GymDanmark

Deltagerliste for Tumbling

 

Danmarksmesterskab for hold - d. 06-04-2019 - 06-04-2019

A rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VGF89 A-drenge Albert Funder Dissing ALDI100407 Vestjysk GF (VGF89)
Nicolai Løh NILØ100807 Vestjysk GF (VGF89)
Simon Boesdal SIBO130404 Vestjysk GF (VGF89)
2. OGF´s ildkugler 3 Christian Juel Lauenborg CHLA030405 Odense Gymnastik Forening
Laust Outzen Paulsen LAPA210203 Odense Gymnastik Forening
Oskar Veje Christiansen OSVE090604 Odense Gymnastik Forening

 

A rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VGF89 A-piger Agnes Kallesøe AGKA070105 Vestjysk GF (VGF89)
Aline Nørgaard Gundersen ALGU070904 Vestjysk GF (VGF89)
Anna Bernhard Ramsdal Petersen ANPE270504 Vestjysk GF (VGF89)
Emma Søgaard EMSØ150504 Vestjysk GF (VGF89)
2. OGF´s ildkugler 2 Anna Elisabeth Stensgaard AN S310804 Odense Gymnastik Forening
Hrefna María Haraldsdóttir HRHA281004 Odense Gymnastik Forening
Julie nygaard Hansen JUHA210503 Odense Gymnastik Forening

 

A rækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup A-række mini drenge Alexander Worm ALWO200405 Outrup GUB
Lukas Elkjær Andersen LUAN050707 Outrup GUB
Magnus Søndergaard-Nielsen MASØ211007 Outrup GUB
Robin David Bruun Metcalfe ROME021205 Outrup GUB

 

A rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. SPD - 3 Emma Neil Friis EMFR050206 Silkeborg P / D
Frederikke falbe Brixius FRFA240507 Silkeborg P / D
Karoline-Amalie L.T. Kristensen KAKR120606 Silkeborg P / D

 

B rækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Dejbjergs gutter Hjalte Linding Christensen HJLI121203 Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Jens Bjerregaard JEBJ110602 Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Oliver Tange Lemvig OLTA131102 Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Simon Bech Hansen SIBE150502 Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark

 

B rækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VBIF 4 Alberte Hjort Jensen ALJE141207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Karoline Andresen Hollænder KAHO040604 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Lærke Stenderup-Jørgensen LÆST210706 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. VBIF 6 Mette Sofie Pedersen MEPE160304 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Sia Paulsen SIPA020905 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Sofie Fahrendorff SOFA040204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. OGF´s ildkugler 1 Anna Riber ANRI060406 Odense Gymnastik Forening
Johanne Meisner JOME230805 Odense Gymnastik Forening
Lea Emilie Littau Christiansen LELI250805 Odense Gymnastik Forening
Luna Plougheld LUPL091104 Odense Gymnastik Forening
4. OGF 9 Emily Leth EMLE140504 Odense Gymnastik Forening
Liv Rustin Holm LIRU030705 Odense Gymnastik Forening
Margrethe Juhl Harberg MAJU240405 Odense Gymnastik Forening
5. Williams Minions Amalie Ry AMRY010705 Vejlby IK (VIK)
Emilie Engholm Dremstrup EMDR280104 Vejlby IK (VIK)
Emma Nørby EMNØ300903 Vejlby IK (VIK)
Marie Kjettrup Mønsted MAKJ200206 Vejlby IK (VIK)

 

B rækken - Mini - Piger 10-14 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup B-række mini piger Ditte Løvendahl Damgaard DIDA070106 Outrup GUB
Freja Refsgaard FRRE171006 Outrup GUB
Mathilde Mølgaard Knudsborg MAKN290805 Outrup GUB
Sola Kathrine Thomsen SOTH151106 Outrup GUB
2. VBIF 5 Caroline Overgaard Hansen CAHA180605 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Nanna Bonnicsen NABO160107 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Sofie Damm Petersen SODA121006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

