Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
Fyns Mesterskab - d. 18-03-2017 - 18-03-2017
MonoNr. | Hold | Forening |
1. | Team Fenja | Tarup - Paarup IF |
Amanda Helms-Nielsen Anneline Friis Østergaard Cecilie Duus Ramussen Kaya Oelfke Bangsgaard Khrisha Nagarajah Klara Lundberg Rasmussen Laura Martinsen Mathilde Ellegaard Toft Sophie Madeline Lund Boesgaard |
||
2. | Team Evelin | DHG Gymnastik |
Carla Kruse Emma Hansen Frederikke Hoffmark Nielsen Ida Merete Westergaard Nielsen Lærke Sliberling Maja Hanna Malewska Martha Kjærgaard Nanna-Cecilie Hauge Hald Rosa Roskjær Jacobsen |
||
3. | Team Adea | DHG Gymnastik |
Dagmar Lindhardt Lassen Emilie Madsen Ingrid Vinten Understrup Julie Moseholm Larsen Karoline Sørensen Malou Andrup Larsen Mynte Bock Schlüter Nanna Lemvig Christensen Nova Sofie Mejreu-Lundsfryd |
||
4. | Team Unika | Næsby IF |
Chloe Tino Pedersen Frederikke Lakman Frederikke Dahl-Larsen Mathilde Nielsen Rosa Malmkvist Jakobsen Signe Askholm Christensen Signe König Nielsen Sille Amalie Solevad Wilma Rønnebech Kristiansen |
Micro
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Klea | Tarup - Paarup IF |
Christina Schmidt Steffensen Elizabeth Visti Brewster Ella Pultz Henckell Laura Bjerg Andersen Nanna skovhøj Christensen Natasja Longgaard Birk |
||
2. | Team Aspiranta | Næsby IF |
Astrid Olivia Solevad Ella Zoega Emilie Dahl-Larsen Eva Molnar Josefine Schreiner Julie Hultgren Sarah Karalic Thilde Willumsen Zakia Frendesen |
Mini 8-10 år
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Gaia | DHG Gymnastik |
Alma Roskjær Jacobsen Amalie Rask Clara Mouritzen Frida Sonnenborg Pedersen Ida Ginnerup Nielsen Ida Kirstine Spaabæk Boesen Rasmine Søndergaard Robl Silje Hoffmark-Nielsen Astrid Westergaard-Nielsen Karen-Mathilde de Jong Fich Jespersen |
||
2. | Team Emea | Tarup - Paarup IF |
Alma Pultz Henckell Emilie Ellegaard Toft Emilie Johansen Julie Funder Schmidt Karoline Møller Andersen Neca Kiritharan Nagarajah Paula Murane Sigrid Phillipsen Holst Sofie Mikkelsen Isabella Francis |
Mini 10-12 år
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Yksi | Næsby IF |
Kirstine Hultgreen Lund Luna Kissow Jakobsen Nicoline Dahl-Larsen Sif Stendevad Sigrid Christensen Victoria Napora Møller Hansen Victoria Willumsen |
||
2. | Team Elva | Munkebjerg Gymnastikforening |
Anna Fenger Ellen Fischer Emilie Sørensen Emina Grebovic Fleur Martin Kaya Eggert Mortensen Kirstine Vadgård Bruntse Mie Mogensen Mira Mahmoud hajaj Rebekka Louise Bork Rose Nydam Hornshøj Tilde Sofie Lund Petersen |
||
3. | Team Bellis | Tarup - Paarup IF |
Anna Holm Lykkegaard Emilie Schwitzer Christensen Emma Mikkelsen Freyja Rún Hardardottir Julie Knudsen Mathilde Frostholm Lykke Mille Sand Andersen Sara Ross Victoria Sofie Madsen |
Pige
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Future | Næsby IF |
Alberte Lemming Caroline Ryder Freya Østergaard Ehrhorn Olsen Julie Anthony Christensen Julie Slot Laura Meier Nielsen Maja Lemming Nikoline Hedegaard Sofie Ascanius Duedal Brodersen |
||
2. | Team Calida | Munkebjerg Gymnastikforening |
Anna Kølle Andersen Astrid Højvang Emma Birkebæk Lauridsen frida cordes Ida Vinther Rasmussen Karoline Kølle Andersen Mathilde Mortensen Nanna Bachmann Andreasen uyenmi nguyen |
||
3. | Team Estella | DHG Gymnastik |
Anastasia Diatchikhina Anna Hvid Bang Camille Overby Andersen Clara Bonkegaard Ellen Bender Emma Hestbæk Liva Steffensen Sarah Svensson Sofie Bærentsen Sofie Kappel Hansen |
Tweens
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Tilje | Tarup - Paarup IF |
Alicia Nouck Rasmussen Amalie Frostholm Lykke Camilla Schmidt Steffensen Julie Knudsen Laura Qualmann Kristensen Linea Holst Louise Schmidt Steffensen |
Junior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team tanith | DHG Gymnastik |
Amalie Høvsgaard Andrea Engemand Camilla Lyne Rahbek Emilie Pauli Jørgensen Ida A. Henningsen Josefine Grønvald Horstmann Katrine Nøttrup louise Emilie Jensen Mathilde True Nikoline Gilberg Jensen Signe Hesselhøj Garde |
Senior Fri
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Veni | Vejstrup Efterskole |
Anna Busk Freja Katrine Kramer Freja Reinholt Mortensen Julie Schultz Bang-Nielsen melissa brunbakke Sarah Barslund Petersen |
||
2. | Team Diamonds | Ollerup Gymnastikforening |
Josefine Stausholm Laura Seiger Egholm Lea O´Reilly Wagner Hanse Maria Välimaa Signe Hjort Skjoldemose Sofie Dam Houborg Stine Østergaard Kaus Viktoria Visborg Thune |
||
3. | Team Sapphir | Ollerup Gymnastikforening |
Kira Svenstrup Laura Saugstrup Mathilde Dønvig Mathilde Gudiksen Mia Kronborg Nina Vangsgaard Balle Pauline Rosendal Johansen Rikke Marie Pilgren Sarah Wiese Sofie Bach Albertsen |
||
4. | Team Fricka | DHG Gymnastik |
Annika Petursdóttir Møller Camilla Skovsgaard Cecilie Blaasvær Ditte Sørensen Elizabeth Heyde-Petersen Mia Dürr Jeppesen Naja Kristoffersen |
Senior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Aves | Munkebjerg Gymnastikforening |
Annie Pinderup Frederikke Bebe Rasthøj Ingrid Clara Nielsen Julie Christine Larsen Maja Graves Larsen Nanna Jørgensen Nicoline Bebe Rasthøj Sofie Sjønov |