Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
DM 2. runde - Micro, Mini Mono og Pige - d. 26-04-2014 - 26-04-2014
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Team Gaia | DHG Gymnastik |
Alma Roskjær Jacobsen Andrea Nancke Benedicte Brandenborg Jacobsen Caroline Vestergaard Clara Mouritzen Frida Sonnenborg Pedersen Isabella Fuglsang Jørgensen Johanne Bjåstad Schovsbo Marie Topholm Smilla Josefine Kildegaard Sofie Bøgelund Hansen Sofie Svensson |
||
2. | Team Augusta | Greve Gymnastik og Trampolin |
Amalie Tvedskov Cassandra Thorup Henriksen Filippa Nordentoft Damborg Freja Marie Jensen Liva Alexia Maschvitsz Wrem Sine Jensen Sofia Amalie Lerche Sofia Kruse Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen Laura Kruse |
||
3. | Team Frida | Greve Gymnastik og Trampolin |
Andrea Sonasson Svendsen Anna Sofie Møldrup Pedersen Cathrine Busted-Janum Esmeralda Dehoux Feldmann Ida Lundø Riel Katrine Vedel Omø Laura Kruse Luna Glenholm Mølgaard Nata Njie-kristensen Sofie Højer Paaske |
||
4. | Team Yksi | Næsby IF |
Isabella Vestergaard Josephine Lundsgaard Udsen Kirstine Hultgreen Lund Luna Kissow Jakobsen Marie Fried Vive My Lau Sif Stendevad Victoria Napora Møller Hansen Victoria Willumsen |
||
5. | Team Emea | Tarup - Paarup IF |
Camille Eskesen Emilie Johansen Freja Nellemann Hedegaard ida marie jørgensen Ida Næsted Schmidt Neca Kiritharan Nagarajah Paula Murane Sigrid Phillipsen Holst Sofie Mikkelsen Bjørk Kallesøe |
||
6. | Olympia | Espergærde IF |
Alma Henriksen Astrid Aagaard Brixen Carolina Skaerbaek Emma Ringheim Feline Ida Wodschow Isabella Kløvborg-Laustsen Isabella Bergman Laura Hoffmann Nicoline Wulff |
||
7. | SOR Micro | SOR IF |
Cecilie Primgaard Hansen Dagmar Carlsen Eva Huus Baslev Freja Sloth Schultz Lilja Esther Højbjerre-Thomsen Lærke Bruun Maise Nybo Jørgensen Svale Nybo Jørgensen Tilde Gothenborg Frederiksen |
||
8. | Team Flora | FG 90 - Frederikshavn |
Anika Hansen Emma-Maria Yeghiazaryan Haldrup Helena Hansen Helena Julie Bjerregaard Rusbjerg Ingrid-Marie Sønderby Josephine Schou Thagaard Nicoline Jensen Selina Bermann Rask Silje Larsen Andersen |
||
9. | Team Zea | Munkebjerg Gymnastikforening |
Andrea Stokholm Janum Anne-Sofie Kroer Kaiser Ea Thestrup Kaack Ellen Fischer Emma Østergaard Josefine Sól Kerff Nielsen Lilli Mikkelsen Jefsen Merle Olivia Andersen Nanna Bill Kjærby Rebekka Louise Bork |
||
10. | Team Melina | Sorø Gymnastik Forening |
Alberte Niemann Clara Svendsen Ellen Buur Stougaard Josefine Jung Jensen Josefine W. Søgaard Julie Panton Malin Johansen Victoria Juhl Victoria Nordal |
||
11. | Team Myrthe | Gymnastikforeningen Øbro |
Anaia Lezzi Nygaard Anna Karskov Astrid Sophia Søndergaard Kristensen Astrid T. Oltzen Chi Aja Aasborg Claire Malambo Christoffersen Jasmin Krohn Sommer Kamma Marie Holm-Hansson Lærke Maria Helledi Sofia Luisa Gomes Ryom |
||
12. | Team Daisy | Spangsbjerg IF |
Carla Pallesen Gabriella Duque Ramirez Laura Balsby Maja Olesen Nana Borg Nicoline Schlüter Schmidt Simone Burmeister Vanessa Isabella Stubkjær-Nielsen Emma Bloch Isabella Elise Nielsen Isabelle Winther Fronteau Mathilde Andersen Sofie Mærsk Hellsten |
||
13. | Team Ava | Tarup - Paarup IF |
Alma Pultz Henckell Daniela Grown Kaltoft Emilie Ellegaard Toft Freyja Run Hardardottir Julie Feddern Johansen Katharina Dokic Katrine Amalie Kaufmann Liva Skrædderdal Mia Maja Nielsen |
Mini Mono
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Edelweiss | Gymnastikforeningen Øbro |
Eva Kobow Westh Isabella Garde Laura Vig Laura L. Thygesen Luella Jelsbak Matilde S. Sørensen Pauline Gammelgaard Jørgensen Vega Birkemose Vigga Ackermann Kortzau Vilde Olsen |
||
2. | Team Rytmetøserne | Lystrup Idrætsforening - Gymnastik |
Alberte Johanne Bech Kähler Caroline Schubert Clara Abildgaard Holm Ida Leth Kløve Julie Klüwer Vestergaard Karla Dalsgaard Jørgensen Maria Klopp Arvidsen Nanna Brems-Eskildsen Sarah Vosegaard |
||
3. | TIK | TIK Gymnastik |
Annika Have Ariana Samoon Orya Camilla Værndal Nielsen Claudia Liva Gondrup Frederikke Elkjær Julie Klarskov Maja Køhler Bay Maren Paulsen Rebecca Odér Trine Rydiander Victoria Kirsmejer |
||
4. | Aura | Espergærde IF |
Cecilie Rafn Geelmuyden Clara H. Søjborg Ella Skov Pedersen EllaRosa Borchers Isabella Bjerregaard Julie Blangsted Johansen Laura Sælland Kirketerp-Møller Natasja Kegel Lantner Selma Rud Ingvardsen Anna Helms Glastrup |
||
5. | Team Mellis | GF Køge Bugt |
Alvilda Wiberg Anna Marie Kruse Emilie Petersen Iben Timm Mathilde Daring Skaksen Nanna Juul Raklev Oline Surlykke Hansen Signe Fill Sofie-Amalie Kirschner |
Pige
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Amelit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Bethina Taarnmark Emilie Sophie Skaaning Ekman Ida Væde Lykkebo Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen Lea Steffensen Maria Dünnweber Melchert Maria Grye Pedersen Nanna Heinrichson Sophie Skotte Worm |
||
2. | Team Venus | Munkebjerg Gymnastikforening |
Amalie Lund Wulff Anne Stenderup Camilla Bach Tonnesen Julie Christine Larsen Madeleine Folcker Nana Graves Larsen Smilla Fabrin Tilde Cordes |
||
3. | Team Marina | GF Køge Bugt |
Anna Dyrekær Riel Anna Mols Pedersen Cecilie Lærke Hansen Clara Anna Bæk Chabert Frederikke Teigen Storinggaard Irene Borch Josephine Kiær Julie Torp Malou Holmegaard Mauritzen Marie Storgaard Olga Beck Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen Sofie Ekstrøm Jørgensen |