GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

DM for hold - d. 23-04-2022 - 23-04-2022

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VBIF A-række Drenge Christian Grevelshøj Thyssen CHGR101108 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Marcus Zachariassen MAZA121205 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. A-team Alexander Worm ALWO200405 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Christopher Hannibal Graversen CHGR170805 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Niels Skou Nielsen NINI161006 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VBIF A-række Piger Camilla Clare Hansen CAHA060606 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Freja Smidt Jensen FRSM280808 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Laura Marek LAMA211006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Lærke Søholm Clausen LÆSØ130908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Ilddragerne Emma Gäth Hansen EMHA031206 Odense Gymnastik Forening
Selma Mann Wildner SEMA070706 Odense Gymnastik Forening
Tea Elizabeth Rytter TEEL010607 Odense Gymnastik Forening
3. A-tøserne Anni Drew Kristensen ANKR150606 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Jasmin Kongsgaard Jakobsen JAKO150805 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Maria Klim MAKL241005 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Knejterne Gustav Bundgaard Hansen GUBU090508 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Jens Bundesen JEBR180106 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Kristian Hansen KRHA061206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Rasmus Brixen RABR190408 Flemming Efterskole Gymnastikforening
2. B-boys Mads Ildvedsen MAIL050505 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Nicolai Sinnbeck NISI250605 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Sebastian Christensen SECH290505 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VGF89 Tumblingholdet Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
Bjørg Grønkjær BJGR120807 Vestjysk GF (VGF89)
Klara Birkholm KLBI140807 Vestjysk GF (VGF89)
Thilde Drechsler THDR290109 Vestjysk GF (VGF89)
2. SPD B Juniorpiger Freya Vium FRVI120306 Silkeborg P / D
Sofie Andreæ SOAN200706 Silkeborg P / D
Sofie Hedegård Mortensen SOMO220306 Silkeborg P / D
3. Tøserne 1 Karen Mortensen KAMO280607 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Mille Westerlund MIWE081107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Silke Andersen SIAN090107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
4. B-tøserne Astrid Søgård Primdahl ASPR130206 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Kathrine Raundal KARA150305 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Natali Jaedeke NAJA130206 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. SPD B Minipiger Elisabeth Oldenborg ELOL240609 Silkeborg P / D
Kaisa Kirkeby KAKI170808 Silkeborg P / D
Lina Harritz-Grønne LIHA291109 Silkeborg P / D

 

B rækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. ØH Kometerne Christian Ilsø CHIL161296 Øster Hornum Idrætsforening
Lasse Blumensaat Rasmussen LARA281098 Øster Hornum Idrætsforening
Mikkel Jørgensen MIJØ130108 Øster Hornum Idrætsforening

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. SPD C1 piger Cecilie Bækgaard Søndergaard CEBÆ170509 Silkeborg P / D
Lærke Marianne Rønde LÆRØ200709 Silkeborg P / D
Mikkeline Meinertz Hansen MIME200807 Silkeborg P / D
2. VBIF C1 Piger Caroline Zachariassen CAZA050610 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Isabella Jensen ISJE030909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Lea Dressler LEDR131009 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Outrup C1-piger Amalie Damgård Rindal Nielsen AMNI190309 Outrup GUB
Mia Faaborg Ørnskov MIØR120208 Outrup GUB
Nadia Kofoed Kristensen NAKR180413 Outrup GUB
Smilla Elkjær Lund SMLU160112 Outrup GUB
4. Tøserne 2 Eline Cecilie Dannemann Bræmer ELBR161209 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Ella Lindahl Holm Frederiksen ELLI070409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Freja Østerkjærhus Poulsen FRPO250507 Flemming Efterskole Gymnastikforening
5. UPS 1 Astrid Villumsen ASVI280707 GF Præstø Fjord
Phoebe Rasmussen PHRA040807 GF Præstø Fjord
Rebecca Westerberg REWE150807 GF Præstø Fjord
Sofie Dalthur SODA230207 GF Præstø Fjord
6. Viborg Tumblerne Alberte Lück Hougaard ALHO191108 Viborg GF
Sofie Mørk Rosborg SOMØ230809 Viborg GF
Tamia Krabbe Rasmussen TAKR280212 Viborg GF
7. UPS 2 Alma Kaas Hougaard ALKA251006 GF Præstø Fjord
Mathilde Veldorm MAVE281007 GF Præstø Fjord
Sofia Hertz Boesen SOHE041011 GF Præstø Fjord
Sophie-Emilie Ankjær Fafara SOAN231110 GF Præstø Fjord
8. Ildfuglene Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
Freja Nellemann Hedegaard FRNE051006 Odense Gymnastik Forening
Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Odense Gymnastik Forening
Tinke Stendevad TIST071207 Odense Gymnastik Forening
9. Ildslugerne Emilie Liebmann Johansen EMLI270409 Odense Gymnastik Forening
Frida Nyhøj Matthiesen FRNY060509 Odense Gymnastik Forening
Gry Sønderskov Kristensen GRSØ170607 Odense Gymnastik Forening
Maja Slothuus Nordsof MASL310109 Odense Gymnastik Forening
10. Tumbling Skive Freya Ebdrup Nørgaard FREB260509 Skive GF
Josefine Fog Nielsen JONI210708 Skive GF
Louise Kirketerp-Møller LOKI250507 Skive GF

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Tøserne 3 Clara Bruun Bundesen CLBR170511 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Freja Nicoline Nordgren Eriksen FRNO200311 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Jasmine Dyrlund JADY130510 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Rebekka Mærsk Lønbæk RELØ230911 Flemming Efterskole Gymnastikforening
2. Ildfluerne Alma Bang Naur ALBA270310 Odense Gymnastik Forening
Karoline Marie Friis Knudsen KAMA150210 Odense Gymnastik Forening
Leah Rebekka Thomsen LERE111010 Odense Gymnastik Forening
Thea Jespersen THJE020810 Odense Gymnastik Forening

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VBIF Elite Junior Drenge Kian Svane Hansen KIHA250908 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Lukas Rasmussen LURA130309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Mikkel Salk MISA061106 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Mens spear sockets Frederik Vesterborg FRVE110106 Odense Gymnastik Forening
Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
Oskar Post OSPO161104 Odense Gymnastik Forening
Tobias Rode TORO230504 Odense Gymnastik Forening
3. Alt eller intet Bjørn Rytter Larsen BJRY190605 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Ludvig Sommer LUSO250505 Brejninggaard Teamgym og Tumbling
Robin David Bruun Metcalfe ROME021205 Brejninggaard Teamgym og Tumbling

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. SPD Elite Junior Piger Karoline-Amalie L.T. Kristensen KAKR120606 Silkeborg P / D
Sofia Bergstrøm SOBE070406 Silkeborg P / D
Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D
2. Outrup Elite Junior Piger Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
Freja Worm FRWO250109 Outrup GUB
Ida Gammelgaard Jessen IDJE190107 Outrup GUB
Naja Bjerre Therkildsen NATH051106 Outrup GUB
3. VBIF Elite Junior Piger Dicte-Marie Faber DIFA030807 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Laurine Christiansen LACH200907 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Lærke Stenderup-Jørgensen LÆST210706 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

Eliterækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. SPD Elite Senior Damer Emma Nørby EMNØ300903 Silkeborg P / D
Josefine Krog Scherrebeck JOSC120503 Silkeborg P / D
Julie Uhrskov JUUH301203 Silkeborg P / D
2. Outrup Elite Damer Freja Refsgaard FRRE171006 Outrup GUB
Sara Raunholt Ørskov SAØR060498 Outrup GUB
Sola Kathrine Thomsen SOTH151106 Outrup GUB
Victoria Kathrine Thomsen VITH031003 Outrup GUB
3. Women spear points Julie Svelmøe Jensen JUJE010604 Odense Gymnastik Forening
Leah Christina Johannsen LECH150704 Odense Gymnastik Forening
Natascha Sundekilde Larsen NALA270999 Odense Gymnastik Forening
4. Women spear blades Freja Sørensen FRSØ210999 Odense Gymnastik Forening
Ida Pagård IDPA030297 Odense Gymnastik Forening
Josefine Andersen JOAN260802 Odense Gymnastik Forening

 

Eliterækken - Senior - Herre 16+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Mens spear blades Joel Händig JOHÄ240294 Odense Gymnastik Forening
Mikkel Jørgensen MIJØ161293 Odense Gymnastik Forening
Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening
2. Mens spear points David Henri Oliver Erbs DAER190999 Odense Gymnastik Forening
Johannes Juul Sømod JOSØ040398 Odense Gymnastik Forening
Magnus Lindholmer MALI280903 Odense Gymnastik Forening
Rasmus Beck Hansen RABE201098 Odense Gymnastik Forening
3. De Rustne Søm Anders Saugmann Brun ANSA241198 Odense Gymnastik Forening
Frederik Seberg Skytthe FRSE181002 Odense Gymnastik Forening
Niels Peter Vikkelsøe NIVI271199 Odense Gymnastik Forening
4. VBIF Elite Senior Herrer Jeppe Vinther Kümpel JEVI310502 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Jonas Thomsen JOTH200103 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Mads Warming-Hansen MAWA151202 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Niclas Hermann NIHE070602 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

S rækken - Senior - Damer 16+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. SPD S Damer Emma Neil Friis EMFR050206 Silkeborg P / D
Kaisa Winther Rubin KARU160806 Silkeborg P / D
Maja Ring Broberg MABR301201 Silkeborg P / D

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
2. allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
3. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
4. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
5. Allan Linde Simonsen Brejninggaard Teamgym og Tumbling
6. Jakob Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
7. Jeppe Salk Varnæs/Bovrup Idrætsforening
8. Karina G. Simonsen Outrup GUB
9. Kris Jensen Odense Gymnastik Forening
10. Lisbeth Mathiesen Odense Gymnastik Forening
11. Malene Nygaard Dressler Varnæs/Bovrup Idrætsforening
12. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Steen Broberg Vestjysk GF (VGF89)
14. Sune Jensen Odense Gymnastik Forening

 


© GymDanmark