Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
1. runde Mini-Pige - d. 28-01-2012 - 28-01-2012
PigeNr. | Hold | Forening |
1. | Køge Bugt Pigerække | GF Køge Bugt |
Caroline Skovgaard Celine Rasmussen Emilie Sofie Lykke Nielsen Emma Sofie Christiansen Emma Strøm Leonora Sepstrup Sara Lund Lyster Sofie Nielsen |
||
2. | Grindsted | Grindsted G & IF |
Ane Tornby Anne Andersen Cecilie Völcker Emma Gjerlevsen Katja Wind Lea Vinkel Maja Sørensen Maria Elbæk Mie Søgaared Sofie Sand |
||
3. | Team One | Næsby IF |
Amalie Lundholm Kross Astrid Bjerregård Bundesen Charlotte Jensen Emma Næshave Petersen Freja Reinholt Mortensen louise lundsgaard udsen Mathilde Winther Jacobsen Sally Junli Windt Tenna Just Larsen |
||
4. | Team Messa | Espergærde IF |
Ida Garbers Ida Schacht Josefine Lund Kollerup Karla Toldsted Karoline Ottesen Linea Truelsen Sofie Løwenstein Carstensen Sophie Valentin Wiinberg Maya Atie |
||
5. | Team Lilja | Espergærde IF |
Emilie Enemark Emilie Grønlund Emma Christine Berggren Frida Olsen Johanne Jensen Julie Sceifert Sofie Schrøder Lorentzen Steffenie Lund Sigvare Sara Mathiesen |
||
6. | HGI pige | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Anna Quvang Smith Camilla Nielsen Emma Præstiin JUlie Christensen Mathilde Bacher Jensen Melissa Brunbakke Pernille Pedersen Silje Daubjerg Backmann Julie Lüning Lærke Brink Tangaa-Andersen Martha Holm-Jensen Sophie Marie Birkmose Søndergaard |
||
7. | Team Amelit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Bethina Taarnmark Emilie Ekman Ida Væde Lykkebo Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen Lea Steffensen Maria Dünnweber Melchert Maria Grye Pedersen Sophie Skotte Worm Thea Hedbak Thelander Louise Flohr Rimaas Nanna Heinrichson Sille Bach Thune |
||
8. | DHG Pigerække | DHG Gymnastik |
Andrea Humphries Camilla Skovsgaard Caroline Frandsen Josefine Buhl Josephine Nielsen Laura Lunde Olivia Kjær Jensen Sofie Kjeldgaard |
||
9. | Team Ocean | Silkeborg GF |
Anne-Sofie Kristensen Caroline Grønning Caroline Nygaard Iversen Line Feder Marie Froberg Michelle Hesel Nellie Schaad Granlund rebecca vad mathiesen sarah Barslund petersen |
||
10. | Pigerne SOR | SOR IF |
Elizabeth Brun Helene Benedicte Fabrin-brasted Klara Christensen Kristine Mandrup Lilli O´reilly Wagner Hansen Louise L. Andersen Mathilde Jespersen Mathilde Wismann Bechgaard Selma Kamuk Jensen Sofie Wagner Lærkesen Holm |
||
11. | Team Pink | Sorø Gymnastik Forening |
Helena Jensen Julie Bastholm Laura Grønholt Mathilde Jørgensen Mille Rigmor hemmingsen Olivia Jensen Smilla Due Vera Kaagaard Line Lundsgaard |
||
12. | Team Lilla | Sorø Gymnastik Forening |
Anna Christensen Emilie Langkjær Emma Stub Andersen Johanne Hoppe Jensen Line Lundsgaard Linnea Brønnum Hansen Nanna Flindt Sofie Skytte |
||
13. | Team Snerle | Gymnastikforeningen Øbro |
Alma Hjorth Asta Fabricius Astrid H. Møller Caroline Thomsen Eva Rahbek Halkier Frederikke Frøstrup Laura Koch Ringtved Mille Bach Hermansen Pernille B. Andersen |
||
14. | Team Rosa | Farum Gymnastikforening |
Amalie Holst Cæcilie Esberg Emilie Rimmer Emilie Reves Carlsen Emma Egeberg Pohl Kirstine Hamborg Jensen Mathilde Boe Nielsen Mette-Marie Sørensen Nikita Helweg Jensen |
||
15. | Team Filippa | Tarup - Paarup IF |
Anna Mørck Munch Christensen Celina M. Bernkilde Charlotte Stenkjær Fletcher Ida Adsbøll Julie Schultz Bang-Nielsen Louise Schmidt Steffensen Lærke Willum Jørgensen Sarah Møller Langkilde |
||
16. | Pigerækken | Spangsbjerg IF |
Julie Hornbeck Clemmensen Julie Møhring Madsen Katrine Larsen Katrine Rejnhold Sørensen Lea Fynbo Opstrup Marie Louise Kjær Isaksen Olivia Præst Ørsted Saffiyah Nørgaard Fie Østergaard Nielsen Karoline Ø Nielsen |
||
17. | Team Perle | Hjerting IF - Gymnastik |
Anna Frølund Clara Ellingsgård Frida Kloster Kari Fitzgerald Maria Jensen Nadine Fronteau Nikoline Laursen Signe Jessen |
||
18. | Team Eline | Hjerting IF - Gymnastik |
Camilla Nymann KRISTENSEN Caroline Riddersholm Cecilie Brun Clara Ellingsgård Freja Overbeck Kristina Rud Roued Laura Carstensen Holst Laura Kristensen |
||
19. | Action Girls | Alderslyst GF |
Fine Rask Dehn Frederikke Michaelsen Josefine Hald Julie Bak Louise Vester Pedersen Maria Nørby Rasmussen Mathilde Agnethe Thisgaard Sif Kristensen |
||
20. | Team Cia | Ebberup IF |
Anna Gerner Knudsen Caroline Nedergaard Hansen Clara Christiansen Julie Jørgensen Laura Birckner Lea Moltenow Line Drostrup Frederiksen Rikke Fredberg Sandra Knudsen Sidsel Haar Sofie Marie Sage Jacobsen |