GymDanmark

 

DM - 1. Runde i Sports Acrobatik - Gruppe - d. 04-05-2019 - 05-05-2019

International - Junior Pige gruppe

Nr. Navn Licens Forening
1. Majse Bodil ring Andreasen MAAN021108 Fuglebjerg IF
Freja Sellebjerg FRSE311004 Fuglebjerg IF
Siv Kilde Jensen SIJE050304 Fuglebjerg IF
2. Andrea Bodekær Olsson ANOL150806 Roskilde Gymnastikforening
Signe Pørksen SIPØ010604 Roskilde Gymnastikforening
Emilie Müller EMMÜ170804 Roskilde Gymnastikforening
3. Asta-Fernanda Hilfling Nielsen ASNI160206 Roskilde Gymnastikforening
Frida Østergaard FRØS250306 Roskilde Gymnastikforening
Sarah Theil Petersen SAPE151003 Roskilde Gymnastikforening
4. Elisa Stenskrog Jakobsen ELJA010606 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Emilie Krog Olsen EMOL110903 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Benedicte Skadborg Christensen BECH021003 HI-Skanderborg - Gym. afd.
5. Marie Jørgensen MAJØ220605 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Alberte Groth Pedersen ALPE140403 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Clara Vad CLVA020903 HI-Skanderborg - Gym. afd.
6. Caroline Nørgaard CANØ100806 Hammel Gymnastikforening
Pernille Bay Petersen PEPE110804 Hammel Gymnastikforening
Josephine Berthelsen JOBE270803 Hammel Gymnastikforening
7. Melanie Balslev MEBA090607 Hammel Gymnastikforening
Maj Victoria Bruun MABR131005 Hammel Gymnastikforening
Liv Elisabeth Bruun LIBR131005 Hammel Gymnastikforening
8. Laura Emilie Bjerre-Kristensen LABJ130308 VIF Gymnastik
Josefine Raben JORA130705 VIF Gymnastik
Johanne Westermann Kanstrup JOWE091105 VIF Gymnastik
9. Frederikke Lundgreen FRLU010807 VIF Gymnastik
Smilla Adam SMAD140806 VIF Gymnastik
Esther Ervandian ESER040404 VIF Gymnastik

 

International - Senior Dame gruppe

Nr. Navn Licens Forening
1. Nanna Frimodt NAFR200606 Gymnastikforeningen ODK Nord
Louise Jensen LOJE210600 Gymnastikforeningen ODK Nord
Camilla Jensen CAJE210600 Gymnastikforeningen ODK Nord
2. Hannah Møller Ruggeri HARU140807 Roskilde Gymnastikforening
Johanne Illum Andersen JOAN151202 Roskilde Gymnastikforening
Alberte Z. Bolwig ALBO041202 Roskilde Gymnastikforening
3. Lærke Jensen LÆJE170408 Slagelse GF
Mie Falch-rosenberg MIFA200299 Slagelse GF
Kristina Kristensen KRKR271097 Slagelse GF
4. Katrine Aaholm-Hansen KAAA030709 Toreby Sundby Gymnastikforening
Laura Riis-Andersen LARI140105 Toreby Sundby Gymnastikforening
Amalie Dam Jacobsen AMDA290200 Toreby Sundby Gymnastikforening
5. Sofie Rasmussen SORA020408 Toreby Sundby Gymnastikforening
Emma Hansen EMHA150999 Toreby Sundby Gymnastikforening
Frederikke Ebbe FREB151299 Toreby Sundby Gymnastikforening
6. Andrea Mikkeline Banke ANBA051206 Toreby Sundby Gymnastikforening
Mille My Jensen MIJE090501 Toreby Sundby Gymnastikforening
Katja Frederiksen KAFR130399 Toreby Sundby Gymnastikforening
7. Zafira Rivera ZARI040707 Vejlby IK (VIK)
Sofie Pedersen SOMØ031002 Vejlby IK (VIK)
Sara Hovgaard Rosenberg SARO020902 Vejlby IK (VIK)
8. Freja Larsen FRLA190502 TST Gymnastik
Mette Hedegaard Mikkelsen MEHE250297 TST Gymnastik
Signe Bossen SIBO231198 TST Gymnastik
9. Liv Worch LIWO230306 TST Gymnastik
Emilia Olsen EMOL290798 TST Gymnastik
Nikoline Dam Lundgaard NILU010399 TST Gymnastik
10. Clara Høgsted Brandt CLBR050107 Hammel Gymnastikforening
Sara Olsen SAOL160603 Hammel Gymnastikforening
Catarine Weistad CAWE070200 Hammel Gymnastikforening
11. Laura Soo Mortensen LAMO181107 Hammel Gymnastikforening
Katrine Biehe KABI030501 Hammel Gymnastikforening
Cecilie Graugaard Jensen CEJE040800 Hammel Gymnastikforening
12. Mille Flick MIFL051106 Silkeborg GF
nete mølgaard rasmussen NERA200695 Silkeborg GF
nana mølgaard rasmussen NARA200695 Silkeborg GF

 

National DK1 - Pige gruppe

Nr. Navn Licens Forening
1. Claire Broadbent Dybro CLBR151010 Gymnastikforeningen ODK Nord
Ella Drenov ELDR080207 Gymnastikforeningen ODK Nord
Nanna Søeborg NASØ240207 Gymnastikforeningen ODK Nord
2. Rebecca Creutz Fingerhut REFI121009 Fuglebjerg IF
Marta Ellebæk Brink MABR080408 Fuglebjerg IF
Freja Elsgaard Pedersen FRPE060404 Fuglebjerg IF
3. Selma Prasad Skovmøller SESK311209 Roskilde Gymnastikforening
Sille Kristiansen SIKR060504 Roskilde Gymnastikforening
Anna Rose Bjørnø Mogensen ANBJ030906 Roskilde Gymnastikforening
4. Emilia Busk Rahbek EMRA240608 Roskilde Gymnastikforening
Alberte Bolvig ALBO010905 Roskilde Gymnastikforening
Elisabeth Hauge Jordahn ELJO261204 Roskilde Gymnastikforening
5. Silje Bay Rambøl SIRA150411 Slagelse GF
Andrea Sigersen ANSI290706 Slagelse GF
Cecilia Frederiksen CEFR110804 Slagelse GF
6. Sofia Busch Andersen SOBU100111 Slagelse GF
Mathilde Fortner MAFO291104 Slagelse GF
Sofie Marie Henneberg Nielsen SOHE100904 Slagelse GF
7. Amalie Sølvhøi AMSØ240309 Toreby Sundby Gymnastikforening
Ida Fabricius Nielsen IDNI301207 Toreby Sundby Gymnastikforening
Louiza Romanski LORO070507 Toreby Sundby Gymnastikforening
8. Frida Sofie Stentebjerg-Milandt FRST170610 Toreby Sundby Gymnastikforening
Louise Jensen LOJE050105 Toreby Sundby Gymnastikforening
Simone Dam Jacobsen SIJA230105 Toreby Sundby Gymnastikforening
9. Maria de Andrade Gondar MADE230608 Toreby Sundby Gymnastikforening
Oline Tambour OLTA160306 Toreby Sundby Gymnastikforening
Sille Ellekjær SIEL020404 Toreby Sundby Gymnastikforening
10. Sif Nielsen SINI180906 DHG Gymnastik
Aida Namini AINA270206 DHG Gymnastik
Cecilie Strandberg CEST120504 DHG Gymnastik
11. Laura Hjelmsted Ricksen LAHJ230108 Odense Gymnastik Forening
Isabella Vestergaard ISVE181006 Odense Gymnastik Forening
Maja Engstrøm MAEN030306 Odense Gymnastik Forening
12. Camille Viola Daugaard Lyngholm CALY220808 Vejlby IK (VIK)
Nikoline Kongstadt Sønderup NIKO160804 Vejlby IK (VIK)
Frida Højlund FRHØ240904 Vejlby IK (VIK)
13. Julie Kongstadt Sønderup JUKO310507 Vejlby IK (VIK)
Emilie Stjerne EMST220405 Vejlby IK (VIK)
Anne Maj Seiding Jellinge ANSE061205 Vejlby IK (VIK)
14. Mathilde Nørsøller MANØ110906 Holstebro GF
Rikke Hauge RIHA260796 Holstebro GF
Tina Aaes Lykke TIAA240690 Holstebro GF
15. Ella Marie Alslev ELAL090207 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Freja Heeager FRHE190506 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Jenny Trung JETR050803 HI-Skanderborg - Gym. afd.
16. Regitze Skadborg Christensen RECH170212 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Lærke Rasmussen LÆRA230307 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Signe Andresen SIAN301003 HI-Skanderborg - Gym. afd.
17. Ida-Sofine Haugbølle Piihl IDPI130507 TST Gymnastik
Karen Schou KASC290904 TST Gymnastik
Ellen Simonsson ELSI220506 TST Gymnastik
18. Liva Lindgaard LILI050711 VIF Gymnastik
Stella Pashaie STPA281005 VIF Gymnastik
Malu Andersen MAAN150807 VIF Gymnastik
19. Selma Adam SEAD170611 VIF Gymnastik
Nina Wellendorf Nielsen NIWE061004 VIF Gymnastik
Olivia Norsk OLNO290204 VIF Gymnastik
20. Frida Winding FRWI180708 Silkeborg GF
Sofie Ulrich-Hansen SOUL180205 Silkeborg GF
Alberte Dahl Jakobsen ALDA051201 Silkeborg GF
21. Anna Marie Kristensen ANKR061008 Silkeborg GF
Line Bilgrau LIBI060304 Silkeborg GF
Andrea Sønderskov Poulsen ANSØ220304 Silkeborg GF
22. Christine Hein Calmar CHHE160207 Silkeborg GF
Frida Glyholt FRGL050806 Silkeborg GF
Mejse Bæk Hugger MEBÆ011007 Silkeborg GF

 

National DK3 - Pige gruppe

Nr. Navn Licens Forening
1. Sofie Ruvald Bering SOBE211010 Gymnastikforeningen ODK Nord
Augusta Braga AUBR030105 Gymnastikforeningen ODK Nord
Sira Johannesen SIJO270206 Gymnastikforeningen ODK Nord
2. Silke Wieth SIWI040907 Svinninge Gymnastik Forening
Emilie Gyldholm EMGY160501 Svinninge Gymnastik Forening
Luna Lynge LULY240101 Svinninge Gymnastik Forening
3. Silje Skødebjerg Vedel SISK141109 Svinninge Gymnastik Forening
Mathilde Marie Piil MAPI141204 Svinninge Gymnastik Forening
Anouk Mikkelsen ANMI270305 Svinninge Gymnastik Forening
4. Fie Bodekær Olsson FIOL230908 Roskilde Gymnastikforening
Amanda Mørck AMMØ300505 Roskilde Gymnastikforening
Maria Vejlstrup Dahl MADA170305 Roskilde Gymnastikforening
5. Emilie Obel Dorff EMDO060309 Roskilde Gymnastikforening
Hanna Filippa Lysemose HALY271005 Roskilde Gymnastikforening
Klara Maria Jakobsen KLJA290306 Roskilde Gymnastikforening
6. Emily Allen Kristensen EMKR100908 Roskilde Gymnastikforening
Kristine Kelp Staunstrup KRST200305 Roskilde Gymnastikforening
Nanna Terp Høhling NAHØ280105 Roskilde Gymnastikforening
7. Monique Henneberg Nielsen MOHE200608 Slagelse GF
Emilie Ravn Hansen EMRA150803 Slagelse GF
Caroline Frederiksen CAFR251199 Slagelse GF
8. Dicte Sagittarius DISA041206 Slagelse GF
Ida Sørensen IDSØ090205 Slagelse GF
Marie Blomsterberg Olsen MABL050205 Slagelse GF
9. Neema Babette Roesen Rasmussen NERA300306 Toreby Sundby Gymnastikforening
Sarah Lindegaard Duus Hansen SAHA140703 Toreby Sundby Gymnastikforening
Nanna Kruse Hansen NAHA040801 Toreby Sundby Gymnastikforening
10. Anna Jensen ANJE100506 DHG Gymnastik
Ditte Marie Elmerdahl Kjærsig DIKJ270903 DHG Gymnastik
Frederikke Sørensen FRSØ120905 DHG Gymnastik
11. Oline Berdiin Nielsen OLBE170508 Odense Gymnastik Forening
Linea Emilie Holst LIEM310703 Odense Gymnastik Forening
Julie Nygaard Reuter JUNY130195 Odense Gymnastik Forening
12. Celeste Rivera CERI171008 Vejlby IK (VIK)
Maise Jørgensen MAJØ060907 Vejlby IK (VIK)
Mathilde Louise Daugaard Lyngholm MALY180205 Vejlby IK (VIK)
13. Johanne Elliot Vestergaard JOEL051107 Vejlby IK (VIK)
Emilie Hovgaard Rosenberg EMRO150704 Vejlby IK (VIK)
Laura Amalie Poulsen Dam LAPO040196 Vejlby IK (VIK)
14. Sara Stenz SAST020807 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Andrea Olsen ANOL211105 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Emmalie Poulsen EMPO211003 HI-Skanderborg - Gym. afd.
15. Asta Rahbek ASRA160307 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Klara Stenskrog Jakobsen KLJA171003 HI-Skanderborg - Gym. afd.
Frederikke Simonsen FRSI181003 HI-Skanderborg - Gym. afd.
16. Alva-Amalie Linneberg ALLI131106 TST Gymnastik
Freya Gislason FRGI290704 TST Gymnastik
Astrid Simmelsgaard ASSI230900 TST Gymnastik
17. Sarah Damborg SADA041209 TST Gymnastik
Alma Johansen ALJO210504 TST Gymnastik
Ida Kathrine Diegaard Sørensen IDDI050903 TST Gymnastik
18. Mathilde Sofie Odgaard MAOD150506 TST Gymnastik
Marie Møller Thøgersen MAMØ210700 TST Gymnastik
Sarah Vesterbæk SAVE030401 TST Gymnastik
19. Filucka Lysdal FILY240707 Hammel Gymnastikforening
Isabel Elholm ISEL310104 Hammel Gymnastikforening
Christine Larsen CHLA090901 Hammel Gymnastikforening
20. Freja Damsgaard FRDA040107 Hammel Gymnastikforening
Sofia Trinderup-Thomsen SOTR310504 Hammel Gymnastikforening
Karoline Biehe KABI191199 Hammel Gymnastikforening
21. Nicoline Juliane Ekkelund Hansen NIHA090608 Hammel Gymnastikforening
Rebecca Andersen REAN280306 Hammel Gymnastikforening
Rose Marie Langkjær ROLA180704 Hammel Gymnastikforening
22. Silja Heydenreich SIHE140709 Hammel Gymnastikforening
Laura Vestergaard LAVE101106 Hammel Gymnastikforening
Sofia Drachmann Steffensen SOST160104 Hammel Gymnastikforening
23. Kaja Erbs-Hansen KAER030809 VIF Gymnastik
Maya Skyum MASK120800 VIF Gymnastik
Natascha Borgholm NABO190805 VIF Gymnastik
24. Freja Lundgreen FRLU180810 VIF Gymnastik
Ida Hasselgren Jonsson IDHA281205 VIF Gymnastik
Clara Bundgaard CLBU160806 VIF Gymnastik
25. Ida Marie Ulrich-Hansen IDUL291107 Silkeborg GF
Julie Pallesen JUPA271099 Silkeborg GF
Kate Høj Knudsen KAHØ090201 Silkeborg GF
26. sophia kirstine bitsch SOBI250907 Silkeborg GF
Maria Bodian Rahbæk Hedegaard MABO020803 Silkeborg GF
Astrid Austevoll ASAU040604 Silkeborg GF

 


© GymDanmark