Deltagerliste for Tumbling
Power Series 2 - Niveau 3 - Elite - d. 26-11-2016 - 26-11-2016
Niveau 2 - PigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Rattenborg | JORA091204 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Johanne Thuesen | JOTH151003 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Laura aaholm Madsen | LAAA230904 | Odense Gymnastik Forening |
Niveau 3 - Piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anna Riber | ANRI060406 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anna Elisabeth Stensgaard | AN S310804 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Emily Leth | EMLE140504 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Freja M Bernkilde | FRBE060604 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Hrefna María Haraldsdóttir Haraldsdóttir | HRHA281004 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Ida have Korsgaard | ID K150303 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Johanne Meisner | JOME230805 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Laura Brændekilde Schødts | LABR190704 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Lea Emilie Littau Christiansen | LELI250805 | Odense Gymnastik Forening |
10. | Leah C. Johannsen | LEC.150704 | Odense Gymnastik Forening |
11. | Lærke Sofie Sand | LÆSA270803 | Odense Gymnastik Forening |
12. | Mathilde Søndergaard | MASØ020904 | Odense Gymnastik Forening |
13. | Mathilde Puck | MAPU050103 | Odense Gymnastik Forening |
14. | Sara Maria Jønch Nielsen | SAJØ281203 | Odense Gymnastik Forening |
15. | Freya Lomborg | FRLO241004 | Svendborg Gymnastikforening |
16. | Louise Hilsberg | LOHI241203 | Svendborg Gymnastikforening |
17. | Sandra Kongstad Pedersen | SAPE030202 | Svendborg Gymnastikforening |
18. | Marie Louise Sølund Bager | MABA010903 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
19. | Xenia Kingo Ørsnes | XEØR310803 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
20. | Caroline Momme Jørgensen | CAJØ190305 | Randers gymnastiske Forening |
21. | Ida Vidmar | IDVI170805 | Randers gymnastiske Forening |
22. | Kajsa Mains | KAMA201105 | Randers gymnastiske Forening |
23. | Karla Kjærvang Søndergaard | KAKJ160603 | Randers gymnastiske Forening |
24. | Laura Ellen Foged Rokkjær | LAFO200405 | Randers gymnastiske Forening |
25. | Silje Risbjerg Simonsen | SISI100905 | Randers gymnastiske Forening |
26. | Catinka Overby Thusholt | CATH310806 | Vestjysk GF (VGF89) |
27. | Freja Sloth Pedersen | FRPE120204 | Vestjysk GF (VGF89) |
28. | Josefine Røjkjær | JORØ070703 | Vestjysk GF (VGF89) |
29. | Lærke Broberg Jensen | LÆJE010507 | Vestjysk GF (VGF89) |
30. | Maria Sloth | MASL100504 | Vestjysk GF (VGF89) |
31. | Mie Bak | MIBA021002 | Vestjysk GF (VGF89) |
32. | Mille Funder Dissing | MIDI210304 | Vestjysk GF (VGF89) |
33. | Sofie Sønderskov Madsen | SOMA151003 | Vestjysk GF (VGF89) |
34. | Alberte Hoff | ALHO090803 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
35. | Caroline Hein Mattsen | CAMA310304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
36. | Ida Matthiesen | IDMA020803 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
37. | Josefine Petersen | JOPE200104 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
38. | Klara Bruun Andresen | KLAN240805 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
39. | Lærke Søholm Clausen | LÆSØ130908 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
40. | Signe Fisker | SIFI050207 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
41. | Sofie Gross | SOGR100504 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
42. | Jennifer Sørensen | JESØ150904 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
43. | Lara Pehrson Rasmussen | LARA140404 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
44. | Simone Henriksen | SIHE070403 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
45. | Stephanie Bundgaard | STBU040402 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
46. | Isabell Oldenborg | ISOL150903 | Silkeborg P/D |
47. | Lea Lund Kjerulf | LELU040806 | Silkeborg P/D |
48. | Luna Bilgrau | LUBI291104 | Silkeborg P/D |
49. | Mie Lehmann Kongensgaard | MIKO100104 | Silkeborg P/D |
50. | caroline thimes nielsen | CANI051203 | Outrup GUB |
51. | Julie Høj Sonne | JUSO220503 | Outrup GUB |
Niveau 3 - Drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Kristian Bomholdt Henriksen | KRHE120702 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Lasse Buhl | LABU181102 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Jonas Godskesen | JOGO200605 | Randers gymnastiske Forening |
4. | Noah Foged Rokkjær | NOFO231102 | Randers gymnastiske Forening |
5. | Benjamin Winther | BEWI070604 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Nicolai Løh | NILØ100807 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Laurits Schrøder | LASC060404 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
8. | Mads Clausen | MACL130904 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Daniel Zeberg | DAZE221205 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Kasper Bruun Nielsen | KANI050106 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
11. | Sebastian Bundgaard | SEBU180604 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
12. | Alexander Worm | ALWO200405 | Outrup GUB |
13. | Alexander Ørsted | ALØR021203 | Outrup GUB |
14. | Lukas Elkjær Andersen | LUAN050707 | Outrup GUB |
15. | Oliver Linde Grønberg Simonsen | OLSI071007 | Outrup GUB |
C rækken - Mikro drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Albert Funder Dissing | ALDI100407 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Amalie Quick Hansen | AMQU300505 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Luna Plougheld | LUPL091104 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Olivia Juul Madsen | OLJU300906 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Troja Høgh Bentzen | TRBE300606 | Randers gymnastiske Forening |
5. | Aline Nørgaard Gundersen | ALGU070904 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Emma Søgaard | EMSØ150504 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Filippa Appel | FIAP010805 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Karoline Beck Kjær | KABE260403 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Matilde Buchhave | MABU150503 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Nynne Kjeldahl Madsen | NYMA090706 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Helene Lorenzen | HELO180602 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Kathrine Petersen | KAPE170504 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Trine Gross | TRGR200103 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Athena Sehested Rytter | ATSE081003 | Silkeborg P/D |
15. | Emma Abildgaard | EMAB200302 | Silkeborg P/D |
16. | Emma Dremstrup | EMDR051103 | Silkeborg P/D |
17. | Lea Abildgaard | LEAB070905 | Silkeborg P/D |
18. | Sofia Bergstrøm | SOBE070406 | Silkeborg P/D |
19. | Sofie Brandt | SOBR090602 | Silkeborg P/D |
20. | Ditte Ehmsen Underbjerg | DIUN261103 | Outrup GUB |
21. | Elena Brandsborg Baun | ELBR140906 | Outrup GUB |
22. | Freja Riber Larsen | FRRI151003 | Outrup GUB |
23. | Julie Teilmann | JUTE180704 | Outrup GUB |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Asker Wallstrøm | ASWA010603 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Christian Juel Lauenborg | CHLA030405 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Frederik Vesterborg | FRVE110106 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Lauritz Arrengaard Rasmussen | LARA210904 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Oskar Veje Christiansen | OSVE090604 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Sebastian Juul Madsen | SEJU040704 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Simon Sand | SISA190506 | Odense Gymnastik Forening |
8. | David Krogstrup Mikkelsen | DAMI290302 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Simon Boesdal | SIBO130404 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Anders Holm-Tygesen | ANHO280603 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Jeppe Vinther Kümpel | JEKÜ310502 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Lasse Schmidt | LASC131003 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Mads Warming-Hansen | MAWA151202 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Jonathan Troelsen | JOTR200502 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
15. | Oliver Skovhus | OLSK050703 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
16. | Steffen Jensen | STJE081003 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
17. | Jonas Bjerre Therkildsen | JOTH220604 | Outrup GUB |
18. | Robin David Bruun Metcalfe | ROME021205 | Outrup GUB |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Caroline jæger | CAJÆ221200 | Vejstrup Efterskole |
2. | Laura Rosenstrøm | LARO100700 | Vejstrup Efterskole |
3. | Olivia Lund Mose Andreasen | OLAN061101 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Amalie Wandahl | AMWA201298 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | mathilde clausen | MACL161001 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Emilia Thomsen | EMTH260300 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jacob Sørensen | JASØ160601 | Vejstrup Efterskole |
2. | laurits krogh | LAKR270501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
3. | Hjalte Ingemann Pedersen | HJIN151101 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
4. | Jonas Ranneris Thomsen | JORA160200 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
5. | Martin Kiilerich | MAKI170501 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
6. | Rasmus Skovlund Matthiesen | RAMA041199 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
7. | Andreas Rand Kristensen | ANKR140501 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Kasper Bjerg Ernshof | KABJ261099 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
C rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Benjamin Steff Christensen | BECH150297 | Øster Hornum Idrætsforening |
2. | Christian Ilsø | CHIL161296 | Øster Hornum Idrætsforening |
3. | Thomas Schmidt christensen | THSC250691 | Øster Hornum Idrætsforening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emma Nørrung | EMNØ280303 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Julie Jensen | JUJE010604 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Mathilde Petersen | MAPE140604 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Alberte Roland Spaabæk Andreassen | ALAN031103 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Caroline Matthiesen Toth | CATO030105 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Julie Uhrskov | JUUH301203 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Laust Outzen Paulsen | LAPA210203 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Plum | MAPL180903 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Philip Jørgensen | PHJØ200203 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Tobias Rode | TORO230504 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Carl Emil Brøgger Berdichevsky | CABE240902 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Rasmus palmgreen Sørensen | RASØ020305 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Victor Hüttel | VIHÜ080407 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Frederik Skaaning Jørgensen | FRSK140305 | Silkeborg P/D |
9. | Oliver Krejberg Jensen | OLJE300405 | Silkeborg P/D |
10. | Andreas Yde Pedersen | ANPE170405 | Outrup GUB |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Josefine Andersen | JOAN260802 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sarah Louise Koertz | SALO210702 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Lærke Elholm Olesen | LÆOL200900 | Vejstrup Efterskole |
4. | Signe Møller Rasmussen | SIRA230201 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Emilie Gunder Strøm Sørensen | EMGU040401 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Sara Strauss | SAST250700 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Casper Sundstrøm Pedersen | CAPE280601 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Tobias Sundstrøm Pedersen | TOPE280601 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Kasper Grete | KAGR130700 | Vejstrup Efterskole |
4. | Karl Johan Måstrup Kristensen | KAKR281099 | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Mads Oksbjerg Madsen | MAMA271101 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Magnus Højberg Oskarsen | MAOS251100 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
7. | Seth Kronvold Nielsen | SENI281099 | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
8. | Emil Falkenberg Kristensen | EMFA111200 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
9. | Jeppe Birkler Sørensen | JEBI200900 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Jeppe Mikkelsen | JEMI220101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
11. | Magnus Nørregaard | MANØ210601 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
12. | Marcus Stahl Vestberg | MAST270500 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
13. | Marcus Schrøder | MASC160600 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
14. | Mathias Bech Nielsen | MANI030303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
15. | Sebastian Melgaard Kristensen | SE M240700 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
16. | Teis Bo Geisler | TEBO270900 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
17. | Simon Soelberg | SISO101001 | Silkeborg P/D |
18. | Malthe jakobsen | MAJA101202 | Outrup GUB |
19. | Anders Bonde | ANBO030200 | Vedersø Idrætsefterskole |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Niklas Flarup Rasmussen | NIRA061095 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Rasmus Langergaard | RALA090897 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Simon Santiago Kjeld | SIKJ170698 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Nikolaj Dall | NIDA250698 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Nikolaj Nissen | NINI100996 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emilie Bech Hansen | EMBE090103 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Josefine Scherrebeck | JOSC120503 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
4. | Alberte Nørgaard | ALNØ260203 | Silkeborg P/D |
5. | Sola Kathrine Thomsen | SOTH151106 | Outrup GUB |
6. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Reinholt Mortensen | ANMO220903 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Møller Jensen | EMMØ080103 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Mads Lykke Hansen | MAHA290103 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Peter Emil Aalborg Nielsen | PENI301104 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Asbjørn Sømod | ASSØ170703 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Samuel Sepstrup Gregersen | SAGR040102 | Svendborg Gymnastikforening |
8. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Hjalte Stig Boye Christensen | HJST191002 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Jamie Hancock | JAHA190102 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Jeppe Østergaard Hansen | JEØS231102 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Carl Jonathan Jessen | CAJE250702 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Jonathan Bonnichsen | JOBO060304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Mathias Warming-Jensen | MAWA070502 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
16. | Elias Månsson | ELMÅ280102 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
17. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
18. | Frederik Bækhøj Skaaning | FRBÆ150905 | Outrup GUB |
19. | Jeppe Korsholm Plauborg | JEPL260303 | Outrup GUB |
20. | Ludvig Sommer | LUSO250505 | Outrup GUB |
21. | Mikkel Pilgaard | MIPI101103 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Nikoline Serup Christensen | NICH181102 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emma Thestrup | EMTH130101 | Vejstrup Efterskole |
3. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Vejstrup Efterskole |
4. | Olivia Matthiesen | OLMA270600 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
5. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
6. | Marie Alexandersen Flindt | MAAL050199 | Outrup GUB |
7. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Andreas B. Fredenslund | ANB.190102 | Odense Gymnastik Forening |
2. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Andreas Leino Lucassen | ANLU130501 | Vejstrup Efterskole |
4. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Vejstrup Efterskole |
5. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Vejstrup Efterskole |
6. | Mads Nielsen | MANI230600 | Vejstrup Efterskole |
7. | Sofus møller kramer | SOMØ150901 | Vejstrup Efterskole |
8. | Gustav Buch-Albertsen | GUBU091001 | Svendborg Gymnastikforening |
9. | Markus Kjærsgaard | MAKJ170599 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Andreas Kjærgaard | ANKJ270600 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
11. | Christian Brockdorff Lorensen | CHBR050500 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
12. | Jesper Sole Vallentin | JESO070500 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
13. | Jimi Nedergaard | JINE100300 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
14. | Kasper Bækdal | KABÆ310500 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
15. | Morten Sørensen | MOSØ190301 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
16. | Noah Schmidt Ørting | NOØR021101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
17. | Alexander Skovgaard Bredvig | ALBR280800 | Outrup GUB |
18. | Benjamin Larsen | BELA210502 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Nørby | JONØ200792 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Katrine Møller | KAMØ220599 | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Janneke Lanng | JALA251195 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Ida Pagård | IDPA030297 | Outrup GUB |
7. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anders Wesch | ANWE111093 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Magnus Eskesen | MAES310895 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Andreas Franker Holm | ANHO040897 | Svendborg Gymnastikforening |
10. | Christian Iversen Diechgraeber | CHDI170493 | Svendborg Gymnastikforening |
11. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040389 | Svendborg Gymnastikforening |
12. | Arne Rask Kær | ARKÆ161296 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Sune Engholm | SUEN251193 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Rasmus Steffensen | RAST080599 | Silkeborg P/D |
16. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
17. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | . | Outrup GUB |
2. | Agash Ragunathan | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Allan Linde | Outrup GUB |
4. | Anders Sørensen | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
6. | Emma Pilgaard | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
7. | Henrik Plauborg | Outrup GUB |
8. | Jakob Rasmussen | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
9. | Jesper Rasmussen | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Jette Rahbek Møller | Svendborg Gymnastikforening |
11. | Karin Mikkelsen | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Karsten Skjøtt | Outrup GUB |
13. | Klaus Hansen | Odense Gymnastik Forening |
14. | Malthe Hvid | Randers gymnastiske Forening |
15. | Malthe Hvid | Randers gymnastiske Forening |
16. | Michael Jensen | Vejstrup Efterskole |
17. | Morten Bay Dahl | Silkeborg P/D |
18. | Nickolaj Berthelsen | Vestjysk GF (VGF89) |
19. | Poul Bredvig | Outrup GUB |
20. | Ralph Jensen | Brejninggaard Teamgym og Tumbling |
21. | THomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |