GymDanmark

Deltagerliste til Kvindelig Idrætsgymnastik

 

KIG - DM Trin 4-6 - Hold - d. 26-11-2022 - 27-11-2022

Trin 4

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Gymnastik Akademiet Skive GF Dicte Højland Thomsen DITH281211 Skive GF
Emma Rask Fonnesbech Jensen EMJE130510 Skive GF
Helena Højland Thomsen HETH020210 Skive GF
Sofie Mortensen SOMO180812 Skive GF
2. Nivå gymnastik forening hold 1 Frida Sandsten FRSA051212 Nivå GF
Ida My Niemann IDNI220612 Nivå GF
isolde balle ISBA050715 Nivå GF
Merle Gøtterup-Tang MEGØ150413 Nivå GF
3. Nivå gymnastik forening Hold 2 Bella Zabava Duckert BEZA030813 Nivå GF
Isa Mila Bayer ISBA111011 Nivå GF
Leonora Lindtner Hjorth-Madsen LELI250813 Nivå GF
Sofia Buldo Fadista SOBU051013 Nivå GF
4. Nivå gymnastik forening hold 3 Amalia Kajsa Gybel AMGY220312 Nivå GF
Andrea Storhaug ANST070911 Nivå GF
Anna Caroline Hagen ANHA080811 Nivå GF
astrid Ellemand ASEL160312 Nivå GF
Freja Kornelia Støre Verdich FRVE101210 Nivå GF
Isabella Lima Cruz Nielsen ISLI090111 Nivå GF
5. VIK - Svendborg Agnete Dueholm AGDU210509 Svendborg GF
Anna Thorndahl ANTH130309 Svendborg GF
Dagmar Raaby Steenberg DARA100713 Svendborg GF
Klara Skov Jepsen KLSK100312 Svendborg GF
6. AIG trin 4 1 Filippa Simoni Lyhne FILY250512 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Hannah Ran Carlsen HACA071013 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Lærke Aagård LÆAA170408 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Nasara Freja Lassen Zakaria Zakaria NAZA200109 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Solveig Fog Wogensen SOFO141211 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
7. AIG trin 4 2 Alberte Dalgård Svenstrup ALSV080614 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Caroline Irgens CAIR100113 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Ea Bech Lindholst EABE240314 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Ema Fific EMFI280714 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Emilie Kjølholt EMKJ110115 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Mille Bolding Sigvartsen MIBO130914 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
8. VGF 4 Ellen Rold Belmann ELBE231212 Viborg GF
Estelle Bering ESBE300114 Viborg GF
Lilla Racz LIRA240112 Viborg GF
Mette Dahlgaard MEDA271009 Viborg GF
Sofie Terp SOTE290313 Viborg GF
9. Gefion 1 Anna Kirstine Gram Kirkegaard ANKI030113 Gefion
Ella Karakis ELKA171012 Gefion
Kaya Gjørup KAGJ261113 Gefion
Uma Sencindiver Forsby UMFO030712 Gefion
10. Gefion 2 Elin Højland Bergh-Hansen ELHØ131209 Gefion
Elvira Skaubye ELSK170609 Gefion
Hannah Allon HAAL060409 Gefion
Hannah Wederking HAWE061010 Gefion
Khaya Sarah Kyrin Ndlovu KHKY150908 Gefion
11. Greve 1 Liv Rise LIRI160712 Greve Gymnastik og Trampolin
Malou Sørensen MASØ281010 Greve Gymnastik og Trampolin
Selma Smedegaard Kjær SEKJ291009 Greve Gymnastik og Trampolin
Victhoria Fridolin Ioannidis VIIO271212 Greve Gymnastik og Trampolin
12. Greve 2 Celina Isabella Hoffmeister CEHO110212 Greve Gymnastik og Trampolin
Emilie Minor Zelazny EMZE020712 Greve Gymnastik og Trampolin
Nadia Marzec NAMA241210 Greve Gymnastik og Trampolin

 

Trin 5

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Nivå gymnastik forening Amalie Steiness AMST160509 Nivå GF
Aprilia Norrid-Mortensen APNO150409 Nivå GF
Emma Gylden-Bruun EMGY280608 Nivå GF
Maria Norrild MANO231210 Nivå GF
2. VIK - Svendborg Ava Klintrup AVKL160813 Svendborg GF
Elísabet Freyja Lorenz ELLO270711 Svendborg GF
Josefine Munkholm JOMU200614 Svendborg GF
Noora Sofie Hjorth Biilmann SOBI120206 Svendborg GF
Saga Elisa Tindbæk Sørensen SATI140112 Svendborg GF
3. AIG trin 5 Alma Munk Gaede ALGA230411 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Linea Pihl LIPI220109 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Lisbeth Hane-Schmidt Bach LIBA041107 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Mynte My MYMY150611 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Olivia Vakili OLVA250111 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Penelope Andersen PEAN151108 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
4. VGF 5 Fie Juul Markussen FIMA140110 Viborg GF
Filippa Lilje Bering FIBE260312 Viborg GF
Freja Stefanska FRST140809 Viborg GF
Mathilde Boye Hansen MABO230710 Viborg GF
5. Gefion 1 Alba Høxbroe Lohmann ALLO170510 Gefion
Alva Månsson Joensen ALMÅ160910 Gefion
Ayla Stephansdottir Myllhamar Mølvig AYST161106 Gefion
Ingrid Møller INMØ240709 Gefion
Mathilde Fletting MAFL090908 Gefion
6. Gefion 2 Hannah Majlund Olsson HAMA050411 Gefion
Leah Brønserud Shlomi LEBR120210 Gefion
Maya Karakis MAKA170410 Gefion
Meyra Gürcan MEGÜ110811 Gefion
Victoria Kreutzfeldt-Birch VIKR100210 Gefion
7. KG 66 Carla Lund Rasmussen CALU230613 KG66 Kastrup
Caroline Plauborg Pedersen CAPE140513 KG66 Kastrup
Louise Ortikova LOOR120112 KG66 Kastrup
Mejse Maria Nielsen MENI101213 KG66 Kastrup
VIda Veronica Ishøy VIIS261212 KG66 Kastrup

 

Trin 6

Nr. Hold Navn Licens Forening
1. Nivå gymnastik forening Anna Norrild ANNO231210 Nivå GF
astrid Valeur Bager ASVA020412 Nivå GF
Sara Høeg Rimmer SAHØ120708 Nivå GF
2. AIG trin 6 Julie Andersen JUAN030207 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Lea Krogshave Freundlich LEFR050807 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Luca Bové Olsen LUBO160610 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Sarah Birkholm Andersen SABI070212 Aalborg Idræts-Gymnastikforening
3. VGF, VIK og Svendborg Carla Lykke Asmussen CAAS190809 Viborg GF
Gabriella Steele Sørensen GASØ261009 Viborg GF
Melanie Sloth Pedersen MEPE111009 Viborg GF
Sofie Nysted SONY180210 Viborg GF
4. Gefion Emily Maria Faludi EMFA090607 Gefion
Ingeborg Gry Knuth-Winterfeldt INKN250908 Gefion
Nicholl Bregendahl Machon NIBR180509 Gefion
Vilma Kjær VIKJ160810 Gefion
5. KG 66 Cici Krogh CIKR291210 KG66 Kastrup
Coumba Cisse COCI190310 KG66 Kastrup
Ella Autrup Helgstrand ELAU210313 KG66 Kastrup
Karla Agerbo KAAG290310 KG66 Kastrup
Laura Søe Knudsen LASØ200411 KG66 Kastrup
Lillian Dahl LIDA230913 KG66 Kastrup
6. Gymnastikforeningen Hermes Elisabeth Wagner ELWA051210 Gymnastikforeningen Hermes
Molly Funder-Clausen MOFU170110 Gymnastikforeningen Hermes
Rosalba Cividanes ROCI300110 Gymnastikforeningen Hermes

Dommere

Navn Forening
Asger F Jensen Skive GF
Clara Svendborg GF
Clara Lieberknecht Gymnastikforeningen Hermes
Clara Meincke (søndag) Gefion
Dorthe - søndag KG66 Kastrup
Dorthe - søndag KG66 Kastrup
Elvira Maria Enemark Gefion
Elvira Maria Enemark Gefion
Helle stoholm Viborg GF
Helle stoholm Viborg GF
Iben Højer Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Iben Højer (dømmer både lørdag og søndag) Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Ida Norre (lørdag) Gefion
Janne Sloth Hansen Viborg GF
Kimberly Svendborg GF
Nikolas Rasmussen Viborg GF
Olga Greve Gymnastik og Trampolin
Olga Greve Gymnastik og Trampolin
Solvej Thomsen Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Solvej Thomsen (dømmer både lørdag og søndag) Aalborg Idræts-Gymnastikforening
Susie Larsen Gefion
ved og aftale med Aalborg Nivå GF
ved og aftale med Aalborg Nivå GF
ved og aftale med Aalborg Nivå GF
ved og aftale med Aalborg Nivå GF
vi arbejder på sagen Nivå GF

 


© GymDanmark