B rækken - Senior - Damer 15+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Team Fidrildi Alanah Goldingham ALGO130998 Ollerup Gymnastikforening
Edda Líf Jónsdóttir EDJÓ311296 Ollerup Gymnastikforening
Jaimee Allison Marsh JAMA130399 Ollerup Gymnastikforening
Rikke Schjeldrup Jessen RIJE130698 Ollerup Gymnastikforening

 

B rækken - Senior - Herre 15+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Team MAM Andrés Cerdas Gutierrez ANCE090587 Ollerup Gymnastikforening
Mads Andersen MAAN230498 Ollerup Gymnastikforening
Mads Therkildsen MATH210698 Ollerup Gymnastikforening
2. Team Jørgen Frederik Lundborg FRLU180698 Ollerup Gymnastikforening
Jesper Lund Christensen JECH260996 Ollerup Gymnastikforening
Jordan Schwartfeger JOSC241099 Ollerup Gymnastikforening
3. Oure-Skæg Ebbe Andresen EBAN310598 Ollerup Gymnastikforening
Joachim Bekker JOBE130497 Ollerup Gymnastikforening
Magnus Mølbæk MAMØ200698 Ollerup Gymnastikforening
Malthe Færgemand MAFÆ110198 Ollerup Gymnastikforening

 

C rækken - Niveau 1 - Drenge 8-16 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup C1 Drenge Andreas Isager Thomsen ANIS080907 Outrup GUB
Daniel Sølbeck DASØ210110 Outrup GUB
Lukas Simonsen Miehs LUMI080609 Outrup GUB
Mikkel Michelsen MIMI021107 Outrup GUB
2. FEG 1 Chris Møllermadsen CHMØ181007 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Kristian Hansen KRHA061206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Magnus Mathiassen MAMA250906 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Rasmus Brixen RABR190408 Flemming Efterskole Gymnastikforening
3. VBIF 3 Johannes Holt JOHO010608 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Mathias Hjerrild Clausen MAHJ010405 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Nikolaj Bonnichsen NIBO030609 Varnæs/Bovrup Idrætsforening

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 13-16 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup C1 Piger nr. 2 Annika Slessing ANSL291107 Outrup GUB
Katrine Jull KAJU200206 Outrup GUB
Marta Fijalkkowska MAFI250709 Outrup GUB
2. VGF89 C1-piger #1 Maja Sofie Husted Lydersen MAHU080705 Vestjysk GF (VGF89)
Nanna Daugbjerg Troelsen NATR180704 Vestjysk GF (VGF89)
Signe Mejls Hansen SIHA191004 Vestjysk GF (VGF89)
Stefania Datcu STDA170505 Vestjysk GF (VGF89)
3. VBIF 1 Julie Horskjær Madsen JUMA090805 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Laura Marek LAMA211006 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Maja Nygaard Lawrenz MALA150504 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Sara Damm Petersen SAPE190204 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
4. VBIF 2 Camilla Clare Hansen CAHA060606 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Caroline Aakjær Clausen CACL270309 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Julie Sommerlund JUSO050906 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Sofia Benthien SOBE120909 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
5. FEG 2 Anita Nielsen Sloth ANNI161105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Caroline Schumann CASC220904 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Mette Hedegaard Nielsen MENI210905 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Nova Kamille Wolf NOWO201208 Flemming Efterskole Gymnastikforening
6. FEG 3 Frederikke Aaskov FRAA190705 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Jennifer Melissa Refsgaard Sørensen JERE150904 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Maja Louise Søgaard MASØ160409 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Silke Andersen SIAN090107 Flemming Efterskole Gymnastikforening
7. FEG 4 Emilie Møgelhøj EMMØ110606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Helene Dam HEDA210804 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Jasmine Dyrlund JADY130510 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Laura Vind LAVI180604 Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. FEG 5 Ey Isaksen EYIS200206 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Iben Hallum Steensgård IBHA251105 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Malou Kruse MAKR220106 Flemming Efterskole Gymnastikforening
Milia Brejning Kristensen MIKR090606 Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Tumbling Team Fyn Amalie Møller Vistisen AMVI031205 Tumbling Team Fyn
Emma Gäth Hansen EMHA031206 Tumbling Team Fyn
Luna Marielle Ryvænge Kristensen LURY051008 Tumbling Team Fyn
Simone Rasch Pedersen SIRA271205 Tumbling Team Fyn
10. SPD - 1 Freya Vium FRVI120306 Silkeborg P / D
Isabella Gøllnitz ISGØ071108 Silkeborg P / D
Sofie Heegård Mortensen SOHE220306 Silkeborg P / D
11. OGF 11 Alberte Celine Wang ALCE140604 Odense Gymnastik Forening
Freya Warming Ebsen FRWA160405 Odense Gymnastik Forening
Laura Rosenqvist Jensen LARO180905 Odense Gymnastik Forening
Signe Lunde SILU070306 Odense Gymnastik Forening
12. OGF 12 Anna Bjerring ANBJ211006 Odense Gymnastik Forening
Augusta Fjord Lippert Schackinger AUFJ130106 Odense Gymnastik Forening
Filuca Winning FIWI060106 Odense Gymnastik Forening
Selma Mann Wildner SEMA070706 Odense Gymnastik Forening
13. Tumbling Team Fyn 2 Arushka Lafortune ARLA061203 Tumbling Team Fyn
Ida Dam Fialla IDDA130808 Tumbling Team Fyn
Johanna Llamas JOLL160104 Tumbling Team Fyn
Maria Borregaard Andersen MAAN100305 Tumbling Team Fyn
14. Mikkels Minions Eline Vieland Mortensen ELMO021105 Vejlby IK (VIK)
Ida-Marie Skovly IDSK090207 Vejlby IK (VIK)
Karla Toft Olesen KATO280307 Vejlby IK (VIK)
Pernille Rørstrøm PERØ141007 Vejlby IK (VIK)

 

C rækken - Niveau 1 - Piger 8-12 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup C1 Piger nr. 3 Cille Dige Ranck CIDI151009 Outrup GUB
Ida Gammelgaard Jessen IDJE190107 Outrup GUB
Silje Laumand Døssing SIDØ180510 Outrup GUB
2. VGF89 C1-piger #2 Anna Düring Larsen ANLA160507 Vestjysk GF (VGF89)
Martha Obionu Overby Larsen MALA171107 Vestjysk GF (VGF89)
Merle Thrane Lillevang MELI200607 Vestjysk GF (VGF89)
3. Outrup C1 Piger nr. 4 Freja Worm FRWO250109 Outrup GUB
Lykke Michelsen LYMI270810 Outrup GUB
Nicole Høberg Holt NIHO191008 Outrup GUB
Vanessa Lamia Puric VAPU280908 Outrup GUB
4. OGF 13 Camille Eskesen CAES101007 Odense Gymnastik Forening
Emilie Hedelund Porsgaard EMHE100908 Odense Gymnastik Forening
Filippa Ravn Paul FIRA130409 Odense Gymnastik Forening
5. OGF 14 Johanne Larsen JOLA070807 Odense Gymnastik Forening
Tea Elizabeth Rytter TEEL010607 Odense Gymnastik Forening
Viola Wood VIWO140408 Odense Gymnastik Forening

 

C rækken - Niveau 2 - Drenge 8-16 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VGF89 C2-drenge Christopher Hannibal Graversen CHGR170805 Vestjysk GF (VGF89)
Magnus Borg Jakobsen MAJA090307 Vestjysk GF (VGF89)
Mikkel Visholm Jespersen MIJE240303 Vestjysk GF (VGF89)
Patrick Engelbrecht Kørvel PAKØ110905 Vestjysk GF (VGF89)

 

