GymDanmark

Deltagerliste til Kvindelig Idrætsgymnastik

 

KIG - National Mesterskab trin 4-6 - d. 18-09-2021 - 19-09-2021

Trin 4

Nr. Navn Licens Forening
1. Cici Krogh CIKR291210 Gefion
2. Emily Maria Faludi EMFA090607 Gefion
3. Hannah Majlund Olsson HAMA050411 Gefion
4. Nicholl Bregendahl Machon NIBR180509 Gefion
5. Nikola Tryczynska NITR050407 Gefion
6. Olivia Wirenfeldt vad Pedersen OLWI180810 Gefion
7. Olivia Panagopoulou OLPA090209 Gefion
8. Vilma Kjær VIKJ160810 Gefion
9. Astrid Bredahl Christiansen ASBR090908 Gymnastikforeningen Hermes
10. Elisabeth Wagner ELWA051210 Gymnastikforeningen Hermes
11. Ella Malmquist Egholm ELMA190312 Gymnastikforeningen Hermes
12. Ester Pacini ESPA260508 Gymnastikforeningen Hermes
13. Frederikke Johanna Leth FRLE180110 Gymnastikforeningen Hermes
14. Rosalba Cividanes ROCI300110 Gymnastikforeningen Hermes
15. Vega Cecilia Alix Buhl VEAL050712 Gymnastikforeningen Hermes
16. Alba Noelia Bang Saporito ALBA171211 KG66 Kastrup
17. Betty Carew Dahlager Bauer BEBA010411 KG66 Kastrup
18. Carla Lund Rasmussen CALU230613 KG66 Kastrup
19. Eva Nielsen EVNI050908 KG66 Kastrup
20. Sophia Nissen Janjua SONI301110 KG66 Kastrup
21. Nanna Wendel Jensen NAJE071110 Nakskov GF
22. Amalie Steiness AMST160509 Nivå GF
23. Ella Engelbrecht ELEN160908 Nivå GF
24. Emma Gylden-Bruun EMGY280608 Nivå GF
25. Ingrid Linee INLI140609 Nivå GF
26. Aprilia Norrid-Mortensen APNO150404 Helsingør GF
27. Mathilde Emilie Ølbye MAØL240209 Helsingør GF
28. Signe W. Christiansen SICH190209 Helsingør GF
29. Klara Skov Jepsen KLSK100312 Svendborg GF
30. Nanna Kristensen NAKR030507 Svendborg GF
31. dorthea hammerum DOHA080809 Viborg GF
32. Fie Juul Markussen FIMA140110 Viborg GF
33. Mathilde Boye Hansen MABO230710 Viborg GF
34. Stine Myrthue Nørskov STMY301007 Viborg GF
35. Ava Klintrup AVKL160813 Vejlby IK (VIK)
36. Gabriella Steele Sørensen GASØ261009 Vejlby IK (VIK)

 

Trin 5

Nr. Navn Licens Forening
1. Ava Sencindiver Forsby AVSE050610 Gefion
2. Coumba Cisse COCI190310 Gefion
3. Emily Wannasut EMWA160510 Gefion
4. Ester Lezuik Streton ESLE141107 Gefion
5. Ingeborg Gry Knuth-Winterfeldt INKN250908 Gefion
6. Malou Vinding Beck MAVI020310 Gefion
7. Rebekka Fardan REFA271008 Gefion
8. Siri Gram SIGR180211 Gefion
9. Angelina Briones Jensen ANBR241008 Gymnastikforeningen Hermes
10. Nora Rosgaard NORO240608 Gymnastikforeningen Hermes
11. Sofie Amalie Essen Damgaard SOES200410 Gymnastikforeningen Hermes
12. Ella Autrup Helgstrand ELAU210313 KG66 Kastrup
13. Karla Agerbo KAAG290310 KG66 Kastrup
14. Laura Søe Knudsen LASØ200411 KG66 Kastrup
15. Agnethe T Tobiasen AGTO031108 Nakskov GF
16. Anna Norrild ANNO231210 Nivå GF
17. Johanne Felding JOFE210506 Nivå GF
18. Maria Norrild MANO231210 Nivå GF
19. Olivia Boateng Lind OLBO111208 Nivå GF
20. Sara Høeg Rimmer SAHØ120708 Nivå GF
21. Saga Elisa Tindbæk Sørensen SATI140112 Svendborg GF
22. Sofie Nysted SONY180210 Svendborg GF
23. Carla Lykke Asmussen CAAS190809 Viborg GF
24. Isabella Annasofie Wipe-Injaroen ISWI180910 Viborg GF
25. Melanie Sloth Pedersen MEPE111009 Viborg GF
26. Asta Rimann Matthiasen ASMA310709 Vejlby IK (VIK)
27. Karoline Obel Kristensen KAKR060708 Vejlby IK (VIK)
28. Lilia Klintrup LIKL141211 Vejlby IK (VIK)
29. Maise Kirkegaard lamberth MAKI180110 Vejlby IK (VIK)
30. Sofia Skaarup Just SOJU040809 Vejlby IK (VIK)
31. Amanda Taulbjerg Yodthum AMYO060810 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
32. Olivia Vakili OLVA250111 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
33. Sanne Eliasson SAEL130511 Aalborg Idræts-Gymnastikforening

 

Trin 6

Nr. Navn Licens Forening
1. Mathilde Min Højelse MAHØ220909 Gefion
2. Audrey De Ferranti AUDE220507 Gymnastikforeningen Hermes
3. Chili Andersen Bjarkholm CHBJ140509 KG66 Kastrup
4. Amy Hemmingsen AMHE031209 Nivå GF
5. Mathilde Fischer Sydbøge Lauridsen MAFI250610 Nivå GF
6. Sofia Norrild SONO280209 Nivå GF
7. Maja Thyregod MATH271009 Viborg GF
8. Dicte Sigvartsen DISI170909 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
9. Julie Andersen JUAN030207 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
10. Laura Iversen LAIV031011 Aalborg Idræts-Gymnastikforening

Dommere

Navn Forening
Arbejder på dommer Gefion
Arbejder på dommer Gefion
Clara Julie Munch Gymnastikforeningen Hermes
Clara Lieberknecht Vejlby IK (VIK)
Dorthe Wiedenbein Helsingør GF
Freyja Anderberg (kun Søndag) KG66 Kastrup
Janne Sloth Hansen Viborg GF
Julie Holst Svendborg GF
Kheda Albakova (kun lørdag) KG66 Kastrup
Linda Simonsen Hansen Svendborg GF
Lucas alexander Gymnastikforeningen Hermes
Måske Mikala Bording Gymnastikforeningen Hermes
Olga hammerum Viborg GF
oplyses senere Nakskov GF
Oplyses senere Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Oplyses senere Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Susie Martinsen - lørdag Gefion

 


© GymDanmark