Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
DM 1. runde Micro, Mini, Mini Mono og Pige - d. 31-01-2015 - 31-01-2015
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Team Gaia | DHG Gymnastik |
Alma Roskjær Jacobsen Andrea Nancke Clara Mouritzen Frida Sonnenborg Pedersen Isabella Fuglsang Jørgensen Naiya Bak Søndergaard Rasmine Søndergaard Robl Silje Hoffmark-Nielsen Smilla Josefine Kildegaard Sofie Bøgelund Hansen Rose Marie Brandenborg |
||
2. | Team Augusta | Greve Gymnastik og Trampolin |
Amalie Tvedskov Cassandra Thorup Henriksen Elvira Bryder Greisen Freja Marie Jensen Liva Alexia Maschvitsz Wrem Nicoline Reimann Sine Jensen Sofia Kruse Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen |
||
3. | Team Vivanit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Alberte Wulff Lindahl Alma Forsberg Cathrine Busted-Janum Emilie Leth Donnerstag Emma Gry Lynge Larsen Esmeralda Dehoux Feldmann Johanne Engbæk Jensen Martha Benedicte Borup Johansen Naja Sanggaard Jørgensen Olivia Veronika Bohdanowicz |
||
4. | Team Emea | Tarup - Paarup IF |
Bjørk Kallesøe Emilie Johansen ida marie jørgensen Ida Næsted Schmidt Karoline Møller Andersen Neca Kiritharan Nagarajah Paula Murane Sigrid Phillipsen Holst Sofie Mikkelsen |
||
5. | Team Fenja | Tarup - Paarup IF |
Amanda Helms-Nielsen Anneline Friis Østergaard Cecilie Duus Rasmussen Jasmin Longgaard Birk Khrisha Nagarajah Klara Lundberg Rasmussen Mathilde Dreier Møller-Andersen Mathilde Ellegaard Toft Oline Berdiin Nielsen Sophie Boesgaard Laura Holtoug |
||
6. | Team Mila | Spangsbjerg IF |
Carla Pallesen Emilie Marie Hebsgaard Skaarup Katarina Dahlgaard Rodic Nicoline Schlüter Schmidt Silke Kaae Birkkjær Simone Burmeister Sofie Mærsk Hellsten Vanessa Isabella Stubkjær-Nielsen Emelie Bloch Victoria Madsen |
||
7. | Team Flora | FG 90 - Frederikshavn |
Caroline Sulbæk Ravn Cathrine Engell Christensen Clara Frost Emborg Emma Maria Yeghiazaryan Haldrup Freja Christensen Helena Bjerregaard Rusbjerg Ingrid-Marie Sønderby Josephine Thagaard Kirstine Eline Mølgaard Selina Rask |
||
8. | Olympia | Espergærde IF |
Alma Henriksen Astrid Aagaard Brixen Emilie Dahl Emma Ringheim Feline Ida Wodschow Isabella Kløvborg-Laustsen Laura Hoffmann Maise Schrøder Lorentzen Nicoline Wulff Selina Mariam Atie Carolina Skaerbaek Simone Daastrup-Hansen |
||
9. | Team Coco | Munkebjerg Gymnastikforening |
Adela Muminovic Azra Pilica Caya Nyland Østergaard Emilie Lohmann Emilie Sørensen Emina Grebovic Irma Rujanac Kaya Eggert Mortensen Laura Lund Wulff Tilde Sofie Lund Petersen |
||
10. | Team Mira | SOR IF |
Amalie Poulsen Emmely Carstensen Isabella Kalkan Hansen Majse Ege Sørensen Marie Pico Bay Nivi Jensen Sanah Siddigi Selma Rouabah Sofie Jensen Vida Rogert Aagren |
Mini Mono
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Marionetta | Spangsbjerg IF |
Amalie Ankersen Catalina Elena Spataru Emma Madsen Mathilde Agathon Hansen Matilde Ørum Madsen Mette Beck Hansen Nadja Borg Xenia Kjær Cecilie Breer Thorsen Karoline Nissen Andersen |
||
