GymDanmark

Deltagerliste til Kvindelig Idrætsgymnastik

 

 

KIG - Nationale mesterskaber trin 4-6 Individuelt - d. 14-09-2019 - 15-09-2019

Trin 4

Nr. Navn Licens Forening
1. Carla Schiff Loess CASC150110 Gymnastikforeningen Hermes
2. Ella Engbo Bille ELEN251108 Gymnastikforeningen Hermes
3. Sofie Amalie Essen Damgaard SOES200410 Gymnastikforeningen Hermes
4. Uma Mckee UMMC170810 Gymnastikforeningen Hermes
5. Vianna Nielsen VNNI070910 Gymnastikforeningen Hermes
6. Vigga Højer Larsen VIHØ101109 Gymnastikforeningen Hermes
7. Vinja Nielsen VINN070910 Gymnastikforeningen Hermes
8. Aya Overgaard Pedersen AYOV110212 KG66 Kastrup
9. Ellen-Marie Rasmussen ELRA220812 KG66 Kastrup
10. Enja Lundberg Lykkegaard ENLU160311 KG66 Kastrup
11. Karla Agerbo KAAG290310 KG66 Kastrup
12. Laura Leonora Thomsen LALE110111 KG66 Kastrup
13. Sara Milo SAMI201008 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
14. Angelina Briones Jensen ANJE241008 GHG -Teamgym Herlev
15. Anna Norrild ANNO231210 Nivå GF
16. Ella Engelbrecht ELEN160908 Nivå GF
17. Maria Norrild MANO231210 Nivå GF
18. Mathilde Storm MAST131008 Nivå GF
19. Sara Høeg Rimmer SAHØ120708 Nivå GF
20. Sarah Beck Thomsen SABE041009 Nivå GF
21. Alberte Wiinberg Sørensen ALWI130110 Helsingør GF
22. Anemone Frida Aaberg ANAA130210 Helsingør GF
23. Signe W. Christiansen SICH190209 Helsingør GF
24. Ariel Kaveh-Moghadam ARKA161208 Svendborg GF
25. Josefine Brørs Ellyt JOBR210909 Svendborg GF
26. Malou Frost MAFR140208 Svendborg GF
27. Sofie Hjorth Biilmann SOBI120206 Svendborg GF
28. Sofie Nysted SONY180210 Svendborg GF
29. Emily Moslund Jensen EMMO100609 Viborg GF
30. Siff Eriksen SIER130807 Viborg GF
31. Asta Rimann Matthiasen ASMA310709 Vejlby IK (VIK)
32. Lilia Klintrup LIKL141211 Vejlby IK (VIK)
33. Liva Obel Kristensen LIKR020111 Vejlby IK (VIK)
34. Maise Kirkegaard Lamberth MAKI220110 Vejlby IK (VIK)

 

Trin 5

Nr. Navn Licens Forening
1. Amalie Etmann AMET250806 Gefion
2. Audrey De Ferranti AUDE220507 Gefion
3. Mathilde Min Højelse MAHØ220909 Gefion
4. Signe Berger Hansen SIBE060705 Gefion
5. Betty Marie Ranthe BERA230508 Gymnastikforeningen Hermes
6. Klara Rumessen Rode KLRU240407 Gymnastikforeningen Hermes
7. Silja Ljungberg Lerche SILJ260708 Gymnastikforeningen Hermes
8. Caroline Ludvigsen CALU230810 KG66 Kastrup
9. Chili Andersen Bjarkholm CHBJ140509 KG66 Kastrup
10. Karoline Bergmann Jacobsen KAJA091110 KG66 Kastrup
11. Lærke Jarvig LÆJA070606 KG66 Kastrup
12. Sille Stoltt SIST150607 KG66 Kastrup
13. Chacriya Prawichen CHPR210109 Greve Gymnastik og Trampolin
14. Olivia Skjoldegaard OLSK130607 Greve Gymnastik og Trampolin
15. Amy Hemmingsen AMHE031209 Nivå GF
16. Johanne Felding JOFE210506 Nivå GF
17. Mathilde Fischer Sydbøge Lauridsen MAFI250610 Nivå GF
18. Olivia Lind OLLI111208 Nivå GF
19. Sofia Norrild SONO280209 Nivå GF
20. Andrea Buch Jensen ANBU170306 Helsingør GF
21. Julie Hjort Holm JUHJ190806 Helsingør GF
22. Theresa Holm THHO220907 Helsingør GF
23. Carla Lykke Asmussen CAAS190809 Viborg GF
24. Caroline Neergaard CANE271107 Viborg GF
25. Maja Thyregod MATH271009 Viborg GF
26. Marie Juliane Kirkegaard Brix MAKI310106 Viborg GF
27. Monika Mikkelsen MOMI090808 Viborg GF
28. Pernille Skovbjerg Ottow PESK270209 Viborg GF
29. Sofia Simonsen SOSI280107 Viborg GF
30. Vega Amalia Iversen VEIV090709 Vejlby IK (VIK)
31. Andrea Sørensen ANSØ180610 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
32. Dicte Sigvartsen DISI170909 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
33. Filippa Fuglsang FIFU070409 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
34. Josefine Aagaard JOAA140510 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
35. Laura Iversen LAIV031011 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
36. Luca Bové Olsen LUBO160610 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
37. Lærke Richter-Mikkelsen LÆRI231209 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
38. Smilla Fuglsang SMFU091110 Aalborg Idræts-Gymnastikforening

 

Trin 6

Nr. Navn Licens Forening
1. Cecilia Fromholt CEFR080210 Gefion
2. Eva Kristensen EVKR140504 Gefion
3. Hekla Magnúsdóttir HEMA060309 Gefion
4. Kit Vangskjær KIVA030507 Gefion
5. Klara Trappaud Rønne KLRØ160805 Gefion
6. Liva Maria Johnsson LIJO020904 Gefion
7. Sofia Nielsen SONI290304 Gefion
8. Aja Kristjana Udby AJUD271107 Gymnastikforeningen Hermes
9. Cathrine Nexmand CANE010109 Gymnastikforeningen Hermes
10. Emilie Lindgaard Zahle EMLI061108 Gymnastikforeningen Hermes
11. Maise Bryndum Bolbroe MABR091008 Gymnastikforeningen Hermes
12. Nanna Sigrid Klingenberg NAKL130907 Gymnastikforeningen Hermes
13. Vilma Margrethe Viggers Fabild VIFA150508 Gymnastikforeningen Hermes
14. Aleyna Fatma Teker ALFA100609 KG66 Kastrup
15. Amalie Thomsen AMTH210409 KG66 Kastrup
16. Cecilie Borggaard Jensen CEBO301209 KG66 Kastrup
17. Masha Strømsvik MAST201207 KG66 Kastrup
18. Petra Dalsgård Frimand PEDA040609 KG66 Kastrup
19. Caroline Damhøj Andersen CADA040408 Greve Gymnastik og Trampolin
20. Frederikke Frigast la Cour FRLA030408 Greve Gymnastik og Trampolin
21. Ida de la Motte IDDE280208 Greve Gymnastik og Trampolin
22. Julie de la Motte JUDE280208 Greve Gymnastik og Trampolin
23. Liva Ravnsbæk Hagen LIRA150509 Greve Gymnastik og Trampolin
24. Clara Rasmussen CLRA261004 Nakskov GF
25. Freja Harbo Clausen FRHA291005 Nivå GF
26. Lina Winther LIWI290408 Nivå GF
27. Olivia Künow-Hansen OLKÜ200110 Nivå GF
28. Vanessa Trad VATR260706 Nivå GF
29. Alberte Braad Winding ALBR260806 Helsingør GF
30. Andrea Buch Jensen ANBU170306 Helsingør GF
31. Rikke Steen Wiedenbein RIWI200204 Helsingør GF
32. Paja Poulsen PAPO211007 Svendborg GF
33. Tilde Holst Gudichsen TIHO230808 Svendborg GF
34. Hannah hjelmsbo HAHJ030408 Vejlby IK (VIK)
35. Ida Buchhave Vilsgaard IDVI230707 Vejlby IK (VIK)
36. Maya Bonnevie-Serio MABO070307 Vejlby IK (VIK)
37. Olivia Axelgaard Myllerup OLAX070707 Vejlby IK (VIK)
38. Sille Amelie Kjørup SIKJ050209 Vejlby IK (VIK)
39. Linnea Wiborg Schiller Pless LIPL170909 Aalborg Idræts-Gymnastikforening

Dommere

Navn Forening
Amy Surry Greve Gymnastik og Trampolin
Anja Asmussen Viborg GF
Annabella Jacobsen - Eksamen 31/8 - kun lørdag KG66 Kastrup
Anni Jensen GHG -Teamgym Herlev
Christina Pless Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Cindie Østertoft Svendborg GF
Clara Dahl Meincke Gefion
Clara Dahl Meincke Gefion
Clara.Julie Gymnastikforeningen Hermes
Clara.Julie Gymnastikforeningen Hermes
Dorthe Wiedenbein Helsingør GF
Dorthe Wiedenbein Helsingør GF
Dorthe Wiedenbein Helsingør GF
Frederikke (Kun søndag) Gymnastikforeningen Hermes
Frederikke (Kun søndag) Gymnastikforeningen Hermes
helle Stoholm Viborg GF
Ine Feldborg Greve Gymnastik og Trampolin
Julie Holst Svendborg GF
Kheda / Eksamen 31/8 - kun søndag KG66 Kastrup
Liv Strauss / Eksamen 31/8 - kun lørdag KG66 Kastrup
Lucas Gymnastikforeningen Hermes
Lucas Gymnastikforeningen Hermes
Maja friis Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Maria Rosenberg Larsen / Lørdag Nivå GF
Mikala (kun lørdag) Gymnastikforeningen Hermes
Mikala (kun lørdag) Gymnastikforeningen Hermes
Nicoline Wrona Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Nicoline Wrona Kjeldsen (søndag) Vejlby IK (VIK)
oplyses senere Nakskov GF
Sarah Rosenberg Larsen / Lørdag Nivå GF
Susie Martinsen Gefion
Svea Geisshirt / Eksamen 31/8 - kun lørdag KG66 Kastrup
Søs Hougaard Helsingør GF
Vi arbejder på sagen Nivå GF
Victoria Gilberg (lørdag) Vejlby IK (VIK)

 


© GymDanmark