Deltagerliste for Tumbling
Power Series 4 - Niveau 3 - Elite - d. 18-03-2017 - 18-03-2017
Niveau 3 - PigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anna Riber | ANRI060406 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anna Elisabeth Stensgaard | AN S310804 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Astrid Marie Wirnfeldt | ASMA140703 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Dictel louise kimper-karl | DILO120204 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Emily Leth | EMLE140504 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Hrefna María Haraldsdóttir Haraldsdóttir | HRHA281004 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Johanne Meisner | JOME230805 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Johanne Rattenborg | JORA091204 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Laura aaholm Madsen | LAAA230904 | Odense Gymnastik Forening |
10. | Lea Emilie Littau Christiansen | LELI250805 | Odense Gymnastik Forening |
11. | Lærke Sofie Sand | LÆSA270803 | Odense Gymnastik Forening |
12. | Madeleine Fjord Madsen | MAFJ010304 | Odense Gymnastik Forening |
13. | Mathilde Søndergaard | MASØ020904 | Odense Gymnastik Forening |
14. | Milla Ropass Henriksen | MIRO180404 | Odense Gymnastik Forening |
15. | Sara Maria Jønch Nielsen | SAJØ281203 | Odense Gymnastik Forening |
16. | Emilie Krog Pedersen | EMPE140407 | Svendborg Gymnastikforening |
17. | Louise Hilsberg | LOHI241203 | Svendborg Gymnastikforening |
18. | Marika Ekmann | MAEK050204 | Svendborg Gymnastikforening |
19. | Sandra Kongstad Pedersen | SAPE030202 | Svendborg Gymnastikforening |
20. | Ida Vidmar | IDVI170805 | Randers gymnastiske Forening |
21. | Laura Ellen Foged Rokkjær | LAFO200405 | Randers gymnastiske Forening |
22. | Sara-Louise Støvring | SAST250604 | Randers gymnastiske Forening |
23. | Silje Risbjerg Simonsen | SISI100905 | Randers gymnastiske Forening |
24. | Emilie Engholm Dremstrup | EMDR280104 | Vejlby IK (VIK) |
25. | Emma Nørby | EMNØ300903 | Vejlby IK (VIK) |
26. | Ida Bechmann Kortegaard | IDKO190905 | Vejlby IK (VIK) |
27. | Laura Jørgensen | LAJØ010805 | Vejlby IK (VIK) |
28. | Catinka Overby Thusholt | CATH310806 | Vestjysk GF (VGF89) |
29. | Josefine Røjkjær | JORØ070703 | Vestjysk GF (VGF89) |
30. | Lærke Broberg Jensen | LÆJE010507 | Vestjysk GF (VGF89) |
31. | Lærke Juul Sørensen | LÆJU111103 | Vestjysk GF (VGF89) |
32. | Matilde Hannibal | MAHA290704 | Vestjysk GF (VGF89) |
33. | Mie Bak | MIBA021002 | Vestjysk GF (VGF89) |
34. | Mille Funder Dissing | MIDI210304 | Vestjysk GF (VGF89) |
35. | Sofie Sønderskov Madsen | SOMA151003 | Vestjysk GF (VGF89) |
36. | Anne Obling Jessen | ANOB300404 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
37. | Freja Smidt Jensen | FRSM280808 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
38. | Ida Matthiesen | IDMA020803 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
39. | Karoline Andresen Hollænder | KAAN040604 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
40. | Lærke Søholm Clausen | LÆSØ130908 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
41. | Sofie Fahrendorff | SOFA040204 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
42. | Jennifer Sørensen | JESØ150904 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
43. | Lara Pehrson Rasmussen | LARA140404 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
44. | Louise Jakobsen | LOJA211004 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
45. | Simone Henriksen | SIHE070403 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
46. | Anika Simonsen | ANSI111004 | Outrup GUB |
47. | caroline thimes nielsen | CANI051203 | Outrup GUB |
48. | Freja Ternholm Jensen | FRTE190803 | Outrup GUB |
49. | Julie Høj Sonne | JUSO220503 | Outrup GUB |
50. | Kamilla Yu Wu Kjeldsen | KAKJ250205 | Outrup GUB |
51. | Mathilde Mølgaard Knudsborg | MAKN290805 | Outrup GUB |
52. | Thea Lyder Jessen | THJE150906 | Outrup GUB |
53. | Julie Bylov Jørgensen | JUJØ121006 | Gunslevholm Idrætsefterskole |
54. | Wilma Zachodnik | WIZA151006 | Gunslevholm Idrætsefterskole |
Niveau 3 - Drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lucas Lund tørving | LULU220206 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lucas Thien Khang Nguyen | LUTH110305 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Marius Kristensen | MAKR100903 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Jonas Godskesen | JOGO200605 | Randers gymnastiske Forening |
5. | Noah Foged Rokkjær | NOFO231102 | Randers gymnastiske Forening |
6. | Benjamin Winther | BEWI070604 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Magnus Borg Jakobsen | MAJA090307 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Nicolai Frølund Pedersen | NIPE110206 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Nicolai Løh | NILØ100807 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Victor johnsen | VIJO091007 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Mads Clausen | MACL130904 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Chris Møller Madsen | CHMA181007 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
13. | Daniel Zeberg | DAZE221205 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
14. | Kasper Bruun Nielsen | KANI050106 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
15. | Mikkel Jakobsen | MIJA230902 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
16. | Alexander Worm | ALWO200405 | Outrup GUB |
17. | Alexander Ørsted | ALØR021203 | Outrup GUB |
18. | Henry Øhlenschlæger | HEØH121005 | Outrup GUB |
19. | Lukas Elkjær Andersen | LUAN050707 | Outrup GUB |
20. | Magnus Søndergaard-Nielsen | MASØ211007 | Outrup GUB |
21. | Mikkel Højberg Oskarson | MIOS110407 | Outrup GUB |
22. | Oliver Linde Grønberg Simonsen | OLSI071007 | Outrup GUB |
