Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Sjællandsk Mesterskab 2016 - National - d. 10-04-2016

 

Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Laura & Freja Greve Gymnastik og Trampolin 12.60 24.34 24.34
2. Mathilde & Marie Svinninge Gymnastik Forening 10.50 24.10 24.10
3. Victoria & Selma Fuglebjerg IF 10.90 23.83 23.83
4. Svea & Andrea Toreby Sundby Gymnastikforening 11.80 23.63 23.63
5. Enola & Carolina Gymnastikforeningen ODK 11.60 22.63 22.63
6. Liva & Camille Svinninge Gymnastik Forening 10.30 22.50 22.50
7. Sofie & Frederikke Greve Gymnastik og Trampolin 10.70 22.47 22.47
8. Anna & Nanna Toreby Sundby Gymnastikforening 11.20 22.04 22.04

 

Junior Pige Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Anna & Emma Toreby Sundby Gymnastikforening 10.40 21.84 21.84
2. Iben & Klara Gymnastikforeningen ODK 11.10 21.80 21.80
3. Andrea & Sofie Marie Slagelse Gymnastik Forening 9.90 21.74 21.74
3. Augusta & Rose Marie Gymnastikforeningen ODK 9.80 21.74 21.74
5. Emilie & Kristine Roskilde Gymnastikforening 9.30 20.97 20.97
6. Tone & Ingeborg Gymnastikforeningen ODK 10.10 20.80 20.80
7. Emilie & Sasha Greve Gymnastik og Trampolin 9.60 19.96 19.96
8. Thea & Mischa Toreby Sundby Gymnastikforening 8.70 19.40 19.40

 

Junior Pige Par - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Sara & Laura Gymnastikforeningen ODK 6.60 17.97 17.97
2. Clara & Josephine Sakskøbing GF 9.00 17.96 17.96
3. Olivia & Sira Gymnastikforeningen ODK 8.30 17.80 17.80
4. Louise & Esther Roskilde Gymnastikforening 8.90 17.07 17.07

 

Junior Pige Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Auguste & Amalie & Emilia Gymnastikforeningen ODK 12.30 24.97 24.97
2. Malina & Clara & Julie Svinninge Gymnastik Forening 9.30 22.27 22.27
3. Andrea & Liv & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 9.60 20.37 20.37
4. Lotte & Silje & Victoria Gymnastikforeningen ODK 10.30 20.34 20.34
5. Ida & Emma & Karoline Sakskøbing GF 8.70 18.36 18.36
6. Josefine & Kirstine & Sigrid Gymnastikforeningen ODK 7.90 16.50 16.50

 

Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Signe & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 13.40 26.83 26.83
2. Nanna & Sabine Greve Gymnastik og Trampolin 12.10 24.27 24.27
3. Siri & Esther Gymnastikforeningen ODK 13.10 23.67 23.67
4. Oline & Anne Toreby Sundby Gymnastikforening 11.20 23.43 23.43
5. Amanda & Mia Slagelse Gymnastik Forening 11.70 23.10 23.10
6. Neema & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 11.60 22.53 22.53
7. Sille & Sara Toreby Sundby Gymnastikforening 11.40 21.94 21.94
8. Marie & Louise Sakskøbing GF 10.10 21.67 21.67

 

Senior Dame Par - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Dorthea & Ida Fuglebjerg IF 10.50 21.43 21.43
2. Cecilie & Jazmin Gymnastikforeningen ODK 10.40 21.36 21.36
3. Margherita & Marley Gymnastikforeningen ODK 9.30 21.23 21.23
4. Mette & Alberte Roskilde Gymnastikforening 11.10 20.67 20.67
5. Nicoline & Amalie Sakskøbing GF 10.50 19.97 19.97

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark