Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
Efterskole DM - d. 23-05-2019 - 23-05-2019
Række FriNr. | Hold | Forening |
1. | Team Tenoria | Gymnastikefterskolen Stevns |
Anna Jensen Clara Anna Bæk Chabert Ellen Astrup Bertelsen Frederikke Bloksø Louise Andersen Mathilda Mürer Silje Daubjerg Backmann |
||
2. | Team Ofea | Flemming Efterskole |
Amanda Langkjær larsen Anne-Mette Østergaard Olsen Caroline Krogh Thomassen Julie Hougaard Andersen Liv Lauridsen Marie Hessellund Nana Bendix Olesen |
||
3. | Team Feanna | Flemming Efterskole |
Ditte Dahl Rechnitzer Tind Iben Sofie Crüger Josefine Ingerslev Thorn Josefine Nikoline Gammeljord Nielsen Karen Søgaard Væver Katrine Lind Regitze Marie Bitsch |
||
4. | Team Papaya | Skyum Idrætsefterskole |
Astrid Østergaard Freja Berg Noer Kamilla Bach Hansen Laura Børsting Maja Krogsgaard Marie Petersen Mathilde Møberg |
||
5. | Team Valeo | Vejstrup Efterskole |
Alma Kryger Amalie Frostholm Lykke Camilla Nielsen Emilie Klevang Emilie Perin-albertsen Isabella Kyndby Marie Olsen |
||
6. | Team Cassiopeia | Sorø Gymnastikefterskole |
Bolette Hillingsøe Caroline Johansson Schultz Cecilie Philippa Sjøberg Emma Boye Larsen Emma Weber Weden Julie Fladholdt Skjødt Julie Friis Lindegaard Klara Ditlev Jensen Sofie Mikkelsen |
||
7. | Team Nefertiti | Sorø Gymnastikefterskole |
Angela Síminardóttir Askham Cecilie Valet Fyrstlev Ida Neubert Andersen Mathilde Fink Olesen Nikoline Feldt Rasmussen Selina Tegner Selma Cliford |
||
8. | Team Safir | Sorø Gymnastikefterskole |
Daniella Duedahl Knudsen Emma Oline Lieberkind Jørgensen Ida Frederiksen Laura Jørgensen Maya Lauritsen Mette Anderberg Villadsen Sofie Holmen Kraglund |
||
9. | Himalaya | Brejninggaard Efterskole |
Emma Ravn Falk Frida Tinghøj Carlsen Johanne Koch Julia Rytter Thomsen Klara Skovsbøl Fabricius Mille Simple Siig Lyngaa Signe Jensen Teresa izabella Nørgård Thomsen Winnie Rahbek Sig |
||
10. | Astella | Brejninggaard Efterskole |
Anna Fuhr Vestergaard Emma Bang Rasmussen Fiona Jong Villumsen Karoline Blicher Kristine Løvstrup Hvelplund Louise Krogsgaard Matilde Smith-Andersen Mette Marie Elbæk Stine Illkjær Sanderhoff Victoria Maria Larsen |
||
11. | Hold Vand | Bjergsnæs Efterskole |
Anne Thøgersen Freja Lindegaard Line Mai Jensen Line Skov Andersen Lærke Bastholm Schmidt Nikoline Rybjerg Sophie Elisabeth Clemmensen Ulrikke Falkenberg |
||
12. | Hold Ild | Bjergsnæs Efterskole |
Astrid Schacht Poulsen Frida Stouby Strøm Johanne Fleng Katrine Pedersen Laura Hammer Martha Buch Simonsen Nanna Serup Pernille Pedersen Sofie Søndergaard |
||
13. | Hold Luft | Bjergsnæs Efterskole |
Camilla Svendsen Camilla Hald Cecilie Simonsen Clara Thorsager Olsen Dicte Mikkelsen Ida Sams Maja Bisgaard Maria Tøfting Jensen Merete Stagstrup |
||
14. | Hold Jord | Bjergsnæs Efterskole |
Amalie Høgh Enya Lindhard Ida Ahrndt Isabella Vestergaard Krogh Marie Gravgaard Mulvad Sandra Malthe Sara Aarestrup Moustsen Signe Kynæb Hansen |
||
15. | Team Tamazabi | Vesterlund Efterskole |
Cecilie Nielsen Laura Christensen Michelle Haubjerg Pedersen Nicoline Nielsen Nicoline Carstens Frederiksen Sia Wendelbo Mølgaard Sofia Morsing Abildskov Sofie Jidan Vestergaard Knudsen |
||
16. | Team Satira | Vesterlund Efterskole |
Alicia Skjøtt Pedersen Caroline Krogh Klitgaard Elisabeth Rex Nørgaard Emma Larsen Ida Ohlsen Vestergaard Josefine Borring Thirup Katrine Riis Juul Louise Klitgaard Madsen Sofie Jørgensen |
||
17. | Team Utelia | Vesterlund Efterskole |
Anna Würtz Mathiasen Camilla Stougaard Cecilie Feldborg Jespersen emilie videbæk Ida-Marie Bjerregaard Maja Celina Bak Matilde Maul Michelle Egegaard Ravn Nielsen Sarah Søndergaard Christiansen Signe Linn Glöckner |
Række Redskab
Nr. | Hold | Forening |
1. | Hold Jord | Bjergsnæs Efterskole |
Amalie Høgh Enya Lindhard Ida Ahrndt Isabella Vestergaard Krogh Marie Gravgaard Mulvad Sandra Malthe Sara Aarestrup Moustsen Signe Kynæb Hansen |
||
2. | Hold Luft | Bjergsnæs Efterskole |
Camilla Svendsen Camilla Hald Cecilie Simonsen Clara Thorsager Olsen Dicte Mikkelsen Ida Sams Maja Bisgaard Maria Tøfting Jensen Merete Stagstrup |
||
3. | Hold Ild | Bjergsnæs Efterskole |
Astrid Schacht Poulsen Frida Stouby Strøm Johanne Fleng Katrine Pedersen Laura Hammer Martha Buch Simonsen Nanna Serup Pernille Pedersen Sofie Søndergaard |
||
4. | Hold Vand | Bjergsnæs Efterskole |
Anne Thøgersen Freja Lindegaard Line Mai Jensen Line Skov Andersen Lærke Bastholm Schmidt Nikoline Rybjerg Sophie Elisabeth Clemmensen Ulrikke Falkenberg |
||
5. | Team Viijesi | Vejstrup Efterskole |
Caroline Eriksen Emma Moesgaard Ida Marie Andersen Ida Sole Maarssø Isabella Kyndby Julie Gry Bech Rasmussen Julie Schaldemose Laura Krogh Kaspersen Signe Illum Rasmussen |
||
6. | Team Sanguis | Skyum Idrætsefterskole |
Ida Skovsgaard Josefine Andersen Luna Schrøder Maya Thomsen Mette Christensen Rikke Skjoldahl Sofia Leth Stine Toft Johnsen |
||
7. | Team Ofea | Flemming Efterskole |
Amanda Langkjær larsen Anne-Mette Østergaard Olsen Caroline Krogh Thomassen Julie Hougaard Andersen Liv Lauridsen Marie Hessellund Nana Bendix Olesen |
||
8. | Team Tavia | Gymnastikefterskolen Stevns |
Augusta Oxholm Falkensted Emma Amalie Wendelboe-Pedersen Jennifer Emma Bergen Natasja Bergsbo Nielsen Nikoline Bech Petersen Victoria Willecke Lindberg |