Deltagerliste for Tumbling
Forbundsmesterskab, junior - d. 03-05-2014 - 03-05-2014
C rækken - Mini pigerNr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Cecilie Krogh Pindstrup | CEKR260200 | Tumbling Team Fyn |
2. | Emma Nørgaard Thestrup | EMTH130101 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Emma Nørrung | EMNØ280303 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Nikoline Serup Christensen | NICH181102 | Odense Gymnastik Forening |
5. | emma nørfjand | EMNØ041299 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Lærke Nordborg Hansen | LÆNO220100 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Karoline Olesen | KAOL030205 | Outrup GUB |
8. | Victoria Kathrine Thomsen | VITH031003 | Outrup GUB |
9. | Cecilie Krejberg Jensen | CEKR310502 | Flemming Efterskole |
C rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Magnus Stampe Nielsen | MANI270700 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Alexander Munk | ALMU060203 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Asbjørn Juul Sømod | ASSØ170603 | Svendborg Gymnastikforening |
4. | Gustav Buch-Albertsen | GUBU091001 | Svendborg Gymnastikforening |
5. | Samuel Sepstrup Gregersen | SAGR040102 | Svendborg Gymnastikforening |
6. | Sofus Møller Kramer | SOMØ150901 | Svendborg Gymnastikforening |
7. | Frederik Andersson | FRAN310501 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
8. | Morten Sørensen | MOSØ190301 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Rasmus Deutschbein | RADE220601 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Elias Månsson | ELMÅ280102 | Flemming Efterskole |
11. | Kasper Gottczoll | KAGO080702 | Flemming Efterskole |
C rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Sascha Lykke Larsen | SALY220599 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Camilla Fjordside | CAFJ210198 | Vestjysk GF (VGF89) |
3. | Marie Alexandersen Flindt | MAAL050199 | Outrup GUB |
C rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Jakob Sønderskov | JASØ151298 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Lukas Rothman Boas | LURO171298 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Niels Peter Vikkelsøe | NIVI271299 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Theo Nielsen | THNI170299 | Odense Gymnastik Forening |
B rækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Frida Jinlan Kjølby Kok | FRJI100203 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Pernille Henriksen | PEHE160800 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Sissel Lentz Christensen | SILE070403 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Mie Brixen Nielsen | MINI060500 | Outrup GUB |
B rækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Magnus Quist | MAQU020900 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Nicolai Sander | NISA291200 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Adam Winther | ADWI200501 | Vestjysk GF (VGF89) |
4. | Andreas Leino Lucassen | ANLU130501 | Vestjysk GF (VGF89) |
5. | Gustav Wang | GUWA160702 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Lasse Aabjerg Sejbjerg | LASE120503 | Vestjysk GF (VGF89) |
7. | Seth Kronvold Nielsen | SEKR281099 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Mads Nielsen | MANI230600 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
9. | Sofus Deutschbein | SODE261204 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
10. | Toke Ebbesen | TOEB201005 | Varnæs/Bovrup Idrætsforening |
11. | Magnus Højberg Oskarson | MAOS251100 | Outrup GUB |
12. | Rasmus Bloch Tronøe | RATR070301 | Outrup GUB |
13. | Frederik Andersen | FRAN141101 | Flemming Efterskole |
14. | Jesper Vallentin | JEVA070500 | Flemming Efterskole |
B rækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Karoline Qvick Hansen | KAHA130699 | Odense Gymnastik Forening |
2. | Signe Hammeleft Pedersen | SIPE220397 | Vesterlund Efterskole |
B rækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Morten Ørskov Larsen | MOLA101098 | Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark |
2. | David Henri Oliver Erbs | DAER190999 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Johannes Vikkelsøe | JOVI210596 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Jonathan Juul Madsen | JOMA070896 | Odense Gymnastik Forening |
5. | Rasmus Lau Thejlade Henriksen | RAHE130898 | Odense Gymnastik Forening |
6. | Sebastian Schougaard Sørensen | SESØ221297 | Vesterlund Efterskole |
B rækken - Senior herre
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Daniel Vestergaard Kristensen | DAKR070992 | Ollerup Gymnastikforening |
2. | Joel Händig | JOHÄ240294 | Ollerup Gymnastikforening |
3. | Kris Straarup Jensen | KRJE300393 | Ollerup Gymnastikforening |
4. | Mads Haslund Haubjerg | MAHA081194 | Ollerup Gymnastikforening |
5. | Marcus Banck-Petersen | MABA011092 | Ollerup Gymnastikforening |
6. | simon frederik lund | SILU260690 | Ollerup Gymnastikforening |
7. | Stefano Petersen | STPE250893 | Vestjysk GF (VGF89) |
8. | Hannibal Sørensen | HASØ291195 | Silkeborg P/D |
Eliterækken - Mini piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Johanne Dickmeiss | JODI080401 | Odense Gymnastik Forening |
Eliterækken - Mini drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Emil Vibæk Frederiksen | EMFR131200 | Svendborg Gymnastikforening |
2. | Gustav Juul Sømod | GUSØ060100 | Svendborg Gymnastikforening |
3. | Jonas Skriver | JOSK070200 | Outrup GUB |
4. | Eddi Slot-tygesen | EDSL020402 | Flemming Efterskole |
Eliterækken - Junior piger
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Laura Nielsen | LANI200297 | Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark |
2. | Sara La Cour Hansen | SALA190799 | Odense Gymnastik Forening |
3. | Freja Sørensen | FRSØ210999 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Katrine Benedikte Møller | KAMØ220599 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Amanda Madsen | AMMA260796 | Vestjysk GF (VGF89) |
6. | Sabine Lykke Skjøtt | SASK020899 | Outrup GUB |
7. | Anne Sofie Okkerstrøm Mikkelsen | ANOK080697 | Vesterlund Efterskole |
8. | Anne-Sofie Juhl Jørgensen | ANJU210797 | Vesterlund Efterskole |
9. | Ida Pagård | IDPA030297 | Vesterlund Efterskole |
10. | Sara Raunholt Ørskov | SAØR060498 | Vesterlund Efterskole |
11. | Signe Andersen | SIAN311098 | Vesterlund Efterskole |
Eliterækken - Junior drenge
Nr. | Navn | Licens | Forening |
1. | Morten Juul Sørensen | MOSØ210497 | Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark |
2. | Rasmus Langergaard Jensen | RAJE090897 | Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark |
3. | Thomas Chilvers | THCH180898 | Odense Gymnastik Forening |
4. | Johannes Bodeval Johansen | JOJO111297 | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
5. | Rasmus Gaarde Sørensen | RASØ150396 | Silkeborg P/D |
6. | Frederik Nielsen | FRNI010997 | Outrup GUB |
7. | Oliver Termansen | OLTE081296 | Outrup GUB |
8. | Alexander Hejsel | ALHE031196 | Vesterlund Efterskole |
9. | Elias Green | ELGR170298 | Vesterlund Efterskole |
10. | Johannes Juul Sømod | JOSØ040398 | Vesterlund Efterskole |
11. | Michael Bonde | MIBO170297 | Vesterlund Efterskole |
12. | Axel Jørgensen | AXJØ240698 | Flemming Efterskole |
13. | Christoffer Krog Scherrebek | CHKR030999 | Flemming Efterskole |
14. | Jeppe Tvebrink | JETV110897 | Flemming Efterskole |
15. | Lui Slot-Tygesen | LUSL130199 | Flemming Efterskole |
16. | Simon Bjørnholt | SIBJ161097 | Flemming Efterskole |
Dommere
Nr. | Navn | Foening |
1. | Anders Sørensen | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
2. | Jakob Rasmussen | Flemming Efterskole |
3. | Jette Møller | Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) |
4. | Karsten Skjøtt | Outrup GUB |
5. | Niels Henrik Nielsen | Ollerup Gymnastikforening |