23. | Toke Bæk Mølgaard | TOBÆ160303 | Outrup GUB |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Amalie Quick Hansen | AMQU300505 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Leah C. Johannsen | LEC.150704 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Luna Plougheld | LUPL091104 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Olivia Juul Madsen | OLJU300906 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Troja Høgh Bentzen | TRBE300606 | Randers gymnastiske Forening |
6. | Aline Nørgaard Gundersen | ALGU070904 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Emma Søgaard | EMSØ150504 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Filippa Appel | FIAP010805 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Karoline Beck Kjær | KABE260403 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Matilde Buchhave | MABU150503 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Nynne Kjeldahl Madsen | NYMA090706 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Alberte Hoff | ALHO090803 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Josefine Borring Thirup | JOTH160104 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Josefine Petersen | JOPE200104 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Signe Fisker | SIFI050207 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
16. | Sofie Gross | SOGR100504 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
17. | Trine Gross | TRGR200103 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
18. | Athena Sehested Rytter | ATSE081003 | Silkeborg P/D |
19. | Emma Dremstrup | EMDR051103 | Silkeborg P/D |
20. | Laura N. B. Christiansen | LACH210703 | Outrup GUB |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Asker Wallstrøm | ASWA010603 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Frederik Vesterborg | FRVE110106 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Magnus Plum | MAPL180903 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Sebastian Juul Madsen | SEJU040704 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Simon Sand | SISA190506 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Malthe Trasbjerg Christoffersen | MATR060906 | Vejlby IK (VIK) |
7. | Albert Funder Dissing | ALDI100407 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Simon Boesdal | SIBO130404 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Lasse Schmidt | LASC131003 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Robin David Bruun Metcalfe | ROME021205 | Outrup GUB |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Cecilie Krarup | CEKR240402 | Vejlby IK (VIK) |
2. | Charlotte Dyrholm | CHDY170800 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Ida Hjorthus | IDHJ180902 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Olivia Lund Mose Andreasen | OLAN061101 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Helene Lorenzen | HELO180602 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Krogstrup Mikkelsen | DAMI290302 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Andreas Rand Kristensen | ANKR140501 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
3. | Kasper Bjerg Ernshof | KABJ261099 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
C rækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Caroline Lund | CALU270196 | Ollerup Gymnastikforening |
C rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Benjamin Steff Christensen | BECH150297 | Øster Hornum Idrætsforening |
2. | Christian Ilsø | CHIL161296 | Øster Hornum Idrætsforening |
3. | Thomas Schmidt christensen | THSC250691 | Øster Hornum Idrætsforening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emma Nørrung | EMNØ280303 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Julie nygaard Hansen | JUHA210503 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Julie Sofie Dichmann Hansen | JUHA040303 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Alberte Roland Spaabæk Andreassen | ALAN031103 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Caroline Matthiesen Toth | CATO030105 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Ditte Ehmsen Underbjerg | DIUN261103 | Outrup GUB |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Laust Outzen Paulsen | LAPA210203 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Philip Jørgensen | PHJØ200203 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Mikkel Hansen | MIHA191103 | Vejlby IK (VIK) |
4. | Oliver Wrang Laursen | OLLA300707 | Vejlby IK (VIK) |
5. | Anders Holm-Tygesen | ANHO280603 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Esben Velling | ESVE260303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
7. | Victor Hüttel | VIHÜ080407 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Magnus Bech Isager | MABE170404 | Silkeborg P/D |
9. | Andreas Yde Pedersen | ANPE170405 | Outrup GUB |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Josefine Andersen | JOAN260802 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sarah Louise Koertz | SALO210702 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Signe Møller Rasmussen | SIRA230201 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Emilie Gunder Strøm Sørensen | EMGU040401 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Mads Oksbjerg Madsen | MAMA271101 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Mads Warming-Hansen | MAWA151202 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
3. | Daniel Escana Nim | DAES050100 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
4. | Jeppe Mikkelsen | JEMI220101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
5. | Magnus Nørregaard | MANØ210601 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
6. | Marcus Schrøder | MASC160600 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
7. | Mathias Bech Nielsen | MANI030303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Niclas Vinther Rasmussen | NIVI260101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
9. | Sebastian Melgaard Kristensen | SE M240700 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Simon Soelberg | SISO101001 | Silkeborg P/D |
B rækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Elizabeth Napoli | ELNA010595 | Ollerup Gymnastikforening |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Karl Johan Måstrup Kristensen | KAKR281099 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Niklas Flarup Rasmussen | NIRA061095 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Rasmus Langergaard | RALA090897 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Simon Santiago Kjeld | SIKJ170698 | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Benjamin Bramsen | BEBR030396 | Ollerup Gymnastikforening |
6. | Hans Øllgaard Jensen | HAØL100592 | Ollerup Gymnastikforening |
7. | Magnus Berg Pedersen | MABE200997 | Ollerup Gymnastikforening |
8. | Simon Woo Trane Eriksen | SIWO280394 | Ollerup Gymnastikforening |
9. | Trygve Granat | TRGR220495 | Ollerup Gymnastikforening |
10. | Nikolaj Dall | NIDA250698 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Julie Jensen | JUJE010604 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Josefine Scherrebeck | JOSC120503 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
4. | Alberte Nørgaard | ALNØ260203 | Silkeborg P/D |
5. | Freja Riber Larsen | FRRI151003 | Outrup GUB |
6. | Julie Teilmann | JUTE180704 | Outrup GUB |
7. | Sola Kathrine Thomsen | SOTH151106 | Outrup GUB |
8. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Reinholt Mortensen | ANMO220903 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Møller Jensen | EMMØ080103 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Mads Lykke Hansen | MAHA290103 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Peter Emil Aalborg Nielsen | PENI301104 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Tobias Rode | TORO230504 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Asbjørn Sømod | ASSØ170703 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Svendborg Gymnastikforening |
8. | Rasmus palmgreen Sørensen | RASØ020305 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Jonathan Bonnichsen | JOBO060304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Frederik Skaaning Jørgensen | FRSK140305 | Silkeborg P/D |
11. | Oliver Krejberg Jensen | OLJE300405 | Silkeborg P/D |
12. | Frederik Bækhøj Skaaning | FRBÆ150905 | Outrup GUB |
13. | Jeppe Korsholm Plauborg | JEPL260303 | Outrup GUB |
14. | Jonas Bjerre Therkildsen | JOTH220604 | Outrup GUB |
15. | Ludvig Sommer | LUSO250505 | Outrup GUB |
16. | Mikkel Pilgaard | MIPI101103 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Malou Hermann Poulsen | MAPO051001 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Nikoline Serup Christensen | NICH181102 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
4. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Andreas B. Fredenslund | ANB.190102 | Odense Gymnastik Forening |
2. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Carl Emil Brøgger Berdichevsky | CABE240902 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Samuel Sepstrup Gregersen | SAGR040102 | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Jeppe Østergaard Hansen | JEØS231102 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Markus Kjærsgaard | MAKJ170599 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Mathias Warming-Jensen | MAWA070502 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Jeppe Birkler Sørensen | JEBI200900 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
11. | Jesper Sole Vallentin | JESO070500 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
12. | Morten Sørensen | MOSØ190301 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
13. | Noah Schmidt Ørting | NOØR021101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
14. | Tobias Kjær Andresen | TOKJ050301 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
15. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
16. | Thor Dremstrup | THDR280799 | Silkeborg P/D |
17. | Alexander Skovgaard Bredvig | ALBR280800 | Outrup GUB |
18. | Benjamin Larsen | BELA210502 | Outrup GUB |
19. | Malthe jakobsen | MAJA101202 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Katrine Møller | KAMØ220599 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Janneke Lanng | JALA251195 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Ida Pagård | IDPA030297 | Outrup GUB |
5. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
6. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anders Wesch | ANWE111093 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Magnus Eskesen | MAES310895 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040389 | Svendborg Gymnastikforening |
10. | Ivan Jarvis | IVJA010498 | Ollerup Gymnastikforening |
11. | Rasmus Vinter Laursen | RALA170596 | Ollerup Gymnastikforening |
12. | Arne Rask Kær | ARKÆ161296 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Sune Engholm | SUEN251193 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Rasmus Steffensen | RAST080599 | Silkeborg P/D |
16. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
17. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Agash Ragunathan | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Allan Linde | Outrup GUB |
3. | Anders krog scherrebeck | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
4. | Anders Scherrebeck | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
5. | Anders Sørensen | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Jens Jakob Christensen | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Jesper Rasmussen | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Jette Møller | Svendborg Gymnastikforening |
9. | Karin Mikkelsen | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Karsten Skjøtt | Outrup GUB |
11. | Klaus Hansen | Odense Gymnastik Forening |
12. | Mads Lyngsie | Ollerup Gymnastikforening |
13. | Mads Lyngsie | Ollerup Gymnastikforening |
14. | Mia Bonnichen | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Nicolai Knudsen | Ollerup Gymnastikforening |
16. | Nikolaj Knudsen | Ollerup Gymnastikforening |
17. | Poul Bredvig | Outrup GUB |
18. | Sune Jensen | Odense Gymnastik Forening |
19. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |