Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
Forbundsmesterskab Mikro, mini, pige, tweens - d. 10-04-2010 - 11-04-2010
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Elera | Espergærde IF |
Camille Schacht Carla Vinter Caroline Kastenskov Dicte Norrman emilie schrøder Emma Norrman Filippa Rouse Jacqueline Mayer Signe Steenfeldt Sille Schrøder Sofia Gorrissen |
||
2. | dalum-hjallese GF | DHG Gymnastik |
Alma Johansen Amalie Høvsgaard Anna Hvid Bang Caroline Worm Clara Bankegaard Elisabeth Ø.H. Petersen Emma Schreiner Ida A. Henningsen Karen Svane Johansen Martha F. Beck Naja Kristoffersen Sarah Mikkelsen Sofie R. Desort |
||
3. | Spangsbjerg IF Micro | Spangsbjerg IF |
Emilie Jørgensen Emma Gaarde Nørholm Josephine Martinussen Laura Løjborg Andersen Maria Jørgensen Mathilde Agathon Hansen Mette Bech-Hansen Sofia Ouarit Sofie Thiim Christensen Sofie Vestergaard Knudsen Emma Barrett Eriksen Hanna Schou Kirkeby Mathilde Skou Hansen |
||
4. | Micro | Munkebjerg Gymnastikforening |
Alberte Buch Gøbel Anela Halilic Anna Broe Anne Sofie Sander Buttenheim Asta Damsgaard Frida Kristjánsdóttir Schmidt Julie Christine Larsen Marie Skarøe Olsen Selin Baykan Silje Ida Marie Andersen |
||
5. | Micro-hold | Gymnastikforeningen Øbro |
Aida Mohaghegh Amalie Amfelt Anna Gottinger Caroline Thomsen Clara Ryberg Emilie Holst Lange Emily Noack Kathinka Rønne Laurine Thygesen Nora Kolsted-Skovby Simone Iversen |
||
6. | Grindsted micro grand prix | Grindsted G & IF |
Caroline Bjerring Rasmussen Katrine Bang nielsen Louise Sørensen Matilde Kongshaug Melani lessmann Pil Søgaard Sarah Meyer Sofie Völcker Sophie appel Stine Andersen |
||
7. | Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Emilie Revald Daniella Duedahl Knudsen Emilie Nielsen Emma Frøslev Larsen Karoline Barrett Malene Skødstrup Mette Gerløv Larsen Michelle Bjørnshauge Rasmussen Sarah Ebeling Sophia Thygsen Maja Dyring Nielsen Natasja Wendelboe |
Pige
Nr. | Hold | Forening |
1. | Ballerup Piger | Ballerup GF |
Emily Lea Sorhainde Eva Erenbjerg Frederikke Hovgesen Linnea Rosalinde Køber Louise Juel Michelsen Mie Rytter Hedelin Mille Bak Mikkelsen Pernille Østergaard Laursen Viktoria Visborg Thune Kristine Kvist Johansen |
||
2. | Sorø Pigerne | Sorø Gymnastik Forening |
Christine Rohde Emilie Bastholm Emilie Luppescu Pedersen Josefine Jespersen Josefine Jørgensen Katrine Stub Andersen Kristine Klok Jørgensen Lea Kirstein Johansen Tamara Ivanovic |
||
3. | Team Luna | Greve Gymnastik og Trampolin |
Amalieh Wiberg Anna von Mehren Caroline Bethina Taarnmark Claudia Krøll Pedersen Dinah Steffensen Emilie Lundø Christensen Emma Weiss Karoline Jæger Moos Linea Francisca Dahlstrøm Nadja Kok Sofia von Mehren |
||
4. | action girls pige | Alderslyst GF |
Aliki Fergadis Annesofie Madsen Cathrine Tulstrup Johansen Christine Skov Nielsen Julie Andersen Kirstine Helms stine Hvam Thea Torksvig Julie Vogt Rasmussen Rikke Koustrup |
||
5. | SOR Grand Prix Piger | SOR IF |
Anne Christine Fabrin-Brasted Cille Mogensen Emma Reinager Rasmussen Johanne Bjørklund Katrine Grønholt hansen Line Hansen Linea Madeline Grøndal Mikala Wej Modvig |
||
6. | Pigene | Tømmerup G & UF |
Andrea Nystrup Cecilie Nielsen Emilie Christensen Emma Frederiksen Emma Grue Kaas Laura Bengtson Laura Holm Junge Mathilde Navntoft Nadia Frederiksen Sille Andersen |
||
7. | Pigerækken | Grindsted G & IF |
Anne-louise Petersen Cecilie Völcker Emilie Møberg Josefine Bremer Julie Søgaard Mogensen Lea Vinkel Maria Elbæk Mie Søgaard Sahra Wind |
||
8. | Pigerække | Munkebjerg Gymnastikforening |
Emilie Frost Frederiksen Frederikke Boll Ida Bugge Ida Hornbæk Ingrid Clara Nielsen Jonna Sørensen Julie Reventlow Katrine Plaugborg Andersen Louise Holmberg Steffen Maja Graves Larsen Sara Victoria Cordes Sofia S. Hjuler |
||
9. | Hold Lilla | GF Køge Bugt |
Ann Katrine Vesterbæk Hansen Caroline Holm Mattesen Emma Kring Jespersen Katrine Kjeldsen Marie-Louise Lysholm Jønsson nicoline nørgaard simone teigen storinggaard sofie Krogh Victoria Bæk Chabert |
||
10. | Hold sort | GF Køge Bugt |