C rækken - Niveau 2 - Piger 8-16 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup C2 Piger Lærke Nielsen LÆNI291007 Outrup GUB
Naja Bjerre Therkildsen NATH051106 Outrup GUB
Natali Jaedeke NAJA130206 Outrup GUB
2. VGF89 C2-piger Jasmin Kongsgaard Jakobsen JAKO150805 Vestjysk GF (VGF89)
Lærke Broberg Jensen LÆJE010507 Vestjysk GF (VGF89)
Maria Vad Klim MAVA241005 Vestjysk GF (VGF89)
3. SPD - 2 Karia Zahl Krogsgaard KAZA250309 Silkeborg P / D
Signe Marie Friis Nielsen SIMA121109 Silkeborg P / D
Sofie Andreæ SOAN200706 Silkeborg P / D
4. OGF 10 Emilie Fink Frydendahl EMFI190405 Odense Gymnastik Forening
Johanne Rattenborg JORA091204 Odense Gymnastik Forening
Milla Ropass Henriksen MIRO180404 Odense Gymnastik Forening
Thilde Kingo Lukasiewicz THKI040806 Odense Gymnastik Forening
5. Nis Minions Anna Lucca Bohnsen ANBO110107 Vejlby IK (VIK)
Anne Raunholt ANRA010805 Vejlby IK (VIK)
Mai Holgaard Nielsen MAHO050405 Vejlby IK (VIK)
Silja Rou Gyldenøhr SIRO051005 Vejlby IK (VIK)

 

Eliterækken - Junior - Drenge 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup Junior Herre Alexander Ørsted ALØR021203 Outrup GUB
Jonas Bjerre Therkildsen JOTH220604 Outrup GUB
Malthe jakobsen MAJA101202 Outrup GUB
Mikkel Pilgaard MIPI101103 Outrup GUB
2. VBIF 8 Jeppe Lumbye Mikkelsen JELU070705 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Joakim Uhre Mikkelsen JOUH290404 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Jonathan Bonnichsen JOBO060304 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Oskar Veilgaard Post Veilgaard Post OSVE161104 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
3. Silkeborg United Bjørn Rytter Larsen BJRY190605 Silkeborg P / D
Marcus Peter Toftbjerglund Laursen MALA101002 Silkeborg P / D
Mikkel Hansen MIHA191103 Silkeborg P / D
Søren Buchreitz SØBU291003 Silkeborg P / D
4. OGF Spydspidserne 3 Peter Emil Aalborg Nielsen PENI301104 Odense Gymnastik Forening
Philip Jørgensen PHJØ200203 Odense Gymnastik Forening
Tobias Rode TORO230504 Odense Gymnastik Forening
5. OGF´s ildkugler 5 Frederik Vesterborg FRVE110106 Odense Gymnastik Forening
Lucas Lund tørving LULU220206 Odense Gymnastik Forening
Sebastian Juul Madsen SEJU040704 Odense Gymnastik Forening

 

Eliterækken - Junior - Piger 14-18 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VBIF 7 Anne Obling Jessen ANOB300404 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Dicte-Marie Faber DIFA030807 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Josefine Petersen JOPE200104 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Signe Fisker SIFI050207 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Super Femme Emma Dremstrup EMDR051103 Silkeborg P / D
Ida Bechmann Kortegaard IDKO190905 Silkeborg P / D
Sofia Bergstrøm SOBE070406 Silkeborg P / D
Troja Høgh Bentzen TRBE300606 Silkeborg P / D
3. OGF´s ildkugler 4 Josefine Andersen JOAN260802 Odense Gymnastik Forening
Julie Jensen JUJE010604 Odense Gymnastik Forening
Mathilde Petersen MAPE140604 Odense Gymnastik Forening
Olivia Juul Madsen OLJU300906 Odense Gymnastik Forening

 

Eliterækken - Mini - Drenge 10-14 år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup Mini Drenge Andreas Yde Pedersen ANPE170405 Outrup GUB
Frederik Bækhøj Skaaning FRBÆ150905 Outrup GUB
Ludvig Sommer LUSO250505 Outrup GUB
Oliver Linde Grønberg Simonsen OLSI071007 Outrup GUB
2. Les garçons Oliver Krejberg Jensen OLJE300405 Silkeborg P / D
Oliver Wrang Laursen OLLA300707 Silkeborg P / D
Rasmus Palmgreen RAPA020305 Silkeborg P / D
Victor Hüttel VIHÜ080407 Silkeborg P / D

 

Eliterækken - Senior - Damer 15+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup Senior Damer Ida Pagård IDPA030297 Outrup GUB
Sabine Lykke Skjøtt SASK020899 Outrup GUB
Sara Raunholt Ørskov SAØR060498 Outrup GUB
Victoria Kathrine Thomsen VITH031003 Outrup GUB
2. OGF Spydspidserne 2 Freja Sørensen FRSØ210999 Odense Gymnastik Forening
Johanne Nørby JONØ200792 Odense Gymnastik Forening
Natascha Sundekilde Larsen NALA270999 Odense Gymnastik Forening
Pernille Henriksen PEHE160800 Odense Gymnastik Forening

 

Eliterækken - Senior - Herre 15+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Outrup Senior Herre Alexander Skovgaard Bredvig ALBR280800 Outrup GUB
Dennis Samsø DESA171297 Outrup GUB
Magnus Højberg Oskarsen MAOS251100 Outrup GUB
Mathias Morsing MAMO160297 Outrup GUB
2. Hommes Benjamin Kristensen BEKR070596 Silkeborg P / D
Christoffer Krog Scherrebeck CHSC030999 Silkeborg P / D
Frederik Skaaning Jørgensen FRSK140305 Silkeborg P / D
Rasmus Steffensen RAST080599 Silkeborg P / D
3. OGF Spydspidserne 1 Adam Scharf Matthiesen ADSC181196 Odense Gymnastik Forening
David Henri Oliver Erbs DAER190999 Odense Gymnastik Forening
Magnus Lindholmer MALI280903 Odense Gymnastik Forening
Rasmus Beck Hansen RABE201098 Odense Gymnastik Forening
4. Team GGEZ Arne Rask Kær ARKÆ161296 Ollerup Gymnastikforening
Frederik Gottczoll FRGO080298 Ollerup Gymnastikforening
Kristoffer Krüger KRKR300497 Ollerup Gymnastikforening
Simon Bjørnholdt Nielsen SIBJ161097 Ollerup Gymnastikforening
5. Team 60/40 Andreas Rahbek ANRA220897 Ollerup Gymnastikforening
Johannes Juul Sømod JOSØ040398 Ollerup Gymnastikforening
Magnus Bruun Pedersen MAPE121098 Ollerup Gymnastikforening

 

S rækken - Senior - Herre 15+ år

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. VBIF 9 André Dennis Petersen ANDE140997 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Frederik Anton Andersson FRAN310501 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Rasmus Deutschbein RADE220601 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
Toke Ebbesen TOEB201001 Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. ØH Kometerne Benjamin Steff Christensen BECH150297 Øster Hornum Idrætsforening
Christian Ilsø CHIL161296 Øster Hornum Idrætsforening
Mads Rembrandt MARE271098 Øster Hornum Idrætsforening
Simon Teis Christensen SICH150297 Øster Hornum Idrætsforening

 

Dommere

Nr. Navn Foening
1. Amalie Wandahl Varnæs/Bovrup Idrætsforening
2. Anders Dissing Vestjysk GF (VGF89)
3. Andreas Rasmussen Odense Gymnastik Forening
4. Anette Thomsen Outrup GUB
5. Bente Jaedeke Outrup GUB
6. Ida Sofie Birkø Kjærgaard Vejlby IK (VIK)
7. Jakob Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
8. Jesper Rasmussen Flemming Efterskole Gymnastikforening
9. Kris Jensen Odense Gymnastik Forening
10. Lone Damm Petersen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
11. Malthe Hvid Flemming Efterskole Gymnastikforening
12. Marie Andresen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
13. Mia Bonnichsen Varnæs/Bovrup Idrætsforening
14. Poul Bredvig Outrup GUB
15. Ryan Metcalfe Outrup GUB
16. Steffan Jull Outrup GUB
17. Sune Jensen Odense Gymnastik Forening
18. Thomas Hansen Odense Gymnastik Forening

 


© GymDanmark