2. | Team Lilje | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Amira Kazal Clara Arnberg Olsen Emma Sophie Skjøt Jensen Josephine Madison Abildgaard Klara Tropp Hag Sabine Nordhald Larsen Signe Illum Rasmussen Sofie Lüning |
||
3. | Team Frost | Randers gymnastiske Forening |
Caroline Hansen Helene Tanggaard Karoline Langkilde Karoline Mousing Klara Langkilde Marika Meldgaard Matine Lerche Møller Larsen Natascha Bjerre Sarah Sørensen |
||
4. | Aura | Espergærde IF |
Cecilie Rafn Geelmuyden Ella Skov Jensen EllaRosa Borchers Isabella Bjerregaard Julie Blangsted Johansen Karoline Ziersen Klara Dahlerup Laura Sælland Kirketerp-Møller Natasja Kegel Lantner Selma Rud Ingvardsen |
||
5. | Team Starlight | Lystrup Idrætsforening - Gymnastik |
Alberte Johanne Bech Kähler Anna Sophie Ege Qwist Caroline Elsborg Hansen Clara Abildgaard Holm Clara Marie Stevens Ida Solgaard Karoline Mai Jexen Line Overgaard Monika à S Thomsen Signe Larsen |
||
6. | Team Muni | GymHelsinge |
Adelina Ekvall Claudia Ilona Hansen Darin Ahmad Josefine Riisager Sofie Mølkjær Therese Villefrance Thilde Lewalski Vigga Gregersen Astrid Gerner Frost Freja Henning Sigrid Spiegelhauer Rasmussen |
||
7. | Team New Girl | Grindsted G & IF |
Amalie Guldbrand Benkjer Anne Ibsgaard Astrup Biak Tha Hnem Bawi Tlung Carmen Lykke Nielsen Emilie Lund Fillippa Victoria Pascu Lærke Ahm Ørbæk Kristensen Maja Heiselberg Geir Malou Hansen Ngun Chin Par Raminta Gylte Sofie Jørgensen Vanessa Anwari |
||
8. | Team Vena | Espergærde IF |
Camille Schacht Dima Yasin Emma Sofie Norrman Rasmussen Ida Møller Franzen Mille Zinck Jørgensen Nina Homann Olivia Spangsberg Sophie Dahl |
Mini 8-10 år
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Ava | Tarup - Paarup IF |
Alma Pultz Henckell Cecilie Victoria Libak Daniela Grown Kaltoft Emilie Ellegaard Toft Freyja Run Hardardottir Julie Feddern Johansen Katharina Dokic Katrine Amalie Kaufmann Liva Høvids Skrædderdal Mia Maja Nielsen |
||
2. | Team Bellis | Tarup - Paarup IF |
Anna Holm Lykkegaard Emilie Schwitzer Christensen Emma Mikkelsen Iben Korgaard Julie Kringlum Knudsen Mathilde Frostholm Lykke Mille Sand Andersen Sara Ross Victoria Schmidt |
||
3. | Team Moloka | Spangsbjerg IF |
Anne Jørgensen Asta Tjørnelund Betzer Camille Hyldahl Gabriella Duque Ramirez Maja Olesen Nana Borg Nynne Poulsen Vibe Christensen Emma Bloch Isabelle Winther Fronteau Mathilde Andersen |
||
4. | Team Ella | Munkebjerg Gymnastikforening |
Anne-Sofie Kroer Kaiser Clara Carøe Lund Ellen Fischer Emma Østergaard frida cordes Lærke Kristensen Merle Olivia Andersen Rebekka Louise Bork Emma Birkebæk Lauridsen |
||
5. | Team Bloom | SOR IF |
Cecilie Primgaard Hansen Dagmar Carlsen Eva Huus Baslev Freja Sloth Schultz Lilja Esther Højbjerre-Thomsen Lærke Bruun Maise Nybo Jørgensen Svale Nybo Jørgensen Tilde Gothenborg Frederiksen |
||
6. | Team Yksi | Næsby IF |
Caroline Andersen Kirstine Hultgreen Lund Luna Kissow Jacobsen Nicoline Dahl-Larsen Sif Stendevad Sigrid Christensen Victoria Napora Møller Hansen Victoria Willumsen Julie Funder Schmidt My Lau |
||
7. | Team Edelweiss | Gymnastikforeningen Øbro |
Isabella Garde Laura Vig Laura L. Thygesen Laura Thomsen Luella Jelsbak Matilde S. Sørensen Vega Birkemose Vigga Ackermann Kortzau Vilde Olsen |
||
8. | Team Liva | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Leth Bloksø Ida Marie Brusen Julie Christophersen Julie Svarre Karla Sønnichsen Laura Kruse Line Bristorn Xenia Marie Biehl Wilkens |
||
9. | Team Petit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Sofie Møldrup Pedersen Celina Krøll Pedersen Freja Nielsen Ida Højer Paaske Isabella Huus Niemann Julie Mourier Bohn Jensen Katrine Hinze Kristiansen Laura Memhave Scheller Sofia Amalie Lerche |
||
10. | Team Melina | Sorø Gymnastik Forening |
Camilla Fløe Frederiksen Clara Wulf Svendsen Freia Munch-Nielsen Josefine W. Søgaard Malin Johansen Sara Hansen Sascha Prokesch Yasmin Reyes thomsen |
Mini 10-12 år
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Milét | Greve Gymnastik og Trampolin |
Cathrine Steffensen Emma Louise Busk Hansen Ida Højer Paaske Ida Munk Nielsen Liana Kamilla Michaelsen Mie Jensen Nadia Østergaard Jørgensen sissel frese |
||
2. | Indira | Silkeborg GF |
Alberrte kamp Hjøllund Julie Dahl Katrine Holst Liva Marie Søgaard Naya Ladefoged Matzen Signe Marie Bendtsen Broberg Silje Bull Skov Sofie Klarfald Marcher |
||
3. | Team Belina | GF Køge Bugt |
Celina Moss Henriksen Emilie Viese Petersen Ida Højgaard Line Dong Hansen Marie Bay Milla Mai Høyer Schrøder Nanna Juul Raklev Sara Juul Raklev Alvilda Wiberg Anna Marie Kruse Freja Bønsdorff Mathilde Bay Sofie-Amalie Kirschner |
||
4. | Team Diamant | Hjerting IF - Gymnastik |
Alberte Underberg Amalie Kaae Mogensen Amy Rasmussen Cecilie Kaae Mogensen Helena Højbjerg Vibe Josephine biltoft Kristina Gorry Signe Bagge |
||
5. | Athena | SOR IF |
Cecilie Buch Clara Sofie Holm Hansen Ea Viola Løwe Johansen Elia Hincheli Petersen Isabella Racher Kristine Johanne Trier Frederiksen Laura Oldgaard Larsen linnea trærup louise standtke Natasja Edske Røssel Larsen Sama tehera |
||
6. | Tindra | SOR IF |
Annika Lykke Hansen Caroline Mandrup Nielsen Ida Brun Johanne Bødker Johanne Hertz Julie Nielsen Nanna Leisted Grønbech Sonia Siddigi Victoria Bagger Timmermann |
||
7. | Team Shine | Lystrup Idrætsforening - Gymnastik |
Caroline Andersen Freja Grønlund Lind Karla Dalsgaard Jørgensen Maria Klopp Arvidsen Mathilde Rahbek Gyllensten Matilde Nielsen Michela Michaelsen Nanna Brems-Eskildsen Sarah Vosegaard Signe Ilsøe |
||
8. | Team Alia | Espergærde IF |
Anna Christine Valentin Winberg Anna Elmhauge Catherine Sonasson Nystrup-Larsen Filippa Skov Pedersen Karoline Ziersen Matilde Hvidberg Larsen Mille Lind Larsen Sofie Brandt Bering |
||
9. | Team Dahlia | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes Tuxen Anna Møller Jochimsen Astrid Marie Henriksen Cecilia Skovgaard Lund Freya Illum Freya T. Oltzen Gudrun Boesen Nikoline S. Sørensen |
||
10. | Team Parva | Sorø Gymnastik Forening |
Anna Malling Cecilie Larsen Dagmar Roslyng Rasmussen Filippa Due Filippa Iuel Hera Flint Hunneche Johanne Kirstine Ørnstrup Karoline Frederiksen Laura Majgård Christensen Line Andersen |
||
11. | Team Palia | Munkebjerg Gymnastikforening |
amelia riva Andrea Graves Larsen Anna Kølle Andersen Emma Birkebæk Lauridsen Karoline Kølle Andersen Manja Ova Arndal Nielsen Signe Bærholm Henriksen Smilla Emilia Andersen Astrid Højvang Noa Katrine Kærup Nielsen Thea Rosenkilde Qvist |
||
12. | Team Ellie | TIK Gymnastik |
Anna Christiansen Ariana Samoon Orya Camilla Værndal Nielsen Caroline Lilly Slott Rask Johansen Claudia Liva Gondrup Frederikke Elkjær Maja Køhler Bay Maren Paulsen Rebecca Odér Trine Rydiander Victoria Kirsmejer |
||
13. | Team Estella | DHG Gymnastik |
Anastasia Diatchikhina Anna Hvid Bang Asta Henningsen Clara Bonkegaard Ellen Bender Emma Hestbæk Liva Steffensen Sarah Svensson Sofie Bærentsen Sofie Kappel Hansen |
||
14. | Team Future | Næsby IF |
Alberte Lemming Caroline Ryder Julie Anthony Christensen Julie Slot Laura Meier Nielsen Laura Udsen Lundsgaard Maja Lemming Nikoline Hedegaard Laura Qualmann Kristensen Sofie Brodersen |
||
15. | LSI Mini | LSI - Gymnastik |
Bahar Salimi Cecilia Lemvig Madsen Cecilie Sundenæs Ida Marie Vester Isabella Holmgreen Pedersen Maria Bjeldskov Pedersen Marie Højsted Johansen Mette Wiinblad Natasha Juhl Sasha Spliid Madsen |
||
16. | Team Philina | FG 90 - Frederikshavn |
Anika Hansen Elina Ikumi Nordahl Møller Helena Hansen Josephine Thagaard Julie Vajhøj Nanna Nejsig Rebecca Marie Pedersen Silje Larsen Andersen |
||
17. | Team Savannah | Grindsted G & IF |
Alicia Skjøtt-Pedersen Benedicte Roed Caroline Hansen Julie Nissen Julie Sørensen Matilde Kongshaug Silke Lundø Kristensen Sofie Völcker Victoria Aagaard Gjerlevsen Pil Søgaard |
||
18. | Team Blue | Grindsted G & IF |
Abisha Ravi Elisabeth Shwe Tin Pau Jasmin Hansen Karoline Østergaard Mikkelsen Malene Havn Mathilde Dahl Nielsen Naya Christensen Rebecca Pascu Sofie Astrup Tilde Sivebæk |
||
19. | Team Athene | DHG Gymnastik |
Amalie Høvsgaard Anastasia Diatchikhina Anne From Andersen Benedicte Brandenborg Camille Overby Andersen Christina Lage Jensen Emma Schreiner Katrine Nøttrup Kirstine Enggaard louise Emilie Jensen Mathilde Knudsen Sofie Malec |
||
20. | Team Mango | Ringsted IF - Gymnastik |
Anna Mai Søndergaard Anna-Mathilde Søgaard Laursen Anna-Sofie Vasehus Holck Camilla Birk Pedersen Cecilie Vasehus Holck Frederikke Bro Luna Lindeneg Mathilde Gryl Jensen Natascha Mejnert |
||
21. | Team Tilje | Tarup - Paarup IF |
Alicia Nouck Rasmussen Amalie Mølgaard Vedel Hansen Camilla Schmidt Steffensen Emma Valter Thomsen Freja Bernkilde josefine lyng Laura Brændekilde Schødts Laura Lund Andersen Lærke Taaning Joensen Maria Langkilde Møller Lærke Holtoug Signe Garde |
Pige
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Fricka | DHG Gymnastik |
Camilla Skovsgaard Caroline Stein Frandsen Cecilie Blaasvær Clara Esther Lehn Petersen Ditte Sørensen Elizabeth Heyde-Petersen Mia Dürr Jeppesen Naja Kristoffersen Annika Petursdóttir Møller |
||
2. | Team Bella | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Engdal Køhlert Frederikke Leth Bloksø Karina Kilhof Kathrine Julie Jakobsen Laura Jørgensen Louise Andersen Melina Lykke Sanggaard Jørgensen Mette Gerløv Larsen Silke Lippert Viktoria Thorup Henriksen |
||
3. | Team Papaya | Ringsted IF - Gymnastik |
Cenia Groth Andersen Emilie Eggert Behrend Feline Hove-Frerst Ida Frederiksen Louise Fonseca Pedersen Maia Olesen Nadia Therkildsen Nanna Kjærholt Rebecca Solmer-Jørgensen Stine Larsen Viktoria Sarah Nielsen |
||
4. | Team Ixus | Munkebjerg Gymnastikforening |
Alberte Buch Gøbel anela halilic Julie Christine Larsen Nana Graves Larsen Silje Ida Amalie Andersen Smilla Fabrin Tilde Cordes uyenmi nguyen Maja Lund |
||
5. | Team Estella | Grindsted G & IF |
Caroline Knudsen Julie Laursen Klaudia Magdalena Kacperski Laura Christensen Laura Geir Matilde Kirkegaard Mille Kaus Pil Søgaard Tenna Fredslund Christensen Katja Wind |
||
6. | Team Navona | Espergærde IF |
Alba Luna Borchers Amalie Rafn Geelmuyden ellen marie frydendal Filippa Skov Pedersen Laura Kaae Regitze Collin Launbjerg Silje Hast Sille Schrøder Lorentzen |
||
7. | Team Lua | GymHelsinge |
Emilie Riisager Frida Pirovano Frida Hansen Isabella Kyndby Pedersen Karoline Knudsen Luna Holm Mette Villadsen Nanna Villadsen Amalie Henriksen Caroline Hansen Martine Rahbek |
||
8. | LSI Pige | LSI - Gymnastik |
Amanda Vang Therkildsen Anna Due Petersson Frida Belmadani Isabella Sundenæs Karen Hovmand Leonora Løfberg Karlsen Maja Hedin Vind Maria Sabroe Stechmann |
||
9. | Helios | SOR IF |
Andrea Huus Baslev Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner Camilla Kirstine Clausen Ida Siim Lærke Ege Sørensen Maja Chrøis Maja Mølholm Mathilda Mürer Oline Petersen Sofie Oldgaard Mikkelsen |
||
10. | Team Magnolia | Gymnastikforeningen Øbro |
Clara Lange Baerentsen Clara Ryberg Columbine Møller Hale Emily Noack Karoline Holten Kathinka Rønne Laurine Thygesen Oline Josvassen Tilde Sofie Gram |
||
11. | Team Marina | GF Køge Bugt |
Cecilie Lærke Hansen Clara Anna Bæk Chabert Filippa Kock Irene Borch Josephine Kiær Julie Torp Olga Beck Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen Sessa Mia Høyer Schrøder Sofie Ekstrøm Jørgensen Anna Dyrekær Riel Annasofie Grønbech Isabella Staalgaard Katrine Clemens Hansen Malou Holmegaard Mauritzen |
||
12. | Team Sira | Spangsbjerg IF |
Anne Hintz Jensen Cecilie Jepsen Cecilie Nielsen Eline Præst Ørsted Emma Hundebøl Dahlgaard Iben Hang Nielsen Maria Jørgensen Siw Christensen Sofie Vestergaard Knudsen |
||
13. | Team Elina | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Vedel Gantzel Cecilia Urup Emilie Nielsen Emma Frøslev Larsen Josephine Christensen Malene Skødstrup Michelle Bjørnshauge Rasmussen Sarah Ebeling Maja Dyring Nielsen Sophia Thygsen |
||
14. | Team Bubbi | Hjerting IF - Gymnastik |
Anne Gejl Emilie Elgaard Ida Bagge Josefie Elgaard Katrine Droob Kristina Gorry Maja Helsinghof MathildeSofie Sørensen Michelle Fronteau |
||
15. | Team Nona | SOR IF |
Alberte Nielsen Anna Kruse Emilie Møller Nielsen Emma Bay freja wexel bertelsen Katrine Wagner Lærkesen Holm Laura Narud Zankel Line Rosenlund Petersen Marie Thorsgaard Fogholt sana tehera |