Camille Grubbe Bagge fie senika jakbosen Ida Vaabengaard Jørgensen Johanne Bergstrand Laura Johanne Jørgensen Line Marie Jørgensen Maja Elva Jensen Pernille Reichhardt Signe Andersen Trine Grage |
||
11. | DHG pigerække | DHG Gymnastik |
Anna G. Nielsen Cille Emilie Nielsen Dina Bendix Ida T. Bromark Maria Pedersen Rikke Bro Vagma Hanon Xenia Duus |
||
12. | Pigerækken | Spangsbjerg IF |
Frederikke Jul Kjær Maria Langelund Mathiasen Mette Waldhauer Mia Dueholm Michelle Agathon Hansen Nadja Kostow Rikke Skytte Hansen Sara Fischer Lambertsen Kristina Nauheimer Lina Hørup Nanna Grinderslev Ulrik |
||
13. | Team Nova | Espergærde IF |
andrea steen rasmussen cecile seifert celine nystrup - larsen claudia schomacker mayer frederikke jæger hurtigkarl marina holst Thamara Linnea victoria andersen Cornelia whitt palmå |
||
14. | Team Stella | Espergærde IF |
camilla fællesskov cecilie larsen jakobsen celine krogmann freja guldbæk pedersen ida marie ringgaard josefine ipsen louise søgaard hansen simone joost |
||
15. | Pigerækken | Esbjerg GF |
Cornelia Islin Josefine Stausholm Karoline Jensen Karoline Lender Kristine Wehner Maja Andersen Sofie Tuborg Stine Selvejer Caroline Kristensen Mathilde Jensen Stine Sørensen |
||
16. | Piger | Ebberup IF |
Camilla Kulavig Cecilie Andersen Cecilie Fro Dissing Emma Andersen Kathrine Elvstrøm Katja Schjørring Katrine Storm Lea Sørensen Nanna Jørgensen Sarah Sørensen |
||
17. | lyserødt hold | Ebberup IF |
Anna Gerner Knudsen Caroline Nedergaard Hansen Ditte Lind Holst Emma Christiansen Julie Jørgensen Laura Birckner Line Frederiksen Rikke Fredberg Sidsel Haahr |
||
18. | Pigerække | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes le Fevre Ryom Amanda Lund Nielsen Caroline Frøstrup Constance Christiansen Ditte Olsen Emily Breslau Ida Uhrskov-Bendixen Mathilde Hjort Emma Amfelt |
Tweens
Nr. | Hold | Forening |
1. | tweens | Spangsbjerg IF |
Amalie Juhl Christina Terpager Emma Jensen Frederikke Schlünsen Louise Meyer Mie Hansen Signe Lambertsen Sofie B Albertsen |
||
2. | Tweens | Silkeborg GF |
Camilla Dencker Baarsgaard Caroline Damsgaard Jensen Frederikke Ries Langkjær Julie Juul Vittrup Katrine Marker Madsen Lisette Møller-Nielsen Mia Lingegård Nielsen Sandra Mia Frankø roe Nanna Hoffmann Grøndal |
||
3. | Green Tweens | GF Køge Bugt |
Coco Oder Olsen Ditte Marie Møller Nielsen Frederikke Jakobsen Julie Kring Jespersen Laura Gliese Louise Olsen Marie Johanne Jensen Nanna Clausen |
||
4. | Tweens Lilla | Tarup - Paarup IF |
Cecilie Krag Rasmussen Clara Marie Bode Josephine Lund Hansen Maja Jørgensen Sandra Lund Signe Windt Sissel Thrane Sofie Hjortborg Pedersen |
||
5. | SOR Grand Prix Tweens | SOR IF |
Amalie Wandahl Henriksen Andrea Bay Andrea Hobolt Celina Svenningsen Frida Kaae Josephine Nørgaard Olesen Louise Petersen Maria Lidsmoes Anne Christine Fabrin-Brasted |
||
6. | Team Balle | Alderslyst GF |
Alexandra Osk Eyglóardóttir Cecilia Nørgaard Freya Lyngsø Helene Lentz Laura Bremer Vejlø Nana Møldrup Okkels Nanna Robsøe Mikkelsen Nanna Tarpgaard Olsen Tea Engedal Kristensen Nicoline Christine Felsager |
||
7. | action girls tweens | Alderslyst GF |
Amalie Korthsen Emma Auksutat Emma Bremer Helena Steen-Jørgensen Katrine Jakobsen Rebecca Pinstrup Mosdal Rikke Koustrup Thu Anh vo Kathrine Nauerby |
||
8. | Tweens - Hjerting IF | Hjerting IF - Gymnastik |
Anne Sofie Ager Camilla Meyer-Hansen Frederikke Laursen Freja Aaboe-Kristensen Julie Carlsen Julie Gadeberg Katrine Bruun Sidsel Jensen Signe Husum |
||
9. | Team Pianeta | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Maxine Mihalcea Elisabeth Bonnichsen Søndergaard Fie Adrian Julie Blixenkrone Norby Madsen Kira Rieland Vemmelund Margrethe Bonnichsen Søndergaard Maria Chabert Mathilde Vedel Gantzel Nadia Østdal Sofie Kreutz Andersen Cecilie Würtz Madsen Marie Helbo Bækø |
||
10. | Haslev TT | Haslev Trampolin og Turngymnaster (TT) |
Camilla Puggaard Nielsen Frida Pil Knudsen Ida-Marie Larsen Jenny Suthakorn Chanphet Kamilla B. Hansen Lisa Brønnum Sonne Hansen Louise B. Hansen Mette Rise Christiansen Michelle Dahrup Nana Maria Jennet Simone Kiær Jensen Stine Andersen Stine Gregersen Tilde Paarup Davidsen |