Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Dansk Mesterskab 2016 - d. 30-04-2016

 

Junior Pige Par - Nat - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Laura & Freja Greve Gymnastik og Trampolin 13.10 25.93 13.30 28.50 54.43
2. Julie & Fie DHG Gymnastik 12.80 26.50 12.50 27.55 54.05
3. Svea & Andrea Toreby Sundby Gymnastikforening 12.00 26.10 12.00 27.05 53.15
4. Laura & Marianne DHG Gymnastik 12.50 24.97 12.50 28.15 53.12
5. Marie & Ellen TST Gymnastik 11.30 24.80 11.50 26.90 51.70
6. Anne-Sofie & Nikoline DHG Gymnastik 11.40 24.33 11.40 26.35 50.68
7. Sasha & Emilie Greve Gymnastik og Trampolin 11.70 24.77 11.70 25.50 50.27
8. Liva & Camille Svinninge Gymnastik Forening 10.80 24.57 10.80 25.45 50.02

 

Junior Pige Par - Nat - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Victoria & Selma Fuglebjerg IF 10.70 24.10 10.70 25.60 49.70
2. Sofie & Frederikke Greve Gymnastik og Trampolin 11.30 23.83 11.50 25.65 49.48
3. Mathilde & Marie Svinninge Gymnastik Forening 10.60 23.44 10.60 25.85 49.29
4. Enola & Carolina Gymnastikforeningen ODK 11.60 23.80 11.60 25.25 49.05
5. Thea & Mischa Toreby Sundby Gymnastikforening 10.30 23.03 10.40 25.75 48.78
5. Julie & Sofie Roskilde Gymnastikforening 11.20 22.83 11.40 25.95 48.78
7. Josefine & Karoline HI-Skanderborg - Gym. afd. 10.70 22.90 10.70 25.60 48.50
8. Sofia & Maja Vejlby IK (VIK) 10.80 22.80 10.80 24.15 46.95

 

Junior Pige Par - Nat - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Anna & Emma Toreby Sundby Gymnastikforening 10.30 22.76 10.50 24.75 47.51
2. Anna & Nanna Toreby Sundby Gymnastikforening 11.40 22.10 12.30 25.25 47.35
3. Emilie & Kristine Roskilde Gymnastikforening 9.30 22.76 9.30 24.30 47.06
4. Louise & Esther Roskilde Gymnastikforening 10.40 22.50 10.40 24.15 46.65
5. Anna & Frida Vejlby IK (VIK) 11.10 21.97 11.20 23.95 45.92
6. Rose Marie & Augusta Gymnastikforeningen ODK 10.10 21.67 10.10 24.20 45.87
7. Sara & Olivia Holstebro GF 9.20 21.70 9.20 23.70 45.40
8. Olivia & Sira Gymnastikforeningen ODK 9.10 21.93 8.80 22.95 44.88

 

Junior Pige Par - Nat - 4. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Victoria & Sara Vejlby IK (VIK) 11.10 20.97 11.70 24.20 45.17
2. Johanne & Clara HI-Skanderborg - Gym. afd. 9.80 21.53 9.30 23.20 44.73
3. Tone & Ingeborg Gymnastikforeningen ODK 10.10 20.90 10.10 23.40 44.30
4. Frida & Alberte Vejlby IK (VIK) 10.20 19.23 10.20 22.00 41.23
5. Andrea & Sofie Slagelse Gymnastik Forening 9.50 18.83 10.50 21.60 40.43
6. Julie & Frida Vejlby IK (VIK) 9.10 18.93 9.10 21.35 40.28

 

Junior Pige Gruppe - Nat - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Auguste & Amalie & Emilia Gymnastikforeningen ODK 12.40 23.86 12.40 25.65 49.51
2. Louise & Emilie & Marta Fuglebjerg IF 10.90 23.37 11.00 24.25 47.62
3. Andrea & Klara & Maria Louise HI-Skanderborg - Gym. afd. 10.30 22.80 10.30 23.20 46.00
4. Martha & Ida Marie & Vivian TST Gymnastik 11.00 22.20 11.00 23.75 45.95
5. Malina & Julie & Clara Svinninge Gymnastik Forening 10.00 21.70 10.00 23.30 45.00
6. Nina & Ida Marie & Naja DHG Gymnastik 10.90 22.46 10.90 22.30 44.76
7. Caroline & Helena & Hannah Hammel Gymnastikforening 11.60 22.63 11.20 21.90 44.53
8. Ida & Emma & Emmalie HI-Skanderborg - Gym. afd. 10.00 21.73 9.60 20.95 42.68

 

Junior Pige Gruppe - Nat - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Andrea & Liv & Laura Toreby Sundby Gymnastikforening 10.10 21.54 10.10 22.40 43.94
2. Ditte & Sofie & Eveline DHG Gymnastik 10.80 21.26 11.90 22.60 43.86
3. Silje & Lotte & Victoria Gymnastikforeningen ODK 10.70 21.53 9.80 21.65 43.18
4. Emma Sofie & Nathalie & Emma Vejlby IK (VIK) 11.30 20.74 11.30 21.55 42.29
5. Ellen & Nikoline & Katrine Silkeborg GF 10.50 21.00 10.50 20.80 41.80
6. Ditte & Sofie & Ida Marie Vejlby IK (VIK) 9.90 17.23 10.00 19.95 37.18
7. Johanne & Nikoline & Ella Vejlby IK (VIK) 9.40 15.00 9.20 19.20 34.20

 

Senior Pige Par - Nat - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Signe & Ida Toreby Sundby Gymnastikforening 13.40 27.54 13.40 28.40 55.94
2. Amanda & Mia Slagelse Gymnastik Forening 12.60 25.37 12.60 25.85 51.22
3. Louise & Kristine Toreby Sundby Gymnastikforening 12.30 23.30 12.30 25.10 48.40
4. Oline & Anne Toreby Sundby Gymnastikforening 11.70 23.44 11.70 24.65 48.09
5. Dorthea & Ida Cecilie Fuglebjerg IF 11.20 24.30 11.20 23.60 47.90
6. Ninna & Kathrine Holstebro GF 11.50 23.37 11.50 24.35 47.72
7. Neema & Mia Toreby Sundby Gymnastikforening 11.80 23.30 11.80 23.80 47.10
8. Elisabeth & Dinah VIF Gymnastik 11.00 23.07 11.00 22.95 46.02

 

Senior Pige Par - Nat - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Mette & Alberte Roskilde Gymnastikforening 12.60 22.97 12.60 24.75 47.72
2. Nanna & Sabine Greve Gymnastik og Trampolin 12.20 21.97 12.80 24.95 46.92
3. Cecilie & Jazmin Gymnastikforeningen ODK 10.40 22.50 10.40 23.05 45.55
4. Maria & Karoline VIF Gymnastik 10.80 22.00 10.90 23.35 45.35
5. Amalie & Nicoline Sakskøbing GF 11.10 22.03 11.10 22.60 44.63
6. Louise & Marie Sakskøbing GF 10.60 21.80 10.60 22.80 44.60
7. Smilla & Alberte VIF Gymnastik 10.50 20.20 10.50 22.75 42.95
8. Margherita & Marley Gymnastikforeningen ODK 9.30 20.96 9.30 21.65 42.61
9. Sascha & Nikoline Slagelse Gymnastik Forening 11.20 18.80 12.70 23.65 42.45
10. Sille & Sara Toreby Sundby Gymnastikforening 10.70 20.50 10.70 21.40 41.90

 

Junior Pige Par - Int - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Agnes & Luna Svinninge Gymnastik Forening 6.00 19.50 5.90 21.40 40.90
2. Emilie & Frederikke Svinninge Gymnastik Forening 5.50 18.50 5.50 20.85 39.35
3. Patricia & Natalie Greve Gymnastik og Trampolin 5.60 18.76 5.60 19.35 38.11
4. Emilie & Sofie Fuglebjerg IF 6.40 18.40 6.40 19.70 38.10
5. Catarine & Anne Hammel Gymnastikforening 6.70 17.74 6.90 18.05 35.79
6. Mathilde & Antonia Toreby Sundby Gymnastikforening 5.60 17.57 5.80 18.10 35.67
7. Mathilde & Mathilde Fuglebjerg IF 5.40 17.00 5.40 18.60 35.60
8. Johanne & Mathilde Roskilde Gymnastikforening 5.30 17.10 5.10 18.00 35.10

 

Junior Pige Par - Int - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Louise & Nanna Roskilde Gymnastikforening 5.80 16.76 5.60 17.40 34.16
2. Camilla & Sophia Roskilde Gymnastikforening 5.70 15.30 6.00 18.85 34.15
3. Marie & Cecilie Slagelse Gymnastik Forening 6.00 14.07 5.70 19.00 33.07
4. Malika & Masja Slagelse Gymnastik Forening 5.20 15.73 5.00 16.70 32.43

 

Junior Pige Gruppe - Int - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Anne Marie & Anna & Andrea DHG Gymnastik 7.30 18.80 7.50 21.90 40.70
2. Luna & Anna & Frederikke Fuglebjerg IF 6.60 18.56 6.90 21.10 39.66
3. Lea & Helene & Laura Hammel Gymnastikforening 6.60 18.37 6.60 20.10 38.47
4. Inez & Julie & Maj Hammel Gymnastikforening 6.50 17.70 6.50 19.95 37.65
5. Elisa & Emilie & Alberte HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.00 17.73 6.00 19.60 37.33
6. Sarah & Josefine & Cecilie TST Gymnastik 6.50 17.97 6.40 19.25 37.22
7. Frida & Laura & Caroline Svinninge Gymnastik Forening 5.70 17.60 5.70 17.10 34.70
8. Laura & Caroline & Emma Svinninge Gymnastik Forening 6.20 17.70 17.70

 

Junior Pige Gruppe - Int - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Laura & Solbjørg & Sofie Hammel Gymnastikforening 7.80 17.14 7.80 23.55 40.69
2. Marie & Kamma & Kathrine HI-Skanderborg - Gym. afd. 5.70 16.83 5.70 19.20 36.03
3. Katrine & Sara & Melanie Hammel Gymnastikforening 7.10 16.80 7.20 18.90 35.70
4. Juliane & Maria & Emily Holstebro GF 5.80 16.43 6.10 18.85 35.28
5. Sophia & Julie & Sarah Silkeborg GF 6.40 17.10 6.60 18.15 35.25
6. Astrid & Lea & Marie Silkeborg GF 6.40 15.13 6.80 20.00 35.13
7. Freya & Rebecca & Kate Silkeborg GF 6.10 14.84 6.10 18.50 33.34
8. Lærke & Maja & Emmelie Fuglebjerg IF 6.50 15.43 6.20 17.40 32.83
9. Sofie & Freja & Alberte Silkeborg GF 5.90 15.34 5.70 15.95 31.29

 

Senior Damer Par - Int - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sofie & Naja HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.30 21.04 7.30 21.75 42.79
2. Anna & Freja TST Gymnastik 6.20 20.23 6.20 21.05 41.28
3. Pernille & Alma TST Gymnastik 6.70 19.27 6.60 20.30 39.57
4. Line & Therese Hammel Gymnastikforening 6.00 16.26 6.00 18.55 34.81
5. Sandra & Freja Fuglebjerg IF 5.90 15.77 5.90 18.95 34.72
6. Karoline & Mathilde DHG Gymnastik 5.20 16.50 5.70 17.45 33.95
7. Laura & Josephine Silkeborg GF 5.50 16.63 5.50 15.95 32.58
8. Nanna & Laura Slagelse Gymnastik Forening 6.10 16.46 5.40 15.60 32.06
9. Sally & Ann-Sofie TST Gymnastik 5.30 15.64 5.40 15.55 31.19

 

Senior Mix Par - Int - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Sarah & Kenni Toreby Sundby Gymnastikforening 8.15 20.08 8.30 23.10 43.18
2. Ida & Peter TST Gymnastik 5.70 18.97 5.60 19.90 38.87
3. Astrid & Christian TST Gymnastik 6.80 19.53 6.30 19.05 38.58
4. Klara & Mikael HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.20 18.87 6.00 18.55 37.42
5. Rikke & Jonas TST Gymnastik 6.70 17.86 6.30 19.40 37.26

 

Senior Herrer Par - Int - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Claus & Nikolaj TST Gymnastik 5.60 17.70 5.60 19.70 37.40

 

Senior Dame Gruppe - Int - 1. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Natasja & Maria & Katja Toreby Sundby Gymnastikforening 8.35 21.35 8.50 22.65 44.00
2. Signe & Maria & Liv TST Gymnastik 7.90 19.87 8.40 22.05 41.92
3. Sarah & Kristina & Kristine Slagelse Gymnastik Forening 7.55 20.58 7.55 21.00 41.58
4. Sarah & Frederikke & Vibeke Toreby Sundby Gymnastikforening 7.65 19.28 7.40 19.70 38.98
5. Ida & Emma & Julie Slagelse Gymnastik Forening 7.65 19.08 7.20 17.30 36.38
6. Maja & Cecilie & Laura Hammel Gymnastikforening 8.25 18.92 7.65 14.70 33.62
7. Mette & Kristine & Cecilie TST Gymnastik 7.30 20.10 20.10
8. Sif & Mai & Emilia DHG Gymnastik 7.85 19.31 19.31

 

Senior Dame Gruppe - Int - 2. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Signe & Sille & Freja Fuglebjerg IF 6.90 18.70 6.40 18.05 36.75
2. Pernille & Frederikke & Signe Roskilde Gymnastikforening 6.20 17.20 6.20 19.45 36.65
3. Mille & Nete & Nana Silkeborg GF 6.80 17.73 6.80 18.80 36.53
4. Benedicte & Ann & Marie HI-Skanderborg - Gym. afd. 7.30 18.40 6.90 17.30 35.70
5. Ina & Siri & Esther Gymnastikforeningen ODK 6.30 16.77 6.40 18.60 35.37
6. Alberte & Emilie & Signe HI-Skanderborg - Gym. afd. 6.30 16.63 6.30 17.90 34.53
7. Frederikke & Line & Kathrine VIF Gymnastik 6.40 16.13 6.40 16.55 32.68
8. Laura & Stine & Kamine Svinninge Gymnastik Forening 7.95 17.98 17.98

 

Senior Dame Gruppe - Int - 3. Division

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Udg2 2. Runde Resultat
1. Emma & Annika & Lærke Silkeborg GF 6.30 15.56 6.30 17.50 33.06
2. Emilie & Anne Sofie & Emilia Vejlby IK (VIK) 6.20 15.13 6.20 16.85 31.98
3. Malu & Jannie & Cecilie VIF Gymnastik 6.00 14.60 6.00 16.70 31.30
4. Maria & Janni & Nanna Holstebro GF 6.70 15.47 6.30 15.20 30.67
5. Laura & Anja & Selma Gymnastikforeningen ODK 0.00 0.00 6.20 14.80 14.80

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark