Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
Sjællandsmesterskab - d. 01-03-2014 - 01-03-2014
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Team Frida | Greve Gymnastik og Trampolin |
Andrea Sonasson Svendsen Anna Sofie Møldrup Pedersen Cathrine Busted-Janum Esmeralda Dehoux Feldmann Ida Lundø Riel Katrine Vedel Omø Laura Kruse Luna Glenholm Mølgaard Nata Njie-kristensen Sofie Højer Paaske |
||
2. | Team Augusta | Greve Gymnastik og Trampolin |
Amalie Tvedskov Cassandra Thorup Henriksen Filippa Nordentoft Damborg Freja Marie Jensen Liva Alexia Maschvitsz Wrem Sine Jensen Sofia Amalie Lerche Sofia Kruse Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen Laura Kruse |
||
3. | Olympia | Espergærde IF |
Alma Henriksen Astrid Aagaard Brixen Carolina Skaerbaek Emma Ringheim Feline Ida Wodschow Isabella Kløvborg-Laustsen Isabella Bergman Laura Hoffmann Nicoline Wulff |
||
4. | SOR Micro | SOR IF |
Cecilie Primgaard Hansen Dagmar Carlsen Eva Huus Baslev Freja Sloth Schultz Lilja Esther Højbjerre-Thomsen Lærke Bruun Maise Nybo Jørgensen Svale Nybo Jørgensen Tilde Gothenborg Frederiksen |
||
5. | Team Melina | Sorø Gymnastik Forening |
Alberte Niemann Clara Svendsen Ellen Buur Stougaard Josefine Jung Jensen Josefine W. Søgaard Julie Panton Malin Johansen Victoria Juhl Victoria Nordal |
||
6. | Team Myrthe | Gymnastikforeningen Øbro |
Anaia Lezzi Nygaard Anna Karskov Astrid Sophia Søndergaard Kristensen Astrid T. Oltzen Chi Aja Aasborg Claire Malambo Christoffersen Jasmin Krohn Sommer Kamma Marie Holm-Hansson Lærke Maria Helledi Sofia Luisa Gomes Ryom |
Mini Mono
Nr. | Hold | Forening |
1. | TIK | TIK Gymnastik |
Annika Have Ariana Samoon Orya Camilla Værndal Nielsen Claudia Liva Gondrup Frederikke Elkjær Julie Klarskov Maja Køhler Bay Maren Paulsen Rebecca Odér Trine Rydiander Victoria Kirsmejer |
||
2. | Team Edelweiss | Gymnastikforeningen Øbro |
Eva Kobow Westh Isabella Garde Laura Vig Laura L. Thygesen Luella Jelsbak Matilde S. Sørensen Pauline Gammelgaard Jørgensen Vega Birkemose Vigga Ackermann Kortzau Vilde Olsen |
||
3. | Team Parva | Sorø Gymnastik Forening |
Amira Rouabah Anna Malling Caroline Larsen Filippa Iuel Hera Flint Hunneche Johanne Kirstine Ørnstrup Laura Majgård Christensen Marie Kaae |
||
4. | Aura | Espergærde IF |
Cecilie Rafn Geelmuyden Clara H. Søjborg Ella Skov Pedersen EllaRosa Borchers Isabella Bjerregaard Julie Blangsted Johansen Laura Sælland Kirketerp-Møller Natasja Kegel Lantner Selma Rud Ingvardsen Anna Helms Glastrup |
||
5. | Team Mellis | GF Køge Bugt |
Alvilda Wiberg Anna Marie Kruse Emilie Petersen Iben Timm Mathilde Daring Skaksen Nanna Juul Raklev Oline Surlykke Hansen Signe Fill Sofie-Amalie Kirschner |
Mini 8-10 år
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Liva | Greve Gymnastik og Trampolin |
Emma Louise Busk Hansen Ida Marie Brusen Isabella Sehested Julie Mourier Bohn Jensen Karla Sønnichsen Laura Larsen Line Bristorn Nadia Østergaard Jørgensen |
||
2. | Team petit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Cathrine Steffensen Celina Krøll Pedersen Freja Post Nielsen Ida Højer Paaske Katrine Hinze Kristiansen Laura Memhave Scheller Liana Kamilla Michaelsen sissel frese Victoria Christensen |
||
3. | Team Alia | Espergærde IF |
Anna Christine Valentin Winberg Annemieke Peppink Catherine Nystrup-Larsen Catrine Sofie Fællesskov Matilde Hvidberg Larsen Mille Lind Larsen Sofie Brandt Bering Sofie Leth Petersen Katinka Rendtorff |
||
4. | Stjernerne | SOR IF |
Cecilie Buch Clara Sofie Holm Hansen Elia Hincheli Petersen Frederikke Algreen Nielsen Ida Brun Isabella Huus Niemann Isabella Vracher Juliane Ravn Jensen Kristine Johanne Trier Frederiksen Natasja Edske Røssel Larsen |
||
5. | SOR Bellis | SOR IF |
Cecilie Holde Larsen emilie egebjerg møller nielsen Freja Phil Kristensen freja wexel bertelsen josefine oldgård mikkelsen lise jenner rasmussen Sama tehera Sonia Siddigi |
Mini 10-12 år
Nr. | Hold | Forening |
1. | SOR Iris | SOR IF |
Alberte Sigersen anika lykke hansen Anna Kruse Ea Viola Løwe Johansen emilie madsen Johanne Hertz Josefine Bove Hesislev Julie Nielsen Laura Oldgaard Larsen linnea trærup louise standtke sana tehera |
||
2. | SOR Helios | SOR IF |
Andrea Huus Baslev Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner Camilla Kirstine Clausen Ida Marie Bove Heiseslev Ida Siim Lærke Ege Sørensen Maja Chrøis Maja Mølholm Oline Petersen Sofie Frederikke Koksbang Sofie Oldgaard Mikkelsen |
||
3. | Team Mango | Ringsted IF - Gymnastik |
Anna-Mathilde Søgaard Laursen Anna-Sofie Vasehus Holck Cecilie Vasehus Holck Feline Hove-Frerst Frederikke Bro Freja Jensen Louise Fonseca Pedersen Natascha Mejnert Emma Lundbech Josephine Trebbien |
||
4. | Team Navona | Espergærde IF |
Alba Luna Borchers Amalie Rafn Geelmuyden Caroline Kastenskov Ellen Marie Frydendal Filippa Skov Pedersen Laura Kaae Regitze Collin Launbjerg Silje Hast Sille Schrøder Lorentzen |
||
5. | Team Bella | Greve Gymnastik og Trampolin |
Christine Marie Sinkjær Bertelsen Frederikke Leth Bloksø Karina Kilhof Kathrine Julie Jakobsen Laura Jørgensen Louise Andersen Melina Lykke Sanggaard Jørgensen Mette Gerløv Larsen Mie Jensen Silke Lippert Viktoria Thorup Henriksen |
||
6. | Team Elina | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Engdal Køhlert Caroline Vedel Gantzel Cecilia Urup Emilie Nielsen Emma Frøslev Larsen Josephine Christensen Maja Dyring Nielsen Malene Skødstrup Michelle Bjørnshauge Rasmussen Sarah Ebeling Sophia Thygsen |
||
7. | Team Elvira | Espergærde IF |
Anna Elmhauge Anne Sophie Lygum Camille Schacht Emma Sofie Norrman Rasmussen Josephine T. Nielsen Klara Dahlerup Mille Zinck Jørgensen Nattalie Trua Olivia Spangsberg |
||
8. | Team Ophelia | Farum Gymnastikforening |
Amalie Esberg Caroline Møller Randrup Cecilie Bruun Nielsen Ida Malmros Jeppesen Josephine Pescettini Lærke Lykke Gravgaard Maya Xiulian Stripp Natascha Helweg Jensen Xenia Wenøe |
||
9. | Team Dahlia | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes Tuxen Anna Müller Astrid Marie Henriksen Cecilia Skovgaard Lund Freya Illum Freya T. Oltzen Gudrun Boesen Joline Steinhoff Nikoline S. Sørensen |
||
10. | Team Magnolia | Gymnastikforeningen Øbro |
Anna Gottinger Clara Ryberg Columbine Møller Hale Embla Peuliche Emily Noack Karoline Holten Kathinka Rønne Laurine Thygesen Oline Josvassen Tilde Sofie Gram |
||
11. | Team Mena | GymHelsinge |
Adelina Ekvall Amalie Henriksen Claudia Ilona Hansen Freya Lydolph Frida Pirovano Frida Hansen Josefine Riisager Mette Villadsen Nanna Villadsen Sofie Mølkjær Stephanie Adrian Petersen |
||
12. | Team Muni | GymHelsinge |
Caroline Halfeld Caroline Hansen Caroline Melkjorsen Emilie Riisager Fie Nørgaard Isabella Kyndby Pedersen Karoline Knudsen Luna Holm Mali Fischer Martine Rahbek Ida Kristensen |
||
13. | Team Belina | GF Køge Bugt |
Amalie Laugesen Amalie Møller Nielsen Ela Øzkar Ida Højgaard Isabella Frimann Ludvigsen Marie Bay Mickala Bade Monique Funch Sara Juul Raklev |
||
14. | LSI Gymnastik | LSI - Gymnastik |
Anna Due Petersson Cecilia Lemvig Madsen Emma Flemgaard Ida Marie Vester Isabella Sundenæs Isabella Holmgreen Pedersen Maja Hedin Vind Maria Bjeldskov Pedersen Maria Sabroe Stechmann Marie Højsted Johansen Olivia Løfqvist Rosa Jønsson Sasha Spliid Madsen |
Pige
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Snerle | Gymnastikforeningen Øbro |
Alma Hjorth Asta Fabricius Astrid H. Møller Eva Rahbek Halkier Frederikke Frøstrup Laura Koch Ringtved Mille Bach Hermansen Pernille B. Andersen Sasha Shevchenko Azeema Moghal |
||
2. | Team Mira | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Amira Kazal Emma Præstiin Ida Eleonora Møller Franzen Josephiine Eghoff Julie Lüning Luanna Mathiasen Martha Holm-Jensen Sidsel Kruse Larsen Josephine O´Reilly Signe Illum Rasmussen |
||
3. | Team Amelit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Bethina Taarnmark Emilie Sophie Skaaning Ekman Ida Væde Lykkebo Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen Lea Steffensen Maria Dünnweber Melchert Maria Grye Pedersen Nanna Heinrichson Sophie Skotte Worm |
||
4. | Team Marina | GF Køge Bugt |
Anna Dyrekær Riel Anna Mols Pedersen Cecilie Lærke Hansen Clara Anna Bæk Chabert Frederikke Teigen Storinggaard Irene Borch Josephine Kiær Julie Torp Malou Holmegaard Mauritzen Marie Storgaard Olga Beck Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen Sofie Ekstrøm Jørgensen |
||
5. | Team Papaya | Ringsted IF - Gymnastik |
Anna Mai Søndergaard Emilie Eggert Behrend Ida Frederiksen Maia Halkjær Olesen Nadia Therkildsen Sille Gundorf Stine Larsen Viktoria Nielsen Rebecca Solmer-Jørgensen |
Tweens
Nr. | Hold | Forening |
1. | SOR Pinea | SOR IF |
Alberte Nielsen Anemone Søvind Jensen Anna Pihl Kristensen Emma Bay Katrine Wagner Lærkesen Holm Laura Narud Zankel Marie Thorsgaard Fogholt Mathilde Hoppe |
||
2. | SOR Sirius | SOR IF |
Caroline Bøgh Hørslev Cille Hautop Kristensen Julie Borup Olsen Lea Maria Jensen Line Rosenlund Petersen Lune Cathrine Trummer Hansen Sofie Lundholm Andersen Sofie Marie Strand Olsen |
||
3. | Team Norma | Espergærde IF |
Esther Collin Launbjerg Ida Garbers Ida Schacht Johanne Ørgaard Schreiner Karla Toldsted Linea Truelsen Maya Atie Sophia Dahlerup Mogensen |
||
4. | Team Zelda | Espergærde IF |
Emilie Grønlund Emma Christine Berggren Frida Olsen Josefine Lundgreen Kollerup Karoline Ottesen Sofie Schrøder Lorentzen Sophie Valentin Wiinberg Steffani Lund Sigvara |
||
5. | Team Atria | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Anna Quvang Smith Camilla Nielsen Isabella Gjedsted Jensen JUlie Christensen Mathilde Bacher Jensen Melissa Brunbakke Nora Baardsen Pernille Pedersen Silje Daubjerg Backmann Sofie Westring Sørensen Anna Kaae Jensen Louise Rosenstad Lou |
||
6. | Team Rosa | Farum Gymnastikforening |
Amalie Pflug von der Osten Cæcilie Esberg Emilie Rimmer Emilie Reves Carlsen Ida Hammer Kirstine Hamborg Jensen Mette-Marie Sørensen Nikita Helweg Jensen Sarah Bruun Nielsen |
||
7. | Team Lutka | Sorø Gymnastik Forening |
Anna Christensen Emilie Langkjær Emilie Sophie Stubtoft Ida Vinge Christiansen Kristine Klok Jørgensen Line Lundsgaard Mathilde Søborg Jørgsensen Vibe Bach Kjær |
||
8. | Team Isis | GymHelsinge |
Anna Christensen Emma Elisabeth Sørensen Freja Holm Josephine Henriksen Julie Løwe Stenhøj Jørgensen Katrine Kristiansen Louise Munk Rusholt Paula Møller Hougaard Sara Hunding Sashia Lottrup Cecilie Lindbom Skovbjerg Mathilde Bergstrøm Selma Calmander |
Junior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Lutea | SOR IF |
Emilie Milan Nielsen Freja Tonke Johanne Hoppe Jensen Kristine Mandrup Lilli O´reilly Wagner Hansen Louise L. Andersen Mille Hemmingsen Selma Kamuk Jensen Sofie Wagner Lærkesen Holm Theresa Olesen |
||
2. | Team Aspira | GF Køge Bugt |
Alberte Falck Caroline Vartoft Glerup Cilje Aukdal Nielsen Emma Sofie Christiansen Frederikke Israelsen Josefine Frese Lara Wuust Moraes Pernille Lykke Nielsen Sara Lund Lyster Sofie Nielsen |
||
3. | Team Young | GF Køge Bugt |
Benedicte Samsøe Caroline Skovgaard Felicia Sofia Jensen Katrine Kjeldsen Nicole Donkild Svendsen Sofie Krogh Stine Gregersen Victoria Bæk Chabert |
||
4. | Team Luna | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Von Mehren Catrine Amalieh Lykke Wiberg Dinah Steffensen Emilie Lundø Christensen Emma Weiss Laura Kjær Sørensen Mie Dyring Nielsen Sofia Von Mehren |
Senior Fri
Nr. | Hold | Forening |
1. | Almandia Zeia | Sorø Gymnastik Forening |
Christine Klara Rohde Emilie Bastholm Emilie Luppescu Pedersen Johanne Bjørklund Josefine Jespersen Katrine Andersen Lea Kirstein Johansen |
||
2. | Team Lyra | Espergærde IF |
Boline Kristine Skjødt Camilla Cloetta Lang Cecilie Larsen Jakobsen Dea Steenstrup Fie Holm Agerskov Ida Marie Ringgaard Laura Bonde Pedersen Tine Nyholm |
||
3. | Team Euforia | SOR IF |
Ane Levinsen Anna Olesen Ann-Sophie Stilling Emilie Fabricius Eriksen Emma Rasmussen Eva Krytz Skov Lea OReilly Wagner Hansen Nanna Marcher |
||
4. | Team Lumina | Sorø Gymnastik Forening |
Helena Jensen Julie Bastholm Kristine Klok Jørgensen Laura Grønholt Linnea Brønnum Hansen Olivia Jensen Vera Kaagaard |
||
5. | Team Lyra | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Cathrine Berg Rasmussen Clara Krüger Holm-Jensen Frida Eggert Andreasen Ida Forchhammer Thønnings Tara Maskarzadeh Trine Nordahl Skaarup Carina Vestervang Nielsen Caroline Kjelms Louise Pedersen |
||
6. | Team Auga | Gymnastikforeningen Øbro |
Alma Lyck Agger Amanda Lund Nielsen Ida Uhrskov-bendixen Martha Ryom Mathilde Hjort Nicoline Sachmann |
||
7. | Team Lume | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes Le Fevre Ryom Bella Saabye Anker Clara Serup Freja Peulicke Rosa Bennekou Thea Lillebæk |
||
8. | Team Nordik | IF Føroyar |
Beinta Biskopstø Joensen Bjørg Ellendersen Jeanni Petersen Lindis Petersen Rakul Rasmussen Jogvansdottir Ruth Smith Turið Nattestad |
Senior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Vento | Gymnastikforeningen Øbro |
Asta Wiingaard Freja Grønbæk-Thorsen Karen Nielsen Katrine Lund Nielsen Laura Gottinger Mia Rud Rindel |
||
2. | Team Matí | TIK Gymnastik |
Camilla Rasmussen Cille Jensen Emma Erangey Jessica Olsen Naja Bau Nielsen Victoria Sørensen Viktoria Visborg Thune |
||
3. | TIK | TIK Gymnastik |
Amanda Thorhauge Blaabjerg Camilla Olsen Freja Willads Haack Ida Saunte Schjerning Mia Schacke Jeppesen Nanna Olander Beck Sarah Purtoft Sofie Jørgensen |
||
4. | Team Ivalu | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Bethina Taarnmark Lea Simonsen Maria Chabert Matilda Costigan Nadja Kok Sille Bach Thune |
||
5. | Embla | Espergærde IF |
Camilla Søjdis Cathrine Tovborg-Jensen Celine Montell Emilie Ulrikke Christensen Ida Stürup Jelager Madeline Malihini Jul Mille Kathrine Malihini Jul |