Deltagerliste for Tumbling
Power Series 2 - Svendborg - Niveau 3 - Elite - d. 07-11-2015 - 07-11-2015
Niveau 3 - PigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Asta-Marie Baunsgaard | ASBA140107 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Johanne Meisner | JOME230805 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Josefine Andersen | JOAN260802 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Julie Jensen | JUJE191001 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Mathilde Petersen | MAPE140604 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Olivia Juul Madsen | OLJU300906 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Sarah Louise Koertz | SALO210702 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Selma Stadsvold Bower | SEST090404 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Troja Høgh Bentzen | TR H300606 | Randers gymnastiske Forening |
10. | Caroline Matthiesen Toth | CATO030105 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Charlotte Dyrholm | CHDY170800 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Filippa Appel | FIAP010805 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Karoline Beck Kjær | KABE260403 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Matilde Buchhave | MABU150503 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Mie Mariane Korsgaard | MIKO100405 | Vestjysk GF (VGF89) |
16. | Emilie Gunder Strøm Sørensen | EMGU040401 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
17. | Julie Dreyer | JUDR031001 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
18. | mathilde clausen | MACL161001 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
19. | Sara Bergholz | SABE010200 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
20. | Sif Luna Lund | SILU160903 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
21. | Stine Iversen | STIV130701 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
22. | Laura Dyhre | LADY130204 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
23. | Emma Dremstrup | EMDR051103 | Silkeborg P/D |
24. | Signe Bay Dahl | SIDA200207 | Silkeborg P/D |
25. | Ditte Ehmsen Underbjerg | DIUN261103 | Outrup GUB |
26. | Elena Brandsborg Baun | ELBR140906 | Outrup GUB |
27. | Emma Foldager | EMFO051004 | Outrup GUB |
28. | Julie Høj Sonne | JUSO220503 | Outrup GUB |
29. | Julie Teilmann | JUTE180704 | Outrup GUB |
30. | Laura N. B. Christiansen | LACH210703 | Outrup GUB |
31. | Mathilde Mølgaard Knudsborg | MAKN290805 | Outrup GUB |
32. | Matilde Kongshaug | MAKO071003 | Outrup GUB |
Niveau 3 - Drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anton Popp Troelsen | ANPO081003 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Christian Juel Lauenborg | CHLA030405 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Lauritz Arrengaard Rasmussen | LARA210904 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Simon Sand | SISA190506 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Oliver Juul Kuhlenhenke | OLKU080906 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Oscar Møller Kramer | OSMØ230806 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Albert Funder Dissing | ALDI100407 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Anders Sørensen | ANSØ240901 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Malthe Vandborg | MAVA240906 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Nicolai Løh | NILØ100807 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Simon Boesdal | SIBO130404 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Victor johnsen | VIJO091007 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Gustav Pabst Jørgensen | GUJØ270203 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | laurits krogh | LAKR270501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Anders Holm-Tygesen | ANHO280603 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
16. | Oliver krejberg Jensen | OLJE300405 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
17. | Simon Kjær Kruse | SIKJ311004 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
18. | Lasse Møldrup Abildgaard | LAMØ270207 | Silkeborg P/D |
19. | Andreas Yde Pedersen | ANPE170405 | Outrup GUB |
20. | Jonas Bjerre Therkildsen | JOTH220604 | Outrup GUB |
21. | Malthe jakobsen | MAJA101202 | Outrup GUB |
22. | Robin David Bruun Metcalfe | ROME021205 | Outrup GUB |
C rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Julie Sofie Dichmann Hansen | JUHA040303 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sarah Ravn | SARA071002 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Ida Hjorthus | IDHJ180902 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | julie jensen | JUJE191001 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Nana Richter | NARI101002 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Sara Østergaard | SAØS020501 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Freja Riber Larsen | FRRI151003 | Outrup GUB |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Casper Sundstrøm Pedersen | CAPE280601 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Hjalte Toftenæs Nielsen | Odense Gymnastik Forening | |
3. | Laust Outzen Paulsen | LAPA210203 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Tobias Rode | TORO230504 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Tobias Sundstrøm Pedersen | TOPE280601 | Odense Gymnastik Forening |
6. | David Krogstrup Mikkelsen | DAMI290302 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Jamie Hancock | JAHA190102 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Rasmus palmgreen Sørensen | RASØ020305 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Esben Velling | ESVE260303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Magnus Dyhre | MADY140702 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
11. | Mathias Bech Nielsen | MANI030303 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
12. | Magnus Bech Isager | MAIS200904 | Silkeborg P/D |
13. | Benjamin Larsen | BELA210502 | Outrup GUB |
14. | Nicolai Sonne Bjarnesen | NIBJ290404 | Outrup GUB |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lykke Nørgaard Christoffersen | LYCH190800 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anja Malczynska | ANMA150501 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Alberte Toft Bro | ALBR220999 | Bøvling Idrætsefterskole |
4. | Lærke Nordborg Hansen | LÆHA220100 | Bøvling Idrætsefterskole |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Christian nørregaard | CHNØ051199 | Vejstrup Efterskole |
2. | Andreas Andersen | ANAN080200 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
3. | Andreas Thomsen | ANTH261099 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
4. | Mathias Korsgaard | MAKO021298 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
5. | Nikolaj Ibsen | NIIB110399 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emma Nørgaard Thestrup | EMTH130101 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Malou Hermann Poulsen | MAPO051001 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Nikoline Serup Christensen | NICH181102 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Møller Jensen | EMMØ080103 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Asbjørn Sømod | ASSØ170703 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Mads Oksbjerg Madsen | MAOK271101 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Ludvig Sommer | LUSO250505 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Niels Gjørup Stoffer | NIST090204 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Elias Månsson | ELMÅ280102 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
7. | Noah Ørting | NOØR021101 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Cecilie Krogh Pindstrup | CEPI260200 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Nathascha Sundekilde Larsen | NASU270999 | Vejstrup Efterskole |
4. | Sasia Tavares Berthelsen | SABE180299 | Vejstrup Efterskole |
5. | Camilla Engelbrecht Aalling Sørensen | CASØ071100 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | sarah sander | SASA300101 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
8. | Elisabeth Aagaard Kappel | ELKA110999 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
9. | Karen Lillevang | KALI281099 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Nanna Kinch Nørgård | NANØ270799 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Lau Popp Troelsen | LATR290900 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Julius Bundgaard | JUBU110499 | Vejstrup Efterskole |
3. | Victor Cornelius Tommerup | VITO121099 | Vejstrup Efterskole |
4. | Frederik Andersson | FRAN310501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
5. | Jonas Clausen | JOCL310101 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
6. | Mads Nielsen | MANI230600 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
7. | Toke Ebbesen | TOEB201005 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
8. | Christian Brix | CHBR280499 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
9. | Karl Johan Funch Måstrup Kristensen | KAKR281099 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
10. | Mikkel Vitting Petersen | MIPE010700 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
11. | Jimi Nedergaard Steinmeier Nielsen | JINE100300 | Silkeborg P/D |
12. | Magnus Bruun Pedersen | MAPE121098 | Outrup GUB |
B rækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sofie Marie Thun Nissen | SONI040796 | Svendborg Gymnastikforening |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Jonathan Juul Madsen | JOMA070896 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Nikolai Witten Ølkjær Madsen | NIMA120595 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Rasmus Langergaard | RALA090897 | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Rasmus Vinther Laursen | RALA170596 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Zakarias Edward Hoskin | ZAHO210697 | Svendborg Gymnastikforening |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emilie Bech Hansen | EMBE090103 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Josefine Scherrebeck | JOSC120503 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
4. | Alberte Nørgaard | ALNØ260203 | Silkeborg P/D |
5. | Cecilie Krejberg Jensen | CEKR310502 | Silkeborg P/D |
6. | Christine Næss-schmidt Mølgaard | CHMØ210701 | Silkeborg P/D |
7. | Sola Kathrine Thomsen | SOTH151106 | Outrup GUB |
8. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Anders Reinholt Mortensen | ANMO220903 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Mads Lykke Hansen | MAHA290103 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Peter Emil Aalborg Nielsen | PENI301104 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Magnus Lindholmer | MALI280903 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
6. | Andreas Leino Lucassen | ANLU130501 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Hjalte Stig Boye Christensen | HJST191002 | Vestjysk GF (VGF89) |
9. | Jeppe Østergaard Hansen | JEØS231102 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Kian Hvistendahl Doyle | KIDO170601 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Rasmus Laumann Ørregaard | RALA070202 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Jonathan Bonnichsen | JOBO060304 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
14. | Mathias Warming-Jensen | MAWA070502 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
15. | Martin Abildgaard | MAAB200602 | Silkeborg P/D |
16. | Frederik Bækhøj Skaaning | FRBÆ150905 | Outrup GUB |
17. | Jeppe Korsholm Plauborg | JEPL260303 | Outrup GUB |
18. | Mikkel Pilgaard | MIPI101103 | Outrup GUB |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Dickmeiss | JODI080401 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Vesterlund Efterskole |
4. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Morten Juul Sørensen | MOSØ210497 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271199 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Ronni Andersen | ROAN091198 | Vejstrup Efterskole |
8. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
9. | Anders Eriksen | ANER121198 | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Benjamin Kristensen | BEKR070598 | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Elias Green | ELGR170298 | Vestjysk GF (VGF89) |
12. | Frederik Færgemann Hansen | FRFÆ090898 | Vestjysk GF (VGF89) |
13. | Mads Bojsen | MABO240198 | Vestjysk GF (VGF89) |
14. | Morten Søndergaard | MOSØ101197 | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Morten Sørensen | MOSØ190301 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
16. | Rasmus Deutschbein | RADE220601 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
17. | Christoffer Krogh Scherrebeck | CHSC030999 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
18. | Janus Broch Mols | JAMO031199 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
19. | Kasper Bækdal Hansen | KAHA310500 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
20. | Theo Nielsen | THNI170299 | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
21. | Kristoffer Krüger | KRKR300497 | Silkeborg P/D |
22. | Rasmus Steffensen | RAST080599 | Silkeborg P/D |
23. | Alexander Skovgaard Bredvig | ALBR280800 | Outrup GUB |
24. | Dennis Samsø | DESA171297 | Outrup GUB |
25. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Senior damer
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Nørby | JONØ200792 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen | ANOK080697 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Anne-sofie Juhl Jørgensen | ANJØ210797 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Janneke Lanng | JALA251195 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Ida Pagård | IDPA030297 | Outrup GUB |
7. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Outrup GUB |
Eliterækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Adam Scharf Matthiesen | ADSC181196 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Anders Wesch | ANWE111093 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Jeppe T. F. Olesen | JEOL110897 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Johan Hvidemose | JOHV080695 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Lasse Pihl | LAPI130990 | Odense Gymnastik Forening |
7. | Magnus Eskesen | MAES130895 | Odense Gymnastik Forening |
8. | Mikkel Jørgensen | MIJØ161293 | Odense Gymnastik Forening |
9. | Rasmus Beck Hansen | RABE201098 | Odense Gymnastik Forening |
10. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
11. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Claus Rasmussen | Odense Gymnastik Forening |
2. | Frank | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Frank | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Hanne Lindholmer | Vejstrup Efterskole |
5. | Jens Hvidemose | Odense Gymnastik Forening |
6. | Jesper Rasmussen | Flemming Efterskole Gymnastikforening |
7. | Karsten Elholm | Randers gymnastiske Forening |
8. | Karsten Skjøtt | Silkeborg P/D |
9. | Nicolaj | Vestjysk GF (VGF89) |
10. | Nicolaj | Vestjysk GF (VGF89) |
11. | Nikolaj B. Rasmussen | Randers gymnastiske Forening |
12. | Søren Juul Sømod | Svendborg Gymnastikforening |
13. | Thomas Hansen | Odense Gymnastik Forening |
14. | Tim Lauridsen | Vestjysk GF (VGF89) |
15. | Tim Lauridsen | Vestjysk GF (VGF89) |