Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Jysk Mesterskab 2016 - International - d. 09-04-2016

 

Junior Pige Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Catarine & Anne Hammel Gymnastikforening 5.80 19.15 19.15

 

Junior Pige Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Laura & Solbjørg & Sofie Hammel Gymnastikforening 7.80 23.20 23.20
2. Astrid & Lea & Marie Silkeborg GF 6.70 20.80 20.80
3. Sarah & Josefine & Cecilie TST Gymnastik 6.50 19.50 19.50
4. Elisa & Emilie & Alberte HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.00 18.75 18.75
5. Lea & Helene & Laura Hammel Gymnastikforening 6.40 18.70 18.70
6. Marie & Kamma & Kathrine HI-Skanderborg - Gym. afd. 5.70 18.60 18.60
7. Inez & Julie & Maj Hammel Gymnastikforening 5.80 18.35 18.35
8. Katrine & Sara & Melanie Hammel Gymnastikforening 6.50 17.65 17.65

 

Junior Pige Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Sofie & Freja & Alberte Silkeborg GF 5.10 15.75 15.75
2. Freya & Rebecca & Kate Silkeborg GF 5.10 14.90 14.90
3. Sophia & Julie & Sarah Silkeborg GF 5.40 14.40 14.40

 

Senior Mænds Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Claus & Nikolaj TST Gymnastik 6.00 18.05 18.05

 

Senior Mix Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Klara & Mikael HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.00 19.20 19.20
2. Rikke & Jonas TST Gymnastik 6.70 19.00 19.00
3. Astrid & Christian TST Gymnastik 7.30 18.55 18.55
4. Ida & Pieter TST Gymnastik 5.70 18.15 18.15

 

Senior Dame Par - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Anna & Freja TST Gymnastik 6.20 20.70 20.70
2. Sofie & Naja HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.50 20.05 20.05
3. Laura & Josephine Silkeborg GF 5.30 14.90 14.90
3. Sally & Ann-Sofie TST Gymnastik 5.00 14.90 14.90

 

Senior Dame Gruppe - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Maja & Cecilie & Laura Hammel Gymnastikforening 8.05 21.20 21.20
2. Cecilie & Ann-Line & Esther TST Gymnastik 7.80 19.95 19.95
3. Mette & Kristine & Cecilie TST Gymnastik 7.60 19.35 19.35
4. Signe & Maria & Liv TST Gymnastik 8.60 19.15 19.15
5. Mille & Nete & Nana Silkeborg GF 6.70 18.45 18.45
6. Frederikke & Kathrine & Line VIF Gymnastik 6.20 17.70 17.70
7. Benedicte & Ann & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.50 16.75 16.75
8. Alberte & Emilie & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 5.70 14.95 14.95

 

Senior Dame Gruppe - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Maria & Janni & Nanna Holstebro GF 6.60 14.45 14.45
2. Malu & Jannie & Cecilie VIF Gymnastik 6.00 14.10 14.10
3. Emma & Annika & Lærke Silkeborg GF 5.90 13.70 13.70

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark