Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
Sjællandsmesterskab - d. 07-03-2015 - 07-03-2015
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Team Augusta | Greve Gymnastik og Trampolin |
Amalie Tvedskov Cassandra Thorup Henriksen Elvira Bryder Greisen Freja Marie Jensen Liva Alexia Maschvitsz Wrem Nicoline Reimann Sine Jensen Sofia Kruse Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen |
||
2. | Team Vivanit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Alberte Wulff Lindahl Alma Forsberg Cathrine Busted-Janum Emilie Leth Donnerstag Emma Gry Lynge Larsen Esmeralda Dehoux Feldmann Johanne Engbæk Jensen Martha Benedicte Borup Johansen Naja Sanggaard Jørgensen Johansen Olivia Veronika Bohdanowicz |
||
3. | Olympia | Espergærde IF |
Alma Henriksen Astrid Aagaard Brixen Emilie Dahl Emma Ringheim Feline Ida Wodschow Isabella Kløvborg-Laustsen Maise Schrøder Lorentzen Nicoline Wulff Selina Mariam Atie Simone Daastrup-Hansen Carolina Skaerbaek Laura Hoffmann |
||
4. | Team Mira | SOR IF |
Amalie Poulsen Emmely Carstensen Isabella Kalkan Hansen Majse Ege Sørensen Marie Pico Bay Nivi Jensen Sanah Siddigi Selma Rouabah Sofie Jensen Vida Rogert Aagren |
||
5. | Team Mica | Sorø Gymnastik Forening |
Emma Holm-Jensen Iben Brems Dynesen Ida Malling Ingeborg Arendse Bertelsen Lærke Boesen Patricia Løvgren Svea Hjønholm Ursula Tellerup |
||
6. | Micro | Gymnastikforeningen Øbro |
Ella Bangsbo Holdum Ellen Brix Kirkegaard Gabriella B Garde Hansen Alma Møller Ida Tuxen Faber Lea Nygaard Oline Anker Selma Lysemose-Bisgaard Signe Bj Krieger Sofia Luisa Gomes Ryom Stella Lund Wahlberg Victoria M Engbirk |
||
7. | Team Amalia | Farum Gymnastikforening |
Elvira Jansson-Christensen Freja Hannibal Kristoffersen Ida-Caroline Tvede Karoline Louise Boe Eriksen Mathilde Rosa Tvede Ofelia Mundt Sia Schjøtz Stine Engberg Andersen |
Mini Mono
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Myrthe | Gymnastikforeningen Øbro |
Anaia Lezzi Nygaard Anna Karskov Astrid Sophia Søndergaard Kristensen Astrid T. Oltzen Chi Aja Aasborg Laura Th Kannegaard Lærke Maria Helledi Smilla F. Skovlund Sofia Shevchenko |
||
2. | Aura | Espergærde IF |
Cecilie Rafn Geelmuyden Ella Skov Jensen EllaRosa Borchers Isabella Bjerregaard Julie Blangsted Johansen Karoline Ziersen Klara Dahlerup Laura Sælland Kirketerp-Møller Natasja Kegel Lantner Selma Rud Ingvardsen |
||
3. | Team Matilda | Skjold Gymnastik Birkerød |
Agnes Kaasgaard Jermer Alma Buhl Bang Andrea Frost Olsen Anne-Sophie Teilberg Christensen Ella Elisabeth Kragh Ella Munck Ida Kvist Isabella Hoch Skau-Andersen Maria Bünger Marina Meinertz Sofie Bregenov-Larsen |
||
4. | Team Vena | Espergærde IF |
Camille Schacht Dima Yasin Emma Sofie Norrman Rasmussen Ida Møller Franzen Mille Zinck Jørgensen Nina Homann Olivia Spangsberg Sophie Dahl |
||
5. | Team Muni | GymHelsinge |
Adelina Ekvall Claudia Ilona Hansen Darin Ahmad Josefine Riisager Sofie Mølkjær Therese Villefrance Thilde Lewalski Vigga Gregersen Astrid Gerner Frost Freja Henning Sigrid Spiegelhauer Rasmussen |
||
6. | Team Lilje | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Amira Kazal Clara Arnberg Olsen Emma Sophie Skjøt Jensen Josephine Madison Abildgaard Klara Tropp Hag Sabine Nordhald Larsen Signe Illum Rasmussen Sofie Lüning |
Mini 8-10 år
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Petit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Sofie Møldrup Pedersen Celina Krøll Pedersen Freja Nielsen Ida Højer Paaske Isabella Huus Niemann Julie Mourier Bohn Jensen Katrine Hinze Kristiansen Laura Memhave Scheller Sofia Amalie Lerche |
||
2. | Team Liva | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Leth Bloksø Ida Marie Brusen Julie Christophersen Julie Svarre Karla Sønnichsen Laura Kruse Line Bristorn Xenia Marie Biehl Wilkens |
||
3. | Team Melina | Sorø Gymnastik Forening |
Camilla Fløe Frederiksen Clara Wulf Svendsen Freia Munch-Nielsen Josefine W. Søgaard Malin Johansen Sara Hansen Sascha Prokesch Yasmin Reyes thomsen |
||
4. | Team Bloom | SOR IF |
Cecilie Primgaard Hansen Dagmar Carlsen Eva Huus Baslev Freja Sloth Schultz Lilja Esther Højbjerre-Thomsen Lærke Bruun Maise Nybo Jørgensen Svale Nybo Jørgensen Tilde Gothenborg Frederiksen |
||
5. | Team Edelweiss | Gymnastikforeningen Øbro |
Isabella Garde Laura Vig Laura L. Thygesen Laura Thomsen Luella Jelsbak Matilde S. Sørensen Vega Birkemose Vigga Ackermann Kortzau Vilde Olsen |
Mini 10-12 år
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Dahlia | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes Tuxen Anna Møller Jochimsen Astrid Marie Henriksen Cecilia Skovgaard Lund Freya Illum Freya T. Oltzen Gudrun Boesen Nikoline S. Sørensen |
||
2. | Team Milét | Greve Gymnastik og Trampolin |
Cathrine Steffensen Emma Louise Busk Hansen Ida Højer Paaske Ida Munk Nielsen Liana Kamilla Michaelsen Mie Jensen Nadia Østergaard Jørgensen sissel frese |
||
3. | team Alia | Espergærde IF |
Anna Christine Valentin Winberg Anna Elmhauge Catherine Sonasson Nystrup-Larsen Filippa Skov Pedersen Karoline Ziersen Matilde Hvidberg Larsen Mille Lind Larsen Sofie Brandt Bering |
||
4. | Team Belina | GF Køge Bugt |
Amalie Laugesen Celina Moss Henriksen Emilie Viese Petersen Ida Højgaard Line Dong Hansen Marie Bay Milla Mai Høyer Schrøder Sara Juul Raklev Alvilda Wiberg Anna Marie Kruse Freja Bønsdorff Mathilde Bay Sofie-Amalie Kirschner |
||
5. | Athena | SOR IF |
Cecilie Buch Clara Sofie Holm Hansen Ea Viola Løwe Johansen Elia Hincheli Petersen Isabella Racher Kristine Johanne Trier Frederiksen Laura Oldgaard Larsen linnea trærup louise standtke Natasja Edske Røssel Larsen Sama tehera |
||
6. | Tindra | SOR IF |
Annika Lykke Hansen Caroline Mandrup Nielsen Ida Brun Johanne Bødker Johanne Hertz Julie Nielsen Nanna Leisted Grønbech Sonia Siddigi Victoria Bagger Timmermann |
||
7. | LSI Mini | LSI - Gymnastik |
Bahar Salimi Cecilia Lemvig Madsen Cecilie Sundenæs Ida Marie Vester Isabella Holmgreen Pedersen Maria Bjeldskov Pedersen Marie Højsted Johansen Mette Wiinblad Natasha Juhl Sasha Spliid Madsen |
||
8. | Team Parva | Sorø Gymnastik Forening |
Anna Malling Cecilie Larsen Dagmar Roslyng Rasmussen Filippa Due Filippa Iuel Hera Flint Hunneche Johanne Kirstine Ørnstrup Karoline Frederiksen Laura Majgård Christensen Line Andersen |
||
9. | Team Ellie | TIK Gymnastik |
Anna Christiansen Ariana Samoon Orya Camilla Værndal Nielsen Caroline Lilly Slott Rask Johansen Claudia Liva Gondrup Frederikke Elkjær Maja Køhler Bay Maren Paulsen Rebecca Odér Trine Rydiander Victoria Kirsmejer |
||
10. | Team Mango | Ringsted IF - Gymnastik |
Anna Mai Søndergaard Anna-Mathilde Søgaard Laursen Anna-Sofie Vasehus Holck Camilla Birk Pedersen Cecilie Vasehus Holck Frederikke Bro Luna Lindeneg Mathilde Gryl Jensen Natascha Mejnert |
Pige
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Papaya | Ringsted IF - Gymnastik |
Cenia Groth Andersen Emilie Eggert Behrend Feline Hove-Frerst Ida Frederiksen Louise Fonseca Pedersen Maia Olesen Nadia Therkildsen Nanna Kjærholt Rebecca Solmer-Jørgensen Stine Larsen Viktoria Sarah Nielsen |
||
2. | Team Bella | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Engdal Køhlert Frederikke Leth Bloksø Karina Kilhof Kathrine Julie Jakobsen Laura Jørgensen Louise Andersen Melina Lykke Sanggaard Jørgensen Mette Gerløv Larsen Silke Lippert Viktoria Thorup Henriksen |
||
3. | Team Navona | Espergærde IF |
Alba Luna Borchers Amalie Rafn Geelmuyden ellen marie frydendal Filippa Skov Pedersen Laura Kaae Regitze Collin Launbjerg Silje Hast Sille Schrøder Lorentzen |
||
4. | LSI Pige | LSI - Gymnastik |
Amanda Vang Therkildsen Anna Due Petersson Frida Belmadani Isabella Sundenæs Karen Hovmand Leonora Løfberg Karlsen Maja Hedin Vind Maria Sabroe Stechmann |
||
5. | Team Marina | GF Køge Bugt |
Cecilie Lærke Hansen Clara Anna Bæk Chabert Filippa Kock Irene Borch Josephine Kiær Julie Torp Olga Beck Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen Sessa Mia Høyer Schrøder Sofie Ekstrøm Jørgensen Anna Dyrekær Riel Annasofie Grønbech Isabella Staalgaard Katrine Clemens Hansen Malou Holmegaard Mauritzen |
||
6. | Helios | SOR IF |
Andrea Huus Baslev Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner Camilla Kirstine Clausen Ida Siim Lærke Ege Sørensen Maja Chrøis Maja Mølholm Mathilda Mürer Oline Petersen Sofie Oldgaard Mikkelsen |
||
7. | Team Lua | GymHelsinge |
Emilie Riisager Frida Pirovano Frida Hansen Isabella Kyndby Pedersen Karoline Knudsen Luna Holm Mette Villadsen Nanna Villadsen Amalie Henriksen Caroline Hansen Martine Rahbek |
||
8. | Team Elina | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Vedel Gantzel Emilie Nielsen Emma Frøslev Larsen Josephine Christensen Maja Dyring Nielsen Malene Skødstrup Michelle Bjørnshauge Rasmussen Sarah Ebeling Cecilia Urup Sophia Thygsen |
||
9. | Team Nona | SOR IF |
Alberte Nielsen Anna Kruse Emilie Møller Nielsen Emma Bay freja wexel bertelsen Katrine Wagner Lærkesen Holm Laura Narud Zankel Line Rosenlund Petersen Marie Thorsgaard Fogholt sana tehera |
||
10. | Team Magnolia | Gymnastikforeningen Øbro |
Clara Lange Baerentsen Clara Ryberg Columbine Møller Hale Emily Noack Karoline Holten Kathinka Rønne Laurine Thygesen Oline Josvassen Tilde Sofie Gram |
Tweens
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Lutka | Sorø Gymnastik Forening |
Adisa Huskic Anemone Søvind Jensen Emilie Sophie Stubtoft Laura Tofte Line Lundsgaard Smilla Due Vera Kaagaard Vibe Bach Kjær |
||
2. | Team Dicentra | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Anna Quvang Smith Camilla Nielsen Isabella Gjedsted Jensen Luanna Mathiasen Nora Baardsen Sidsel Kruse Larsen Silje Daubjerg Backmann Sofie Westring Sørensen |
||
3. | Team Danica | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Anna Kaae Jensen Charlotte Munk Rusholt Clara Krüger Holm-Jensen JUlie Christensen Julie Lüning Louise Munk Rusholt Martha Holm-Jensen Pernille Pedersen Emma Præstiin |
||
4. | Ballerup | Ballerup GF |
Alberte Scheel Emilie Nejsum Madsen Emilie Porsman Isabella Vejby Schultz Kristina Schiøttz Laura Smedegaard Hansen Lea Aviram Minoo Hashemi Moghaddam Nathalie Alberg Kloth Sofie Juel Michelsen |
Junior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Amelit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Bethina Taarnmark Ida Væde Lykkebo Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen Lea Steffensen Maria Dünnweber Melchert Maria Grye Pedersen Nanna Heinrichson Sophie Skotte Worm Juliane Pinholt |
||
2. | Team Rosa | Farum Gymnastikforening |
Amalie Pflug von der Osten Cæcilie Esberg Emilie Rimmer Emilie Reves Carlsen Ida Hammer Kirstine Hamborg Jensen Louise Rosenstand Lou Mette-Marie Sørensen Nikita Helweg Jensen |
||
3. | Team Sia | GF Køge Bugt |
Alberte Falck Benedicte Samsøe Cilje Aukdal Nielsen Josefine Frese Line Klitgaard Klausen Nicole Donkild Svendsen Sofie Krogh Sofie Nielsen Caroline Vartoft Glerup Laura Færch Bælum Maria Fogtmann |
||
4. | Team Luno | GymHelsinge |
Anna Christensen Emma Elisabeth Sørensen Freja Holm Josephine Henriksen Mathilde Bergstrøm Paula Møller Hougaard Sara Hunding Sigrid Ehlers Nielsen Anne-Sofie Søeberg Caroline Lydolph |
||
5. | Team Zenith | Espergærde IF |
Esther Collin Launbjerg Ida Garbers Ida Schacht Johanne Ørgaard Schreiner Karla Toldsted Linea Truelsen Maya Atie Sophia Dahlerup Mogensen |
||
6. | team Simia | SOR IF |
Anna Klinge Emilie Milan Nielsen Freja Thonke Johanne Hoppe Jensen Kristine Mandrup Lilli O´reilly Wagner Hansen Mille Hemmingsen Sofie Wagner Lærkesen Holm Alberte Nielsen |
||
7. | Team Snerle | Gymnastikforeningen Øbro |
Alma Hjorth Asta Fabricius Astrid H. Møller Azeema Moghal Eva Rahbek Halkier Frederikke Frøstrup Laura Koch Ringtved Mille Bach Hermansen Sasha Shevchenko |
Senior Fri
Nr. | Hold | Forening |
1. | team amiri | SOR IF |
Emilie Luppescu Pedersen Emma Bjerre Amtorp Olsen Emma Stub Andersen Frederikke Mouritsen Henriette Voigt Rasmussen Katrine Stub Andersen |
||
2. | Team Lumina | Sorø Gymnastik Forening |
Amalie Mai Kjærulf Helena Jensen Julie Bastholm Laura Grønholt Linnea Brønnum Hansen Mathilde Weimar Gade Olivia Jensen |
||
3. | Team Euforia | SOR IF |
Anna Olesen Ann-Sophie Stilling Emilie Møller Sørensen Emma Rasmussen Eva Krytz Skov Lea OReilly Wagner Hansen |
||
4. | Team Zelda | Espergærde IF |
Emilie Grønlund Emma Christine Berggrein Frida Olsen Josefine Lundgreen Kollerup Karoline Ottesen Sofie Schrøder Lorentzen Sophie Valentin Wiinberg Steffani Lund Sigvara |
||
5. | Team Fleur | GF Køge Bugt |
Camille Grubbe Bagge Cecilie Pedersen Ditte Marie Møller Nielsen Emilie Gauger Frederikke Hjarsø Nanna Christiansen Line Møller |
||
6. | Team Lyra | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Carina Vestervang Nielsen Cathrine Berg Rasmussen Clara Krüger Holm-Jensen Frida Eggert Andreasen Louise Pedersen Malene Birch Carlsen Tara Maskarzadeh |
||
7. | Team Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Sophie Hjelm Pichat Julie Hegård Krarup Jensen Maria Hovdreng Bull Maria Prehn Michelle Iversen Nadia Bugge-Hansen Nynne Garde Zarah Højme Bonvang |
Senior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Luna | Greve Gymnastik og Trampolin |
Camilla Kolbe Jørgensen Camilla Søjdis Catrine Amalieh Lykke Wiberg Dinah Steffensen Emilie Blixenkrone Norby Madsen Emma Weiss Laura Kjær Sørensen Mie Dyring Nielsen |
||
2. | Team Taastrup | TIK Gymnastik |
Camilla Olsen Freja Willads Haack Ida Saunte Schjerning Mia Schacke Jeppesen Nanna Olander Beck Sofie Jørgensen Stephanie Paulsen |
||
3. | Team Matí | TIK Gymnastik |
Camilla Rasmussen Cille Jensen Emma Erangey Jessica Olsen Mie Rytter Hedelin Naja Bau Nielsen Victoria Sørensen Viktoria Visborg Thune |
||
4. | Team Alpha | GF Køge Bugt |
Cecilie Birkedal Felicia Jensen Ida Hillerup Frandsen Maria Agertved Madsen Pernille Reichhardt Stine Andersen Nanna Christiansen |
||
5. | Team EIF | Espergærde IF |
Boline Kristine Skjødt Cathrine Tovborg-Jensen Emilie Ulrikke Christensen Fie Holm Agerskov Freja Grønbæk-Thorsen Nadja Mattschoffsky Trailovic Simone Joost Tine Nyholm Victoria Andersen |
||
6. | Team Auga | Gymnastikforeningen Øbro |
Amanda Lund Nielsen Emily Breslau Ida Uhrskov-bendixen Martha Ryom Mathilde Hjort Mille Bach Hermansen Rosa Bennekou |