Kalenderen for TeamGym

Her kan du finde alle de spændende konkurrencer, kurser, opvisninger, osv. indenfor TeamGym.

 

 

 

April - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
27.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Mini TeamGym Helsinge Hallerne
28.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne

 

Maj - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
05.05 - 06.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde TeamGym Helsinge Hallerne
12.05 - 13.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde TeamGym Farum Arena
18.05 Efterskole DM - TeamGym TeamGym Odense Idrætspark
19.05 - 20.05 Forbundsmesterskaberne junior 2. runde TeamGym Odense Idrætspark
26.05 Forbundsmesterskaberne senior 2. runde TeamGym Arena Randers

 

Juni - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
02.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym Brøndby Hallen
08.06 - 09.06 Landsholdssamling seniorbruttotruppen TeamGym Vejstrup Efterskole
09.06 - 10.06 Landsholdssamling juniorbruttotruppen TeamGym Vesterlund Efterskole
16.06 - 17.06 GymTræner 1 – Basis; Jylland - SYD GymDanmark Jylland
16.06 - 17.06 GymTræner 1 – Basis; Frederiksberg GymDanmark Frederiksberg
29.06 - 30.06 Landsholdssamling juniordrenge TeamGym Brejninggaard Efterskole
29.06 - 30.06 Landsholdssamling - Juniormix TeamGym Bøvling Idrætsefterskole
29.06 - 30.06 Landsholdssamling - Seniormix TeamGym BGI-Akademiet
30.06 - 01.07 Landsholdssamling - Seniordamer og Seniorherrer TeamGym Brejninggaard Efterskole
30.06 - 01.07 Landsholdssamling - Juniorpiger TeamGym Bøvling Idrætsefterskole

 

Juli - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
14.07 - 20.07 EUROGYM GymDanmark Liège, Belgien
28.07 - 01.08 Landsholdssamling - Juniormix TeamGym SG Huset
28.07 - 01.08 Landsholdssamling - Seniordamer TeamGym Brejninggaard Efterskole
28.07 - 01.08 Landsholdssamling - Seniorherrer TeamGym Flemming Efterskole
30.07 - 03.08 Landsholdssamling - Juniorpiger TeamGym Brejninggaard Efterskole
30.07 - 03.08 Landsholdssamling - Seniormix TeamGym SG Huset
30.07 - 03.08 Landsholdssamling - Juniordrenge TeamGym Vejstrup Efterskole

 

August - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
11.08 - 12.08 GymTræner 1 – Basis; Jylland - MIDT GymDanmark Jylland
17.08 - 18.08 Landsholdssamling - Juniormix og Juniordrenge TeamGym Sorø Gymnastikefterskole
17.08 - 18.08 Landsholdssamling - Juniorpiger TeamGym Brejninggaard Efterskole
18.08 - 19.08 Landsholdssamling - Seniorherrer TeamGym Brejninggaard Efterskole
18.08 - 19.08 Landsholdssamling - Seniordamer TeamGym Sorø Gymnastikefterskole
18.08 - 19.08 GymTræner 1 – Basis; Fyn GymDanmark Fyn
18.08 - 19.08 Landsholdssamling - Seniormix TeamGym SG Huset
25.08 - 26.08 GymTræner 1 – Basis; Pedersborg/Sorø GymDanmark Pedersborg / Sorø
25.08 - 26.08 GymTræner 1 – Basis; Jylland - NORD GymDanmark Jylland
26.08 Hjælpetræneruddannelsen – Frederiksberg GymDanmark Frederiksberg
31.08 - 01.09 Landsholdssamling - Seniormix TeamGym Sorø Gymnastikefterskole
31.08 - 01.09 Landsholdssamling - Seniordamer TeamGym Vesterlund Efterskole
31.08 - 01.09 Landsholdssamling - Juniormix TeamGym Vejstrup Efterskole

 

September - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
01.09 - 02.09 Landsholdssamling - Juniordrenge TeamGym Bøvling Idrætsefterskole
01.09 - 02.09 Landsholdssamling - Seniorherrer TeamGym Sorø Gymnastikefterskole
01.09 - 02.09 Landsholdssamling - Juniorpiger TeamGym Vesterlund Efterskole
02.09 Hjælpetræneruddannelsen - Stege GymDanmark Stege
07.09 - 09.09 GymTræner 1 – TeamGym - GymTræner CAMP TeamGym Hornsyld - BGI akademiet
08.09 Hjælpetræneruddannelsen - GymTræner CAMP GymDanmark Hornsyld - BGI akademiet
08.09 - 09.09 GymTræner 1 – Basis, Horsens – GymTræner CAMP GymDanmark Hornsyld - BGI akademiet
14.09 - 15.09 Landsholdssamling - Juniorpiger TeamGym Sorø Gymnastikefterskole
14.09 - 15.09 Landsholdssamling - Seniorherrer TeamGym BGI-Akademiet
14.09 - 15.09 Landsholdssamling - Seniormix TeamGym Flemming Efterskole
15.09 - 16.09 Landsholdssamling - Seniordamer TeamGym BGI-Akademiet
15.09 - 16.09 Landsholdssamling - Juniordrenge TeamGym Sorø Gymnastikefterskole
15.09 - 16.09 Landsholdssamling - Juniormix TeamGym Flemming Efterskole
16.09 - 21.09 Golden Age GymDanmark Pesaro Italien
22.09 Hjælpetræneruddannelsen – Kokkedal GymDanmark Kokkedal
28.09 - 29.09 Landsholdssamling - alle seniorhold TeamGym Gymnastikhøjskolen Ollerup
28.09 - 29.09 Landsholdssamling - alle juniorhold TeamGym SG Huset
29.09 Teamgym Landsholdenes testkonkurrence forud for EM TeamGym Helsinge

 

Oktober - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
05.10 - 06.10 Landsholdssamling - Seniordamer TeamGym Bøvling Idrætsefterskole
05.10 - 06.10 Landsholdssamling - Juniormix TeamGym BGI-Akademiet
05.10 - 06.10 Landsholdssamling - Seniorherrer TeamGym Vesterlund Efterskole
06.10 - 07.10 Landsholdssamling - Seniormix TeamGym Bøvling Idrætsefterskole
06.10 - 07.10 Landsholdssamling - Juniorpiger TeamGym BGI-Akademiet
06.10 - 07.10 Landsholdssamling - Juniordrenge TeamGym Vesterlund Efterskole
12.10 - 15.10 Landsholdssamling - Juniordrenge TeamGym Vejstrup Efterskole
12.10 - 15.10 Landsholdssamling - Juniorpiger TeamGym Flemming Efterskole
12.10 - 15.10 Landsholdssamling - Juniormix TeamGym Bøvling Idrætsefterskole
12.10 - 15.10 Landsholdssamling - Seniordamer TeamGym Flemming Efterskole
12.10 - 15.10 Landsholdssamling - Seniorherrer TeamGym Vejstrup Efterskole
12.10 - 15.10 Landsholdssamling - Seniormix TeamGym Brejninggaard Efterskole
13.10 - 14.10 GymTræner 1 – Basis; Sjælland GymDanmark Sjælland
15.10 - 21.10 EM TeamGym TeamGym Odivelas, Portugal
26.10 - 28.10 Repræsentantskabsweekend GymDanmark

 

November - 2018
Dato Aktivitet Arrangør Sted
02.11 - 04.11 Landsholdenes Evalueringssamling (junior) TeamGym BGI-Akademiet
02.11 - 04.11 Landsholdenes Evalueringssamling (senior) TeamGym SG Huset

 

Januar - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
12.01 - 13.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Arena Randers
19.01 - 20.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
26.01 - 27.01 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere

 

Februar - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
02.02 - 03.02 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Grenaa Idrætscenter

 

Marts - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
02.03 - 03.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Ribe Fritidscenter
02.03 - 03.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne
09.03 - 10.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne
10.03 Gymnasternes Dag på Fyn GymDanmark Paaruphallen, Odense NV
16.03 - 17.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde Teamgym
23.03 - 24.03 Forbundsmesterskaberne mini 1. runde TeamGym Arena Nord
30.03 - 31.03 Forbundsmesterskaberne junior 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne

 

April - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
06.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde TeamGym Greve Idræts Center
13.04 - 14.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym SG Huset
13.04 - 14.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym Greve Idræts Center
13.04 - 14.04 Aspirant Vest TeamGym SG Huset
27.04 - 28.04 Aspirant Øst TeamGym Helsinge Hallerne
27.04 - 28.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym Helsinge Hallerne

 

Maj - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
04.05 - 05.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde TeamGym Vejen Idrætscenter
11.05 - 12.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde TeamGym Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
18.05 - 19.05 Forbundsmesterskaberne junior 2. runde TeamGym Arena Randers
24.05 Efterskole DM - TeamGym TeamGym Arena Randers
25.05 Forbundsmesterskaberne senior 2. runde TeamGym Arena Randers

 

Juni - 2019
Dato Aktivitet Arrangør Sted
01.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym Brøndby Hallen

 

Januar - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
11.01 - 12.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
18.01 - 19.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
25.01 - 26.01 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere

 

Februar - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
01.02 - 02.02 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
29.02 - 01.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
29.02 - 01.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym

 

Marts - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
07.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
14.03 - 15.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde Teamgym
21.03 - 22.03 Forbundsmesterskaber mini 1. runde Teamgym
28.03 - 29.03 Forbundsmesterskaber junior 1. runde Teamgym

 

April - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
04.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde Teamgym
18.04 - 19.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
18.04 - 19.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
25.04 - 26.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym

 

Maj - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
02.05 - 03.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde Teamgym
09.05 - 10.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde Teamgym
16.05 - 17.05 Forbundsmesterskaber junior 2. runde Teamgym
23.05 Forbundsmesterskaber senior 2. runde Teamgym

 

Juni - 2020
Dato Aktivitet Arrangør Sted
06.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt