Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
DM Micro - d. 22-04-2012 - 22-04-2012
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Team Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Cathrine Steffensen Celina Krøll Pedersen Emma Louise Busk Hansen Freja Post Nielsen Julie Mourier Bohn Jensen Katrine Hinze Kristiansen Laura Kruse Laura Memhave Scheller Line Bristorn Sissel Lauren Frese-Wright Stine Moesgaard Larsen |
||
2. | Team Purple Star | GymHelsinge |
Adelina Ekvall Agnete Skovsgaard Anna Kristiansen Anna Sophie Monberg Søstrøm Clara Kjær Pedersen Claudia Ilona Hansen Jacqueline Chrillesen Josefine Riisager Mathilde Beck Matilde Sørup Pedersen Mikala Bjørnbak Selma Andersen Sofie Bach Christensen Victoria Bartholin |
||
3. | Team Anemone | Ebberup IF |
Anna Funck Astrid Willemann Emilie Kulavig Katrine Busk Breumsø Mathilde Jessen Mille Ellegaard Olsson Pil Munk Carlsen Sille Anni Dreisig Hansen Sofie Thorup Bruun Tea Lilledahl Jespersgaard Thea Michaud |
||
4. | Team Yksi | Næsby IF |
Camille Ejdrup Møller Caroline Elisabeth Ryder Josefia Dines Hermand Julie Lindskov Slot Julie Silje Wittrup Troldhjem Laura Udsen Lundsgaard Luna Kissow Jacobsen Mai Tong Holmgaard Sofie Ascanius Duedal Brodersen Victoria Napora Møller Hansen |
||
5. | musvit | SOR IF |
anika lykke hansen emilie madsen Frederikke Hørslev jahanne herts linnea trærup lise jenner rasmussen louise standtke lærke vesterby marie heron Sama tehera |
||
6. | kolibri | SOR IF |
asta jensen cecilie buch elisabeth østergaard Freja Phil Kristensen Ida Brun josefine oldgård mikkelsen Julie Nielsen linnea trærup Luna Øhrgaard mia fournaise |
||
7. | DHG Micro | DHG Gymnastik |
Amalie Høvsgaard Anna Hvid Bang Asta Henningsen Ellen Bender Emma Hestbæk Emma Schreiner Ida Stengaard Brewer Josefine Christoffersen Katrine Søndergaard Liva Steffensen Sarah Svensson Signe Lundegaard |
||
8. | Munkebjerg Mikro Grand prix | Munkebjerg Gymnastikforening |
amelia riva Andrea Graves Larsen Astrid Højvang Freja Krainer Hansen frida cordes Mathilde Bjørk Nielsen Merle Olivia Andersen Signe Bærholm Henriksen Smilla Emilia Andersen Victoria Hasselstrøm |
||
9. | Micro grandprix | Spangsbjerg IF |
Amalie Ankersen Anne Jørgensen Asta Tjørnelund Betzer Frida Dubgaard Julie Jørgensen Maja Olesen Maria Lyager Matilde Ørum Madsen Sofie Amalie Steen Pedersen Vibe Christensen Aleksandra Feodora Rusuberg |
||
10. | ØBRO - Micro | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes Tuxen Anna Müller Astrid Marie Henriksen Flora Østergaard Freya Illum Freya T. Oltzen Isabella Garde Jaya H. Larsen Nikoline Sørensen Olivia Tukjær Regitze Kaas Hagild Sabina Eriksen Vera Bachmann |
||
11. | Grindsted | Grindsted G & IF |
Ajsa Alagic Cirkeline Birk Ina Galazka Isabell Lessmann Jasmin Hansen Malene Havn Sarah Thevanesan Signe Appel Sofie Astrup Tilde Sivebæk |
||
12. | Team Tilje | Tarup - Paarup IF |
Alicia Nouck Rasmussen Benedikte Marie Bergholdt Camilla Schmidt Steffensen Emilia Krogh Larsen Freja Meldgård Bernkilde josefine lyng Julie Kringlum Knudsen Laura Brændekilde Schødts Maria Møller Langkilde Mathilde Frostholm Lykke Ida Marie Krogager Rasmussen Sara Ross |
||
13. | Team Poco | Tarup - Paarup IF |
Amalie Qvick Hansen Anna Holm Lykkegaard Cecilie Burkal Vestergaard Hannah Kortbek Ida Marie Krogager Rasmussen Laura Lund Andersen Mathilde Frostholm Lykke Mille Sand Andersen Sara Ross Sara Skall Ejvang Sofia Faltz Victoria Schmidt |
||
14. | HGI Micro | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Amalie Iben Nordenbæk Pedersen Amira Kazal Andra Ioana Pintilie Andrea Pedersen Hannah Pharsen Ida Eleonora Møller Franzen Josephine O´Reilly Karoline Brendstrup Liva Agger Knudsen Silke Frøkjær Sophie Sejer Kristoffersen |