Deltagerliste for Tumbling
Power Series 4 - Niveau 3 - Elite - d. 12-03-2016 - 12-03-2016
Niveau 3 - PigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Amalie Quick Hansen | AMQU300505 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Asta-Marie Baunsgaard | ASBA140107 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Johanne Meisner | JOME230805 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Julie Jensen | JUJE010604 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Leah C. Johannsen | LEC.150704 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Luna Plougheld | LUPL091104 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Molly Josefine Rasmussen | MOJO230503 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Olivia Juul Madsen | OLJU300906 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Sofia Meisner Kofoed | SOME060206 | Odense Gymnastik Forening |
10. | Troja Høgh Bentzen | TR H300606 | Randers gymnastiske Forening |
11. | Emma Søgaard | EMSØ150504 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Mille Funder Dissing | MIDI210304 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Nana Richter | NARI101002 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Emilie Gunder Strøm Sørensen | EMGU040401 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Ida Matthiesen | IDMA020803 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
16. | Sif Luna Lund | SILU160903 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
17. | Athena Sehested Rytter | ATSE081003 | Silkeborg P/D |
18. | Emma Dremstrup | EMDR051103 | Silkeborg P/D |
19. | Lea Lund Kjerulf | LEKJ040806 | Silkeborg P/D |
20. | Luna Bilgrau | LUBI291104 | Silkeborg P/D |
21. | Mie Lehmann Kongensgaard | MIKO100104 | Silkeborg P/D |
22. | Signe Bay Dahl | SIDA200207 | Silkeborg P/D |
23. | Sofia Bergstrøm | SOBE070406 | Silkeborg P/D |
24. | Sofie Brandt | SOBR090602 | Silkeborg P/D |
25. | Anika Simonsen | ANSI111004 | Outrup GUB |
26. | caroline thimes nielsen | CANI051203 | Outrup GUB |
27. | Ditte Ehmsen Underbjerg | DIUN261103 | Outrup GUB |
28. | Elena Brandsborg Baun | ELBR140906 | Outrup GUB |
29. | Emma Foldager | EMFO051004 | Outrup GUB |
30. | Freja Ternholm Jensen | FRTE190803 | Outrup GUB |
31. | Julie Høj Sonne | JUSO220503 | Outrup GUB |
32. | Julie Teilmann | JUTE180704 | Outrup GUB |
33. | Laura N. B. Christiansen | LACH210703 | Outrup GUB |
34. | Mathilde Mølgaard Knudsborg | MAKN290805 | Outrup GUB |
35. | Matilde Kongshaug | MAKO071003 | Outrup GUB |
36. | Sola Kathrine Thomsen | SOTH151106 | Outrup GUB |
37. | victoria lauritsen | VILA260803 | Outrup GUB |
Niveau 3 - Drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Christian Juel Lauenborg | CHLA030405 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Frederik Vesterborg | FRVE110106 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Lauritz Arrengaard Rasmussen | LARA210904 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Simon Sand | SISA190506 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Albert Funder Dissing | ALDI100407 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Benjamin Winther | BEWI070604 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Gustav Stigaard Lauridsen | GULA160803 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Malthe Vandborg | MAVA240906 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Nicolai Løh | NILØ100807 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Simon Boesdal | SIBO130404 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Gustav Pabst | GUJØ270203 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Lasse Schmidt | LASC131003 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Laurits Schrødder | LASC060404 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Mads Clausen | MACL130904 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Anders Holm-Tygesen | ANHO280603 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
16. | Sebastian Bundgaard | SEBU180604 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
17. | Simon Kjær Kruse | SIKJ311004 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
18. | Bjørn Rytter Larsen | BJRY190605 | Silkeborg P/D |
19. | Jonas Bjerre Therkildsen | JOTH220604 | Outrup GUB |
20. | Malthe jakobsen | MAJA101202 | Outrup GUB |
21. | Oliver Linde Grønberg Simonsen | OLSI071007 | Outrup GUB |
22. | Robin David Bruun Metcalfe | ROME021205 | Outrup GUB |
C rækken - Mikro drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Victor Hüttel | VIHÜ080407 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Josefine Andersen | JOAN260802 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sarah Louise Koertz | SALO210702 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Selma Stadsvold Bower | SEST090404 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Camilla Houni Hansen | CAHA191201 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Caroline Matthiesen Toth | CATO030105 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Filippa Appel | FIAP010805 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Freja Louise Bech | FRBE311201 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Ida Hjorthus | IDHJ180902 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | julie jensen | JUJE191001 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Karoline Kjær | KABE260403 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Matilde Buchhave | MABU150503 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Sara Østergaard | SAØS020501 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Freja Riber Larsen | FRRI151003 | Outrup GUB |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Hjalte Toftenæs Nielsen | Odense Gymnastik Forening | |
2. | Magnus Plum | MAPL180903 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Tobias Rode | TORO230504 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Anders Sørensen | ANSØ240901 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | David Krogstrup Mikkelsen | DAMI290302 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Jamie Hancock | JAHA190102 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Esben Velling | ESVE260303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Magnus Nørregaard | MANØ210601 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
9. | Benjamin Larsen | BELA210502 | Outrup GUB |
10. | Nicolai Sonne Bjarnesen | NIBJ290404 | Outrup GUB |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Louise Dybro Nielsen | LONI100600 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Rakel Hentze | RAHE311299 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Alberte Toft Bro | ALBR220999 | Bøvling Idrætsefterskole |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Casper Sundstrøm Pedersen | CAPE280601 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Axel Buhl | AXBU131000 | Silkeborg P/D |
3. | Lukas Eigtved Olesen | LUOL200202 | Silkeborg P/D |
4. | Simon Soelberg | SISO101001 | Silkeborg P/D |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emma Nørrung | EMNØ280303 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sarah Ravn | SARA071002 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Josefine Scherrebeck | JOSC120503 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Møller Jensen | EMMØ080103 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Felix Nguyen | FENG250603 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Laust Outzen Paulsen | LAPA210203 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Rasmus palmgreen Sørensen | RASØ020305 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Jeppe Mikkelsen | JEMI220101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
6. | Mathias Bech Nielsen | MANI030303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
7. | Niclas Rasmussen | NCRA260101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Cecilie Krogh Pindstrup | CEPI260200 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lykke Nørgaard Christoffersen | LYCH190800 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Tobias Sundstrøm Pedersen | TOPE280601 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Gintberg | MAGI060799 | Bøvling Idrætsefterskole |
3. | Frederik Andersson | FRAN310501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
4. | Jimi Nedergaard Steinmeier Nielsen | JINE100300 | Silkeborg P/D |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emilie Bech Hansen | EMBE090103 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Alberte Nørgaard | ALNØ260203 | Silkeborg P/D |
4. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Reinholt Mortensen | ANMO220903 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Mads Lykke Hansen | MAHA290103 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Peter Emil Aalborg Nielsen | PENI301104 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Hjalte Stig Boye Christensen | HJST191002 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Jeppe Østergaard Hansen | JEØS231102 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Ludvig Sommer | LUSO250505 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Niels Gjørup Stoffer | NIST090204 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Jonathan Bonnichsen | JOBO060304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Mathias Warming-Jensen | MAWA070502 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
14. | Frederik Bækhøj Skaaning | FRBÆ150905 | Outrup GUB |
15. | Jeppe Korsholm Plauborg | JEPL260303 | Outrup GUB |
16. | Mikkel Pilgaard | MIPI101103 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emma Nørgaard Thestrup | EMTH130101 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Cecilie Krejberg Jensen | CEKR310502 | Silkeborg P/D |
5. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271199 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Anders Eriksen | ANER121198 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Andreas Leino Lucassen | ANLU130501 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Benjamin Kristensen | BEKR070598 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Kian Hvistendahl Doyle | KIDO170601 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Mads B Jensen | MAJE240198 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Alexander Skovgaard Bredvig | ALBR280800 | Outrup GUB |
13. | Daniel Skov Petersen | DAPE100198 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Nørby | JONØ200792 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Ida Pagård | IDPA030297 | Outrup GUB |
3. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Wesch | ANWE111093 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Magnus Eskesen | MAES310895 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Rasmus Beck Hansen | RAHA201098 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Arne Rask Kær | ARKÆ161296 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Morten Søndergaard | MOSØ101197 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Kim Bugslag | KIBU070790 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | Rasmus Steffensen | RAST080599 | Silkeborg P/D |
13. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
14. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Allan Linde Simonsen | Outrup GUB |
2. | Allan Linde Simonsen | Outrup GUB |
3. | Anders Scherrebeck | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
4. | Cathrine Sonne | Outrup GUB |
5. | Cathrine Sonne | Outrup GUB |
6. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
7. | Klaus Hansen | Odense Gymnastik Forening |
8. | Lars Bruun Andresen | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Maiken Bay Dahl | Silkeborg P/D |
10. | Mia Bonnichsen | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Morten Bay Dahl | Silkeborg P/D |
12. | Poul Bredvig | Outrup GUB |
13. | Poul Bredvig | Outrup GUB |
14. | Sune Staarup | Odense Gymnastik Forening |
15. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |