Deltagerliste for Tumbling
Power Series 3 - Odense - Niveau 3 - Elite - d. 17-01-2016 - 17-01-2016
Niveau 3 - PigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Amalie Quick Hansen | AMQU300505 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Asta-Marie Baunsgaard | ASBA140107 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Johanne Meisner | JOME230805 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Leah C. Johannsen | LEC.150704 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Olivia Juul Madsen | OLJU300906 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Troja Høgh Bentzen | TR H300606 | Randers gymnastiske Forening |
7. | Alberte Roland Spaabæk Andreassen | ALAN031103 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Karoline Kjær | KABE260403 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Mie Mariane Korsgaard | MIKO100405 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Emilie Gunder Strøm Sørensen | EMGU040401 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Julie Dreyer | JUDR031001 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
12. | mathilde clausen | MACL161001 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Sara Bergholz | SABE010200 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Sif Luna Lund | SILU160903 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Stine Iversen | STIV130701 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
16. | Caroline Karoliussen | CAKA130501 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
17. | Katrine Johansen | KAJO040202 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
18. | Stephanie Bundgaard | STBU040402 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
19. | Anika Simonsen | ANSI111004 | Outrup GUB |
20. | Ditte Ehmsen Underbjerg | DIUN261103 | Outrup GUB |
21. | Elena Brandsborg Baun | ELBR140906 | Outrup GUB |
22. | Emma Foldager | EMFO051004 | Outrup GUB |
23. | Freja Ternholm Jensen | FRTE190803 | Outrup GUB |
24. | Julie Høj Sonne | JUSO220503 | Outrup GUB |
25. | Julie Teilmann | JUTE180704 | Outrup GUB |
26. | Laura N. B. Christiansen | LACH210703 | Outrup GUB |
27. | Sola Kathrine Thomsen | SOTH151106 | Outrup GUB |
Niveau 3 - Drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anton Popp Troelsen | ANPO081003 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Christian Juel Lauenborg | CHLA030405 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Frederik Vesterborg | FRVE110106 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Lauritz Arrengaard Rasmussen | LARA210904 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Simon Sand | SISA190506 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Alexander Kelter-Wesenberg | ALKE110204 | Vejlby IK (VIK) |
7. | Birk Christian Holm | BIHO050606 | Vejlby IK (VIK) |
8. | Mikkel Hansen | MIHA191103 | Vejlby IK (VIK) |
9. | Oliver Wrang Laursen | OLLA300707 | Vejlby IK (VIK) |
10. | Albert Funder Dissing | ALDI100407 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Benjamin Winther | BEWI070604 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Malthe Vandborg | MAVA240906 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Victor johnsen | VIJO091007 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Gustav Pabst Jørgensen | GUJØ270203 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Jeppe Vinther Kümpel | JEKÜ310502 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
16. | laurits krogh | LAKR270501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
17. | Frederik Hüttel | FRHÜ060802 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
18. | Sebastian Bundgaard | SEBU180604 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
19. | Simon Kjær Kruse | SIKJ311004 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
20. | Victor Hüttel | VIHÜ080407 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
21. | Lasse Møldrup Abildgaard | LAMØ270207 | Silkeborg P/D |
22. | Andreas Yde Pedersen | ANPE170405 | Outrup GUB |
23. | Jonas Bjerre Therkildsen | JOTH220604 | Outrup GUB |
24. | Malthe jakobsen | MAJA101202 | Outrup GUB |
25. | Oliver Linde Grønberg Simonsen | OLSI071007 | Outrup GUB |
26. | Robin David Bruun Metcalfe | ROME021205 | Outrup GUB |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Josefine Andersen | JOAN260802 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Julie Jensen | JUJE010604 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Julie nygaard Hansen | JUHA210503 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Julie Sofie Dichmann Hansen | JUHA040303 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Mathilde Petersen | MAPE140604 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Sarah Ravn | SARA071002 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Sarah Louise Koertz | SALO210702 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Selma Stadsvold Bower | SEST090404 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Julie Uhrskov | JUUH301203 | Vejlby IK (VIK) |
10. | Camilla Houni Hansen | CAHA191201 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Caroline Matthiesen Toth | CATO030105 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Emma Nordborg Hansen | EMNO070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Filippa Appel | FIAP010805 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Ida Hjorthus | IDHJ180902 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Matilde Buchhave | MABU150503 | Vestjysk GF (VGF89) |
16. | Nana Richter | NARI101002 | Vestjysk GF (VGF89) |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Hjalte Toftenæs Nielsen | Odense Gymnastik Forening | |
2. | Laust Outzen Paulsen | LAPA210203 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Tobias Rode | TORO230504 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Anders Sørensen | ANSØ240901 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | David Krogstrup Mikkelsen | DAMI290302 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Jamie Hancock | JAHA190102 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Esben Velling | ESVE260303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Magnus Nørregaard | MANØ210601 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
9. | Oliver krejberg Jensen | OLJE300405 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Benjamin Larsen | BELA210502 | Outrup GUB |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Louise Dybro Nielsen | LONI100600 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lykke Nørgaard Christoffersen | LYCH190800 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Anja Malczynska | ANMA150501 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Charlotte Dyrholm | CHDY170800 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | julie jensen | JUJE191001 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Sara Østergaard | SAØS020501 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Alberte Toft Bro | ALBR220999 | Bøvling Idrætsefterskole |
8. | Lærke Nordborg Hansen | LÆHA220100 | Bøvling Idrætsefterskole |
9. | Ane Rotborg Henriksen | ANHE050700 | Vesterlund Efterskole |
10. | Regitse Sommer Nielsen | RENI210499 | Vesterlund Efterskole |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Casper Sundstrøm Pedersen | CAPE280601 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Magnus Gintberg | MAGI060799 | Bøvling Idrætsefterskole |
3. | Andreas Thomsen | ANTH261099 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
4. | Nikolaj Ibsen | NIIB110399 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Josefine Scherrebeck | JOSC120503 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Felix Nguyen | FENG250603 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Carl Emil Brøgger Berdichevsky | CABE240902 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Rasmus palmgreen Sørensen | RASØ020305 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Jeppe Mikkelsen | JEMI220101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
5. | Mathias Bech Nielsen | MANI030303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
6. | Niclas Rasmussen | NCRA260101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
7. | Noah Ørting | NOØR021101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Rasmus Bloch Tronøe | RATR070301 | Outrup GUB |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emma Nørgaard Thestrup | EMTH130101 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Malou Hermann Poulsen | MAPO051001 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Signe Møller Rasmussen | SIRA230201 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Nanna Kinch Nørgård | NANØ270799 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lau Popp Troelsen | LATR290900 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Tobias Sundstrøm Pedersen | TOPE280601 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sofus Møller Kramer | SOMØ150901 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Frederik Andersson | FRAN310501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Toke Ebbesen | TOEB201001 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Andreas Andersen | ANAN080200 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
7. | Christian Brix | CHBR280499 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
8. | Karl Johan Funch Måstrup Kristensen | KAKR281099 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
9. | Kasper Duedahl Holm | KAHO170399 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Mathias Korsgaard | MAKO021298 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
11. | Mikkel Vitting Petersen | MIPE010700 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
12. | Jimi Nedergaard Steinmeier Nielsen | JINE100300 | Silkeborg P/D |
13. | Lukas Padkær | LUPA100800 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Nikoline Serup Christensen | NICH181102 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sofia Chau | SOCH090303 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Emilie Bech Hansen | EMBE090103 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Alberte Nørgaard | ALNØ260203 | Silkeborg P/D |
6. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Reinholt Mortensen | ANMO220903 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Mads Lykke Hansen | MAHA290103 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Peter Emil Aalborg Nielsen | PENI301104 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Asbjørn Sømod | ASSØ170703 | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
6. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Hjalte Stig Boye Christensen | HJST191002 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Jeppe Østergaard Hansen | JEØS231102 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Kian Hvistendahl Doyle | KIDO170601 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Ludvig Sommer | LUSO250505 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Niels Gjørup Stoffer | NIST090204 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Jonathan Bonnichsen | JOBO060304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Mathias Warming-Jensen | MAWA070502 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
16. | Jeppe Korsholm Plauborg | JEPL260303 | Outrup GUB |
17. | Mikkel Pilgaard | MIPI101103 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Nathascha Sundekilde Larsen | NASU270999 | Vejstrup Efterskole |
4. | sarah sander | SASA300101 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
6. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Vesterlund Efterskole |
7. | Marie Alexandersen Flindt | MAAL050199 | Vesterlund Efterskole |
8. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271199 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Anders Eriksen | ANER121198 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Andreas Leino Lucassen | ANLU130501 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Mads Bojsen | MABO240198 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Morten Sørensen | MOSØ190301 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
13. | Rasmus Deutschbein | RADE220601 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Tobias Andresen | TOAN050301 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Christoffer Krogh Scherrebeck | CHSC030999 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
16. | Janus Broch Mols | JAMO031199 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
17. | Kasper Bækdal Hansen | KAHA310500 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
18. | Theo Nielsen | THNI170299 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
19. | Alexander Skovgaard Bredvig | ALBR280800 | Outrup GUB |
20. | Chris Kejser Rasmussen | CHRA150999 | Vesterlund Efterskole |
21. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Vesterlund Efterskole |
22. | Thor Dremstrup | THDR280799 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vestjysk GF (VGF89) |
2. | Anne-sofie Juhl Jørgensen | ANJØ210797 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Janneke Lanng | JALA251195 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Brittany Gustafson | BRGU190596 | Silkeborg P/D |
5. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Wesch | ANWE111093 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Magnus Eskesen | MAES310895 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Morten Juul Sørensen | MOSØ210497 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Rasmus Beck Hansen | RAHA201098 | Odense Gymnastik Forening |
10. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
11. | Arne Rask Kær | ARKÆ161296 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Morten Søndergaard | MOSØ101197 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Bjørk Tønder Gotthardsen | BJGO040895 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Knut Skogeng | KNSK160995 | Silkeborg P/D |
15. | Kristoffer Hayes | KRHA010592 | Silkeborg P/D |
16. | Rasmus Steffensen | RAST080599 | Silkeborg P/D |
17. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
18. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Nicklas Kahlen Svendsen | Silkeborg P/D |
2. | Allan Linde Simonsen | Outrup GUB |
3. | Henrik Plauborg | Outrup GUB |
4. | Jakob Rasmussen | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
5. | Jens Hvidemose | Odense Gymnastik Forening |
6. | Jesper Rasmussen | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
7. | Karsten Skjøtt | Vesterlund Efterskole |
8. | Kris Jensen | Odense Gymnastik Forening |
9. | Nikolaj B. Rasmussen | Randers gymnastiske Forening |
10. | Poul Bredvig | Outrup GUB |
11. | Sune Staarup | Odense Gymnastik Forening |
12. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |