Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
DM Æstetisk Gymnastik - d. 15-05-2011 - 15-05-2011
PigeNr. | Hold | Forening |
1. | Team Mesa | Espergærde IF |
Ida Garbers Ida Schacht Josefine Lund Kollerup Karla Toldsted Karoline Ottesen Linea Truelsen Sofie Løwenstein Carstensen Sophie Valentin Wiinberg Julie Simoni Maya Atie |
||
2. | Team Luna | Greve Gymnastik og Trampolin |
Amalieh Wiberg Anna Von Mehren Dinah Steffensen Emilie Lundø Christensen Emma Weiss Nadja Kok Simone Hansen Sofia Von Mehren Caroline Bethina Taarnmark |
||
3. | Team Nova | Espergærde IF |
Andrea Steen Rasmussen Cecile Seifert Celine Krogmann Celine Nystrup - Larsen Claudia Schomacker Mayer Freja Guldbæk Pedersen Thamara Linnea Victoria Andersen Frederikke Jæger Hurtigkarl |
||
4. | Team Kiwi | Sorø Gymnastik Forening |
Christine Rohde Helena Jensen Johanne Bjørklund Laura Grønholt Mathilde Jørgensen Olivia Jensen Smilla Due |
Junior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Peach | Sorø Gymnastik Forening |
Celina Svenningsen Cille Mogensen Emilie Bastholm Emilie Luppescu Pedersen Frida Kaae Kristine Klok Jørgensen Lea Kirstein Johansen Katrine Stub Andersen |
||
2. | Team Auga | Gymnastikforeningen Øbro |
Amanda Lund Nielsen Caroline Frøstrup Emily Breslau Ida Uhrskov-bendixen Laura Bang Andreasen Martha Ryom Mathilde Hjort Nicoline Sachmann |
||
3. | Team Bellatrix | Espergærde IF |
Astrid Heisterberg Camilla Fællesskov Camilla Kastenskov Cecilie Larsen Jakobsen Dominique V. Sørensen Emma Engelsholm Fie Holm Agerskov Ida Marie Ringgaard Simone Joost |
||
4. | Esbjerg Gf | Esbjerg GF |
Anne G. Tranberg Cæcilie Winther Karoline Lender Laura Madsen Line Andersen Maja Lauridsen Sofie Tuborg Stine Møller |
||
5. | Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Julie Blixenkrone Norby Madsen Julie Smedegaard Kira Rieland Vemmelund Linea Francisca Dahlstrøm Mathilde Vedel Gantzel Nadia Østdal |
||
6. | sor Junior | SOR IF |
Ane Sandal Levinsen Anna Olesen Astrid Thougaard Steensberg Emilie Fabricius Eriksen Katrine Johansen Klara Wanstrup Lea OReilly Wagner Hansen Nanna Marcher |
Senior Fri
Nr. | Hold | Forening |
1. | HGI Hillerød | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Annsofie Holme Pedersen Cathrine Berg Rasmussen Emilie Mie Pedersen Josefine Ibsen Tessa Mia Jakobsen Trine Nordahl Skaarup |
Senior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Aya | Tarup - Paarup IF |
Camilla Louise Larsen Christina Vibeke Jensen Katrine Møller Christoffersen Line Behrendsen Signe Noack Yde Stine Pedersen Sofie Behrendsen |
||
2. | Team Silencio | Greve Gymnastik og Trampolin |
Emilie Blixenkrone Norby Madsen Emilie Møltoft Jensen Josephine Vedel Petersen Kathrine Staack Kirstine Sørensen Maria Knutzen Nanna Ricks |
||
3. | Team Lyra | Espergærde IF |
Boline Kristine Skjødt Julie Hejberg Carlsen Laura Bonde Pedersen Malou Malihini Jul Michelle Hammelev Iversen Rikke Lomholt Rasmussen Tine Nyholm |
||
4. | lutea | SOR IF |
Alvilda Steensberg Ann-Sophie Stilling Cecilie Johansen Eva Krytz Skov Karoline Riberholt Andersen Rikke Jung Larsen Tanja Blom Westergren |
||
5. | euforia | SOR IF |
Henriette Søs Henriksen Katrine Larsen Lærke Kilsdal Maria Hansen Sarah Sekunda Signe Svensson Sofie Sørensen |
||
6. | Team Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Julie Hegård Krarup Jensen Maria Bull Maria Prehn Nadia Bugge-Hansen Nynne Garde Sofie Hovdreng Bull Zarah Højme Bonvang Jeanette Kæmner Christensen |
||
7. | Gymnastikhøjskolen i Ollerup 1 | Ollerup Gymnastikforening |
Astrid Anina Moses-Jacobsen Cecilie Rie Pedersen Dorthe Kok Jepsen Karen Munk Ebbesen Karina Christensen Maja Refshauge Kristiansen Maria Bjerg Simone Bonde Nielsen Stine Hviid Madsen |
||
8. | Gymnastikhøjskolen i Ollerup 2 | Ollerup Gymnastikforening |
Charlotte Johnsen Høj Ditte Skadhede Therkildsen Louise Christensen Louise Sørensen Bakke Maiken Egknud Mathilde Meldgård Sandra Christiansen Sigrid Krüger Aas Andersen Trine Tamberg |
||
9. | Team Embla | Espergærde IF |
Cathrine Tovborg-jensen Celine Montell Emilie Ulrikke Christensen Luna Kyhl Madeline Malihini Jul Mille Kathrine Malihini Jul Sandra Helene Hansen |
||
10. | Team Alfa | Farum Gymnastikforening |
Anna Sundby Caroline Pichat Ida Saunte Schjerning Jannie Dybdal Laursen Simone Valentin Østergaard Victoria Bjerregaard Fagerholt Julie Katrine Skakon |
||
11. | TIK | TIK Gymnastik |
Anika Balkenende Camilla Olsen Caroline Amalie Bødkerholm Emilie Mærsk Louise Jørgensen Salli Sørensen Sofie Jørgensen |
||
12. | Team Lova | Tarup - Paarup IF |
Charlotte Langer Søndergaard Line Kolkjær Stæhr Rikke Lund Nielsen Sofie Behrendsen Theresa Sophie Bode Trine Riget Jørgensen |
||
13. | Team FG90 | FG 90 - Frederikshavn |
Ann Sofie B. Andersen Camila Marzban Cathrine B. Andersen Josephine B. Andersen Natasja Jørgensen Sarah Dybro Jensen Sisse Larsen |
Navn |
Boline Kristine Skjødt |
Laura Bonde Pedersen |
Sisse Vang |
Tine Bull |
Tine Bull |