Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
1. runde Junior-Senior - d. 29-01-2012 - 29-01-2012
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Musvit | SOR IF |
anika lykke hansen emilie egebjerg møller nielsen Frederikke Hørslev jahanne herts linnea trærup lise jenner rasmussen louise standtke lærke vesterby marie heron Sama tehera |
Junior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Kiva | Tarup - Paarup IF |
Clara Marie Bode frederikke kamph jensen Kathrine Plaugborg Andersen Luna Marseen Andersen Maja Lynge Topp Jørgensen Signe Windt Sissel Thrane Sofie Hjortborg Pedersen Cecilie Krag Rasmussen |
||
2. | Team Lime | Silkeborg GF |
Alberte Krog Amalie Holst Korthsen Christine Bak skov nielsen Emilie Grønning Julie Maria Høgsted Sørensen Louise Damsgaard Jensen Maggie Drachmann jensen Mikkeline Lykke Nielsen emma auksutat |
||
3. | Alderslyst Junior | Alderslyst GF |
Emma Bremer Josefine Hald Katrine Jakobsen Kirstine Helms Rebecca Pinstrup Mosdal Stine Hvam Thea Torksvig Thu Anh Vo |
||
4. | TIK Junior | TIK Gymnastik |
Asya Ilgöy Cille Jensen Emma Erangey Jessica Olsen Mie Rytter Hedelin Naja Bau Nielsen Victoria Sørensen Viktoria Visborg Thune Camilla Rasmussen Camilla Thøgersen |
||
5. | Sorø Juniorpiger | Sorø Gymnastik Forening |
Celina Svenningsen Christine Klara Rohde Cille Mogensen Emilie Bastholm Emilie Luppescu Pedersen Frida Kaae Johanne Bjørklund Josefine Jespersen Katrine Andersen Kristine Klok Jørgensen Lea Kirstein Johansen Palshok Tahere |
||
6. | SOR Junior | SOR IF |
Ane Levinsen Anna Olesen Astrid Thougaard Steensberg Emilie Fabricius Eriksen Emma Rasmussen Katrine Johansen Lea OReilly Wagner Hansen |
||
7. | Team Auga | Gymnastikforeningen Øbro |
Amanda Lund Nielsen Carin Munch Petersen Ida Uhrskov-bendixen Martha Ryom Mathilde Hjort Migle Gaizutis Nicoline Sachmann Caroline Frøstrup |
||
8. | Team Lume | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes Le Fevre Ryom Alma Lyck Agger Andrea F. Rønne Clara Serup Emily Breslau Emma Amfelt Freja Peulicke Hannah Pais Thea Lillebæk |
||
9. | Team Luna | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Von Mehren Catrine Amalieh Lykke Wiberg Dinah Steffensen Emilie Lundø Christensen Emma Weiss Mie Dyring Nielsen Simone Hansen Sofia Von Mehren Nadja Kok |
||
10. | Team Ivalu | Greve Gymnastik og Trampolin |
Camilla Kolbe Jørgensen Caroline Bethina Taarnmark Emma Skram Jensen Linea Francisca Dahlstrøm Maria Chabert Matilda Costigan Nadja Kok Signe Booth Meyer Dinah Steffensen |
||
11. | Team Fleur | Silkeborg GF |
Amalie Anholm Caroline Damsgaard Jensen Dina Jensen Frederikke Ries Langkjær helene Lentz Katrine Marker Madsen Lisette Møller-nielsen Rikke Brodersen Jasmin Badre Esfahani |
||
12. | Team Nova : ) | Espergærde IF |
Andrea Steen Rasmussen Camilla Fællesskov Cecile Seifert Celine Krogmann Celine Nystrup - Larsen Claudia Schomacker Mayer Frederikke Jæger Hurtigkarl Thamara Linnea Victoria Andersen |
||
13. | Junior Grand prix | Munkebjerg Gymnastikforening |
Frederikke Boll Ida Bugge Ingrid C. Nielsen Jonna Sørensen Louise Holmberg Steffen Maja Graves Larsen Sara Cordes Sofia Sabat Hjuler |
||
14. | Team 1 | GF Køge Bugt |
Ann Katrine Vesterbæk Hansen Cecilie Birkedal Ida Hillerup Frandsen Julie Højris Bitzer Nanna Clausen Nicole Donkild Svendsen Pernille Reichhardt Simone Teigen Storinggaard Stine Andersen |
||
15. | Team 2 | GF Køge Bugt |
Fie Senika Jakbosen Frederikke Hjarsø Ina Merete Nørgaard Johanne Bergstrand Laura Strøm Louise Gerløv Larsen Mathilde Mølholm Pauline Christiansen Simone Andersen Nanna Schubert Sofie Hall Jørgensen |
||
16. | team Daisy | Ebberup IF |
Camilla Funck Camilla Kulavig Cecilie Fro Dissing Christine Hørsman Emma Nathalie Michaud Kathrine Elvstrøm Katja Schørring Nanna Jørgensen |
||
17. | DHG Junior | DHG Gymnastik |
Anna Them Steffensen Cille Emilie Nielsen Emma Horskjær Humphries Maria Pedersen Rikke Bro Sara Friis Nielsen Vagma Hanon Xenia Duus |
Senior Fri
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Elvira | Ebberup IF |
Anne Olsson Eline Lawaetz Olesen Julie Storm Larsen Karina Hvid Larsen Lonnie Jensen Nanna Kristensen Kathrine Elvstrøm |
||
2. | Hgi Senior | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Annsofie Holme Pedersen Cathrine Berg Rasmussen Emilie Mie Pedersen Frida Eggert Andreasen Tara Maskarzadeh Trine Nordahl Skaarup Josefine Ibsen |
||
3. | Team Bianca | Greve Gymnastik og Trampolin |
Cecilie Philip Emilie Blixenkrone Norby Madsen Kira Rieland Vemmelund Line Møller Mathilde Vedel Gantzel Signe Booth Meyer Julie Blixenkrone Norby Madsen Julie Hegård Krarup Jensen |
||
4. | Team Bellatrix : ) | Espergærde IF |
Camilla Kastenskov Cecilie Larsen Jakobsen Dominique V. Sørensen Emma Engelsholm Fie Holm Agerskov Ida Marie Ringgaard Simone Joost |
||
5. | Senior Grand prix | Munkebjerg Gymnastikforening |
Annie Pinderup Christine Bach Tonnesen Emilie Bjerregaard Brokmose Ida Jäger Laursen Julie Buch Gøbel Mie Plaugborg Andersen Sofie Skov Bergholdt |
||
6. | Team Shia | GymHelsinge |
Chanel Sofia Rahbek-Dordoy Emilie Sonne Steinmann Line Gille Line Møller Natasha Boje Kruse Rikke Løwe Stenhøj Jørgensen Sigrid Liv Jacobsen |
||
7. | Alderslyst Senior | Alderslyst GF |
Anne Mette Sørup Ryom Freya Lyngsø Kit Kristensen Laura Bremer Vejlø Nicoline Christine Felsager Tea Engedal Kristensen |
||
8. | Team Rouge | Silkeborg GF |
Astrid Ladefoged egmose Christina Overgaard Andersen helene Lentz Helle Pernille Løvendahl Ringive Ida Agnete Sjøgren Maria El- Mallah Søgaard Camilla Sørensen |
||
9. | Team Alfa | Farum Gymnastikforening |
Freja Willads Haack Ida Saunte Schjerning Jannie Dybdal Laursen Mathilde Pichat Mia Schacke Jeppesen Sara Holst |
Senior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team FG90 | FG 90 - Frederikshavn |
Amalie Schüsler Ann Sofie B. Andersen Cathrine B. Andersen Sarah Dybro Jensen Signe G. Nielsen Signe Jørgensen Signe W. Hansen Sisse Larsen |
||
2. | Team Solo | Gymnastikforeningen Øbro |
Bolette Mai Camilla Christiansen Caroline H. Nørgaard Josefine Trana Maria Ebbesen Sofie Arup |
||
3. | Team Vento | Gymnastikforeningen Øbro |
Asta Wiingaard Emma Le Fevre Ryom Karen Nielsen Katrine Lund Nielsen Laura Gottinger Mia Rud Rindel |
||
4. | Euforia | SOR IF |
Ann-Sophie Stilling Eva Krytz Skov Henriette Søs Henriksen Katrine Larsen Lærke Kilsdal Maria Vestergaard Hansen |
||
5. | Team Embla | Espergærde IF |
Celine Montell Emilie Ulrikke Christensen Freja Grønbæk Thorsen Ida Jelager Madeline Malihini Jul Malou Malihini Jul Mille Kathrine Malihini Jul |
||
6. | Team Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Hjelm Pichat Maria Bull Maria Prehn Michelle Iversen Nadia Bugge-Hansen Nynne Garde Zarah Højme Bonvang Julie Hegård Krarup Jensen |
||
7. | Team 1 | GF Køge Bugt |
Amalie Alsbo Camilla Nyborg Henriette Lykke Nielsen Julie Foley Nanna Juul-Olsen Sanna Maja Merrild Olsen Simone Møller-Jensen Sofie Højris Bitzer |
||
8. | Team 2 | GF Køge Bugt |
Christine Bagge Ditte Marie Møller Nielsen Ida Overgård Nielsen Josefine Lomholt Marie Johanne Jensen Simone Østergaard Stina Bech Jacobsen Therese Jersie Nielsen |
||
9. | TIK | TIK Gymnastik |
Agnese Adase Camilla Olsen Caroline Amalie Bødkerholm Emilie Mærsk Louise Jørgensen Nanna Olander Beck Salli Sørensen Sarah Purtoft Sofie Jørgensen |
||
10. | Team Lipa | Tarup - Paarup IF |
Amanda Viskum Anne Vejstrup Madsen Camilla Havely Willum Nielsen Camilla toft Nicoline Bebe Rasthøj Stine Vejstrup Madsen Josefine Jæpelt |
||
11. | Team Aya | Tarup - Paarup IF |
Christina Vibeke Jensen Katrine M. Christoffersen Line Behrendsen Line Kolkjær Stæhr Signe Noack Yde Sofie Behrendsen Stine Pedersen |
||
12. | Team Lova | Tarup - Paarup IF |
Camilla Storgaard Malene Nielsen Sarah Møller Stefanie Hartmann Thomsen Stine Pedersen Theresa Sophie Bode Trine Riget Jørgensen |