsen ULBL271206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
35. Anne Christine Nesager-Bech ANNE301006 Billund IF Gymnastik
36. Esther Bech Rasmussen ESBE141008 Billund IF Gymnastik
37. Maja Sønderlund Nielsen MANI060407 Billund IF Gymnastik
38. Silke Hammershøj SILH080507 Billund IF Gymnastik
39. Simone Madsen SIMA131107 Billund IF Gymnastik
40. Annika Slessing ANSL291107 Outrup GUB
41. Katrine Jull KAJU200206 Outrup GUB
42. Katrine Kristjansen KAKR220107 Outrup GUB
43. Lykke Michelsen LYMI270810 Outrup GUB
44. Nadia Jensen NAJE211108 Outrup GUB

 

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. jeppe Rasmussen JERA011005 Svendborg GF
2. Tore Skovgaard TOSK190705 Svendborg GF
3. Hjalte Pawlik HJPA020705 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Jacob Schiønning JASC230305 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Johannes Holt JOHO010608 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Rasmus Brixen RABR190408 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Silas Timmermann-Hansen SITI170204 Billund IF Gymnastik
9. Mads Vestergaard MAVE090408 Silkeborg P / D
10. Mikkel Michelsen MIMI021107 Outrup GUB
11. Sammi Lindholt SALI090707 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Tumbling Team Fyn
2. Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
3. Filippa Ravn Paul FIRA130409 Odense Gymnastik Forening
4. Tea Elizabeth Rytter TEEL010607 Odense Gymnastik Forening
5. Viola Wood VIWO140408 Odense Gymnastik Forening
6. Laura Kruse Hansen LAHA240707 Svendborg GF
7. Andrea Frederiksen ANFR090108 Viborg GF
8. Karia Zahl Krogsgaard KAZA250309 Viborg GF
9. Maja Sofia Roed Garza MAGA050907 Viborg GF
10. Mathilde Frydendahl MAFR101108 Viborg GF
11. Frederikke Lundgreen FRLU010807 Vejlby IK (VIK)
12. Pernille Rørstrøm PERØ141007 Vejlby IK (VIK)
13. Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
14. Martha Obionu Overby Larsen MALA171107 Vestjysk GF (VGF89)
15. Freja Smidt Jensen FRSM280808 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
16. Sofia Benthien SOBE120909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
17. Sofie Fjord-Larsen SOFJ270907 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
18. Maja Louise Søgaard MASØ160409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
19. Maria Teglgaard Lisberg MATE220207 Flemming Efterskole Gymnastikforening
20. Rosa Teglgaard Lisberg ROTE200708 Flemming Efterskole Gymnastikforening
21. Silke Andersen SIAN090107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
22. Sofie Bülow Nørmark SONØ280808 Billund IF Gymnastik
23. Alberte Skov Bohøj ALBO010908 Silkeborg P / D
24. Mikkeline Meinertz Hansen MIME200807 Silkeborg P / D
25. Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
26. Freja Worm FRWO250109 Outrup GUB
27. Ida Gammelgaard Jessen IDJE190107 Outrup GUB
28. Marta Fijalkkowska MAFI250709 Outrup GUB
29. Nicole Høberg Holt NIHO191008 Outrup GUB
30. Silje Laumand Døssing SIDØ180510 Outrup GUB
31. Linnea Hammarlund NORX251207 GymDanmark
32. Pia Byklum Bjerke NORX060807 GymDanmark
33. Emma Grønne EMGR031208 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole
34. Julie Grønne JUGR031208 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Charlotte Kühl CHKÜ290905 GymHelsinge
2. Amalie Møller Vistisen AMVI031205 Tumbling Team Fyn
3. Arushka Lafortune ARLA061203 Tumbling Team Fyn
4. Emma Gäth Hansen EMHA031206 Tumbling Team Fyn
5. Johanna Llamas JOLL160104 Tumbling Team Fyn
6. Maria Borregaard Andersen MAAN100305 Tumbling Team Fyn
7. Alberte Celine Wang ALCE140604 Odense Gymnastik Forening
8. Filuca Winning FIWI060106 Odense Gymnastik Forening
9. Freja Nellemann Hedegaard FRNE051006 Odense Gymnastik Forening
10. Freya Warming Ebsen FRWA160405 Odense Gymnastik Forening
11. Laura Jakobsen LAJA050505 Odense Gymnastik Forening
12. Laura Rosenqvist Jensen LARO180905 Odense Gymnastik Forening
13. NiKoline Rohold NIRO010506 Odense Gymnastik Forening
14. Signe Lunde SILU070306 Odense Gymnastik Forening
15. Louise Holst Gudichsen LOHO190605 Svendborg GF
16. Signe Oksbjerg Madsen SIMA270305 Svendborg GF
17. Sofia Wittmaack Nielsen SONI020906 Svendborg GF
18. Eline Vieland Mortensen ELMO021105 Vejlby IK (VIK)
19. Karen Lethan KALE251206 Vejlby IK (VIK)
20. Marie Kjettrup Mønsted MAKJ200206 Vejlby IK (VIK)
21. Nanna Daugbjerg Troelsen NATR180704 Vestjysk GF (VGF89)
22. Signe Mejls Hansen SIHA191004 Vestjysk GF (VGF89)
23. Stefania Datcu STDA170505 Vestjysk GF (VGF89)
24. Camilla Clare Hansen CAHA060606 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
25. Julie Horskjær Madsen JUMA090805 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
26. Julie Sommerlund JUSO050906 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
27. Laura Marek LAMA211006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
28. Sara Damm Petersen SAPE190204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
29. Emilie Møgelhøj EMMØ110606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
30. Ey Isaksen EYIS200206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
31. Frederikke Aaskov FRAA190705 Flemming Efterskole Gymnastikforening
32. Helene Dam HEDA210804 Flemming Efterskole Gymnastikforening
33. Jennifer Melissa Refsgaard Sørensen JERE150904 Flemming Efterskole Gymnastikforening
34. Mette Hedegaard Nielsen MENI210905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
35. Milia Brejning Kristensen MIKR090606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
36. Dicte Brønning Kissow DIKI241106 Silkeborg P / D
37. Freya Vium FRVI120306 Silkeborg P / D
38. Sofie Heegård Mortensen SOHE220306 Silkeborg P / D
39. Stine Valeur STVA221106 Silkeborg P / D

 

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Lucas Thien Khang Nguyen LUTH110305 Svendborg GF
2. Marius Kristensen MAKR100905 Svendborg GF
3. Christopher Hannibal Graversen CHGR170805 Vestjysk GF (VGF89)
4. Magnus Borg Jakobsen MAJA090307 Vestjysk GF (VGF89)
5. Patrick Engelbrecht Kørvel PAKØ110905 Vestjysk GF (VGF89)

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emilie Fink Frydendahl EMFI190405 Odense Gymnastik Forening
2. Ida Ulla Paaskesen IDPA060405 Odense Gymnastik Forening
3. Thilde Kingo Lukasiewicz THKI040806 Odense Gymnastik Forening
4. Anne-Sofie Laursen ANLA030908 Viborg GF
5. Anna Lucca Bohnsen ANBO110107 Vejlby IK (VIK)
6. Silja Rou Gyldenøhr SIRO051005 Vejlby IK (VIK)
7. Jasmin Kongsgaard Jakobsen JAKO150805 Vestjysk GF (VGF89)
8. Lærke Broberg Jensen LÆJE010507 Vestjysk GF (VGF89)
9. Caroline Aakjær Clausen CACL270309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Nanna Bonnicsen NABO160107 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Isabella Gøllnitz ISGØ071108 Silkeborg P / D
12. Signe Marie Friis Nielsen SIMA121109 Silkeborg P / D
13. Naja Bjerre Therkildsen NATH051106 Outrup GUB
14. Natali Jaedeke NAJA130206 Outrup GUB

 

B rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Jakob Uldall JAUL310305 Odense Gymnastik Forening
2. Simon Sand SISA190506 Odense Gymnastik Forening
3. Mathias Hjerrild Clausen MAHJ010405 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Oliver Valentin OLVA270906 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Chris Møllermadsen CHMØ181007 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. Steffen Kallesberg Von Schlanbusch NORX140407 GymDanmark
7. Rasmus Wind Hansen RAHA301206 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Simone Rasch Pedersen SIRA271205 Tumbling Team Fyn
2. Johanne Meisner JOME230805 Odense Gymnastik Forening
3. Lea Emilie Littau Christiansen LELI250805 Odense Gymnastik Forening
4. Liv Rustin Holm LIRU030705 Odense Gymnastik Forening
5. Margrethe Juhl Harberg MAJU240405 Odense Gymnastik Forening
6. Amalie Ry AMRY010705 Vejlby IK (VIK)
7. Maria Vad Klim MAVA241005 Vestjysk GF (VGF89)
8. Alberte Hjort Jensen ALJE141207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Caroline Overgaard Hansen CAHA180605 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. Klara Bruun Andresen KLAN240805 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Lærke Søholm Clausen LÆSØ130908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Sia Paulsen SIPA020905 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Sofie Damm Petersen SODA121006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Sofie Andreæ SOAN200706 Silkeborg P / D
15. Ditte Løvendahl Damgaard DIDA070106 Outrup GUB
16. Freja Refsgaard FRRE171006 Outrup GUB
17. Ellen Terjesen NORX180105 GymDanmark

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Klaes Skandov KLSK071103 GymHelsinge
2. Mikkel Visholm Jespersen MIJE240303 Vestjysk GF (VGF89)
3. Simon Boesdal SIBO130404 Vestjysk GF (VGF89)
4. Anders Nikolajsen ANNI230103 Bøvling Idrætsefterskole
5. Andreas Jakobsen Bæk ANJA120103 Bøvling Idrætsefterskole
6. Kasper Høgh seldal KAHØ200103 Bøvling Idrætsefterskole
7. Malthe Emil Langergaard MAEM270803 Bøvling Idrætsefterskole
8. Oliver Overmark jensen OLOV050803 Bøvling Idrætsefterskole
9. Simon Brunsgaard Steffensen SIBR040603 Bøvling Idrætsefterskole
10. Thomas Høje THHØ230203 Bøvling Idrætsefterskole
11. Peder Kjær Pedersen PEPE110303 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
12. Elias Månsson ELMÅ280102 Vesterlund Efterskole
13. Mark Pötzsch MAPÖ250403 Vesterlund Efterskole
14. Tobias Klemmensen TOKL081202 Vesterlund Efterskole

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Emily Leth EMLE140504 Odense Gymnastik Forening
2. Johanne Rattenborg JORA091204 Odense Gymnastik Forening
3. Leah C. Johannsen LEC.150704 Odense Gymnastik Forening
4. Luna Plougheld LUPL091104 Odense Gymnastik Forening
5. Milla Ropass Henriksen MIRO180404 Odense Gymnastik Forening
6. Emma Nørby EMNØ300903 Vejlby IK (VIK)
7. Anna Bernhard Ramsdal Petersen ANPE270504 Vestjysk GF (VGF89)
8. Lea Lauridsen Sønderskov LELA131003 Bøvling Idrætsefterskole
9. Nicoline Brahms NIBR060902 Bøvling Idrætsefterskole
10. Maja Nygaard Lawrenz MALA150504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Sofie Fahrendorff SOFA040204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Ditte Ehmsen Underbjerg DIUN261103 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
13. Christine Næss-schmidt Mølgaard CHMØ210701 Silkeborg P / D
14. Josefine Mortensen JOMO171004 Vojens Gymnastik- & Idrætsefterskole

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Bertram Frobenius BEFR070605 GymHelsinge
2. Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
3. Albert Funder Dissing ALDI100407 Vestjysk GF (VGF89)
4. Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
5. Alexander Worm ALWO200405 Outrup GUB
6. Lukas Elkjær Andersen LUAN050707 Outrup GUB
7. Magnus Søndergaard-Nielsen MASØ211007 Outrup GUB
8. Oliver Linde Grønberg Simonsen OLSI071007 Outrup GUB

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Agnes Kallesøe AGKA070105 Vestjysk GF (VGF89)
2. Lærke Stenderup-Jørgensen LÆST210706 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Emma Neil Friis EMFR050206 Silkeborg P / D
4. Frederikke falbe Brixius FRFA240507 Silkeborg P / D
5. Karoline-Amalie L.T. Kristensen KAKR120606 Silkeborg P / D

 

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Asker Wallstrøm ASWA010603 Odense Gymnastik Forening
2. Christian Juel Lauenborg CHLA030405 Odense Gymnastik Forening
3. Laust Outzen Paulsen LAPA210203 Odense Gymnastik Forening
4. Oskar Veje Christiansen OSVE090604 Odense Gymnastik Forening
5. Jamie Hancock JAHA190102 Bøvling Idrætsefterskole
6. Alexander Ørsted ALØR021203 Outrup GUB
7. Malthe jakobsen MAJA101202 Outrup GUB

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna Elisabeth Stensgaard AN S310804 Odense Gymnastik Forening
2. Hrefna María Haraldsdóttir HRHA281004 Odense Gymnastik Forening
3. Julie nygaard Hansen JUHA210503 Odense Gymnastik Forening
4. Mathilde Petersen MAPE140604 Odense Gymnastik Forening
5. Aline Nørgaard Gundersen ALGU070904 Vestjysk GF (VGF89)
6. Signe Møller Rasmussen SIRA230201 Bøvling Idrætsefterskole
7. Karoline Andresen Hollænder KAHO040604 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Sofie Gross SOGR100504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Julie Teilmann JUTE180704 Outrup GUB

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Frederik Vesterborg FRVE110106 Odense Gymnastik Forening
2. Emil Holm EMHO131005 Svendborg GF
3. Victor Van Andersen VIAN051205 Vejlby IK (VIK)
4. Jeppe Lumbye Mikkelsen JELU070705 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Bjørn Rytter Larsen BJRY190605 Silkeborg P / D
6. Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Silkeborg P / D
7. Oliver Krejberg Jensen OLJE300405 Silkeborg P / D
8. Oliver Wrang Laursen OLLA300707 Silkeborg P / D
9. Rasmus Palmgreen RAPA020305 Silkeborg P / D
10. Victor Hüttel VIHÜ080407 Silkeborg P / D
11. Andreas Yde Pedersen ANPE170405 Outrup GUB
12. Frederik Bækhøj Skaaning FRBÆ150905 Outrup GUB
13. Ludvig Sommer LUSO250505 Outrup GUB
14. Robin David Bruun Metcalfe ROME021205 Outrup GUB
15. Elias Halvorsen Tjomstøl NORX130606 GymDanmark
16. Sebastian Gonsalves NORX021206 GymDanmark

 

Eliterækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Olivia Juul Madsen OLJU300906 Odense Gymnastik Forening
2. Emilie Krog Pedersen EMPE140407 Svendborg GF
3. Dicte-Marie Faber DIFA030807 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. Signe Fisker SIFI050207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. Ida Bechmann Kortegaard IDKO190905 Silkeborg P / D
6. Sofia Bergstrøm SOBE070406 Silkeborg P / D
7. Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D
8. Sola Kathrine Thomsen SOTH151106 Outrup GUB
9. Karin Moland NORX150306 GymDanmark
10. Signe Bjørkenes Christiansen NORX140806 GymDanmark

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Mads Lykke Hansen MAHA290103 Odense Gymnastik Forening
2. Peter Emil Aalborg Nielsen PENI301104 Odense Gymnastik Forening
3. Philip Jørgensen PHJØ200203 Odense Gymnastik Forening
4. Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening
5. Asbjørn Juul Sømod ASSØ170603 Svendborg GF
6. Benjamin Larsen BELA210502 Bøvling Idrætsefterskole
7. Joakim Uhre Mikkelsen JOUH290404 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Jonathan Bonnichsen JOBO060304 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
9. Oskar Veilgaard Post Veilgaard Post OSVE161104 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
10. David Krogstrup Mikkelsen DAMI290302 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
11. Jeppe Korsholm Plauborg JEPL260303 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
12. Marcus Peter Toftbjerglund Laursen MALA101002 Silkeborg P / D
13. Mikkel Hansen MIHA191103 Silkeborg P / D
14. Jonas Bjerre Therkildsen JOTH220604 Outrup GUB
15. Mikkel Pilgaard MIPI101103 Outrup GUB
16. Emil Skaarup Møller-Jensen EMSK080103 Vesterlund Efterskole
17. Lukas Eigtved Olesen LUOL200202 Vesterlund Efterskole
18. Mads Warming-Hansen MAWA151202 Vesterlund Efterskole
19. Magne Skovø MASK310102 Vesterlund Efterskole
20. Martin Abildgaard MAAB200602 Vesterlund Efterskole
21. Mathias Warming-Jensen MAWA070502 Vesterlund Efterskole
22. Alex Noddeland NORX220502 GymDanmark
23. Patrick Bokheim Andersen NORX041104 GymDanmark

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Navn Licens Forening
1. Josefine Andersen JOAN260802 Odense Gymnastik Forening
2. Julie Jensen JUJE010604 Odense Gymnastik Forening
3. Malou Hermann Poulsen MAPO051001 Odense Gymnastik Forening
4. Nikoline Serup Christensen NICH181102 Odense Gymnastik Forening
5. Josefine Petersen JOPE200104 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
6. Julie Uhrskov JUUH301203 Flemming Efterskole Gymnastikforening
7. Emma Dremstrup EMDR051103 Silkeborg P / D
8. Victoria Kathrine Thomsen VITH031003 Outrup GUB
9. Cecilie Krejberg Jensen CEKR310502 Vesterlund Efterskole

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Allan Linde Outrup GUB
2. Amalie Wandahl Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Anders Sørensen Svendborg GF
4. Anette Thomsen Outrup GUB
5. Esben Timmermann-Hansen Billund IF Gymnastik
6. Hanne Bonde Gissel Gross Varnæs/Bovrup Idrætsforening
7. Helle Myrup Buchreitz Silkeborg P / D
8. Jakob Veje Hansen Silkeborg P / D
9. Jens Hvidemose Odense Gymnastik Forening
10. Jesper Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
11. Klaus Hansen Odense Gymnastik Forening
12. Kris Straarup Jensen Odense Gymnastik Forening
13. Linda Krogh Bøvling Idrætsefterskole
14. Lone Damm Varnæs/Bovrup Idrætsforening
15. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
16. Mia Bonnichen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
17. Morten Bay Dahl Silkeborg P / D
18. Peter Mortensen Vejlby IK (VIK)
19. phuong Tran Svendborg GF
20. Ralph Brejninggaard Teamgym og Tumbling
21. Ryan Metcalfe Outrup GUB
22. Steen Broberg Vestjysk GF (VGF89)
23. Steffan Jull Outrup GUB
24. Sune Straarup Jensen Odense Gymnastik Forening
25. Søren Juul Sømod Svendborg GF
26. Thomas Bernhard Ramsdal Pedersen Vestjysk GF (VGF89)
27. Thomas Juul Hansen Odense Gymnastik Forening
28. Tilmeldt via SG Svendborg GF
29. Vibeke Hüttel Silkeborg P / D

 


© GymDanmark